Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: -12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kobus » czwartek, 5 października 2017, 12:25

Czyli cena za chwilę może dobić do 0?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: -12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: kobus » czwartek, 5 października 2017, 12:29

No nic dobrego się nie dzieje...Leci tylko w dół żadnych podbić:/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 5 października 2017, 12:33

kobus pisze: Czyli cena za chwilę może dobić do 0?
Nie do 0, no skąd; przecież może dojść do -100$ czyli będziesz musiał płacić sto dolców za sprzedanie każdego swojego BCH.
Nie wiedziałeś o tym? :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: -12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kobus » czwartek, 5 października 2017, 12:45

Wymazywanie pisze:
kobus pisze: Czyli cena za chwilę może dobić do 0?
Nie do 0, no skąd; przecież może dojść do -100$ czyli będziesz musiał płacić sto dolców za sprzedanie każdego swojego BCH.
Nie wiedziałeś o tym? :)
No tak, na to nie wpadłem ;) dzięki za informacje!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 5 października 2017, 14:10

Ja wczoraj dokupiłem BCH. Lubię kupować rzeczy uznane za martwe, nierokujące, podłe. :mrgreen: Statystycznie wychodzę na tym dobrze, aczkolwiek długie downtrendy są zawsze trudne do złapania dołka dlatego większość zawsze czeka do odwrócenia trendu lub do wybudowania trendu wzrostowego. Z tym, że na BCH mamy przyspieszoną sekwencję typową dla crypto czyli "bania + bulltrap + 2/3 sekwencje downtrendu z odbiciami i dłuuugimi zjazdami".

O fundamentalnej wartości BCH się nie wypowiem i na niej nie opieram spekulacji, ale na czysto wykresowych wartościach. BCH - obojętne czy jest gniotem czy faktycznie dobrym kierunkiem BTC (nie wierzę w to) - może być rozegrany spekulacyjnie, bo jest jedynym istniejącym forkiem BTC wyrosłym bezpośrednio z łańcucha (bo forków copy paste kod + drobne zmiany jest wiele). Ogólnie z tego co widzę, topowe wolumeny to Bithumb i HitBtc na zmianę. Poloniex mam mały % wolumenu, już Finex ma większy. I często Poloniex chce już wyrywać, pompować, ale HitBtc nie bardzo. Zwiekszenie wolumenu na Poloniexie, może nie na topowy, ale na wyższy niż Finex, ułatwiłoby ewentualne ruchy w górę. HitBtc jest typowym dump-marketem.

BCH to nie jest łatwa rozgrywka, ale myślę, że jeszcze można będzie je "przechytrzyć". :)
Nie polecam jednak gry na nim ani zakupu panikarzom, daytraderom oraz super nowym.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Arhio » czwartek, 5 października 2017, 22:29

@Wymazywanie
Robiles moze jakas glebsza analize skoro dokupiles BCH? moglbys tutaj wrzucic? z gory dziekuje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 6 października 2017, 00:01

@Arhio, Coś tam patrzyłem. Patrzę 5 rynków. BCH/BTC na Polo i Bittrex i /usdt na Polo/Bittrex. Do tego HitBtc ale bardziej rynek niż sam wykres. HitBtc to dump-market z największym wolumenem obok Bithumb. Warto patrzeć wykresy również na Bittrex, bo tam mają dłuższą historię. Ale Polo/Bittrex nie mają większego wolumenu i trzeba o tym pamiętać. Trudniej, by te giełdy ciągnęły resztę, ale samo HitBtc wydaję mi się bez wyrazu trochę.

Mogę zrobić szybki przegląd i ew. jakieś krótkie obserwacje. Podam linki do wykresów poniżej. Osoba zainteresowana z łatwością znajdzie obserwacje i ich źródło na wykresach. Osba, która chce mieć na tacy strzałkę, że wzrośnie/spadnie, nie powinna tracić czasu na czytanie tego posta.

Między /usdt a /btc są różnice na wykresie, między Bittrexem a Poloniexem też, bo ten pierwszy dłuższy.
Widać, że rynek jest wyprzedany (zejście na 4h rsi nawet po raz 3 w ciągu ostatnich dni na rynkach /btc); nawet dzienny /btc wchodzi w wyprzedanie. Oczywiście dzienne /usd /usdt jeszcze nie ale co z tego, skoro nawet najdłuższy, dzienny /usdt Bittrexa ma ATL na Rsi. Na 4h można upatrywac nadziei w jakimś double bottom na Rsi.

TD też przegrzany tzn. rozwinięte spadkowe odliczanie na 1d na /usdt - na 1d /btc Poloniexa na "9" i jest żółta, a na 4h skończył odliczanie spadkowego na /btc (Polo znów) i zrobił ok 10 świeczek bez numerków z szansami na odwrót (żółte).

Trend, figura?
/Btc - kanał spadkowy, zwężający się, ale nie tyle, by być klinem. Przerwanie linii trendu ostatnio. Abbo spadki dalej albo dobre miejsce na odwrót. Powrót nad tą linię byłby znaczący. Górna linia kanału mogłaby być targetem.
/Usdt - tu można klina wyrysować, ale z wybrykiem po drodze (3k BTC dumpy i panika). Można też trójkąt spadkowy.

Rzeczy, które wypisałem zauważy każdy kto trochę czai wykresy sam. Nie mam genialnego pomysłu na BCH teraz w stylu narysowania w miarę pewnych kresek. Można narysować wyjście do góry nad trend na /btc i target na górną linie tego prawie-kanału; wyjście z klina, rozszerzenie spadków do trójkąta spadkowego na /usdt. Typowy rynek po spadkach, który już może odbijać i który może być okazją do zakupu już albo wkrótce. Niełatwe do gry, dobre dla polujących na dumpy/crashe/dołki i rynki, na które większość pluje (ta sama większość często potem kupuje jak jest rynek wykupiony:). Ciężko o jeden dobry zakup, raczej do podchodzenia w partiach z zakupami i świadomością, że może zlecieć niżej. Dobrze też - zakładając że to nie zginie ale odbije po spadkach - zainteresować się jak będą tego sygnały, nawet z droższym zakupem niż wcześniej (ale pewniejszym).

https://www.tradingview.com/x/yJ4CpwV9/
https://www.tradingview.com/x/6fIRfGme/
https://www.tradingview.com/x/JWWnPhFF/
https://www.tradingview.com/x/Uo1ZZefh/
https://www.tradingview.com/x/RvC7uGQV/
https://www.tradingview.com/x/rbNXfk3B/
https://www.tradingview.com/x/ZBXYCiWL/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ManiekR87 » piątek, 6 października 2017, 11:21

Jestem nowym „czytelnikiem” tego forum (od sierpnia) ale jeśli dobrze rozumiem
Patrząc na sprzedaże Xapo…
2017-10-04 67k bch
2017-09-28 2,2k bch
2017-09-27 61,6k bch (35k bch 10k bch 7k bch 6,8 bch 3,6 bch)
2017-09-26 97,7 bch
Jak wiemy przyczyniło się to do ostatnich spadków.
Sprzedali BCH swoje / swoich klientów po wyższej cenie. I oferują wymianę na BTC po aktualnym kursie.
Można oczywiści wypłacić swoje BCH ale Duzy % ich klientów kliknie guzik wymiany na BTC patrząc jak BCH leci w dół. Kto nie zrobi nic z swoimi BCH ten sprzeda je automatycznie 14.10 zamieniając na BTC.
If you do nothing with your BCH by that date, then Xapo will automatically sell any remaining BCH balances for BTC and credit the corresponding value in BTC to the customer's wallet.
Będą starać się trzymać tą zaniżoną cenę w miarę możliwości. Zostało im 167k BCH do sypania ale muszą część zostawić na ewentualne wypłaty klientów, którzy nie chcą wymieniać i przeleją swoje BCH na inne portfele. (dla tych klientów muszą mieć pokrycie w realnie posiadanych BCH)
Ich plan zarobkowy posypie się jeśli przed 14.10 pozbędą się swoich BCH a kurs osiągnie wyższą cenę niż był dnia 26.09.
Oczywiście to tylko giełda\portfel online? więc nie muszą mieć 100% pokrycia rachunków swoich klientów (dopisane krypto są tylko wirtualne) –a może i muszą proszę o sprostowanie
PS 30.08.2017 wpłynęło im 471k BCH a ruchu w górę na giełdach wtedy nie było. Nie wiem ile BTC posiadali podczas forka ale patrząc na https://bitinfocharts.com/top-100-riche ... esses.html
Nie więcej niż 100k. Więc przypuszczam że to środki z wcześniejszych zakupów. A ilość BCH klientów to jedynie 100K?
14.10 wcale nie musi już być zjazdu ceny w dół bo nad zapewnieniem środków na pokrycie wymiany pomyśleli już wcześniej.
Z góry przepraszam za chaotyczne spisanie moich przemyśleń, mam nadzieję że to co chce przekazać jest w miarę zrozumiałe nie tylko dla mnie :? Może moje przemyślenia chociaż naprowadzą kogoś bardziej doświadczonego do przewidzenia co się niebawem stanie i potwierdzenia czy w dobrym kierunku idą moje przemyślenia odnośnie Xapo.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: teddybear » piątek, 6 października 2017, 15:59

ManiekR87 pisze:Kto nie zrobi nic z swoimi BCH ten sprzeda je automatycznie 14.10 zamieniając na BTC.
Obiawiam się, że chodzi o 14.12
Keep in mind that the company will not support BCH after December 14th and you will only be able to convert the total balance of your BCH to BTC before that date
Źródło:
https://blog.xapo.com/time-to-convert-y ... -cash-bch/
Niemniej jednak wielkie dzięki za wartościowe info!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » piątek, 6 października 2017, 16:25

Altcoiny idą zgodnie za BTC, a jednak i LTC i BCH po tym mizernym odbiciu idą w mojej opinii jeszcze słabiej. Obrazek Dobry czas na kupno był może wczoraj, może przedwczoraj, mimo to jak na razie odibicie na BCH jest tak mizerne, że nie ma pewności czy w ogóle pokona 400$. Moim zdaniem oczywiście pokona, ale to żaden rezultat w porównaniu z hurra optymizmem, który był widoczny u niektórych na tym forum. Ja jako, że załapałem się na ostatnie ATH, a gdyby nie lagi giełd to pewnie byłoby o wiele fajniej to i tak podchodzę sceptycznie. Na teraz BTC się odbija, alty mimo wszystko idą jakoś tak niemrawo. Chyba tylko NEO mocno odbił od 20$ z tego co zauważyłem, no i UNO systematycznie rośnie od jakiegoś czasu. Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ManiekR87 » piątek, 6 października 2017, 19:24

Powstaje nam głowa z ramionami?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 6 października 2017, 20:04

@ManiekR87, Dokładnie. To inv HS, łatwo widoczna. Ale tylko na rynkach bch/btc - na /usd czy /usdt jest trójkąt wzrostowy z którego wychodzi górą lub ewentualnie może klin/kanał wzrostowy się uformować. Cieszę się, że dokupiłem wczoraj. Oczywiście nadal nie ma fajerwerków, to będzie trudna gra.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » sobota, 7 października 2017, 20:16

ManiekR87 pisze: Powstaje nam głowa z ramionami?

Obrazek
Co by się nie uformowało to dalej spada

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Clinic » sobota, 7 października 2017, 22:11

Jakis czas temu wrzucałem tutaj moje spostrzeżenia odnośnie kursu, dalej testujemy linie trendu wzrostowego https://pl.tradingview.com/x/AqeyMNoS/ która została przebita, warto również zauważyć ze zbliżamy się do wyjścia poza linie trendu spadkowego, ciekawie się to zapowiada oj ciekawie. Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 8 października 2017, 13:44

http://www.newsbtc.com/2017/10/08/bitco ... ng-bottom/

Rynki /usd /usdt wyglądają na końcówkę trójkąta spadkowego lub na klin z ucięciem dumpu reakcyjnego na 3k BTC i możliwy tr. spadkowy. Bittrex ładnie to pokazuje ściętego (świadomie ściemnionego!) klina spadkowego/trójkąta, który może mieć nóżkę w dół jeszcze, ale może też wychodzić już do góry.

Co najciekawsze, mimo że kształt mamy wyraźnie na duży trójkąt, to mamy od bidy 2 punkty dolnej linii. Dopiero 3 punkt da trend potwierdzony a więc i tą figurę. Oczywiście górna linia ma 3 dotknięcia, jest 100% pewna. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale dla takiego trójkąta wprowadziłbym nawet inną nazwę, wyróżniającą go. :)

Widziałem to już kilka razy jak nie więcej. Wyraźna górna linia, z dotknięciami i dolna niepewna, dziurawa, często z 1 dotknięciem i potem długą przerwą do kolejnego, nawet do końca figury. Dolna linia jest niestabilna, nietrwała, umowna. To taki "namiotowy" trójkąt spadkowy, tak bym to nazwał (ang. niech będzie "Tent-triangle"). W dolnych rekonach przebywa to niewiele, za to jest intensywny górny rejestr przeciwprostokątnej. Mimo tego, nie ma siły by wyjść z tego wcześnie, ale ciągnie to do końca. Czego to skutek? Chyba dużego ramienia budującego, inicjalnego. Czyli dużej szybkiej pompy mówiąc prosto.

Równocześnie - i może nawet bliżej prawdy - jest to trójkąt trochę symetryczny (zob. Kraken /usdt 4h - dolna niebieska a dla spadkowego przerywana szara). NA Krakenie i Bittrexie fajnie to widać. Na Poloniexie nie - tam jest nawet problem z górną linią.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Clinic » niedziela, 8 października 2017, 15:25

Nie wiem co mam o tym myslec https://pl.tradingview.com/x/yeqQV8cB/ szaleństwo normalnie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 8 października 2017, 15:39

@Clinic, W wątku anagamidev o tym pisaliśmy https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=580
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Clinic » niedziela, 8 października 2017, 15:43

@Wymazywanie, Dzięki nie zauważyłem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 8 października 2017, 16:02

Ciekawa sytuacja - BTC/USD lekko w dół, a BCH/BTC reakcja lekko up, a BTC nie spadło za wiele, przez co BCH/USD wzrostowo (świeczki 1-4h itp. skale). Zrobienie 373$t na poloniexie byłoby lekko bycze dla BCH.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Clinic » niedziela, 8 października 2017, 16:18

No właśnie tez zauważyłem ze kurs BCH do USD koreluje teraz z kursem BCT, jak bitcoin będzie dalej dziś szedł up to powinniśmy przebić linie trendu spadkowego jutro

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość