Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mecenas » czwartek, 24 sierpnia 2017, 07:35

"The BCH chain is currently running at 10.07% difficulty compared to the BTC chain."
Trudność pięknie nisko... http://fork.lol/pow/difficulty
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: grzem » czwartek, 24 sierpnia 2017, 07:57

baggins pisze:to coś Shadow namotał pisząc, że obniżka jest jak przez 12h nie wpadnie żaden blok :?
@grzem to jak to jest z tą trudnością w końcu?
Nie sądzę, żeby Shadow się w tej kwestii gdzieś pomylił (nie zauważyłem), podawałem uproszczony sposób w wątku ogólnym, podawał też Chancelor.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: S.O.S » czwartek, 24 sierpnia 2017, 08:59

@baggins, to ty uparcie naśmiewasz się z tej regulacji trudności zamiast po prostu sprawdzić.
Trudność spada o 20% jeśli wciągu kolejnych 12 godzin wykopią mniej niż 6 bloków. Już to pisałem gdzieś na forum jako komentarz do twojej "krytyki" BCH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: baggins » czwartek, 24 sierpnia 2017, 09:16

@S.O.S i krytykę podtrzymuję (chociaż jest to nieco lepsze niż 1x12 jeżeli o lepszości można mówić) ani słowa bym nie powiedział jak by tylko zmienili rozmiar bloku bo to szło by w stronę oryginalnej idei.... teraz już dokładają swoje wynalazki które zaburzają mechanizm samoregulacji sieci
w takim układzie zarówno BTC jak i BCH są wynaturzeniami idei Satosghiego i jedynie pozostaje dyskusja nad tym który bardziej
@ShadowOfHarbringer nie przeszkadza Ci ten dodany element w BCH?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: S.O.S » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:14

Shadow już w innym wątku zauważył, że jednak EDA przeszkadza. Jednak nie da się nie zauważyć, że bez tego BCH z góry skazane byłoby na klęskę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BTC-m » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:34

baggins pisze: @S.O.S i krytykę podtrzymuję (chociaż jest to nieco lepsze niż 1x12 jeżeli o lepszości można mówić) ani słowa bym nie powiedział jak by tylko zmienili rozmiar bloku bo to szło by w stronę oryginalnej idei.... teraz już dokładają swoje wynalazki które zaburzają mechanizm samoregulacji sieci
w takim układzie zarówno BTC jak i BCH są wynaturzeniami idei Satosghiego i jedynie pozostaje dyskusja nad tym który bardziej
@ShadowOfHarbringer nie przeszkadza Ci ten dodany element w BCH?
Zauważ że bitcoin ma w protokole przewidziany prawie wyłącznie wzrost trudności kopania. Po aktywacji Segwita przestanie działać AsicsBoost co sprawi że minerzy utracą 20-30% mocy swoich koparek. W tym czasie kopiąc BCH nadal będą mogli kopać z pełną mocą. Jeśli po aktywacji Segwita górnicy masowo przejdą do BCH a w BTC nie był przewidziany Emergency Diff to BTC przestanie być użyteczny jako szybki nośnik wartości. Dopiero po standardowym oczekiwaniu na zmniejszenie trudności miningu będzie znowu dało się go używać. Można to odczytać jako słabość BTC a nie wartość. Mam coraz więcej szacunku do deweloperów BCH ze względu na takie przewidywanie trudności i wprowadzanie poprawek. Poprawienie elastyczności sieci to coś dobrego dla projektu ponieważ nie będzie możliwości dłuższego zawieszenia sieci (w przypadku exodusu górników bitcoin może być nieużyteczny przez miesiąc lub dłużej, a BCH jedynie przez 12h).
W związku z powyższym ED można też uznać za UNIEZALEŻNIENIE BCH od kaprysów górników. Funkcjonalność monety nie będzie wstrzymywana przez miesiące z powodu przełączenia koparek na inne krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: baggins » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:47

@BTC-m nie zgadzam się, wg mnie to żadna słabość, a własnie dobrze przemyślany mechanizm - przecież na początkach BTC mieliśmy konkurencyjne monety które dało się kopać tym samym sprzętem co BTC i były fluktuacje mocy pomiędzy monetami i nic się BTC nie stało... zawsze było w miarę stabilne i funkcjonalne, natomiast była też taka moneta z szybkim czasem retarget i nieustannie trwała na niej fluktuacja mocy... raz blok za blokiem a za chwilę nic nie wpadało... nie pamiętam już jak się ona nawet nazywała, bo jej nie ma.... czysto spekulacyjne aktywo które odeszło w niepamięć
ten model retarget zastosowany w BCH uważam za gwóźdź do trumy projektu, popełniono błąd kosztem być może chwilowego usprawnienia działania sieci po forku
jedyna szansa, że moc/trudność się ustabilizuje i sieć nie będzie korzystać z tego algorytmu przyśpieszonego retarget jakby go wcale nie było
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 24 sierpnia 2017, 11:18

Wczorajsza i trzydnitemujsza blokada środków nie wybiła mnie z rytmu(założony target 55-60$ LTC od popołudnia mnie się nie ziścił, dziękuję górnicy! :) ), choć same straty w czasie, dobrze że przynajmniej nic nie straciłem, ale jak tak dalej będzie to chrzanić to i idę na normalną giełdę gpw albo coś pochodnego, bo szkoda mojego czasu, do tego jeszcze te wojny ideologiczne w tle - to jest wykańczające i zniechęca strasznie. Te wszystkie manipulacje i blokady niczym nie różnią się od banksterskich zagrywek we współczesnym świecie finansów i zniechęcą nawet papieża, a ja nie chcę wylądować na rencie przez kombinacje alpejskie w systemie, który miał być tego pozbawiony, a priori. A jeszcze jak mam czytać posty ludzi ślepo zapatrzonych w krypto, którzy tracą majątki - zachęceni tutejszymi oszołomami, i nie tylko tutejszymi - to ja podziękuję, bo to nie ma sensu. Dziecinada.

Kurs BCH aktualnie się "naradza' co do kierunku. Widać wyraźnie spadającą dywergencję na 4H, ale szału nie ma. W przeciągu 4-8h kurs się sam określi, w którą stronę idziemy na najbliższe kilkadziesiąt godzin, jeśli nie nawet dni. Ogółem to kurs idzie na - , jednak liczę na jakiś zryw akcji(kopalnie, przerwa w miningu to jednocześnie chwilowy spadek podaży monet). Pisze to dziś osoba rozchwiana emocjonalnie, co gorsza, która nagle sobie uświadomiła, że nawet własne umiejętności i wiedza w przypadku BCH zawsze będą pod górnikami. To zniechęca do dalszego udziału w tym przedstawieniu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:08

@amneziahaze, nie używam formacji świecowych, ale pamiętam, że istnieje taka o nazwie "narada". Zawsze się zastanawiam, czy Twoje powiedzenie "kurs naradza się" jest zainspirowane nazwą tej formacji (nie chodzi mi oczywiście o zaistnienie formacji na wykresie, tylko o samą nazwę). ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 24 sierpnia 2017, 15:36

@fusywszklanejkuli, no widzisz, że kurs stoi i wyraźnie na coś czeka. Obrazek Na teraz tragedii nie ma. Poczekajmy może do jutra na następne niespodzianki, cuda niewidy.

Dodano po 11 minutach 59 sekundach:
Obrazek

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: panmajki » czwartek, 24 sierpnia 2017, 15:57

Tak patrzę i się zastanawiam zakupiłem jakieś dwie doby temu po 2410 pln ale nie udało się sprzedać na bitmarkecie który ma bardzo słabe obroty a cena jest niekiedy wręcz z kosmosu, jakie wydarzenia w najbliższym czasie mogą mieć wpływ na kurs, nie pytam o to czy sprzedawac i uciekac bo to wróżenie z fusów ;), ale o dane któe mogą miec wpływ na zmianę ceny, sory za trochę off top jeżeli tak mogę dostać karnego k*^%$a, albo karnego Dascoina ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: alvarorecoba8901 » czwartek, 24 sierpnia 2017, 16:39

siemano, jestem nowy. Podłączam się do pytania @panmajki. Mam podobna sytuacje. po niecałym 2400. Nie wiem, czy czekać, czy przeskakiwać na LSK. Mam zagwozdke. Jakbym przeskoczyl kilka dni temu, a mialem taka chec, ze strata delikatna, to mialbym 50% wiecej piniondzuf, ale kto mogl przewidziec..........

Wieksza chec mam czekac , bo cos mi mowi ze BCC wystrzeli, ale kurczaki nie wiem...
Moze jednak wejsc w ten LSK, bo przeciez teraz ten rebranding i w ogole ? Powinien isc ostro w gore..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 24 sierpnia 2017, 18:25

Jesteśmy w konsolidacji z lekką presją spadkową. Widać, że kolejne wsparcia są przebijane i stają się oporami. Dopóki nic się nie zmieni w relacji popyt-podaż, można się spodziewać kontynuacji tej tendencji. Ruch oznaczony na zielono próbował się wyłamać i przebić z powrotem na wyższe "piętro", bezskutecznie. Aktualne wsparcie, gdzie zbiega się poziom dwóch zniesień i poprzedniego dołka, jest mocno bronione - widać po dolnych knotach i wolumenie - ale ostatecznego wyniku walki nie sposób przewidzieć.

Albo dynamiczny ruch w górę lub w dół na zwiększonym wolumenie, który nie cacka się z oporami lub wsparciami (czyli silniejszy od zaznaczonego na zielono), albo niefałszywe wyjście poza zakres 560-740 będzie można dopiero interpretować jako wyznaczenie nowego kierunku.

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: soulnecturn » czwartek, 24 sierpnia 2017, 19:33

panmajki pisze: Tak patrzę i się zastanawiam zakupiłem jakieś dwie doby temu po 2410 pln ale nie udało się sprzedać na bitmarkecie który ma bardzo słabe obroty a cena jest niekiedy wręcz z kosmosu, jakie wydarzenia w najbliższym czasie mogą mieć wpływ na kurs, nie pytam o to czy sprzedawac i uciekac bo to wróżenie z fusów ;), ale o dane któe mogą miec wpływ na zmianę ceny, sory za trochę off top jeżeli tak mogę dostać karnego k*^%$a, albo karnego Dascoina ;)
alvarorecoba8901 pisze: siemano, jestem nowy. Podłączam się do pytania @panmajki. Mam podobna sytuacje. po niecałym 2400. Nie wiem, czy czekać, czy przeskakiwać na LSK. Mam zagwozdke. Jakbym przeskoczyl kilka dni temu, a mialem taka chec, ze strata delikatna, to mialbym 50% wiecej piniondzuf, ale kto mogl przewidziec..........

Wieksza chec mam czekac , bo cos mi mowi ze BCC wystrzeli, ale kurczaki nie wiem...
Moze jednak wejsc w ten LSK, bo przeciez teraz ten rebranding i w ogole ? Powinien isc ostro w gore..
jeżeli Wam poprawi to humor to proszę:
https://www.tradingview.com/chart/BCHUS ... Ea-BCHUSD/

;)

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Warnet » czwartek, 24 sierpnia 2017, 19:56

soulnecturn pisze:
panmajki pisze: Tak patrzę i się zastanawiam zakupiłem jakieś dwie doby temu po 2410 pln ale nie udało się sprzedać na bitmarkecie który ma bardzo słabe obroty a cena jest niekiedy wręcz z kosmosu, jakie wydarzenia w najbliższym czasie mogą mieć wpływ na kurs, nie pytam o to czy sprzedawac i uciekac bo to wróżenie z fusów ;), ale o dane któe mogą miec wpływ na zmianę ceny, sory za trochę off top jeżeli tak mogę dostać karnego k*^%$a, albo karnego Dascoina ;)
alvarorecoba8901 pisze: siemano, jestem nowy. Podłączam się do pytania @panmajki. Mam podobna sytuacje. po niecałym 2400. Nie wiem, czy czekać, czy przeskakiwać na LSK. Mam zagwozdke. Jakbym przeskoczyl kilka dni temu, a mialem taka chec, ze strata delikatna, to mialbym 50% wiecej piniondzuf, ale kto mogl przewidziec..........

Wieksza chec mam czekac , bo cos mi mowi ze BCC wystrzeli, ale kurczaki nie wiem...
Moze jednak wejsc w ten LSK, bo przeciez teraz ten rebranding i w ogole ? Powinien isc ostro w gore..
jeżeli Wam poprawi to humor to proszę:
https://www.tradingview.com/chart/BCHUS ... Ea-BCHUSD/

;)

Myślę, że to bardziej im poprawi humor

https://pl.tradingview.com/x/xyJzvzM2/ ;)


A tak na poważnie to nie wygląda to wcale tak źle...

https://pl.tradingview.com/x/lrFd7JIA/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: soulnecturn » czwartek, 24 sierpnia 2017, 20:19

nom tak w szerszej skali można to uznać za "flagę" ... nawet wolumen się zgadza... ładnie malejący....
kwestia czy tłuściochy się pokuszą i kiedy ... bo szczerzę to może potrwać z tydzień(no może kilka dni) nawet jeszcze zanim konkretne wejście/zejście nastąpi...

ja czekam spokojnie z boku aż linia życia będzie zanikać i wtedy trzeba "czuwać" ;) Aktualnie Jeszcze nie czas ;)

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: krolik89 » czwartek, 24 sierpnia 2017, 20:28

Warnet pisze: A tak na poważnie to nie wygląda to wcale tak źle...
https://pl.tradingview.com/x/lrFd7JIA/
Wygląda to paskudnie. Nie wiem czy nie wolałbym od razu szybkiego zjazdu, większa szansa na szybsze odbicie imho. A tak to tylko powolna agonia :?

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Warnet » czwartek, 24 sierpnia 2017, 20:30

Bardzo możliwy jest taki scenariusz, że duże kopalnie zaczną najpierw partie zrzutu i poleci w dół wtedy ostra panika i wyprzedawanie i duży dół, a następnie kolejna pompa.
Teraz każdy kto jest załadowany to czeka jak na szpilkach w strachu przed dużym spadkiem

@krolik89 do agonii to jeszcze bardzo daleko.


Do tej pory były górki i dołki za dużo nikt się nie wyprzedawał... w tej chwili ostry zjazd w dół = mega panika i wyprzedaż jak w media markt

Aktualnie nie jesteśmy jeszcze nawet w 50% rajdu, z trendu spadkowego wyszliśmy górą. "Długoterminowo" (bo to nie cały miesiąc) nie wygląda to tak fatalnie.
Co prawda nie znam się aż tak dobrze na kwestiach technicznych, z tego co czytam to w BCH jest parę błędów z tą trudnością kopania, blokadami itp. ale moim zdaniem do tej pory nie było jeszcze takiego fuckupu żeby pogrzebać tego coina.

Zobaczcie np. tutaj:
https://pl.tradingview.com/x/L9Mdu338/
Co prawda to dopiero był początek tego coina ale sytuacja jest podobna, powolny spadek, konsolidacja, i tutaj akurat wystrzał w górę... wygląda to trochę podobnie do aktualnej sytuacji.
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 sierpnia 2017, 20:45 przez Warnet, łącznie zmieniany 5 razy.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: tommy5 » czwartek, 24 sierpnia 2017, 20:33

Jak spadnie w okolice 580 to chyba się jeszcze skuszę i się doładuje :)

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Excray » czwartek, 24 sierpnia 2017, 20:59

Chyba rozpoczęła się paniczna wyprzedaż.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości