Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: qertoip » sobota, 8 grudnia 2018, 14:54

KamilZ pisze:mi się lampka ostrzegawcza, związana z LN, od dawna zapala
Bitcoin to wciąż eksperyment. LN to eksperyment nad eksperymentem. Dlatego wyjściowy sceptycyzm jest jak najbardziej uzasadniony.

Jednocześnie, LN ze wszystkimi swoimi niuansami, jest obecnie najlepszym znanym pomysłem-kandydatem na skalowanie zdecentralizowanych kryptowalut.

Problem skalowalności praktycznie nie istnieje w systemach scentralizowanych i federacyjnych (jak Ripple, Stellar, EOS, IOTA, ... czy Blockstream Liquid). W tych systemach łatwo jest osiągnąć bardzo dużą przepustowość.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: prezes » sobota, 8 grudnia 2018, 15:06

qertoip pisze: Jednocześnie, LN ze wszystkimi swoimi niuansami, jest obecnie najlepszym znanym pomysłem-kandydatem na skalowanie zdecentralizowanych kryptowalut.
Oksymoron.

Dla tych co nie zrozumieli to przetłumaczę z polskiego na nasze, centralizacja jest najlepszym pomysłem na skalowalność zdecentralizowanych kryptowalut.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mecenas » sobota, 8 grudnia 2018, 15:11

KamilZ pisze: Jak byś to widział w praktyce?
No tak, że w przyszłości dalekiej lub nie tak dalekiej wszystkie BTC w obiegu będą "pokolorowane", zakolczykowane jak krowy w UE... W związku z tym jeśli chcemy uniknąć wykluczeń i dyskryminacji w obrocie giełdowym i pozagiełdowym powinniśmy sprawić, aby zmieszać wszystkie kolory ze sobą w jedną masę, czyli zmiksować wszystkie możliwe kolczyki w jedną nierozpoznawalną papkę...
Do tego celu należy po pierwsze wymusić mixowanie na użytkownikach BTC z poziomu protokołu lub co najmniej z poziomu portfela a po drugie przekonać ludzi, że to jedyna droga do wolności monetarnej i utrzymania jednej z podstawowych cech pieniądza: 1BTC = 1BTC.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: prezes » sobota, 8 grudnia 2018, 15:37

mecenas pisze: Do tego celu należy po pierwsze wymusić mixowanie na użytkownikach BTC z poziomu protokołu lub co najmniej z poziomu portfela a po drugie przekonać ludzi, że to jedyna droga do wolności monetarnej i utrzymania jednej z podstawowych cech pieniądza: 1BTC = 1BTC.
Zapomnij, bitcoin wg mnie już jest skazany na pokolorowanie ale jakie to ma znaczenie, są inne waluty. Wiadomo że 99 % będzie używało takich kolorowanych kryptowalut i nie będzie im to przeszkadzało, dla innych i dla służb są inne kryptowaluty. Nie ma co tego mieszać użyteczności dla mas z prywatnością, to tak jak byś chciał teraz wymieszać internet z torem, po co. Niech każdy korzysta z tego, co mu pasuje.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mecenas » sobota, 8 grudnia 2018, 15:49

@prezes, Ok, pewnie, masz rację.
Tyle że odpuszczenie tematu równa się zgodzie na ostateczne wrogie przejęcie BTC raz na zawsze.
Od tej hipotetycznej chwili BTC nie spełnia podstawowych cech pieniądza i można zapomnieć o jego sukcesie jako płacidła. Wymienialność to warunek konieczny do przeżycia. Dash jeszcze się broni i ma opcje wewnętrznej wymienialności, Monero choćby miał zejść do partyzantki powinien przetrwać, ale dla BTC wobec powyższego kariera płacidła zostanie definitywnie zakończona. Ilość blokowanych monet w systemie będzie tylko rosnąć jak waga entropii we wszechświecie...
;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: qertoip » sobota, 8 grudnia 2018, 23:00

prezes pisze:
qertoip pisze: Jednocześnie, LN ze wszystkimi swoimi niuansami, jest obecnie najlepszym znanym pomysłem-kandydatem na skalowanie zdecentralizowanych kryptowalut.
Dla tych co nie zrozumieli to przetłumaczę z polskiego na nasze, centralizacja jest najlepszym pomysłem na skalowalność zdecentralizowanych kryptowalut.
Skalowalność LN wynika z buforowania zapisu a nie z centralizacji.

Topologia sieci LN ciężko powiedzieć jaka docelowo będzie natomiast pamiętajmy:
- LN jest trustless w zakresie konfiskowania środków przez węzły; nie mogą skonfiskować i potem wymagać KYC
- routing jest u źródła; to nadawca decyduje upfront z których węzłów skorzysta; węzły niechciane można łatwo odfiltrować

Podsumowując, topologia nie musi być idealna, może być wręcz daleka od ideału. Wystarczy, że będzie realny wybór dla routingu.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Pancer » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 07:14

LTC przeskoczył BCH, cena nie utrzymała się przy 100$, BSV otrzymuję coraz większe wsparcie Myślę, że to nie oznaka wykrwawiania się( a możliwe, że tak)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Phlox » czwartek, 20 grudnia 2018, 14:28

Phlox pisze:Moim zdaniem w pewnym momencie będzie ogromna dzida w górę o 100%, tak patrząc po orderbooku to nie byłoby wcale takie trudne, ale sądzę, że 100USD wcześniej jest w zasięgu ręki.
Zaliczyliśmy ponad 100% wzrost, a Tu taka cisza? :) Sam muszę przyznać, że nie grałem pod swoje prognozy, z resztą wtedy pewnie nie wytrzymałbym zjazdu do 75USD. Udało mi się wycisnąć łącznie ponad 30% na dwóch wejściach co nie jest szczególnym osiągnięciem, tak zmarnotrawiłem zyski przy ostatnim rajdzie na 600usd, że nie miałem odwagi tego długo trzymać. Liczę teraz jednak na lekką korektę i ewentualne wejście spowrotem.

Wzrosty są na małych obrotach i co ciekawe to Koreańczycy mocno pchają to do góry, a z tego co widzę oni zwykle podchodzą do rynku bardzo emocjonalnie. Jeżeli do rajdu przyłączy się nam reszta świata to myślę, że realne jest zobaczenie 250 usd + 150 usd BSV, żeby powrócić do poziomu przedforkowego.

Edit: oczywiście już coś mnie strzela, że sprzedałem tak z 30 dolarów za tanio ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 20 grudnia 2018, 23:07

Phlox pisze:
Phlox pisze:Moim zdaniem w pewnym momencie będzie ogromna dzida w górę o 100%, tak patrząc po orderbooku to nie byłoby wcale takie trudne, ale sądzę, że 100USD wcześniej jest w zasięgu ręki.
Zaliczyliśmy ponad 100% wzrost, a Tu taka cisza? :)
Niepotrzebne podniecanie się nagłymi skokami ceny to prosta droga do nieszczęścia. Dzisiaj +1000%, jutro -95%. I co wtedy ?

Cieszyć należy się gdy:
- W większej ilośći normalnych sklepów będzie można płacić w BCH
- Steam i GOG zaakceptują BCH
- OVH, Leaseweb, Amazon(hosting) zaakceptują BCH
- Jacyś pracodawcy [w Polsce] zaczną płacić ludziom w BCH a nie w fiacie[PLN]

Poza tym trzeba też edukować ludzi i tłumaczyć im, że waluty fiat to scam, żeby zrozumieli w końcu że płacą bezwartościowym papierem. Z tego też możnaby się cieszyć.

Gdy powyższe warunki zostaną spełnione, BCH osiągnie realny wzrost. Cała reszta to spekuła i bajki dla głupich inwestorów, którzy chcą utopić kasę.

Oczywiście wiem, że piszę to w temacie dla spekulantów, gdzie siedzą tylko ludzie, którzy czytają moje posty jak jakieś totalne herezje lub/i zwidy wariata, ale i tak mam rację więc nie przejmuję się tym.

Może coś do któregoś z Was dotrze, żadnej większej części tubylców i tak nie przekonam.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: zdch » piątek, 21 grudnia 2018, 08:07

Zgadzam się z powyższym w 98,8% Wahania ceny nie mają znaczenia, liczy się adopcja.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Jazda » piątek, 21 grudnia 2018, 15:25

Oczywiście uświadamiajcie i adoptujcie sobie Panowie, lecz większość tu jak i na giełdach jest nie dla idei firm lecz dla profitu :D. To po pierwsze a po drugie, co wy tu marzycie o adpcji i płatności tym czymś jak podam przykład z zycia wzięty: Dziś wysyłam BCSV z jednej giełdy na drugą i czekam blisko 4h na wymaganą ilość potwierdzeń czyli tzw przelew który konkurencyjne coiny robią w obecnych czasach od kilku sekund do maks kilku minut. Ten fork BCSV toż to epoka kamienia łupanego ;)
A na koniec dodam iż temat opisany jest jako dyskusja na temat kursu a nie wizje na temat użyteczności, koniec kropka.

Na temat kursu natomiast napiszę tyle BTC w góre to BCH w gore, BTC w dół BCH raz tyle i więcej w dół... jak do tej pory prosta zależność i nie trzeba tutaj mędrców. Pozdrawiam spekulantów i powodzenia w pomnażaniu $$$. Wizję pozostawiam wizjonerom.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mecenas » sobota, 22 grudnia 2018, 09:32

Jazda pisze: temat opisany jest jako dyskusja na temat kursu a nie wizje na temat użyteczności, koniec kropka.
Nie widzisz związku?
Jazda pisze: Dziś wysyłam BCSV z jednej giełdy na drugą i czekam blisko 4h
Temat jest o BCH a nie o BSCV, koniec kropka.
Jazda pisze: Dziś wysyłam BCSV z jednej giełdy na drugą i czekam blisko 4h na wymaganą ilość potwierdzeń czyli tzw przelew który konkurencyjne coiny robią w obecnych czasach od kilku sekund do maks kilku minut. Ten fork BCSV toż to epoka kamienia łupanego ;)
To ile czekasz na zaksięgowanie giełdy ustawia giełda. Niektóre z nich zachowują się rzeczywiście jak z epoki kamienia łupanego.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Areck1 » czwartek, 27 grudnia 2018, 18:30

Główny detalista w Japonii, rozpocznie przyjmowanie Bitcoin Cash:
https://www.reddit.com/r/btc/comments/a ... =twitter [

Roger Ver - Bitcoin Entrepreneur - Bitcoin.com
"I'll provide some more information on this tomorrow when I record the next installment of the weekly news. If you are in Japan, it is a big one!"

https://www.youtube.com/watch?v=2JYASZZ ... .be&t=1644

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Bmwm3e92 » wtorek, 1 stycznia 2019, 00:58

Zaczynam się poważnie zastanawiać czy jest sens trzymania jeszcze BCH biorąc pod uwagę BSV..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mecenas » wtorek, 1 stycznia 2019, 01:03

Bmwm3e92 pisze: wtorek, 1 stycznia 2019, 00:58Zaczynam się poważnie zastanawiać czy jest sens trzymania jeszcze BCH biorąc pod uwagę BSV..
A ja znowu odwrotnie, wciąż zastanawiam się po co jeszcze trzymam BSV skoro istnieje BCH...
Jakiś argument kolego? Czy tak z kapiszonów postrzelamy z pustego w próżne?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Bmwm3e92 » wtorek, 1 stycznia 2019, 01:38

mecenas pisze:Jakiś argument kolego? Czy tak z kapiszonów postrzelamy z pustego w próżne?
Zdaje sobie sprawę z tego, że rynek krypto jest nieprzewidywalny i nikt nie wie co będzie aczkolwiek gdzieś z tyłu głowy po przeczytaniu różnych artykułów o BSV jak to on ma "przegonić" BCH i obserwowaniu spadków BCH mam myśli, że rzeczywiście może być tak, że BCH jedynie będzie spadać a BSV zacznie rosnąć..
Możliwe, że po prostu niepotrzebnie zawracam sobie głowę artykułami, jakimiś prognozami cudami na kiju i powinienem obserwować krypto i inwestując w nie dalej z zasadą "co ma być to będzie"

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: szlagaag » piątek, 4 stycznia 2019, 22:37

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 18 lutego 2019, 17:42



Dodano po 6 godzinach 16 minutach 59 sekundach:
To się nazywa timing - 20% już. :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: shinya56 » sobota, 2 marca 2019, 12:12

@ShadowOfHarbringer
Jak wygląda obecnie adopcja BCH w porównaniu do Core ? Masz może jakieś statystki ?
Piszę w tym sensie, że jak Core jest "przejęty" przez banksterke to wszystkie pieniądze tam będą szły. Świadomość ludzi jest na mizernym poziomie. Można przypuszczać, że oni będą inwestować swoje pieniądze w to co im powiedzą w mediach. Spodziewam się, że BCH w mediach może być "zgnojone", a tym samym Core wypromowane. Mógłbyś napisać swoje zdanie na ten temat ?

Jak Wy to widzicie ? Idea wygra z banksterką ?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 2 marca 2019, 12:27

shinya56 pisze: sobota, 2 marca 2019, 12:12@ShadowOfHarbringer
Jak wygląda obecnie adopcja BCH w porównaniu do Core ? Masz może jakieś statystki ?


1. Wywoływanie długich nicków przez "@" nie działa. Zgłoszone z rok temu administracji, nie naprawione. Wołaj mnie przez cytowanie.


2.
- Appki takie jak Marco Coino śledzą sklepy sprzedające za BCH - jest ich lekko poniżej 1000 miejsc obecnie
- W stanie Queensland w australii co drugi sklep przyjmuje BCH
- W Tokio trochę sklepów przyjmuje BCH
- Bitpay pośredniczy w płatnościach BTC i BCH, chwalił się już w 2015 że ma 100.000 sklepów podpięte do systemu
- Za BCH możesz teraz zamówić sobie Pizzę/Inne jedzenie w większości miejsc Polski i Europy za pośrednictwem Pyszne.pl

Generalnie BCH jest drugie za BTC pod względem adopcji i jest pod względem market capu drugą kopalną krypowalutą na świecie (Ripple to shitcoin a ETH nie jest walutą).


3.
shinya56 pisze:Jak Wy to widzicie ? Idea wygra z banksterką ?
Idea już raz wygrała z banksterką, w 2014 Bitcoin był na granicy powszechnej akceptacji, tysiące jak nie dziesiątki tysięcy sklepów go akceptowało. Brakowało niewiele a stałby się walutą globalną za 5 lat (od 2014 licząc).

Atak zwany Blockstream/Core cofnął adopcję o 3-5 laa.

Obecnie jest trochę trudniej, bo banksterzy zaprzęgli ludzką chciwość do walki z Bitcoinem, pompując shitcoiny i organizując szeroko zakrojoną akcję sabotażową.

Różnica między teraz a 2014 jest taka, że w 2014 walczyliśmy z banksterami, a teraz walczymy ze "swoimi", którzy są pożytecznymi idiotami i kukiełkami sterowanymi przez Banksterów.

Oczywiście wygramy, nie ma co do tego wątpliwości. Nigdy jeszcze w historii nie było tak, żeby establishment wygrał z technologią. Nie wrócimy do jaskiń dlatego, że jakiemuś wysoko postawionemu grubasowi palącemu cygara się tak podoba.

Postęp jest nieunikniony a Bitcoin(Cash) jest najlepszą technologicznie walutą mającą najbardziej oddaną i buntowniczą społeczność, do ludzi to po prostu nie dotarło.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości