Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 21 kwietnia 2018, 14:46

@Kluka, Takie jest moje wrażenie odnośnie bloku 32mb dla BCH i mam prawo o nim pisać.
Nie próbuj mnie po raz 2 czy któryś uciszać.

Mini PoS? To jest zgodne z wizją SN?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » sobota, 21 kwietnia 2018, 14:56

Kurs wisi na ostatnim odbiciu. Spodziewam się wyjaśnienia sytuacji między 1069 a 1087usd. Na 4H ta duża świeca jednak rozwala system, to musi być naprawdę duży popyt ażeby wybronić ten zjazd.

Nie wydaje mi się, by zmiana bloku wywołała euforię, jednocześnie od dłuższego czasu ktoś pewnie pakuje niemałą kasę w ten projekt. Może faktycznie celowo wprowadzają te zmiany, by pokazać, że jest konkurencyjny dla BTC.

I trzecia kwestia, do dziś zastanawiam się kto w ogóle stoi za tym projektem? Czy jest to Core, czy odłam ichnych programistów czy ktoś konkretny.

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
Przypomnijcie sobie czasy BTC po 1200usd... Która kryptowaluta tak szybko sięgnęła 4.000usd? To może działać na wyobraźnię ludzi, tym bardziej jak projekt jest stale "udoskonalany".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » sobota, 21 kwietnia 2018, 15:15

Wymazywanie pisze: @Kluka, Takie jest moje wrażenie odnośnie bloku 32mb dla BCH i mam prawo o nim pisać.
Nie próbuj mnie po raz 2 czy któryś uciszać.

Mini PoS? To jest zgodne z wizją SN?
Nie chce Cię uciszać, tylko jak piszesz ni z gruszki ni z pietruszki jak jakiś troll o jakichś świecidełkach to poprostu proszę Cię żebyś się ogarnął. Masz prawo mieć swoje zdanie i tak jak kiedyś Ci pisałem szanuje je, ale pisanie o świecidełkach to dla mnie przegięcie. Jesteś jedna z najbardziej inteligentnych osób na tym forum i rozumiem Cię nawet czasami i wtedy jak psioczysz na bitcoin cash, ale czasami przesadzasz (wg mnie) jak teraz z tymi świecidełkami. Dobra koniec offtopu, gadamy o kursie
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 21 kwietnia 2018, 15:22

Kluka pisze: tylko jak piszesz ni z gruszki ni z pietruszki jak jakiś troll o jakichś świecidełkach to poprostu proszę Cię żebyś się ogarnął.
To jest moja cholerna impresja po wiadomości o tym, że fork BCH z 8mb, z których nie wykorzystuje zazwyczaj nawet 0.5 czy 1mb zmienia blok na 32mb i mam do niej prawo. Nie żyjemy w cenzurowanym totalitarnym kraju ani nie jest to forum robotów, ale LUDZI, którzy mają prawo do własnego zdania i własnej oceny.

BCH z blokiem 32mb to dla nie plastikowe efekciarstwo i tyle. Nie widzę uzasadnienia dla 32mb dla BCH i stąd też pytam o nie. Mini PoS? Również pytam o zgodność z wizja SN, na którą tak wiele się ludzie powołują.

Poczytam o tym mini Pos samemu, bo mnie zaciekawiło. Ciekawe co na to Shadow, z tego co pamiętam wychwalał Pow a wszystko inne gasił i krytykował. Pewnie mini Pos nagle oki. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » sobota, 21 kwietnia 2018, 17:31

BCH jako jedyny na zielono z głównych u mnie. Kupiłem spowrotem oczywiscie na 30% tego wybicia po tych porannych spadkach, nie wierzylem do konca no ale wiadomo... ryzyk fizyk cena od trzech dni idzie mocno w górę. I teraz pyt. DO KIEDY.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 21 kwietnia 2018, 17:35

Co do bloku 32MB , 8MB i 1MB to przychodzi mi to głowy pewna analogia zapożyczona z narodowego samochodu w Polaczkowie, czyli passat TDI :)
Pamiętacie te emblematy TDI i czym się różniły, za młodocianego człowiek się jarał 3 czerwonymi literkami , oznaczały ten najmocniejszy i sobie ludzie często kupowali takie emblematy.

TDI bez kolorów to silnik z 90KM (ee lipa panie )
TDI 110KM
TDI 115KM (o ja pierd...., 115km!!! rakieta)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » sobota, 21 kwietnia 2018, 17:40

amneziahaze pisze: I teraz pyt. DO KIEDY.
Do 51% :D
https://www.bchflippening.com

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
RuckenFetard pisze:
TDI bez kolorów to silnik z 90KM (ee lipa panie )
TDI 110KM
TDI 115KM (o ja pierd...., 115km!!! rakieta)
Dla mnie rakietą i marzeniem kiedyś była ETZ 251 albo Jawa 350...
Już nie wspomnę o szlifach cylindra w SHL aby zwiększyć pojemność i tym samym moc :D

Rozmarzylem się ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » sobota, 21 kwietnia 2018, 17:42

zastanawiam sie czy juz weszlismy w faze panic buy po prostu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » sobota, 21 kwietnia 2018, 17:45

amneziahaze pisze: zastanawiam sie czy juz weszlismy w faze panic buy po prostu
Chyba nie.
Zbyt mało postów z serii:
"Czy uważacie, że już za późno?"
"Czy myślicie, że poczekać, aż trochę spadnie i kupić?"
"Aaa, czekałem, czekałem i właśnie w"e"szlem"
"Hej, nestem nowy, co myślicie by teraz kupić?"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: 132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: reaktywa » sobota, 21 kwietnia 2018, 17:48

amneziahaze pisze: zastanawiam sie czy juz weszlismy w faze panic buy po prostu.
Wg. mnie stanowczo nie, za cicho jest wszędzie. Na komunikatorach, czy fb czy nawet tutaj na forum, mała aktywność ludzi a jeszcze mniej takich pytań o jakich pisał wyżej vjankuv.

Volumen na bch rośnie od kilku dni, zobaczymy na jak długo komuś starczy paliwa żeby popychać kurs.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » sobota, 21 kwietnia 2018, 18:09

w ogole jakis typ wyskoczyl na 1180usd z buy po 4001pln około 15-20bch wszyscy sie na niego rzucili. lol.

w sensie nie bylo co zbierać. pewnie jakis longtermowiec z targetem na 2000usd. nie wiem co o tym myslec albo mega fakap albo fundacja charytatywna albo.... po prostu 2000usd soon. zjedli go w jakieś 10-15 sekund. Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: benq » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:26

@Wymazywanie,
Wrzucałem ostatnio w innej dyskusji link z rozmiarami bloków BCH:
https://bitinfocharts.com/comparison/bi ... -size.html
0,5 MB to przesada co napisałeś, bo było już wiele sytuacji, nawet rok temu gdzie bloki miały ponad 1 MB.
W styczniu 2018 zdarzyły się już bloki dobijające do prawie 5 MB, stąd już niedaleko do 8MB, więc przezornie, po co ryzykować ;)

@vjankuv, Brakuje jeszcze pytań "urosło już 50%, czy to dobry moment kupić na longa?" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: adam1226 » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:49

Bit-els pisze: Wdrażają po prostu plan. Przygotowują na ewentualne masowe używanie. Wg.mnie b.dobrze.
A że kurs potrzebował pretekstu... nie na takie newsy czy nawet fejk newsy crypto szły setki procent ;-)
na temat zasadności zwiększenia bloku sie tutaj nie wypowiem - w końcu to dyskusja o kursie, a nie technologi.. więc co do kursu, cóż: rośnie bo wszystko rośnie, a rośnie mocniej niż inne coiny bo pewnie mocniej swego czasu spadło :mrgreen:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Mirek » sobota, 21 kwietnia 2018, 20:03

Jestem samoukiem i tym sie usprawiedliwię. Volumen na tle całej historii BCH jest znikomy na dzień dzisiejszy. Moim zdaniem to dopiero początek. Z drugiej jednak strony zakładam że wszyscy mamy BCH i nie możemy wszyscy stać się 10 razy bogatsi bo kto zostanie biedny, Musk ?
Gdyby BTC nie przebiło znacznie oporu trendu spadkowego to bym napisał że to chwilowy podryg. Za parę dni dowiem się jaki zemnie prorok :D

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: terminator » sobota, 21 kwietnia 2018, 20:28

Wymazywanie pisze:Nie widzę uzasadnienia dla 32mb dla BCH (...)
Dobrze, to może ja odpowiem skoro nikt inny tego nie napisał. W majowym forku będą dwie zmiany. Zwiększenie bloku i dodanie nowych OP-codów. Nowe OP-cody umożliwią obsługę smart kontraktów i będą wspierały rozproszone aplikacje. BCH rozwija się również w kierunku (przynajmniej częściowej) rywalizacji z ETH. Jeżeli to się przyjmie, to presja na zapełnianie bloku będzie większa. Nie będą to już tylko transakcje finansowe.

Warto więc mieć na to zapas. Wprowadzenie OP-codów wymaga hard-forka, to dlaczego od razu by nie zwiększyć bloku. Hard fork to zawsze jest pewnien wysiłek, koordynacja i ryzyko. Większy maksymalny blok nie powoduje szybszego przyrastania rozmiaru bloku, jeżeli nie jest wypełniony.

P.S. Przy okazji muszę przyznać się do błędu i przeprosić. W październiku jeszcze pisałem tutaj ostro o BCH, że jest oszustwem. Wygląda na to, że to ja zostałem zmanipulowany. BTC miał już parę lat temu coraz lepszą adaptację na rynku w sklepach i serwisach aż nagle wszystko się cofnęło pod koniec 2017. Limit na 1MB cofnął całą adaptację daleko wstecz. BCH stara się to rozkręcić od nowa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » sobota, 21 kwietnia 2018, 21:12

adam1226 pisze: rośnie bo wszystko rośnie, a rośnie mocniej niż inne coiny bo pewnie mocniej swego czasu spadło
Chyba inaczej, bo rośnie/rósł bardziej niż inne coiny, i spadał też jakby mniej. Zastanawiam się aktualnie czy za chwile nie zobaczymy 1300-1400usd,

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
Mirek pisze: Za parę dni dowiem się jaki zemnie prorok
Na podstaiwe jednej prognozy masz z tego co się orientuję 50% szans.

Nie chcę być złośliwy, no bo ile mozna sledzic runa, tak czy siak na biezącą chwilę widzę czerwień, widzę pola, kwiaty i czerwoną niedzielę. Widzę spadającą dywergencję i upadające opory. Nie wiem czy rozsądnie byłoby jeszcze nad tym siedziec jutro. moim zdaniem nie. nawet przy wyzej wymienionym ewentualnym scenariuszu.

Dodano po 9 minutach 26 sekundach:
Tj. nie piszę, że jak ktoś wchodzi na świeżo to żeby nie szukał dobrego wejścia i wyjścia nawet na maksimach. Chodzi mi tylko o to, że wszystko na swoje granice i kres, rynek też musi odsapnąć, a ten trend ma BCH trwa długo i jest nie byle jakim w mojej opinii wzrostem.

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Dlaczego piszę tak dwuznacznie? Bo 3,4 dni temu miał być u mnie BUY i HOLD, tego typu scenariusz. Przerodziło się to w jakieś nie wiadomo co. Choć jako epilog całego runa, uważam, że warto było sprzedać na górce, kupić w dołku i sprzedać jeszcze raz na górce. Teraz wygląda to jak konsolidacja przed jeszcze jedną górką, ale to tylko moja subiektywna opinia i prawdopodobnie błędna, z ilością trejdów jest coraz więcej problemów, kombinacji, łatwiej się pogubić i do tego zmęczenie, tak trzeba ładować akumulatory poza rynkiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: adam1226 » sobota, 21 kwietnia 2018, 23:08

terminator pisze: bloku i dodanie nowych OP-codów. Nowe OP-cody umożliwią obsługę smart kontraktów i będą wspierały rozproszone aplikacje
To akurat może przynieść wartość dodaną,
tyle tylko że.... Eth szykuje się do przejścia na PoS, bo PoW się niezbyt dobrze skaluje jesli chodzi o Daapsy.. .
amneziahaze pisze: Chyba inaczej, bo rośnie/rósł bardziej niż inne coiny, i spadał też jakby mniej. Zastanawiam się aktualnie czy za chwile nie zobaczymy 1300-1400usd,
https://athcoinindex.com/
Jak widać "szału nie ma".
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: zdch » niedziela, 22 kwietnia 2018, 01:17

Wymazywanie pisze: Mini PoS? Również pytam o zgodność z wizja SN, na którą tak wiele się ludzie powołują.

Poczytam o tym mini Pos samemu, bo mnie zaciekawiło. Ciekawe co na to Shadow, z tego co pamiętam wychwalał Pow a wszystko inne gasił i krytykował. Pewnie mini Pos nagle oki. :mrgreen:
Jak już pewnie przeczytałeś, mini-POS to jest server/sprzęt/trochę softu dla handlowców - Point of Sale, w dodatku open source, a nie Proof of stake jak przypuszczam myślałeś. ;)
link do info dla leniwych: https://news.bitcoin.com/mini-pos-launc ... -terminal/
To jest adopcja przez duże A.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 22 kwietnia 2018, 02:17

@zdch, Dzięki. Tak jak piszesz, z automatu Pos jako proof of stake czytałem. :D
Faktycznie to jest coś wartego uwagi jeśli będzie sprawnie i szybko działało.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: pael » niedziela, 22 kwietnia 2018, 17:57

Spoiler:
Obrazek
Wchodzimy w chmure, wkrotce prawdopodbnie nastapi przeciecie T/K pod chmura - slaby bull signal

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość