Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » wtorek, 6 lutego 2018, 14:11

Miki_12235 pisze: No z tego co wiem to Korwin ma sie calkiem niezle finansowo.
Nie chodzi o bycie na siłę biednym. Jeśli ktoś w zgodzie ze swoimi ideałami potrafi zapewnić sobie stabilność finansową, nic w tym złego. W byciu biednym per se nie ma nic szlachetnego - ktoś z Wall Street tak powiedział, ale nie cytuję go, po prostu tak sądzę.
Miki_12235 pisze: Chcesz mi powiedziec ze nie interesowal cie zysk w wejsciu w krypto?
Wchodząc w BCH jestem w zgodzie z tym co myślę o krypto w sensie ideologicznym. Tak jak napisałem, nie intersuje mnie kiedy i jaka będzie wartosć jego kolejnego ATH czy ATL (All Time Low - jeśli taki skrót istnieje). Po prostu go mam, bo chcę go mieć z powodu jego fundamentów. Uważam, że krypto z czasem urośnie w siłę i decydując się na BCH daję temu wyraz.

P.S.
Coś sobie obracam czysto inwestycyjnie, ale krypto nie jest czymś co ma zmienić moją pozycję finansową. Nie wszedłem w krypto z myślą, że dzięki spekulacji będę mógł kupić sobie lepszy samochód czy TV. Mam, to co chcę mieć i nie czuję by mi czegoś brakowało.

Robimy OT, ale przynajmniej dotyczący Bitcoina z tematu.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Miki_12235 » wtorek, 6 lutego 2018, 15:09

No spoko. Tylko dyskusja jest o kursie, a ten juz raczej mniej ideologii dotyczy. Dobra z mojej strony koniec OT.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » wtorek, 6 lutego 2018, 22:30

No cześć, jestem z powrotem :)
Dostałem bana na nick na 24h, ponoć za złe słownictwo, a mój post został usunięty :) Ok, chociaż nie wiem czemu, bo to chuaw123 nazwał trzymających BCH na spadkach frajerami, a nie ja :) Ja wręcz przeciwnie, pisałem, że my jesteśmy za BCH, nie jesteśmy frajerami by sprzedawać po tej cenie i żeby sobie szukał gdzie indziej. Ale ok, może moderatorowi się pomyliło :)
Mam jednak nadzieję, że chuaw123 też dostał bana, ale na dłużej :)

A teraz odpowiadając na post Mikiego
Miki_12235 pisze:
Smieszni jestescie z tym wieszaniem psow na chuaw.

On nie obnizyl kursu tylko go przewidzial. Konsekwentnie mowi to samo od dawna, mimo ze go wszyscy opierdalaja.

Nie ma sie co przyzwyczajac do jakichs krypto bo sie je dlugo trzymalo. To tylko kasa. I zlotym celem jest ochrona kapitalu + zysk.

A na pewno nie strata w imie DOWOLNEJ idei.

Zwlaszcza ze holdujac waluty nie ratujesz dzieci w Nigerii czy co tam.
Właśnie nie Miki, on nie mówił, konkretnie, że przewiduje dany kurs, dlaczego go przewiduje i co w związku z tym radzi. On przez kilka stron tego forum powtarzał, że nastawił koszyk na 800$ (aż do obrzydzenia), kiedy kurs spadał to się cieszył i pytał jak nastroje, a kiedy rósł, to robił wszystko by zniechęcić ludzi do jego kupowania. Kiedy spadał już do okolic 800$, to zaczął mówić, że jednak będzie brał po 500$, albo 350$.

Ewidentnie było widać, że to nie jest osoba, która chce coś poradzić, tylko osoba, która działa w swoim interesie. Wiedział, że BCH to dobry coin, który ma szanse się wybić, prawdopodobnie wcześniej go stracił przez głupotę i teraz chciał odzyskać jak najtaniej.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » środa, 7 lutego 2018, 06:34

vjankuv pisze:
Miki_12235 pisze: No z tego co wiem to Korwin ma sie calkiem niezle finansowo.
Nie chodzi o bycie na siłę biednym. Jeśli ktoś w zgodzie ze swoimi ideałami potrafi zapewnić sobie stabilność finansową, nic w tym złego. W byciu biednym per se nie ma nic szlachetnego - ktoś z Wall Street tak powiedział, ale nie cytuję go, po prostu tak sądzę.
Miki_12235 pisze: Chcesz mi powiedziec ze nie interesowal cie zysk w wejsciu w krypto?
Wchodząc w BCH jestem w zgodzie z tym co myślę o krypto w sensie ideologicznym. Tak jak napisałem, nie intersuje mnie kiedy i jaka będzie wartosć jego kolejnego ATH czy ATL (All Time Low - jeśli taki skrót istnieje). Po prostu go mam, bo chcę go mieć z powodu jego fundamentów. Uważam, że krypto z czasem urośnie w siłę i decydując się na BCH daję temu wyraz.

P.S.
Coś sobie obracam czysto inwestycyjnie, ale krypto nie jest czymś co ma zmienić moją pozycję finansową. Nie wszedłem w krypto z myślą, że dzięki spekulacji będę mógł kupić sobie lepszy samochód czy TV. Mam, to co chcę mieć i nie czuję by mi czegoś brakowało.

Robimy OT, ale przynajmniej dotyczący Bitcoina z tematu.

Ten film jest boski I MA OGROMNY pocieszający wpływ. Rozmawiałem z tym "Lewakiem" Został nawrócony a to znaczy że każdego da radę nawrócić nawet 100% rurkowca. Teraz ma poglądy wolnościowe.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Miki_12235 » środa, 7 lutego 2018, 15:19

Macbak2 pisze: Ewidentnie było widać, że to nie jest osoba, która chce coś poradzić, tylko osoba, która działa w swoim interesie. Wiedział, że BCH to dobry coin, który ma szanse się wybić, prawdopodobnie wcześniej go stracił przez głupotę i teraz chciał odzyskać jak najtaniej.
Ale jaki zasieg ma ten watek? Chuaw by zniechecil ile osob? 20k? Nawet jesli to jaki to ma wplyw na swiatowy kurs BCH.

Natomiast zgoda ze meczenie ludzi ktorzy holduja i sa juz i tak zdenerwowani bo caly czas spada nie jest fajne i mogl sobie darowac.

A juz wracajac do tematu to wyraznie widac po wykresach wszystkich altow ze bitcoin "steruje jak chce" i jak sa na nim spadki to alty w tym BCH tez poleca nawet mocniej.

Dlatego biorac pod uwage tendencje spadkowa BTC od grudnia, mozna sie bylo spodziewac ze BCH uderzy w te 800 dolcow. Mnie natomiast ciekawi dzisiejsze odbicie na krypto. Wedlug mnie to tylko wzrosty w trendzie spadkowym. Jak ktos mi wytlumaczy dlaczego sie myle to bede dzwieczny.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » środa, 7 lutego 2018, 20:54

Miki_12235 pisze:Ale jaki zasieg ma ten watek? Chuaw by zniechecil ile osob? 20k? Nawet jesli to jaki to ma wplyw na swiatowy kurs BCH.
Nie wiem ilu by zniechęcił, ale to by trzeba było spotęgować, bo każda zniechęcona osoba ma swoich znajomych, a ci kolejnych...
Miki_12235 pisze:Mnie natomiast ciekawi dzisiejsze odbicie na krypto. Wedlug mnie to tylko wzrosty w trendzie spadkowym. Jak ktos mi wytlumaczy dlaczego sie myle to bede dzwieczny.
Miejmy nadzieję, że jednak będą już wzrosty, bo ileż można...

Spadki były spowodowane głównie:
1. Zbliżającymi się Świętami - ludzie chcieli skorzystać wreszcie z zarobionej przez siebie kasy, porobić zakupy, kupić prezenty itd
2. Grubasy chciały się nachapać - jako, że mają duży wpływ na kurs, to po dużych grudniowych wzrostach chcieli zrealizować zysk i obkupić się na nowo na dołku
3. Mieszaniem się Rządów - zauważyły one, że coś im ucieka, że ludzie się za szybko bogacą, a nie wykazują dochodów i nie odprowadzają im podatków
4. Mieszaniem się banków - zobaczyły, że rośnie im konkurencja w postaci kryptowalut, że ucieka im kasa z kont, którymi zarządzają i postanowili to ukrócić
5. Atakami hakerskimi - może przypadek, a może ktoś ich opłacił, by dolać oliwy do ognia i zniechęcić ludzi
6. Fake newsami i wyprzedawaniem panikarzy - wiadomo nie od dziś, że jak chodzi o kasę, to ludzie wiele potrafią zrobić. Trzeba było jakoś zmusić inwestorów do wyprzedawania się i zapewne podpłacono kogoś by wyprodukował trochę takich fake newsów, które zmuszą słabszych psychicznie do wyprzedawania się

Na ten moment mamy taką sytuację:
1. Jest już po świętach, więc raczej nikt masowo nie będzie wypłacał kasy, zwłaszcza na doku
2. Grubasy się nachapały na największych wzrostach i raczej już dadzą spokój na jakiś czas
3. Rządzący się dalej mieszają, ale coraz przychylniej patrzą na krypto
https://cryptodemy.pl/niezwykle-optymis ... -zaufania/
Prawdopodobnie za jakiś czas uregulują sprawy związane z krypto, ale nie będą banować
4. Banki, wiadomo, będą się rzucać, mieszać, próbować wywoływać panikę, przekonywać, że potrzebny jest ich nadzór nad kryptowalutami, ale po prostu trzeba je olewać. Prawdopodobnie krypto zostanie uznane za legalny środek płatniczy i będą działać równolegle dwa systemy i banki i krypto
5. Co do hakerów, to nie sądzę by to był przypadek, raczej zaplanowana akcja, która nie zadziałała. Ludzie odzyskają, o ile już nie odzyskali pieniądze, a giełda przynajmniej wie jak się zabezpieczyć na przyszłość
6. Fake newsy na kogo miały zadziałać na tego zadziałały i Ci ludzie się już wyprzedali, a teraz jedziemy dalej :) Ci co przetrwali, interesują się tym jak wygląda sytuacja w świecie krypto i skoro nie wyskoczyli na tak dużych spadkach, to raczej już nie wyskoczą (gratuluję stalowych nerwów :) )
Polecam posłuchanie tego:



Apropo giełd, nie ma powodu panikować i wypłacać środków, bo:
a) żadnego oficjalnego stanowiska KNF nie ma jeszcze, że zamykają, lub planują zamknąć giełdę
b) nawet gdyby było, to z dnia na dzień by nie zamknęli jej, tylko musieliby dać czas użytkownikom tej giełdy na wypłacenie swoich środków
c) nawet gdyby KNF zamknęło giełdę w polsce, to nie oznacza jej całkowitego zamknięcia. Dzień po zamknięciu jej w polsce, otwierają ją np. na Białorusi i dalej działa i dalej trejdujesz :) Nawet byś nie zauważył zmian, bo byłyby one związane z przeniesieniem siedziby, a nie z zamknięciem strony giełdy.
Także spokojnie :)

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: gofer » środa, 7 lutego 2018, 21:47

Macbak2 pisze: Miejmy nadzieję, że jednak będą już wzrosty, bo ileż można...
Kilka razy już było tak że spadki trwały przez cały rok...
źródło: coinmarketcap.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » czwartek, 8 lutego 2018, 11:50

Ktoś zna powód tego wystrzału?
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 lutego 2018, 11:56

Uważam że to żaden wystrzał, na razie jest to powrót do poprzednich wartości.
Wystrzał będzie jak Azja (Chińczycy) skończą obchodzić Nowy Rok.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Jazda » czwartek, 8 lutego 2018, 12:02

Właśnie bałem się spytać ;) dlaczego on tak wyrwał przed szereg. Czekałem cierpliwie aż się ktoś mądry wypowie, ale chyba ten zryw BCH zaskoczył wszystkich :)

@ikswodnal jak dla Ciebie 25% w chwilę na tak wielkim walorze to takie tam dygnięcie kursu, no to czapki z głów hehe. To nie wiem jakich skali używasz.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 lutego 2018, 12:16

Jazda pisze: jak dla Ciebie 25% w chwilę na tak wielkim walorze to takie tam dygnięcie kursu, no to czapki z głów hehe. To nie wiem jakich skali używasz.
Żadnej skali nie używam, dla mnie analiza techniczna (kreskowa) to radioestezja (różkarstwo) ale ciiicho bo zaraz zostanę pogromiony przez znawców.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » czwartek, 8 lutego 2018, 12:20

Tzn to pytanie takie troche glupie zadałem, bo zastanowić się nad tym chwile to cash powinien kosztować 8tys a core 1tys... chodź to i tak za dużo... ta bańka na btc była czysta spekulacja. Na cash jeżeli bedzie w ciągu kilku lat podobna bańka to bedzie to wielka kula śniegowa która bedzie w stanie wchłonąć wszystko. Bo bedzie poprostu działał tak jak założył to Satoshi. Tyle w temacie.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 lutego 2018, 12:29

Kluka pisze: Na cash jeżeli bedzie w ciągu kilku lat podobna bańka to bedzie to wielka kula śniegowa która bedzie w stanie wchłonąć wszystko.
To znaczy, uważam iż żadne bańki nie są potrzebne. Dla mnie w rozwoju Bitcoina (BCH, BCC) jest potrzebne jego upowszechnienie wśród zwykłych ludzi. Nie tylko zorientowanych informatycznie (jak prawie wszyscy na forum).

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: arBITer » czwartek, 8 lutego 2018, 15:03

ikswodnal pisze:
Kluka pisze: Na cash jeżeli bedzie w ciągu kilku lat podobna bańka to bedzie to wielka kula śniegowa która bedzie w stanie wchłonąć wszystko.
To znaczy, uważam iż żadne bańki nie są potrzebne. Dla mnie w rozwoju Bitcoina (BCH, BCC) jest potrzebne jego upowszechnienie wśród zwykłych ludzi. Nie tylko zorientowanych informatycznie (jak prawie wszyscy na forum).
OpenBazaar właśnie wprowadził akceptację. Do tego BCH wprowadzają też powszechnie "dark markety".

Upowszechnianie trwa.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » piątek, 9 lutego 2018, 03:49

Polecam obejrzenie tego filmiku Filipa Koniecznego

Wiem, że przez wielu jest uważany za naganiacza, ale tego akurat warto posłuchać, kto nie posłuchał

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » piątek, 9 lutego 2018, 18:23

Macbak2 pisze: Polecam obejrzenie tego filmiku Filipa Koniecznego

Wiem, że przez wielu jest uważany za naganiacza, ale tego akurat warto posłuchać, kto nie posłuchał
Ma troche racji troche tak ale nie zmienia faktu ze trochę przesadza. Bo np w CNBC oglądam to akurat NAMAWIALI do inwestycji w krypto a szczególnie własnie w BCH. Więc może tak krytykować CNBC bo krytykuja BTC Core.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kamien » sobota, 10 lutego 2018, 23:09

Czy nadal można bezpiecznie wysyłać pieniądze na stare adresy?? Czy czekać aż wallety zaktualizują??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mecenas » poniedziałek, 26 lutego 2018, 22:58

...ciemno wszędzie...
...głucho wszędzie...
...co to będzie...
....co to będzie...?

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 26 lutego 2018, 23:08

Jeśli opór będzie zbyt silny, to i ten HS może się zrealizować.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 26 lutego 2018, 23:35

Kamien pisze: Czy nadal można bezpiecznie wysyłać pieniądze na stare adresy?? Czy czekać aż wallety zaktualizują??
Można stosować konwerter https://cashaddr.bitcoincash.org/

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości