Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » piątek, 22 grudnia 2017, 10:24

Co jest "pierwotną wizją" niech sugerują ludzie siedzący wcześniej w kryptowalutach od nas. Wymiana opinii na temat nazewnictwa, symboli nie bardzo pasuje do tego wątku.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Excray » piątek, 22 grudnia 2017, 10:34

@ikswodnal, Nie przesadzaj. Nie trzeba szukać "najstarszego w wiosce" bo cash ma zaledwie kilka miesięcy. Jak się cofniesz do początków tego wątku to sam znajdziesz odpowiedź, bo ten temat był już tutaj poruszany. Ja akurat nie muszę się cofać bo sam widziałem ich stronę jak jeszcze oficjalnie zalecali akronim BCC.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » piątek, 22 grudnia 2017, 10:41

Faktem jest, że różnorodność oznaczeń (wszystkiego) szkodzi. Mamy dualizm w Bitcoinie i dodatkowy w oznaczeniu Bitcoina Cash, to naprawdę nie sprzyja nowym adeptom (przynajmniej takim jak ja nie obeznanym z informatyką).

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 października 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: misi3k » piątek, 22 grudnia 2017, 11:04

Wydaje mi się ze to dopiero jedno z pierwszych głębszych zawachan. Cena albo wróci /nie przebije góry po czym leci niżej niż teraz albo idzie znów góra przebija szczyty jeszcze ostrzej, bcc uderza w 10k$ a konkretny zjazd pewnie zaliczy razem z dj30 w przyszłym roku.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » piątek, 22 grudnia 2017, 11:25

Zapytam krótko, bo mnie już nerw bierze, dobrze, że przespałem największą korektę, uhh...

Co byście teraz zrobili, sprzedali BCC i odkupilu na jeszcze głębszych spadkach (o ile będą), czy przeczekali do konkretniejszych wzrostów, może po świętach?

Z jednej strony niby coś się tam zaczyna zielenic na bitbayu, ale są też czarnowidze, którzy przewidują długą kilkuletnią korektę na rużnych kryptowalutach... A Waszym zdaniem jak, co byście zrobili, albo co zrobiliście?

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Iemix96 » piątek, 22 grudnia 2017, 11:44

Macbak2 pisze: Zapytam krótko, bo mnie już nerw bierze, dobrze, że przespałem największą korektę, uhh...

Co byście teraz zrobili, sprzedali BCC i odkupilu na jeszcze głębszych spadkach (o ile będą), czy przeczekali do konkretniejszych wzrostów, może po świętach?

Z jednej strony niby coś się tam zaczyna zielenic na bitbayu, ale są też czarnowidze, którzy przewidują długą kilkuletnią korektę na rużnych kryptowalutach... A Waszym zdaniem jak, co byście zrobili, albo co zrobiliście?
kilkuletnie to watpie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » piątek, 22 grudnia 2017, 12:07

@Mackbak2

Wiele wartościowych analiz w wątku o cenie BTC znajdziesz,tam odpowiedzi szukaj (jakby to mistrz Joda powiedział).

Ja tam zbyt wiele się nie wypowiadam, bo więcej ja zyskuję czytając innych niż inni by zyskali czytając mnie. Jednakże w tym wątku zyskasz Ty gdy posłuchasz mnie i udasz się tam.

Coś extra ode mnie.
Mi nasuwa się myśl, że BCH jest w trendzie odwrotnym do BTC tylko sporadycznie. Przy takich ruchach jak mieliśmy w nocy, nie szukałbym zależności między walutami. Panika udziela się większości i zależności wówczas znikają. Podobnie stało sie obecnie. BTC spadło to i market cap spadł. BTC dbiło to wraz z całym market cap. Choć w sumie nie wiem czy to BTC merda market capem czy market Cap BTC.
Czy odbicie już jest na dłużej, to właśnie kieruję Cię do analizy wątku BTC. Jeśli szukasz odpowiedzi na najlbliższe dni, ewentualnie tygodnie, tam gdy się zastanowisz i ze zrozumieniem poczytasz (kolejność losowa), to przestaniesz uprawiać hazard a spekulację.

Na prognozę kilku miesięcy, a moze również tygodni, skłaniam się ku temu, że ATH zostanie ponownie ustanowione. Zatem jak nie masz wziętego ASAPu ( https://www.youtube.com/watch?feature=y ... pp=desktop) i nie pali Cię by wejść we fiaty, to myślę, że będzie okazja by sprzedać na poziomie przynajmniej w okolicy ostatniego ATH na przełomie od kilku dni do kilku miesięcy (bardziej precyzyjnie nie potrafię określić przedziału czasowego).
Ostatnio zmieniony piątek, 22 grudnia 2017, 12:12 przez janku66, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: KryptoBanita » piątek, 22 grudnia 2017, 12:10

@Iemix96
Nie śmieć i nie wklejaj całych postów pod którymi odpowiadasz 2 lub 3 słowa na krzyż.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » piątek, 22 grudnia 2017, 12:21

Iemix96 pisze:
kilkuletnie to watpie
mogą być nawet dłuższe . BTC od dawna nie nadawał się do płacenia . Wzrosty były tylko spekulacyjne . Naganiacze i inwestorzy wyjęli co mieli wyjąć , kto teraz będzie pompował reklamę ?

Jedyne spektakularne spadki były spowodowane banem w Chinach . Teraz nic się nie zdarzyło oprócz utraty funkcjonalności . Płacić tym nie ma gdzie bo od lat projekty nie są przyjmowane pochlebnie . To tylko ludzie w krypto reagowali hurra optymizmem nawet na info ,że można zapłacić w honolulu za kiełbasę .

Ja się ustawiłem z paroma groszami na progu 600$ aby pokazać dzieciom na czym przewalano w moich czasach :P

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » piątek, 22 grudnia 2017, 13:07

chuaw123 pisze:
Iemix96 pisze:
kilkuletnie to watpie
mogą być nawet dłuższe . BTC od dawna nie nadawał się do płacenia . Wzrosty były tylko spekulacyjne . Naganiacze i inwestorzy wyjęli co mieli wyjąć , kto teraz będzie pompował reklamę ?

Jedyne spektakularne spadki były spowodowane banem w Chinach . Teraz nic się nie zdarzyło oprócz utraty funkcjonalności . Płacić tym nie ma gdzie bo od lat projekty nie są przyjmowane pochlebnie . To tylko ludzie w krypto reagowali hurra optymizmem nawet na info ,że można zapłacić w honolulu za kiełbasę .

Ja się ustawiłem z paroma groszami na progu 600$ aby pokazać dzieciom na czym przewalano w moich czasach :P
No aż tak to raczej źle nie będzie. Fakt korekta jest ostra na wszystkim, ale trzeba wziąć poprawkę, że i wzrosty były mocne ostatnio. BCC kilka dni temu jak patrzyłem był po 8600 zł na BB, skoczył na 14000 zł i teraz się waha w okolicy 10000 zł. Czyli można by powiedzieć, że nawet na tych spadkach mocnych jest plus.

Myślę, że ktoś pewnie celowo zadziałał i uwalił kurs, by pokazać jakie to kryptowaluty są złe. Zapewne rządy i banki :) Do tego nałożyły nam się święta i część ludzi wypłaciło, co pogłębiło spadki a na koniec dołączyli panikarze uwalając jeszcze bardziej kurs. Także nie liczyłbym na spadek do 600$ :)

Ludzie źle robią, że panikują i sprzedają, bo sami działają na swoją niekorzyść. Sprzedając ubijają kurs, co powoduje jeszcze większy strach wśród ludzi i nakręca kolejnych do sprzedania a potem jeszcze kolejnych. Powinni to przetrzymać, ewentualnie sprzedać i kupić kilka innych kryptowalut i zdywersyfikować ryzyko.

W końcu odbije, pytanie tylko kiedy?

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Jakub » piątek, 22 grudnia 2017, 15:16

https://dowbit.pl/podsumowanie-sytuacji ... edzi-vera/ Jakieś opinie na temat inside tradingu?

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Iemix96 » piątek, 22 grudnia 2017, 15:47

Mówiłem ze leci i będzie leciec moze nawet do 0 to nikt mnie nie słuchał i jeszcze minusy ! Sprzedalibyscie wtedy na gorce to nie ! chciwość i tyle. teraz moge kupic x2 tego bch

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
Mówiłem ze leci i będzie leciec moze nawet do 0 to nikt mnie nie słuchał i jeszcze minusy ! Sprzedalibyscie wtedy na gorce to nie ! chciwość i tyle. teraz moge kupic x2 tego bch

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 16 maja 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Sawran » piątek, 22 grudnia 2017, 16:28

Ale co chodzi ? Idealnie narysowany double bottom.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » piątek, 22 grudnia 2017, 16:51

Ja się zastanawiam nad jeszcze jednym co może wymyć podwaliny krypto .

Czy myślicie ,że giełdy wytrzymają i zrealizują tak duże wypłaty środków ?

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mwm » piątek, 22 grudnia 2017, 17:26

chuaw123 pisze:Ja się zastanawiam nad jeszcze jednym co może wymyć podwaliny krypto .

Czy myślicie ,że giełdy wytrzymają i zrealizują tak duże wypłaty środków ?
Dlaczego miałyby nie wytrzymać? Giełda tylko pośredniczy w wymianie pomiędzy dwoma urzytkownikami..

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » piątek, 22 grudnia 2017, 17:38

Ale wie ktoś z Was o co tu chodzi? Ja już normalnie wysiadam, cały dzień przy giełdzie i tracę, a takie ładne wzrosty były :( Kto tak wypompowuje wszystko?

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Excray » piątek, 22 grudnia 2017, 17:38

chuaw123 pisze: Czy myślicie ,że giełdy wytrzymają i zrealizują tak duże wypłaty środków ?
Rzeczywiście, sytuacja jest poważna. Dużo transakcji = duże pieniądze z prowizji od transakcji a więc może im się w głowie zakręcić od zysków jakie dzisiaj realizują.
@Macbak2, Nie rozumiem. Przecież chcieliście aby Bitcoin padł, aby bańka pękła. No to macie.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » piątek, 22 grudnia 2017, 18:06

Jak już to BTC a nie BCC i cała reszta :( Poza tym ja tam nic nie chciałem by pękało, niech by sobie rosły dalej

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Krzysiek76 » piątek, 22 grudnia 2017, 18:09

Kto tu wypompowuje kasę maże vol zmalał o mały procent ( kasa na święta) a tak kasa jest w obiegu klasyczna zachęta do wejścia nowych inwestorów, aby było nowe paliwo na wzrosty . Widząc takie spadki aż się prosi o zajmowanie pozycji:-)

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » piątek, 22 grudnia 2017, 18:13

Jak myślicie będzie kolejna runda spadków?

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości