Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: dzikijoe69 » środa, 23 sierpnia 2017, 10:59

bMh pisze:
dzikijoe69 pisze: Mnie przeszkadza jakie giełdy polecacie?
Spoko volume itd znajdziesz np na bitfinex
Na Bitfinex nie ma LSK czym często handluje. :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 23 sierpnia 2017, 11:10

chuaw123 pisze: Ja z kolei uważam ,że nie będzie wzrostu . To co obserwujemy teraz to wyprzedaż narobku z kopalni , dlatego poruszają się w trendzie równym blokując górę na ok 680 a dół na 600 aby sprzedać ze średnim równym zyskiem . Potem poleci w dół .

Widać stawiane zasieki , jak dojdzie do 680$ pojawiają się nie wiadomo skąd nasypy po 50BTC i automatycznie znika chęć kupna w większej ilości aż do 640-600 . Wtedy trend się odwraca i pojawia się chęć kupna po 580-600 w wartościach podobnych jak blokada na górze czyli 40-50BTC i znika chęć dużej sprzedaży , co powoduje wzrost kursu i skup małych wolumenów aż do ponownej blokady na górze . ( w tym czasie oczywiście przenoszone są zasieki od 600 poprzez 620 , 640 aby spychać ludzi w trend zakupu) .
Dzieje się to od wczoraj od godz 18. Gram na skupie dołu i sprzedaży bliżej góry ( skoki 3-4% ) , udało się zarobić +- 10% ponieważ w nocy nie czekałem na historię pt. będzie milion .
Obstawiam teraz spadek do 580$ i ponowny wzrost w okolice 660 a następnie znów spadek pod 570-560 $
Z ciekawości, możesz podać poziomy i czasy wejść i wyjść tych zagrywek?

Są tacy, którzy grają tylko na podstawie arkusza zleceń. Najlepsze opisy takiej gry, z jakimi się zetknąłem, to http://pro-trading.pl/edukacyjne/strate ... lpera.html, http://pro-trading.pl/edukacyjne/strate ... wybic.html, http://pro-trading.pl/edukacyjne/strate ... lecen.html i inne wpisy z tamtego bloga.

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bMh » środa, 23 sierpnia 2017, 11:32

dzikijoe69 pisze:
bMh pisze:
dzikijoe69 pisze: Mnie przeszkadza jakie giełdy polecacie?
Spoko volume itd znajdziesz np na bitfinex
Na Bitfinex nie ma LSK czym często handluje. :(
Popatrz tutaj https://coinmarketcap.com/currencies/lisk/#markets

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » środa, 23 sierpnia 2017, 11:47

fusywszklanejkuli pisze: Z ciekawości, możesz podać poziomy i czasy wejść i wyjść tych zagrywek?

Są tacy, którzy grają tylko na podstawie arkusza zleceń. Najlepsze opisy takiej gry, z jakimi się zetknąłem, to http://pro-trading.pl/edukacyjne/strate ... lpera.html, http://pro-trading.pl/edukacyjne/strate ... wybic.html, http://pro-trading.pl/edukacyjne/strate ... lecen.html i inne wpisy z tamtego bloga.
Więc tak , ja grałem

08/22/2017 07:27:04 AM kupno po 0.16200000 ; 08/22/2017 10:28:57 AM sprzedaż po 0.18950000
08/22/2017 11:27:55 AM kupno po 0.17850000 ; 08/22/2017 11:52:55 AM sprzedaż po 0.18100900
08/22/2017 12:37:18 PM kupno po 0.17610000 ;08/22/2017 13:27:18 PM sprzedaż po 0.18204700

Krótkie okresy spadku i wzrostu więc to na pewno był trend sterowany . Tym bardziej ,że ja sugerowałem się przesuwanymi zasiekami rzędu 150-250 BCH spychającymi ruch w sugerowaną stronę . Potem po sugerowanym trendzie zasiek zanikał i pojawiał się po stronie drugiej po 5% wzroście lub spadku i ktoś odwracał trend . Obserwowałem to na Bittrex .

Potem się powtarzał trend , kolejne spadki o +-6% i wzrosty o 4-5% aż do nocy gdzie poszedłem spać

Dlatego Mi się wydaje iż to gra na zahamowanie spadku i sprzedaż na wzrostach , potem zrzut znów kupno na dole i winda w górę na kolejny sell.( nazwijmy to dojeniem graczy )

p.s na razie odbicia o których pisałem są powtarzane . Wzrost do 680 zasiek , spadek do 640 , wzrost 660 zasiek spadek do +- 610-600 teraz (leży 110 BCC na poziomie 0,155 czyli 620dolców ale sądzę ,że zostanie obniżony ) . Potem czuję odbicie do 630-640 i znów spadek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 23 sierpnia 2017, 12:18

@chuaw123, pierwszy duży ruch złapałeś koncertowo.

Po Twojej ostatniej zagrywce wsparcie na 680 przestało się utrzymywać. Masz stratne wejście, którego nie podajesz, czy coś przemawiało za tym, że 680 padnie w okolicach 14:45? Np. dlaczego nie wszedłeś ponownie w okolicach 14:25, licząc na nowy podjazd?

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: tygrysek195 » środa, 23 sierpnia 2017, 12:56

BTC poszło w górę od rana o 200 USD, tak więc myślę że będzie dalej spadek BCH. Trudność wydobycia BCH została zwiększona, więc przy obecnej cenie nie opłaca się kopać. Pompowany jest teraz wzrost BTC żeby urobek sprzedać jak najlepiej. Na następne wzrosty BCH przyjdzie nam chyba trochę poczekać. . .

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Mski » środa, 23 sierpnia 2017, 13:00

tygrysek195 pisze: BTC poszło w górę od rana o 200 USD, tak więc myślę że będzie dalej spadek BCH. Trudność wydobycia BCH została zwiększona, więc przy obecnej cenie nie opłaca się kopać. Pompowany jest teraz wzrost BTC żeby urobek sprzedać jak najlepiej. Na następne wzrosty BCH przyjdzie nam chyba trochę poczekać. . .
Mozesz tą teze czym potwierdzić czy tak czujesz?

BTC spada, ludzie mowia ze BCH rowniez spadnie. BTC idzie w gore, mowia ze BCH pojdzie w dół. Nie widze tu korelacji zadnej.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: tygrysek195 » środa, 23 sierpnia 2017, 13:09

Obserwuję wykresy od rana.
BCH tendencja spadkowa od 8 rano
BTC tendencja wzrostowa od około 8:10 rano
Swoją tezę opieram po wyksesach na stronie https://pl.investing.com/
Mogę się mylić, aczkolwiek patrząc nawet na shitgiełdę BitBay widać spadek wolumenu 843 BCC obecnie, kilka dni temu było prawie 8000. Więc większość pozbywa się tego co ma, łapiąc jeszcze jakieś miarowe kursy.
Reasumując, kurs BCH na tą chwilę utrzyma się na tym poziomie, bądź zacznie spadać.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Chancellor » środa, 23 sierpnia 2017, 13:10

Skoro wolumen spadł, mimo kursu w lekkim spadku, to chyba oznacza, że ci co się mieli wyprzedać, już się wyprzedali.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: tygrysek195 » środa, 23 sierpnia 2017, 13:17

Chancellor pisze: Skoro wolumen spadł, mimo kursu w lekkim spadku, to chyba oznacza, że ci co się mieli wyprzedać, już się wyprzedali.
Albo przenieśli się na BCH->BTC widząc wykresy po 8 rano. Teraz są około 200 USD do przodu względem BCH i jeśli zatrzyma się kurs w BTC, spadnie jeszcze trochę w BCH, to w drodze powrotnej, będą mieć więcej jednostek BCH po kolejnym przeniesieniu BTC->BCH

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Chancellor » środa, 23 sierpnia 2017, 13:25

tygrysek195 pisze: Albo przenieśli się na BCH->BTC
A czy to nie oznacza czasem sprzedania swoich BCH? Co za różnica, czy wymienili je na fiaty, czy na BTC? ;-).

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: tygrysek195 » środa, 23 sierpnia 2017, 13:32

Chancellor pisze:
tygrysek195 pisze: Albo przenieśli się na BCH->BTC
A czy to nie oznacza czasem sprzedania swoich BCH? Co za różnica, czy wymienili je na fiaty, czy na BTC? ;-).
Owszem, oznacza to sprzedaż BCH.
Różnica jest taka, że trzymając BCH w "martwym polu" nie zarobiliby, a przenosząc się na BTC są na sporym plusie :)
reasumując:
Trzymasz BCH jeśli kurs stoi na 660 USD
Przenosząc to w BTC po kursie 4000 USD za BTC po powrocie będziesz miał więcej jednostek BCH. Czy się mylę?

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » środa, 23 sierpnia 2017, 13:42

fusywszklanejkuli pisze:@chuaw123, pierwszy duży ruch złapałeś koncertowo.

Po Twojej ostatniej zagrywce wsparcie na 680 przestało się utrzymywać. Masz stratne wejście, którego nie podajesz, czy coś przemawiało za tym, że 680 padnie w okolicach 14:45? Np. dlaczego nie wszedłeś ponownie w okolicach 14:25, licząc na nowy podjazd?
Po prostu pojechałem na spotkanie z klientem ^^ Potem bezpośrednio na dom więc dłużej nie grałem . Traktuję to jak zabawę . Mam wolumen 1 BTC czyli tyle ile mi powiewa :) Niemniej od 31.07 to już 1.24 BTC czyli jakieś tysiąc $ na plus .

Jak zrozumiem giełdę to będę grał więcej i częściej . Na razie etat się bardziej opłaca pod względem zarobku .

"co do tego 680 " - jak pisałem sugeruję się zasiekami z wysokim wolumenem skupu/sprzedaży . Kiedy kurs się zbliża a zasiek długo nie znika podejmuję decyzję (kup/sprzedaj)

Aby nie robić offtop , myślę podobnie jak osoby wyżej , jest spadek waluty z małym wahaniem , niemniej wolumen nie zachęca do wzrostów ani sytuacja związana z kopaniem i utrzymaniem sieci .
Czy ktoś wywąchał jakiegoś alta ,który będzie grany w górę ? Ripple już pewnie więcej nie podskoczy , może coś innego ?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: sha256 » środa, 23 sierpnia 2017, 14:26

Mechanizm regulacji trudności BCH pozwala na rozgrywanie pary BCH/BTC przez duże kopalnie.
Jak widać skaczemy od bandy do bandy. W tej chwili bloki na BCH wpadają z częstotliwością 1-2 na godzinę.

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ambroży » środa, 23 sierpnia 2017, 14:31

A kurs teraz przez dłuższy okres czasu trzymany jest za gębę na 670usd na krakenie przez spychające 2 ścianki.
Mam taki trójkąt - nie ma parcia w żadną stronę, ale do wieczora powinno coś z tego wyjść.
Obrazek

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » środa, 23 sierpnia 2017, 14:33

sha256 pisze: Mechanizm regulacji trudności BCH pozwala na rozgrywanie pary BCH/BTC przez duże kopalnie.
Jak widać skaczemy od bandy do bandy. W tej chwili bloki na BCH wpadają z częstotliwością 1-2 na godzinę.
Wydaje Mi się ,że tego nie przyjmie rynek . W końcu zadeklaruje się po jednej stronie albo wzrośnie inna waluta np. ETH . Nikt nie lubi zmienności

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: sha256 » środa, 23 sierpnia 2017, 14:58

chuaw123 pisze:
sha256 pisze: Mechanizm regulacji trudności BCH pozwala na rozgrywanie pary BCH/BTC przez duże kopalnie.
Jak widać skaczemy od bandy do bandy. W tej chwili bloki na BCH wpadają z częstotliwością 1-2 na godzinę.
Wydaje Mi się ,że tego nie przyjmie rynek . W końcu zadeklaruje się po jednej stronie albo wzrośnie inna waluta np. ETH . Nikt nie lubi zmienności
Wiesz...tutaj nie chodzi o zmienność, bo jest naturalna cechą ale moim zdaniem o brak stabilności pojmowanej w ten sposób, że na BCH jest problem z rozliczaniem transakcji, przesyłaniem coinów kiedy wpada jeden blok na godzinę.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Deadal » środa, 23 sierpnia 2017, 15:08

sha256 pisze:
chuaw123 pisze:
sha256 pisze: Mechanizm regulacji trudności BCH pozwala na rozgrywanie pary BCH/BTC przez duże kopalnie.
Jak widać skaczemy od bandy do bandy. W tej chwili bloki na BCH wpadają z częstotliwością 1-2 na godzinę.
Wydaje Mi się ,że tego nie przyjmie rynek . W końcu zadeklaruje się po jednej stronie albo wzrośnie inna waluta np. ETH . Nikt nie lubi zmienności
Wiesz...tutaj nie chodzi o zmienność, bo jest naturalna cechą ale moim zdaniem o brak stabilności pojmowanej w ten sposób, że na BCH jest problem z rozliczaniem transakcji, przesyłaniem coinów kiedy wpada jeden blok na godzinę.
https://blockchain.info/en/unconfirmed-transactions

Radzę spojrzeć na ten link. Na BTC jest w tym momencie dokładnie ten sam problem i nadal nie przemielili nawet połowy z tego co im się uzbierało przez 2 ostatnie dni kiedy opłacalniejszy był BCH. Warto też dodać że na BCH prowizje za transakcje są znikome, na BTC są teraz na poziomie jakiś 7$ (sporo nie?). Ja bym zaczekał co się stanie z BTC po następnym retargecie trudności, kiedy BCH znowu będzie opłacalniejszy do kopania. BTC jest zatkany i niewydajny już teraz, a im dalej w las tym będzie gorzej. Na BTC ma pojawić się SegWit2x ale według mnie jest to rozwiązanie budzące wątpliwości i kłócące się z oryginalnymi założeniami Satoshiego. W kontekście skalowania w przyszłość ja stoję po stronie BCH.

Szybki EDIT. Do retargetu trudności BTC pozostało jakieś 15 godzin. Można sledzić to na bieżąco tutaj: http://fork.lol/pow/retarget

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Mski » środa, 23 sierpnia 2017, 16:02

Wg. teori Bulkowskiego nie udało nam się zmienic trendu ze spadkowego (punkt C byl ponizej punktu A), Teraz robi sie niebezpiecznie bo testujemy wieksza linie trendu wzrostowego. Jesli sprawdzi sie niebieski scenariusz kurs zanurkuje
Obrazek

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Deadal » środa, 23 sierpnia 2017, 16:38



Narazie jesteśmy w trójkącie konsolidacyjnym i niestety zapowiada się na to że wyjdziemy z niego dołem, chociaż teraz wahania sa tak niewielkie że nic nie jest pewne. Wolumen uśpiony jak nigdy od pierwszych wzrostów, zaznaczyłem różowymi półkolami. Trzeba poczekać co stanie się w najbliższym czasie.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości