Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Mnke » sobota, 19 sierpnia 2017, 14:26

@pm7, Okey, to który jest najbezpieczniejszy? :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Bit-els » sobota, 19 sierpnia 2017, 14:28

Nie tylko dla bitcoina (bcc) coinomi na andro jest b.dobry.
Trzeba tylko przestrzegac higieny użytkowania smartfona.
Zapisać seed w 2 miejscach, dobry pin alfanumeryczny i gra gitara

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Mnke » sobota, 19 sierpnia 2017, 14:37

@Bit-els, ja nie mam androida, ale na komputer też może coś być. ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Bit-els » sobota, 19 sierpnia 2017, 14:41

Jesli chcesz na long trzymac to paper wallet bitcoinowy ( bitaddress.org ), albo zwykly electrum. Wiem, że nie obsługuje bcc, ale z każdego adresu da sie wyexportować priva. I ten priv skanujesz do coimomi jako bcc i możesz robic przelewy.

Electrona nie testowałem, więc się nie wypowiadam.

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Mnke » sobota, 19 sierpnia 2017, 14:44

Chcę obsługujący BCC właśnie :/

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Fieduto » sobota, 19 sierpnia 2017, 15:02

Pomocy, co zrobić aby uzyskać dostęp do moich BCC/BCH? Korzystałem z portfela Bitcoin Core. Po 1.08.2017 przelałem wszystkie BTC na nowy portfel w Electrum, zainstalowałem Bitcoin ABC, skopiowałem cały katalog z danymi i portfelem Bitcoin Core do nowego katalogu i uruchomiłem Bitcoin ABC wskazując ten nowy katalog jako miejsce przechowywania danych. Wszystko zgodnie z instrukcją z tej strony:

http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne ... owe-monety

Niestety Bitcoin ABC pokazuje stan BCC równy zero pokazując również moje transakcje wykonane po 1.08.2017, które robiłem jeszcze w Bitcoin Core, w tym przelew wszystkich środków na nowy portfel Electrum. Sprawdzając adresy portfela BCC w eksploratorze bloków widzę, że są na nich jednak środki i nie widać transakcji po 1.08.2017. Co robię nie tak? Czy w portfelu ABC trzeba jakoś przełączyć się na sieć Bitcoin Casch bo wygląda to tak jakby korzystał z sieci Bitcoin Core? A może problemem jest to, że cały blockchain z portfela Bitcoin Core przekopiowałem kilka dni temu czyli zawierał bloki wygenerowane po 1 sierpnia? Uruchamiałem ABC z opcją -rescan i -reindex ale nic się nie zmieniło. Reindeksowanie trwało 3 dni więc nie chciałbym znowu robić coś po omacku. Czy ktoś może mi pomóc?
Ostatnio zmieniony sobota, 19 sierpnia 2017, 22:34 przez Fieduto, łącznie zmieniany 1 raz.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: pm7 » sobota, 19 sierpnia 2017, 15:13

Jeżeli nie śpieszy Ci się jakoś bardzo, usuń wszystko poza portfelem (wallet.dat) i zaczekaj, aż się ponownie zsynchronizuje z siecią.
Wybrałeś niestety portfel, który w razie problemów wymaga bardzo dużo czasu (przetwarzanie całego blockchaina).

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Fieduto » sobota, 19 sierpnia 2017, 15:29

Myślałem właśnie żeby spróbować tak zrobić ale pokazywało mi, że ściągnięcie całego blockchaina potrwa dwa tygodnie :( Raczej nie chciałbym tyle czekać bo nie wiadomo czy nie będę musiał na dniach szybko sprzedać BCC. Myślałem, że skoro mam już ściągnięty blockchain w portfelu Core to można to jakoś wykorzystać w portfelu ABC.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: pm7 » sobota, 19 sierpnia 2017, 15:41

Jeżeli -reindex nie pomógł, to będzie ciężko. Możesz spróbować usunąć najnowsze pliki, żeby ściągnął tylko historię z ostatniego miesiąca, ale to może i tak wymagać -reindex. Nie masz szybszego (najlepiej z SSD) komputera?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Fieduto » sobota, 19 sierpnia 2017, 15:52

Komputer mam dość szybki bo z 8-rdzeniowym procesorem AMD @ 3.7GHz. SSD-eka też mam ale nie mam na nim 140 GB wolnego miejsca na blockchain. A dysk SSD przyśpieszy to reindeksowanie? Planowałem zakup nowego większego SSD więc może będę miał teraz dobry powód żeby przyspieszyć ten zakup.

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Mnke » sobota, 19 sierpnia 2017, 15:57

@Fieduto, akurat co do spraw sprzętowych to mogę się wypowiedzieć. Dysk SSD na pewno szybciej zapisze informacje z sieci niż HDD. ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Bit-els » sobota, 19 sierpnia 2017, 16:02

@Mnke, to electron na kompa. Ale nie znam go i nic nie mogę doradzic

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Fieduto » sobota, 19 sierpnia 2017, 17:19

A czy można jakoś przenieść klucz prywatny i adresy z portfela Core do Coinomi? Czy trzeba wcześniej zdeszyfrować portfel Core i czy trzeba używać jakiś konwerterów formatów kluczy? Próbowałem zrobić dumpprivkey w konsoli Core a potem wpisać otrzymany ciąg znaków w Coinomi ale otrzymałem komunikat o niepoprawnym formacie klucza. Jestem zupełnym laikiem w tym temacie więc byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki jak to zrobić.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: trojak » sobota, 19 sierpnia 2017, 21:18

Zrobiłem dokładnie tak samo z core przesłałem na inny portfel, w abc skasowałem wallet a na jego miejsce wgrałem wallet z core z tym że wgrałem go po pełnym synchro. Pomimo przekopiowania core(bez walleta) do abc i tak się synchronizował z 2 dni. Po odpaleniu abc z walletem core trochę spękałem bo bcc wskoczyło dopiero za jakieś 10 min. I nie spieszy mi się z sprzedaniem darmowa kabza leży i czeka, strata żadna jak spadnie a jak urośnie to super.

Jeśli ktoś ma kompa z ssd to proszę napisać jak śmiga w menadżerze zadań podczas synchro core czy abc, bo u mnie na i7 procek na 10%, ram pod 2 z 8 net około 7mb z 40 a dysk hdd wd blue orał na 100% przez dwa dni.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Fieduto » niedziela, 20 sierpnia 2017, 23:02

Kupiłem większy dysk SSD i faktycznie reindeksowanie wykonało się znacznie szybciej niż w przypadku dysku HDD aczkolwiek i tak trwało około 24 godziny. Niestety skasowanie plików blk*.dat nowszych niż 1.08.2017 i ponowne reindeksowanie nie pomogło i nadal dostępne saldo portfela wynosiło 0 BCC. Trochę się załamałem ale w końcu znalazłem rozwiązanie - wystarczyło wejść na listę transakcji i wykonać polecenie "Abandon transaction" na niepotwierdzonej transakcji, która była wykonana po 1.08.2017 a od razu pojawiły się dostępne środki BCC na saldzie portfela.

Tak na marginesie jeszcze dodam, że mimo iż cały folder z danymi waży 139 GB to suma zapisów na dysku SSD wyniosła 3290 GB :shock: Nieźle wymęczyło SSD-eka to reindeksowanie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 00:32

Hmmmm...

Niedawno zrobiłem koledze import kluczy prywatnych ze starego Mycellium do Electron Cash.

Było to dość trudne, wcale nie wszystko jest intuicyjnie pomyślane jeszcze i jest masa błędów.

Może powinienem zrobić jakiś tutorial krok po kroku, żeby ludzie się nie męczyli?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 04:20

@ShadowOfHarbringer, priv ze starego mycelium to jak dodatkowy adres poza seedem w nowym, prawda?


Opisywałem tydzień temu import takiego priva do coinomi na androida (sweepowanie dokładnie mówiąc). Działa idealnie

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 07:43

Bit-els pisze:@ShadowOfHarbringer, priv ze starego mycelium to jak dodatkowy adres poza seedem w nowym, prawda?
Dokładnie tak.

Stare privy z Mycellium były uszkodzone i tak, nawet jakbym chciał to nie mógłbym ich użyć.

Uszkodzone były w ten sposób, że pokazywały transakcję ze starego łańcucha, która nie istnieje na nowym. Muszę zgłosić buga twórcy ElectronCash.

Zrobiłem to w ten sposób, że najpierw stworzyłem nowego seeda w Electron importując słowa z mycellium, a później zrobiłem eksport samych kluczy prywatnych i usunąłem z listy ten klucz, który powodował pokazywanie się błędnej transakcji.

Potem zrobiłem kopiuj-wklej (export-import) listy privów do nowego seeda.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: dziadeck » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 07:52

Pytanie laika , chciałbym kupić bitcoin cash i trzymać na long , czy paper wallet generowany na bitadress tak jak dla btc będzie odpowiedni?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: pm7 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 22:39

rav3n_pl pisze: fBTC ma ten sam algorytm generowania adresów co BTC więc wszelkie generatory paper walletów działają.
Posty przeniesione, bo były nie na temat.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości