Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 28 września 2017, 16:36

Dlaczego stosujesz DWIE RÓŻNE metody?
Jak masz SEED to użyj go przy odtwarzaniu walleta.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: s3kman » czwartek, 28 września 2017, 16:46

Użyłem SEED do odtworzenia wallet'a.
Balance 0.

Transakcji jak pokazuje historia nigdy nie przeprowadzałem...

Obrazek

Widzę, że za dużo osób nie ma pomysłu.

Czy warto spróbować wyjąć BCC przy użyciu Bitcoin ABC lub Bitcoin Core? I który lepszy ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 1 października 2017, 23:04

Pytanie: jak wyeksportować sobie klucze z głównego klienta BCH ABC? Czy może zapis wallet.dat mi wystarczy?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: TestoBoy » piątek, 6 października 2017, 19:06

Witam, mam problem z "wyciągnięciem" BCC z mojego portfela BTC.
Skorzystałem z tego:
blockchain.INFO używa portfela HD, więc musisz w ustawieniach spisać sobie seed.
Następnie zakładasz sobie normalny portfel na komputerze (czytaj: Electrum) i na na niego przelewasz wszystkie BTC jakie masz na blockchain.INFO
Kolejnym krokiem jest instalacja portfela fBTC o nazwie Electron Cash w którym robisz nowy portfel z zapisanego z blockchain.INFO seeda.
Po tej operacji masz BTC na Electrum i fBTC na Electron.
ze strony 14. Próbowałem w sierpniu to zrobić jak pamiętam i wtedy mi się udało. Dziś chciałem z innego portfela (również na blockchain) i lipa. Co udało mi się zrobić?
1. Wyciągnąłem SEED z blockchain.
2. Stworzyłem NOWY portfel na electrum i przelałem całe BTC na ten nowy portel.
3. Zainstalowałem electron i chciałem PRZYWRÓCIĆ portfel na podstawie SEED'a z BTC z blockchaina. I tu pojawił się problem :roll: po zaznaczeniu że mam już SEED'a klikając dalej przyszło do wpisania seeda. Wpisałem te 12 słów, każde po spacji i mimo ich wpisania napis DALEJ dalej był na szaro zamiast zaświecić się na czarno z opcją przejścia dalej.. co jest nie tak tym razem?

(PS. ile mniej więcej trwa dziś przelanie BCC z portfela electron na bitmarket?)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: pm7 » sobota, 7 października 2017, 14:05

s3kman pisze: Za pomocą ELECTRON Cash w opcji "Watch only" gdy wpisuję adres transakcji pokazuje mi pełną historię i balans ~2,5BTC.
Wyjaśnij to. Transakcja nie ma adresu, transakcja ma identyfikator i przenosi środki z jednego (lub więcej) na dowolną liczbę adresów.
Wymazywanie pisze: Pytanie: jak wyeksportować sobie klucze z głównego klienta BCH ABC? Czy może zapis wallet.dat mi wystarczy?
Chyba wszystkie pełne klienty obsługują "dumpprivkey adres". Można też użyć wallet.dat zamiast spisywać pojedynczo adresy.
TestoBoy pisze: pisałem te 12 słów, każde po spacji i mimo ich wpisania napis DALEJ dalej był na szaro zamiast zaświecić się na czarno z opcją przejścia dalej.. co jest nie tak tym razem?
Brzmi jakbyś źle je wpisał.
TestoBoy pisze: (PS. ile mniej więcej trwa dziś przelanie BCC z portfela electron na bitmarket?)
Zły temat.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: TestoBoy » sobota, 7 października 2017, 16:39

TestoBoy pisze: pisałem te 12 słów, każde po spacji i mimo ich wpisania napis DALEJ dalej był na szaro zamiast zaświecić się na czarno z opcją przejścia dalej.. co jest nie tak tym razem?
Brzmi jakbyś źle je wpisał.
Trzy razy sprawdzałem, trzy razy wpisałem i było źle, choć żadnej literówki. Zainstalowałem coinomi na telefonie, wpisałem te 12 słów żeby zrobić restore wallet i poszło dalej, ale 0 BCC a powinno byś ich troche, więc obstawiam że dalej coś nie zadziałało.
TestoBoy pisze: (PS. ile mniej więcej trwa dziś przelanie BCC z portfela electron na bitmarket?)
Zły temat.
Racja, lepiej założyć osobny temat na takie coś w innym dziale niż odpowiedzi szukać tu w dwóch słowach przykładowo ;)

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Harey » sobota, 7 października 2017, 16:54

TestoBoy pisze: Wpisałem te 12 słów, każde po spacji i mimo ich wpisania napis DALEJ dalej był na szaro zamiast zaświecić się na czarno z opcją przejścia dalej..
Małymi literkami? Pytam, bo ja zapisuję drukowanymi i raz wpisywałem bodajże rozpoczynając każdy wyraz z dużej, czy jakoś tak.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: TestoBoy » sobota, 7 października 2017, 16:57

Harey pisze:
TestoBoy pisze: Wpisałem te 12 słów, każde po spacji i mimo ich wpisania napis DALEJ dalej był na szaro zamiast zaświecić się na czarno z opcją przejścia dalej..
Małymi literkami? Pytam, bo ja zapisuję drukowanymi i raz wpisywałem bodajże rozpoczynając każdy wyraz z dużej, czy jakoś tak.
Tak małymi, w sierpniu tak robiłem z innym portfelem,małej wartości, tak na próbę, również blockchain i poszło normalnie. Wczoraj chciałem zrobić to z bogatszym portfelem i lipa. Jakieś inne metody na to? Co robię źlę? Jakiś tutorial krok po kroku? może coś się zmieniło teraz? Jakaś nowa wersja electron cash od sierpnia i trzeba nową wgrać? mam 2.9.2 z tego co kojarze

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Harey » sobota, 7 października 2017, 17:06

TestoBoy pisze: Jakieś inne metody na to?
Możesz spróbować tutaj:

Kod: Zaznacz cały

https://iancoleman.github.io/bip39/
najlepiej offline oczywiście i na "pewnej" maszynie/systemie.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: TestoBoy » sobota, 7 października 2017, 17:08

Harey pisze:
TestoBoy pisze: Jakieś inne metody na to?
Możesz spróbować tutaj:

Kod: Zaznacz cały

https://iancoleman.github.io/bip39/
najlepiej offline oczywiście i na "pewnej" maszynie/systemie.
To krok po kroku co mam z tym zrobić?

ps. nie ma chyba wpływu na to że po forku jeszcze coś wydałem i wpłaciłem na ten portfel prawda? te bch co były po forku niezależnie ile później było btc to taka ilość powinna być ?

ps. 2. zainstalowałem wersje 2.9.3, screen: https://gyazo.com/46e99fcd4f8b850a23320a4fd4c481c9 Czy coś tu trzeba zaznaczyć czy zostawić wszystko puste? (gdy jest zaznaczona druga i/lub trzecia opcja to DALEJ pokazuje się na czarno i można kliknąć. Czekam na info czy powinno pójść bez żadnych zaznaczeń czy któreś trzeba zaznaczyć. Sam nic nie próbuje żeby się nie zesrało i nie poszło rypać.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Harey » sobota, 7 października 2017, 17:18

TestoBoy pisze: To krok po kroku co mam z tym zrobić?
TestoBoy pisze: Czy coś tu trzeba zaznaczyć czy zostawić wszystko puste?
Staram się pomóc, ale widzę że piszemy w złym temacie. Właściwy: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=23853.
Powodzenia!

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: TestoBoy » sobota, 7 października 2017, 17:50

Problem był w tym że miałem 0bcc po stworzeniu ze słów restore portfela. Myślałem że źle go tworze. Ale okazało się że to dlatego że btc trzymałem na dwóch innych importowanych adresach w blockchain, a nie na 'mój portfel'. Udało się restore zrobił przez klucz prywatny. harey - wsadź sobie w du** taką pomoc

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Harey » niedziela, 8 października 2017, 00:30

TestoBoy pisze: wsadź sobie w du**
dobrze wyczułem, fajnie że potwierdziłeś :mrgreen: EOT.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Bit-els » niedziela, 8 października 2017, 07:20

Nie psujcie forum. Bo ban pójdzie bez litości :mrgreen:

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: sirkostek » niedziela, 8 października 2017, 14:24

Bit-els pisze: @sirkostek, możesz. Nowe zwiekszają prywatnosć. Ale nie ma problemu ze starymi
W portfelu mycelium przy chęci wpłaty srodkow na giełdę wyskakuje mi komunikat że unable to broadcast i nie chce wysłać środków i potwierdzić. co zrobić? zresetowac em urządzenie , mam internet. czy jak dam cans el to środki powrócą na portfel?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: pm7 » niedziela, 8 października 2017, 20:33

TestoBoy pisze:
TestoBoy pisze: (PS. ile mniej więcej trwa dziś przelanie BCC z portfela electron na bitmarket?)
Zły temat.
Racja, lepiej założyć osobny temat na takie coś w innym dziale niż odpowiedzi szukać tu w dwóch słowach przykładowo ;)
Jest już temat "Bitcoin Cash - dyskusja ogólna". Takie pytanie dobrze pasuje tam.

@sirkostek, możesz spróbować przywrócić portfel z seed.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież z Mycelium?

Postautor: adidas9 » wtorek, 10 października 2017, 18:08

Hej, mam problem. Trzymałem swoje środki na portfelu Mycelium przed podziałem Bitcoina w sierpniu. Miesiąc po forku przeniosłem swoje środki BTC z Mycelium na TREZOR. Następnie zainstalowałem Electron Cash i zalogowałem się z mnemonic seed zapisanych z Mycelium. Stan mojego konta wskazał "0", nie było też historii transakcji. Ostatnią deską ratunku wydało się zainstalowanie pełnego klienta Bitcoin Cash czyli portfela Bitcoin ABC i próba odtworzenia tam konta. Niestety mam problem gdyż posiadam tylko mnemonic seed z mycelium, a do bitcoin ABC potrzebny jest binary seed. Czy jest możliwość przerzucenia memonic seed z mycelium na binary seed? Czy macie jakieś inne pomysły na rozwiązanie tej dziwnej sytuacji?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież z Mycelium?

Postautor: Bit-els » wtorek, 10 października 2017, 18:15

Musisz wyciągnąc klucze prywatne. Klucze powiązane z adresami na których były bitcoiny 01.08.
Spróbuj na tej stronie wyliczyć privy z seeda.
https://iancoleman.github.io/bip39/

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
I gdy się to uda, to znajdz adresy- klucze. Priva wprowadź do electron cash lub coinomi na androida

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież z Mycelium?

Postautor: kempina » wtorek, 10 października 2017, 19:05

Cześć Bit-els, również siedzę nad tym problemem. To co do tej pory doradziłeś zostało zrobione. Wygenerowaliśmy Bip39 seed, bip32 rot key oraz dwa Account Extended Private Key dla bip32 i bip44.
Do coinomi nie jest to nawet potrzebne, ponieważ tam wystarczą same frazy. Problem jest bardziej złożony podejrzewamy.

Mamy dwa urządzenia - 1. na którym jest zaistalowane Mycelium jeszcze przed sierpniem na którym jest portfel A i drugie urządzenie- gdzie korzystając z seedów z portfela A również mamy wgląd do konta z pozycji Mycelium i Coinomi.
Problem się pojawia taki, że na starym urządzeniu mamy pełną historię transakcji natomiast na drugim totalnie nic.
Za pomocą tego linku: https://iancoleman.github.io/bip39 sprawdziliśmy wszystkie Derived Addresses
Obrazek
Każdy adres transakcji sprawdzaliśmy na Blockchair i wyświetla tylko "no result".

Zrobiliśmy próbę transferu środków i przelaliśmy na adres, który był wygenerował się na drugim urządzeniu (mieliśmy podejrzenia, że na urządzeniu pierwszym jest jakaś nakładka). Jednak historia tej transakcji pojawiła się na obu urządzeniach oraz w Derived Adresses. (patrz ostatnią transakcję)

Nie mamy już pomysłu co zrobić by historie przywrócić historie transakcji. Dlaczego tak się dzieje, że nie możemy sprawdzić stanu danego transferu środków, jeśli sieć jest przecież jawna?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież z Mycelium?

Postautor: mcirek » wtorek, 10 października 2017, 19:33

@adidas9 Do odzyskania BCH z seeda z Mycelium użyj Coinomi. Po instalacji, przy uruchmieniu dodaj tylko BTC. Potem w menu (trzy kreski) przez +COINS (na dole) dodaj BitcoinCash i ADVANCED SETTINGS, tam nadpisz ręcznie(!) na czarno to co jest na szaro (obojętnie co by tam nie było!): M/44H/0H/0H i dopiero ADD.
Ważne! Jeśli miałeś więcej portfeli pod jednym seedem to powtórz dodawania BCasha tyle razy ile portfeli, kolejno:
M/44H/0H/0H - pierwszy portfel
M/44H/0H/1H - drugi
M/44H/0H/2H - trzeci
itd.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości