Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 3078
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 lutego 2019, 08:35

mecenas pisze: środa, 27 lutego 2019, 08:27 Bystry obserwator zauważy, iż od czasu forka (BCH - BSV) hash rate BCH w stosunku do BTC to średnio zawsze mniej niż 5%. Jak w związku z tym postrzegać potencjalną możliwość ataku 51% na sieć BCH przez kopaczy kopiących obecnie BTC? Jakie jest ryzyko ataku i jakie są ewentualne zabezpieczenia lub techniki obrony zaimplementowane przez sieć BCH?
Najwyraźniej nie jest to problemem. Dokładnie tego typu atak zapowiadali przez dłuższy czas Craig & Calvin w trakcie bitwy BCH vs BSV.

Zapewne by go przeprowadzili, gdyby ABC nie wprowadziło checkpointów.

Minerzy także zabrali cały oręż i ruszyli na bitwę, broniąc Bitcoin Casha przed atakiem swoimi ASICami.

Odpowiadając na Twoje pytanie, sądzę że atak byłby możliwy, gdyby nie wspaniała społeczność w której minerzy, developerzy i handlowcy (Bitpay, Coinbase itp) współpracując razem, kłami i pazurami bronią BCH przed najeźdźcą.

Wygląda na to, że spora liość early adopterów oraz biznesów z jednej strony inwestuje w to co jest na tą chwilę maksymalnie opłacalne (czyli BTC) ale po cichu wspiera ideologicznie Bitcoin Casha. Na pewno jest jakaś tego przyczyna. Może wierzą, że to on jest prawdziwym Bitcoinem ?
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core, SegWit i Lightning Network powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0

Postautor: WitoldC » niedziela, 3 marca 2019, 11:32

Wie ktoś jaki powód? https://www.sec.or.th/en/Pages/News/Det ... ws_yy=2019
SEC updates list of cryptocurrencies eligible for investment in ICOs and base trading pairs
three other cryptocurrencies have been removed from the list, namely (1) Bitcoin Cash (BCH), (2) Ethereum Classic (ETC) and (3) Litecoin (LTC).

Orator
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0

Postautor: WitoldC » wtorek, 5 marca 2019, 07:15

Zastanawiam się czy BCH nie jest tak mało używany (przynajmniej przy spekulacji) ponieważ giełdy mają dużą ilość potwierdzeń np. poloniex-11 bittrex-20 crypto-bridge-15 chociaż np. binance-2.

Wygadany
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0

Postautor: ikswodnal » wtorek, 5 marca 2019, 10:30

WitoldC pisze: wtorek, 5 marca 2019, 07:15 czy BCH nie jest tak mało używany (przynajmniej przy spekulacji) ponieważ giełdy mają dużą ilość potwierdzeń
Uważam to za plus, że spekulanci nie zauważają BCH - jest przez to stabilniejszy (jeżeli to co dzieje się z kryptowalutami można uznać za "stabilność"). Brakuje mi w BCH jednego - Nie można dać zlecenia stałego. To znaczy, z mojego banku mam zlecenie stałe na comiesięczny przelew małej kwoty PLN na giełdę. Teraz walczę by BitBay wprowadził takie stałe zlecenie na zakup BCH za kwotę która wpłynęła i co miesiąc przekazywał kupione BCH na wskazany adres - bez dodatkowych czynności z mojej strony. Miło by było, gdybyście też przyatakowali na forum BB i w korespondencji indywidualnej z BB o wprowadzenie takiego uproszczenia. Wszyscy skorzystają.

Wróć do „Bitcoin Cash”