Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 30 listopada 2017, 11:01

@spamboy, A ja się zgadzam w 100% z tezą:
Robsonek pisze: Korelacja spadku BTC i wzrostu bch w dwóch ostatnich wypadkach miała związek bardziej z plotką, spekulacją i przeczuciem, że bch zastąpi BTC ludzie przerzucali kapitał z jednej na drugą walutę licząc na duży zysk przy wzroście bch.
Co też przewidywałem ja i nieliczne osoby jak BCH gniło po 300-400 dolców a wątku były wtedy czasem ze 3-4 osoby na krzyż (pozdrawiam @Shadow... i innych co byli wtedy:).

To, co kolega dalej pisze też jest prawdą. BCH było oparte na spekulacyjnym hypowym "ataku" po problemach BTC (po których też je pompowano hehe). Teraz związek jest luźny, a BCH spekulacyjnie jest jak alt, a nie bezpieczna przystań w razie W.

@AcidSn4Ke, Witaj, dzięki za artykuł. :)
Tak b. szybko przeglądając - po co chcą zwiększyć blok 8mb, który i tak chyba nie jest wykorzystywany w BCH?
Po co zwiększać pole, na którym masz 2 krzaczki z malinami?
Przydałaby się opinia np. @ShadowOfHarbringer, na ten temat. Czy ten artykulik mówi coś ważnego i jakie plany ma BCH? Z góry wielkie dzięki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: io47 » czwartek, 30 listopada 2017, 11:31

Wymazywanie pisze: Przydałaby się opinia np. @ShadowOfHarbringer, na ten temat.
Jestem tu nowy i kryptowalutami zainteresowałem się głębiej zaledwie jakiś tydzień temu, ale właśnie posty @ShadowOfHarbringer były wg mnie jednymi z nielicznych, jakie warto czytać na polskich forach. Szkoda, że go jakiś mod chciał wysłać na tydzień urlopu, a ten się chyba obraził... :?

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Robsonek » czwartek, 30 listopada 2017, 11:37

Moje wnioski wysuwam na podstawie obserwacji wykresu w dwóch momentach 12 listopada do 17 listopada (czyli hyip w związku spekulacyjnym ataku na BTC, a potem spadek bch gdy BTC wracała na tron).
Dalej patrząc okres 22-24 listopada mamy analogiczną sytuację gdzie sporo osób przechodziło na bch.
Okres od 26 do 29 bch cały czas spadał bo zapewne większość przerzucała się na BTC a gracze bch czekali na jak najniższy próg wejścia - dlaczego? Wszyscy liczyli na powtórkę dwóch ostatnich scenariuszy było to tym bardziej oczywiste, że wzrost BTC był bardzo ostry i każdy gdzieś z tyłu głowy miał - kiedy to walnie? Najwięcej osób liczyło na korektę przy poziomie 10 tys $. Teraz patrz BTC było najwyżej koło 13-14 a bch jeszcze nie spadał - spadki bch rozpoczęły się koło 20-21 i to nagłe. Tutaj myślę, że inwestorzy czekali na powtórkę korelacji. Niestety wszystko zaczęło lecieć w dół dlaczego? Tutaj myślę, że strach przed dużą korektą na BTC był tak duży, że nerwy na bch też puściły.
Pomyśl sam jeżeli tak BTC spada o 30-50% to dlaczego "jakiś tam bch" miałby się trzymać w lepszej kondycji - skoro to w końcu taki jego młodszy brat :)

Na razie ciężko mi powiedzieć co spowoduje wzrost mimo to nie wychodzę, wszystko co opisuje powyżej nie jest tylko moją obserwacje ale przechodzę to na własnej skórze ponieważ jestem zapakowany na 70%/30% bch/BTC. Póki co mocno tracę ale najbliższe 10 dni pokaże jak ustabilizuje się sytuacja.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » czwartek, 30 listopada 2017, 11:55

Dla Mnie to wygląda na wyzbycie się wirtualnej kasy z giełd aby urealnić kurs i ew. wypłaty bo ludzie coraz częściej myślą o "sprawdzam" .

Dlatego spada wszystko bo górki robione były w dużej mierze wirtualnym dodrukiem

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: LukaszLukasz » czwartek, 30 listopada 2017, 13:00

Wczoraj kurs zahaczał o 1700 dol, teraz to jest 1300 a leciał niżej. Spadek 25-30 %. Z wielką ulgą patrzę teraz co się dzieje i cieszę się, że udało się odpowiednio szybko wyjść i jeszcze z zyskiem.

Dla tych co się załadowali w BCH.
1. Każdy kto kupował po 1500-1600 chyba zdawał sobie sprawę, że to shorcik. Warto mieć stop lossa i problemu by nie było. Sam myślałem, że korekta nie przyjdzie tak szybko ale jednak przed tym się zabezpieczałem. Inaczej na górkach nie kupuję. Albo podczas hossy. Wskakuję na chwilę i zaraz wyskakuje.
2. Druga sprawa, wydaje mi się, że wiele osób patrzy co dzieje się na Coinmarketcapie i na tej podstawie podejmuje decyzje, czasem te wahania kursu na BItBay chyba z tego wynikają. Dane tam prezentowane są z dużym opóźnieniem i często są dziwnie uśrednione. Bardziej polecam WorldCoinIndex. Tam dane aktualizują się co chwilę i są dużo bliższe aktualnej sytuacji.
3. Jeśli ktoś jest odważny to teraz może być dobry moment na kupno, właśnie w takich sytuacjach najlepiej się zarabia. Nikogo do tego nie namawiam sam na razie nie wchodzę tylko obserwuje ponieważ nie wiem czy to panic sell czy może już głębsza korekta idzie.

Dodano po 32 minutach 25 sekundach:
Wtrącę jeszcze dwa słowa.
BCH broni się na poziomie ostatniego ATH, jeśli ma odbić to właśnie stąd około 1350 dol, jeśli nie to następny przystanek może być przy ostatnim lokalnym dołku około 1050 dol. A jeśli bańka pęka i szykuje się powtórka z rozrywki to już w ogóle może zrobić się nieciekawie. Jednak przy 1050 dol chyba na chwilę bym wskoczył :D

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 17 listopada 2016
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: yefim » czwartek, 30 listopada 2017, 14:24

@LukaszLukasz, ja właśnie wszedłem z drobnymi. Zobaczymy co z tego będzie :-)
Mam przeczucie że jak BTC poleci jeszcze bardziej w dół to na BCH będzie pompka. Możliwe że większa niż poprzednio.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: japu » czwartek, 30 listopada 2017, 14:26

@yefim, a to słabe to przeczucie skoro z drobnymi wszedłeś :)

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » czwartek, 30 listopada 2017, 14:30

yefim pisze: @LukaszLukasz, ja właśnie wszedłem z drobnymi. Zobaczymy co z tego będzie :-)
Mam przeczucie że jak BTC poleci jeszcze bardziej w dół to na BCH będzie pompka. Możliwe że większa niż poprzednio.
Napompują go do 300$ skąd przyszedł :) Dalej utrzymuję ,że te trend to osuszenei giełd z Tether czyli wirtualnie drukowanej kasy dlatego słupki spadają .

Trzeba by dobrze oszacować ile tego tam było ( obstawiam 30-50% ) dodać panikę ludzi i wyjdzie przystanek na poziomie może 600-800$

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Robsonek » czwartek, 30 listopada 2017, 14:41

Wygląda to groźnie btc wygląda tak samo jak bch, wszystko leci w dół dziś. Ważnym momentem będzie kurs BTC ok 9200$ pokaże nam jak zachowa się bch. BTC powróci na poziom z przed mocnego wzrostu i bch przestanie spadać tak jak BTC tym samym trendem. Trzymam kciuki za bch aby odbił w górę, jeśli miałoby to miejsce cały rynek mógłby się ciekawie zachować. Jak będzie lecieć dalej w dół to bch powinno się zatrzymać na 1166$ jak tu nie odbije to już widzę tylko poziom ok. 890-900$.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: -12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: kobus » czwartek, 30 listopada 2017, 14:57

Duży zrzut kapitału właśnie następuje. Wypompowali 50 mld...Kiepsko się zapowiada sytuacja

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » czwartek, 30 listopada 2017, 15:10

kobus pisze: Duży zrzut kapitału właśnie następuje. Wypompowali 50 mld...Kiepsko się zapowiada sytuacja
Wypompowali dużo Mniej , większość to wirtualne cyferki . To może być skok na kasę :) Jak patrzę na bittrex i obrót dzienny 250mil to ma się to nijak do miliardów . Po prostu kapitalizację liczą z ostatniej średniej ceny zakupu . Więc jak kupisz teraz za 11000$ to znów wskoczy ,że tam niby jest 250MLD ale prawda jest bolesna na realizacji zysków bo wtedy właśnie się okazuje jak wypłata kilku procent kasy działa na rynek - spadkami 25-30% !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Początkująca » czwartek, 30 listopada 2017, 15:10

Taki tekst znalazłam pod jednym z wykresów BCH/USD ... Nie wiem, czy to prawda, czy nie, ale wkleję, jako ciekawostkę ( tekst był zamieszczony 26 listopada)
"This is a message from an insider. I am a member of Chinese whales community. I cannot provide any proofs nor open my identity but I cannot allow myself to stand and watch for the greatest theft from poor and reputation destruction of blockchain based cryptocurrency to happen.

I have been informed of major Bitcoin manipulation taking place in order to compromise Bitcoin security and reliability. A group of coordinated Chinese investors have a plan to pump Bitcoin to 10000 USD after which they plan on coordinated crash of Bitcoin to sub 1000 levels because they have already taken their fiat money out and replaced them with margin tether traiding. It will not cost them a dollar. They will push Bitcoin below the demand levels.

The situation with Bitfinex and Tethers is legitimate but it is a distraction. Inflated amount of Tethers are not a source of money used for Pump. Bitcoin is the source.

For some reason community accepted 20 Billion dollar appearance out of thin air which is the market capitalization of Bitcoin Cash as the natural process. It is not natural. These artificial money are currently used to cash out Chinese investors and pump original Bitcoin to 10000 USD without taking any losses.

Shortly after Bitcoin crash below 1000 USD they plan to introduce Bitcoin Cash as a true Bitcoin and necessary replacament which is not inflated and then reject Tether pairings. This is why Bitcoin Cash price is stabilized at 1000 USD as was price of original Bitcoin in January 2017.

This is the operation Dragonslayer in it's final stage. They have created billion of dollars with Bitcoin hardforks and use Tether as a tool to artificially bump Bitcoin price cash out their money and coordinate total collapse.

Please be careful as next month will be very unstable"

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: LukaszLukasz » czwartek, 30 listopada 2017, 15:14

Nie liczyłbym na to, że jeśli BTC poleci w dół to BCH poleci w górę.
Jeżeli będzie mocna korekta na BTC, na którą wszyscy chyba czekamy, to za nim poleci wszystko.
Natomiast uważam, że jeszcze odbicia będą ponieważ nie będzie szło tylko w dół, osobiście chyba czekam na ten 1050 na cashu. Zaczyna działać samospełniająca się przepowiednia, wszyscy mówią o korekcie i pęknięciu bańki więc to zaczyna się dziać. Im większy szum wokół tego tym szybciej się to stanie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ubus » czwartek, 30 listopada 2017, 15:20

To nie bańka.. to zwykła korekta..

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: lukasrap » czwartek, 30 listopada 2017, 15:27

ubus pisze: To nie bańka.. to zwykła korekta..
Mowisz o BTC? Chyba za wczesnie zeby o tym mowic. Jesli korekta potrwa 2,3 dni czy nawet dluzej i wyniesie 30% to mozna mowic o zwyklej korekcie, ale jesli walnie do 5 k czy nawet nizej to chyba nic to z korektą wspolnego nie ma.

Nawiązując do tresci @początkująca w krypto wszystko jest mozliwe. I nie zdziwilbym sie gdyby zeszlo do 1000$. Fakt trudno cos takiego zrobic, ale jest to jak najbardziej realne. Nie zapominajmy ze my gramy jak nam grubasy kazą i nic wiecej. Jesli postanowią zbic BTC do 1000$ i potem napompować BCH to tak wlasnie bedzie. Byly juz takie plany, byly juz takie pomysly, jak sie okazalo krol jest tylko jeden i wszystko idzie tam gdzie król każe ale wszystko w krypto jest do zrobienia. Za rok BTC moze kosztowac 100k$ jak i rowniez zejsc do poziomu z poczatku tego roku.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bosski_gon » czwartek, 30 listopada 2017, 17:16

Powiem tak, niewesoło ten kurs wygląda, z drugiej strony w pierwszym tygodniu grudnia bitstamp ma wejść w BCH co może poprawić sytuację (https://www.bitstamp.net/article/bitcoi ... -launched/). W grudniu niby też CME ma wejść w crypto (https://www.bloomberg.com/news/articles ... in-futures) więc może to nie przypadek, że dwa dni przed końcem listopada rynek leci na łeb na szyję? Chętnie posłucham opinii bardziej dośwaidczonych graczy, bo sam zajmuję się tym dość krótko, i nie ukrywam, że jestem teraz w kropce co robić dalej.

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: lukasrap » czwartek, 30 listopada 2017, 17:35

Widzę że każdy czeka na to aż BCH wchodzi na giełde i kurs sie poprawi albo poszybuje. Nie mówie że tak nie bedzie, ale żeby nie bylo tak jak z planowaniem BTC-DOWN, BCH-UP. Wszyscy czekali na korekte BTC i wzrosty BCH a wyszlo jak ostrzegalem. To król dyktuje tu warunki i zadne wejscie na gielde moze mu nie pomóc. Moze ale nie musi, miejmy to na uwadze.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BTC-m » czwartek, 30 listopada 2017, 17:43

Bitstamp może weźmie 0.5-1% rynku BCH, nawet jeśli wszyscy gracze z Krakena przeniosą się na Bitstampa (bo Kraken od roku nie działa). Rządzi Bithumb na który Europa nie może się rejestrować oraz Bitfinex. Żółci wskażą kierunek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » czwartek, 30 listopada 2017, 22:38

https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cas ... WEmeYE8a7k

Na powyższym portfelu jest 334k BCH.
W jakim celu ktoś ciągle skupuje. Czy to jest portfel jakieś giełdy?

Gdyż osobiśćie uważam, że ktoś z taką gotówką robi raczej przemyślane ruchy.

Kolejny portfel listopadowy z ogromną ilością BCH:
https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cas ... 3NX8ywTEbG

I kolejny:
https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cas ... 13dLCNx2Sy

Co o tym sądzicie? Nie wróży, to akumulacji nabojów w celu kolejnej pompy?

Czy jest to może jakiś wallet giełdowy?

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » czwartek, 30 listopada 2017, 22:45

vjankuv pisze: Co o tym sądzicie? Nie wróży, to akumulacji nabojów w celu kolejnej pompy?

Czy jest to może jakiś wallet giełdowy?
Skoro już skupione to czym pompę będzie robił ? Bo chyba nie za pomocą wyrzucania BCH na giełdę bo to raczej dump wtedy zrobi

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości