Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Tikiwiki » poniedziałek, 13 listopada 2017, 11:59

ekonokomik pisze:Tymczasem sytuacja zmienia się dynamicznie i wygląda na to, że albo wyjdzie górą do poważniejszego odbicia, albo zbuduje się trójkąt.
Ta druga opcja byłaby najbezpieczniejsza.

Kursy BTC i BCH wciąż są w przeciwfazie.
Cały czas się zastanawiam, czy to zmiany ceny BTC rządzą kursem BCH, czy też ogon macha psem? ;)

Dodano po 5 minutach 31 sekundach:
new06 pisze:
ekonokomik pisze: Fajnie by tez było, gdyby zgrało się to z kolejną falą wzrostową na DASH - kapitał miałby gdzie przepłynąć
Nie sądzisz, że z tej trójki tylko jeden coin może wzrosnąć, a dwa pozostałe spaść (ofc mówię o st)? Było taką korelację widać wczoraj wieczorem bardzo wyraźnie.
Może. A może BTC poleci na pysk a kasy starczy zarówno dla BCH jak i DASH? A może nagle zacznie wzrastać ETH albo coś innego? Kto to wie...

Ale mam przeczucie, że czeka nas szybko kolejna pompa. Albo silne odbicie na BCH albo ciąg dalszy na DASH, albo na którymś z pozostałych silnych altów (ETH, LTC?). Dlaczego? Bo na BCH ludzie zobaczyli co można zorbić z kursem poważnego, ciężkiego coina w jedną noc. Bardzo wielu obudziło się wczoraj rano z myślą "2800??? Byłem pewny że 1300 to max!". To dało +10 do odwagi przy kolejnych pompach (o ile szybko nastąpią).
Tak, wiem, że wielu na tym show BCH poważnie straciło, ale wielu z nich tym bardziej będzie chciało odkuć się na kolejnej pompie i tym odważniej wejdą.
Tak to widzę.
Na początek się krótko przedstawię bo zakładam że większość osób ilość postów bierze na równi z doświadczeniem z rynkiem krypto.
Z rynkiem mam do czynienia fakt również nie za długo (od końca 2015, to i tak pewnie dłużej niż spora część "ekspertów"). Śledzę forum od dłuższego czasu jak dotąd tylko biernie. (może przez jakiś czas będę ten nagłówek wrzucał w swoje posty). Tak czy siak nadszedł czas na pierwszy post.

Wzrost BCH widzę dokładnie tak samo jak każde inne pump&dump na altcoinach, nie było żadnego ekonomicznego uzasadnienia na tak wysoki wzrost w tak krótkim czasie. Widać też że rynek jest niepewny i niecierpliwy, też czuję kolejną pompę czy na BHC tego nie wiem. Wykres ETH wygląda wręcz kusząco na ostre wybicie.
Po tym co wydarzyło się na BCH łatwo zauważyć że wzrost na silnym alcie powoduje wspomniane @ekonokomik +10 do odwagi, przynajmniej w wysokości kwot jakie ludzie są gotowi zainwestować. Na coinach z pozycji 11-20, pompki są wysokie % ale na pewno nie wpływa tam nagle 20 mld dol, z takim kapitałem mielibyśmy wzrosty rzędu 2000-3000%.

Stąd również podejrzewam że niedługo odbędzie się kolejne golenie owiec na silnym alcie. W końcu drapieżnicy już poczuli krew więc warto upuścić ją póki ciepła.

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Buzz » poniedziałek, 13 listopada 2017, 12:56

Cały czas jadę w tym pociągu od 3900 i mam dylemat czy wysiadać w chwili obecnej czy jednak poczekać do wieczora.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: -12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: kobus » poniedziałek, 13 listopada 2017, 13:27

Dramat jakiś. Zbijają cenę przed forkiem konkretnie. Tylko czy odbije...?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: norbibednar » poniedziałek, 13 listopada 2017, 13:40

Sam chciałbym już wysiąść, ba chciałem wysiąść wczoraj przy 5200... niestety czekam ponad 24 godziny na zaksięgowanie środków na giełdzie... Się połaszczyłem na wyższy kurs gdzie indziej... Teraz to już tylko się modlić zostało żeby odbiło...

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: yoseph » poniedziałek, 13 listopada 2017, 13:48

https://comparic.pl/bitcoin-cash-dostep ... cie-etoro/
Ogolnie, moim zdaniem longi maja sens, 4 lata temu dużo straciłem,ze w nie nie wierzyłem, ale patrząc okiem inzyniera, siec za niedlugo bedzie tak zawalone ,ze chcac nie chcac ludzie beda musieli przejsc na cos lepszego niż BTC, pierwszy w kolejności wydaje sie być BCC

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 13:59

kobus pisze:Dramat jakiś. Zbijają cenę przed forkiem konkretnie. Tylko czy odbije...?
norbibednar pisze:Sam chciałbym już wysiąść, ba chciałem wysiąść wczoraj przy 5200... niestety czekam ponad 24 godziny na zaksięgowanie środków na giełdzie... Się połaszczyłem na wyższy kurs gdzie indziej... Teraz to już tylko się modlić zostało żeby odbiło...
Buzz pisze:Cały czas jadę w tym pociągu od 3900 i mam dylemat czy wysiadać w chwili obecnej czy jednak poczekać do wieczora.
Widzę ,że dużo nowych weszło w krypo tylko dlatego ,że zobaczyli pompę . To teraz wyjaśnię . Taka pompa zdarza się raz na rok i służy do strzyżenia zachłannych . 2gi raz w krótkim czasie nikt nie włoży tyle kasy żeby podnieść kurs . Dlatego teraz rok cierpliwości pozostaje .

Tym razem to wy byliście zachłanni i zostaliście z ręką w nocniku . Stabilny wzrost krypto to ok 50% rocznie dlatego życzę cierpliwości .

Jak ktoś grał kasą potrzebną na bieżąco to znaczy ,że oszalał . Odbicia BCC nie będzie bo za dużo kasy to kosztuje a Ci co już zarobili nie włożą jej ponownie . Ci co stracili , no cóż oni pompować nie mają za co .

Życzę chłodnego umysłu i polecam używanie kalkulatora szczególnie tym co kupowali na BB bo przebijali ceny w amoku o 100-200$ w porównaniu do innych giełd

raF
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: raF » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:09

zauwaz ze bch stoi w miare wysoko przy tak duzym kursie btc . ci co zarobili na bch i przeszli na bitcoina maja podwojny zarobek. a teraz niech kurs bitcoina bedzie spadal z wraz z proporcjonalnym wzorstem bch to moze znowu byc ciekawie.
niech spadnie o 1k a bch o tyle samo pojdzie do gory ... takie gdyby gdyby ;)

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:12

Ja to widzę jak wielu innych.
Szybkie podpompowanie bitcoina w celu zmylenia pionków.
Wyskok z btc przeskok na bcc w okolicach 930$.
Wszystko przed forkiem.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Tikiwiki » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:13

chuaw123 pisze: Jak ktoś grał kasą potrzebną na bieżąco to znaczy ,że oszalał . Odbicia BCC nie będzie bo za dużo kasy to kosztuje a Ci co już zarobili nie włożą jej ponownie . Ci co stracili , no cóż oni pompować nie mają za co .
Odbicia na taką skalę na pewno nie, ale ostatniego podrygu konającego w okolicach kilunastu-kilkudziesięciu % można się spodziewać.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Robsonek » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:19

To co ja zrobiłem w weekend nazwę kubłem zimnej wody. z 3500 zrobiłem najpierw 3800 potem 4500. Wstałem rano w niedzielę i jak zobaczyłem, że ostro idzie w górę to moja ostrożność zniknęła, wszedłem za całość po kursie 7200 z zamiarem sprzedaży po 9000 i... no i to by było na tyle bo liczyłem, że wyjdę chociaż bez straty na swoim 4500 ale kurs leciał tak szybko w dół, że została tylko nadzieja. Dziś rano patrzę jak z 2900 zrobiło się teraz 2300 i pewnie będzie sobie jeszcze spadać. Trochę szkoda ale takie momenty są potrzebne żeby wiedzieć kiedy zostać na fiatach i poobserwować dłużej sytuację zamiast działać pod wpływem chwili.
Nigdy nie grałem na longach, więc ustawiam tyle żeby wrócić na swoje w BCC.

Tak po cichu jeszcze czekam na update BCC, jak obserwuje od rana bardzo dużo skupu było na poziomie 3600-4000 chyba nikt nie chce kupić 150 BCC po tym kursie 3600 żeby wtopić. :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:27 przez Robsonek, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:25

raF pisze: zauwaz ze bch stoi w miare wysoko przy tak duzym kursie btc . ci co zarobili na bch i przeszli na bitcoina maja podwojny zarobek. a teraz niech kurs bitcoina bedzie spadal z wraz z proporcjonalnym wzorstem bch to moze znowu byc ciekawie.
niech spadnie o 1k a bch o tyle samo pojdzie do gory ... takie gdyby gdyby ;)
BCH nie jest stabilny ze wzrostem BTC to po primo . BTC wzrósł o 600$ (5800 -6400 ) i tyle samo stracił BCH . (1800 a jest 1100)
Nikt drugi raz nie zrzuci tyle kasy w krótkim czasie z BTC bo i po co .
Pompy szukają Ci co umoczyli . Ci co zarobili poszli właśnie w BTC i alty .

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:34

Poleciał shorcik zobaczymy :mrgreen:

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Matek » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:35

szlagaag pisze:Poleciał shorcik zobaczymy :mrgreen:
Teraz to chyba by wypadało longa otworzyć :-P

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: WiecznySpadek » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:37

Poważnie takie ryzyko? Sensowna linia wsparcia jest dopiero na 900 dolarach a i tak nie ma pewności czy po takiej akcji nie zobaczymy dna.

raF
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: raF » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:39

chuaw123 pisze:
raF pisze: zauwaz ze bch stoi w miare wysoko przy tak duzym kursie btc . ci co zarobili na bch i przeszli na bitcoina maja podwojny zarobek. a teraz niech kurs bitcoina bedzie spadal z wraz z proporcjonalnym wzorstem bch to moze znowu byc ciekawie.
niech spadnie o 1k a bch o tyle samo pojdzie do gory ... takie gdyby gdyby ;)
BCH nie jest stabilny ze wzrostem BTC to po primo . BTC wzrósł o 600$ (5800 -6400 ) i tyle samo stracił BCH . (1800 a jest 1100)
Nikt drugi raz nie zrzuci tyle kasy w krótkim czasie z BTC bo i po co .
Pompy szukają Ci co umoczyli . Ci co zarobili poszli właśnie w BTC i alty .
https://zapodaj.net/553e064af2738.jpg.html

myslisz ze btc bedzie caly czas rosl ? wkoncu to spadnie i oby o tyle samo poszedl w gore ten drugi ;) a ile to czas pokaze

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:41

WiecznySpadek pisze: Poważnie takie ryzyko? Sensowna linia wsparcia jest dopiero na 900 dolarach a i tak nie ma pewności czy po takiej akcji nie zobaczymy dna.
Co mi z linii wsparcia jak widze na bithumbie ze btc maleje na bcc rosnie.
Kupno 3580 sell 3850. Dziękuję :P

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 16 maja 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Sawran » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:44

Moim subiektywnym zdaniem będzie jeszcze jedna pompka przed bądź zaraz po forku bo jest to idealny moment żeby zarobić i znów zgolić z zachłannych jeleni :)

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: skorp » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:49

Apropo forka. Tutaj macie odliczanie ;)
https://cash.coin.dance/

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:51

Sawran pisze: Moim subiektywnym zdaniem będzie jeszcze jedna pompka przed bądź zaraz po forku bo jest to idealny moment żeby zarobić i znów zgolić z zachłannych jeleni :)
Z jakiego racjonalnego powodu ta pompka ? Pompka była wywołana przez kopalnie , wiedzieli ,że po forku trudność będzie regulowana "zdalnie " co 10min więc kopalnie już nie są potrzebne tej walucie . Dlatego zrobili akcję aby kasa wzrosła i mogli zrzucić chomikowane BCH . Teraz kiedy się ich pozbyli , po co mają wracać do BCH i go kopać ? - proszę o jakikolwiek racjonalny powód pompy .

Do przelewów szybkich są inne alty . BCH jest niepotrzebne , przynajmniej teraz . Dopiero jak znów kopalnie nagromadzą BCH to znów zrobią dramę - o ile się da skoro algorytm sam zmienia trudność i kopalnia jak pisałem nie jest już tak potrzebna

Cieszę sie ,że jest dużo takich postów . 2 gi raz wejdziecie w pułapkę zastawioną przez chciwość . Już wczoraj padałem ze śmiechu jak ledwo kurs drgnął na 1280 a już na BB kupowali po 5000zł byle tylko kupić bo może ktoś ukradnie ^^

Dziś podobnie jest na BTC , wszędzie po 6700 $ a na BB płacą po 25500zł ( 7024$ ) . Giełda rzeczywiście oddziela frajerów od kasy . Nic tylko wypada zrzucić chłopakowi do worka a potem na innej giełdzie kupić 5% taniej i ponowić zrzut .

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: TangoMilango » poniedziałek, 13 listopada 2017, 15:05

Sam wpadłem w pułapkę i wsiadłem przy 6300, z nadzieją, że jeszcze mi coś spadnie. Troszeczkę się przeliczyłem bo zanim zdążyłem wysiąść to już się nie opłacało. Na szorcie odzyskałem kilka %. wg. mnie reale będzie podpompowanie bezpośrednio przed forkiem, żeby zrzucić na FIAT lub alty, i bezpiecznie przesiedzieć forka.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 listopada 2017, 15:08 przez TangoMilango, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości