Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: nashdrake » czwartek, 12 października 2017, 18:37

@Wymazywanie W takim razie ja o krypto myślę w kompletnie innych kategoriach, bo mam dość banków i kontroli jaką mają, i chciałbym aby w przyszłości ten brak trzeciej strony pośredniczącej w transakcjach był codziennością, dlatego wystrzegam się (i przestrzegam przed) od wszystkiego tego co może mnie/nas od tej codzienności odsunąć.

Odnośnie trendów jest tak jak piszesz, tu nie ma z czym dyskutować, ale co jeśli istnieją podstawy, które prawdopodobnie są powodem dlaczego trend mamy taki a nie inny? W przypadku BCH chyba mamy taką sytuację. Bo to chyba zahacza o coś więcej niż wykres na tabeli.

@socjolog2008 Myślę, że kryptowaluty powoli przyciągają poważnych ludzi. O czubkach zgodziłbym się kilka lat temu. Wtedy to nawet mi wydawało się to wszystko głupie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9385
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 października 2017, 18:50

nashdrake pisze:Przejdź do cytowanego posta W takim razie ja o krypto myślę w kompletnie innych kategoriach, bo mam dość banków i kontroli jaką mają, i chciałbym aby w przyszłości ten brak trzeciej strony pośredniczącej w transakcjach był codziennością, dlatego wystrzegam się (i przestrzegam przed) od wszystkiego tego co może mnie/nas od tej codzienności odsunąć.


Na crypto możliwa kontrola przy przypisaniu adresu do osoby jest znacznie, znacznie większa niż przy użyciu fiatów.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1783
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 613
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » czwartek, 12 października 2017, 18:52

nashdrake pisze:Przejdź do cytowanego posta mam dość banków i kontroli jaką mają, i chciałbym aby w przyszłości ten brak trzeciej strony pośredniczącej w transakcjach był codziennością, dlatego wystrzegam się (i przestrzegam przed) od wszystkiego tego co może mnie/nas od tej codzienności odsunąć.
Nashdrake, poważnie?
Popierasz obecny kierunek rozwoju BTC, piszesz jaki to on nie wspaniały i jak to mu ciąży u boku złom shitcoin BCH a potem oczekujesz w przyszłości braku trzeciej strony pośredniczącej w transakcjach?
I gloryfikując BTC naprawdę wystrzegasz się tych ryzyk, które mogą nas odsunąć od czystości waluty P2P?
No weź, bo niewytrzymie.

Dodano po 15 minutach 20 sekundach:
nashdrake pisze:Przejdź do cytowanego posta czynnik wiary i zaufania, który BCH burzy (historia powstania, EDA etc.), a BTC buduje.
To też na serio?

mecenas pisze:Przejdź do cytowanego posta a co z zamrożeniem bloku na 1Mb. [...]
Myślę, że argument o manipulacji trudnością przez BCH jest odwróceniem kolejności w rozumowaniu o problemie. BCH jest pochodną zamrożenia bloku, co o ile się orientuję miało być tymczasowym zabezpieczeniem przeciw spamowi. Wizji Satoshiego nie niszczy zatem algorytm trudności BCH a blokada pojemności w bloku BTC. Proszę mieć taką chronologię na uwadze definiując anomalie.
!!! Ujemna (-0.0250%) prowizja przy zleceniach LIMIT ➡️ www.BitMEX.com

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 października 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: eloziom » czwartek, 12 października 2017, 19:19

Od wczoraj bitcoin rośnie bardzo szybko. Warto kupować go jeszcze dzisiaj, czy może spaść w przeciągu kilku dni i lepiej kupić później?
z góry dzięki za odpowiedź :) Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 13 października 2017, 05:30 przez eloziom, łącznie zmieniany 6 razy.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: -17
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: incii88 » czwartek, 12 października 2017, 19:20

nie ma to jak zobaczyc teraz oferte ASK za BCC na ilosc 98 sztuk (pewnie od jednego uzytkownika)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9385
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 października 2017, 19:45

@incii88, Co? A 98 sztuk BCH to taki kosmos niby? :D
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 475
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 108
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: sud » piątek, 13 października 2017, 12:30

https://twitter.com/AudunGulbrands1/sta ... 8946454528
Authenticity of Satoshi's 2015 email has NOT been disproved


[ciach]

Żródło https://lists.linuxfoundation.org/piper ... 10238.html

Wymazywanie pisze:Przejdź do cytowanego posta @sud, No to wrzucasz fake po prostu. Są jego klucze? Jakiś podpis?
Przepraszam, ale muszę dać - za to.
Teksty SN są tu skompletowane: http://satoshi.nakamotoinstitute.org/
I od 2010 nie wykazuje on potwierdzonej aktywności.
To z 2014 jest fakiem, jego konto tam zaostało shakowane: http://satoshi.nakamotoinstitute.org/po ... ndation/4/
Ostatnio zmieniony sobota, 14 października 2017, 18:38 przez sud, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: -12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kobus » piątek, 13 października 2017, 18:38

Hm czyli co?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: nashdrake » piątek, 13 października 2017, 20:04

@Wymazywanie Taki komentarz jeszcze napiszę, że różnimy się sposobem w jaki patrzymy na te wszystkie rzeczy. Ja z natury jestem psychologiem, oceniam wartość kryptowalut przez pryzmat zaufania i wiary jaką można włożyć w daną walutę, to jest taka analiza fundamentalna każdej kryptowaluty z osobna, bardzo czasochłonna więc nie jestem na czasie ze wszystkim, bo sam za wiele tego czasu nie mam. Ty natomiast dokonujesz czysto analizy technicze kryptowalut, patrzysz na wykresy, na szybko jesteś w stanie ocenić wiele krypto, ocenić czy warto w coś wejść czy nie, bez zbytniego zagłębiania się w inne elementy. Dla mnie prognozy długoterminowe są wszystkim. Nie interesuje mnie jaki kurs będzie za 2 godziny, ani jutro, wybiegam pół roku do przodu, rok, niekiedy nawet dalej. Absolutnie zdaję sobie sprawę też z tego, że ta przyszłość, czy to przez wykorzystanie skalowalności bloków, czy też innego rodzaju master nody/huby, będzie miała jakiś rodzaj trzeciej strony w sobie (to tak już nawiązując do @mecenasa). Zdaję sobie sprawę też z tego, że krypto/blockchain, zwłaszcza regulowane, stwarza możliwości kontroli wykraczające znacznie ponad to co jest w przypadków fiatów. Nie chce mi się zbyt głęboko wchodzić w te wszystkie tematy, za dużo pisania i tłumaczenia, ale zapewniam, że nie myślę zero-jedynkowo, tak jak to może wynikać niekiedy z moich postów :)

@mecenas Czy komuś się to podoba czy nie, Bitcoin to jest kryptowaluta, to jest cały fundament dzięki któremu wszystko się kręci. Te wszystkie alt coiny, jakie by one piękne nie były, jakiej by one funkcjonalności nie tworzyły, są niczym bez BTC. To Bitcoin przeciera cały szlak dla całej branży kryptowalut i tylko Bitcoin jest w stanie wynieść tę branżę na wyższy poziom, pchnąć to wszystko w przyszłość. Ja nawet nie jestem żadnym fanboyem BTC, ani tym bardziej fanatykiem. Wiem jednak, że masa ludzi w niego wierzy i będzie wierzyć, bo jedno napędza drugie. Ja w tym wszystkim po prostu zdaję sobie sprawę z tego jak ważny jest BTC dla przyszłości crypto, dlatego go wspieram.

Znowu, jedno wynika z drugiego, niejako zmuszony jestem wspierać Bitcoina (bo chcę rozwoju krypto), więc trudno jest mi przejść obojętnie obok tego, że powstaje jakaś alternatywa, która używa słowa Bitcoin w nazwie i w żaden sposób nie jest tym czym miało być. Używałem słowa "scam" bo wielu się nabrało, bo rzeczywiste intencje przy tworzeniu BCH były zgoła odmienne. A im więcej scamów w krypto, tym gorzej dla krypto, więc mówię 'stop'.

Dzisiaj fajna dyskusja powstała na reddit/BTC, czekałem na taki temat, gdzie wszystko jest fajnie zebrane do kupy, mniej roboty dla mnie. Ktoś chce niech sobie poczyta do poduszki, przydatne rzeczy przy analizie wstępnej. Z ciekawszych rzeczy, w praktyce EDA Bitcoin Cash działa w ten sposób, że z każdym nowym cyklem EDA, który może być triggerowany coraz szybciej, wykopywane jest więcej bloków na godzinę, co tylko zwiększa inflację coinów BCH w czasie (odsyłam do https://fork.lol/blocks/time). Nowy algorytm regulujący trudność BCH już jest, nawet publicznie udostępniony, ale nikomu najwyraźniej z developer teamu nie zależy na wprowadzeniu go jak najszybciej, wręcz przeciwnie. Najwcześniej będzie to po kolejnym forku BTC, nieoficjalnie mówi się, że za pół roku. Fix się wstrzymuje bo ważniejsza prawdopodobnie teraz jest wygrana Segwit2X, nowego "prawdziwego" Bitcoina, a BCH w tym wszystkim będzie chyba takim kozłem ofiarnym, "take one for the team". Inna kwestia jest taka, że sam fix będzie raczej wymagał hardforka, chociaż specem nie jestem w tej kwestii, ale hardfork dla BCH w tym stanie oznacza chyba samobójstwo, czyli śmierć BCH (odsyłam do https://medium.com/@Mengerian/bringing- ... e8def0efa4).

Ponowie, wracam do aspektu "psychologicznego" całego tego biznesu kryptowalutowego, gdzie wszystko opiera się na wierze i zaufaniu, a za przykład niech posłuży sam BTC, który daleko w tyle zostawia całą resztę rynku. Przeciętny kowalski zainwestuje w coiny w które najbardziej wierzy. Mirek będzie kopał na swoich koparkach ETH, mimo że się to słabo kalkuluje ekonomicznie. Janek z YT z kolei namawia wszystkich do inwestowania w NEO, bo wydaje mu się, że ta waluta ma przyszłość i w ogóle. Gdzie bym nie spojrzał, wszystkim się coś "wydaje" i ten czynnik psychologiczny, czy to przy zachowaniach rynków, czy to przy zachowaniach kursów, czy ogólnie przy kapitalizacji tych rynków, jest dosyć ważny, więc proszę mi wyjaśnić, jak w obliczu tych wszystkich informacji, które otaczają BCH, wartość tej kryptowaluty ma rosnąć? Skąd ma się brać ten cały popyt? Bo jeśli chodzi o podaż to mamy inflację, a do tego nie wszystkie giełdy jeszcze wypuściły coiny casha. Jeśli by brać to wszystko na logikę to BCH wygląda na kiepską opcję, z dużym prawdopodobieństwem na stratę - przed tym właśnie chciałem przestrzec.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1783
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 613
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 13 października 2017, 20:10

nashdrake pisze:Przejdź do cytowanego posta trudno jest mi przejść obojętnie obok tego, że powstaje jakaś alternatywa, która używa słowa Bitcoin w nazwie i w żaden sposób nie jest tym czym miało być

Jeśli mówisz o BCH, to mijasz się z faktami. Ale nie mnie to prostować.
Przypomnij sobie tylko, co czym miało być.
!!! Ujemna (-0.0250%) prowizja przy zleceniach LIMIT ➡️ www.BitMEX.com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9385
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » piątek, 13 października 2017, 20:19

@sud, Raczej fake. Jest dowód, że to SN?

Dodano po 11 minutach 38 sekundach:
@nashdrake, Bardzo ciekawa wypowiedź - dzięki za nią. :)
Oczywiście, jestem głównie spekulantem, ale zależy mi też na rozwoju jakości tego rynku i naprawdę czuję dobrze klimat crypto i radość jaka jest z trzymania w nich wartości, możliwości wysłania na drugi koniec świata w 0.1 sekundy bez strony bankowo-rządkowej.

nashdrake pisze:Przejdź do cytowanego posta Gdzie bym nie spojrzał, wszystkim się coś "wydaje" i ten czynnik psychologiczny, czy to przy zachowaniach rynków, czy to przy zachowaniach kursów, czy ogólnie przy kapitalizacji tych rynków, jest dosyć ważny, więc proszę mi wyjaśnić, jak w obliczu tych wszystkich informacji, które otaczają BCH, wartość tej kryptowaluty ma rosnąć?


Bardzo łatwo mogę to wyjaśnić: bo ludziom "się coś wydaje" i mogą to kupować i na tym polega spekulacja.

To jak opisujesz siebie w pierwszym akapicie, też podlega, że "coś Ci się wydaje". :) Skoro opisujesz w ten sposób różnych uczestników rynku, sam też pod to podlegasz, nieważne czy patrzysz czysto spekulacyjnie, emocjonalnie, technicznie, ideowo czy jeszcze jakoś.

W ogóle piszesz bardzo ciekawie, inteligentnie, a na koniec zostawiasz sam sobie banalną kwestie, że jak to może rosnąć. A to akurat prościzna i tu nie żadnej zagadki. Na crypto mnóstwo rzeczy rosło i spadało absolutnie w oderwaniu od tego co możemy nazwać wyceną czy wartością fundamentalną. Jeśli zrozumie się czym jest spekulacja na tak wysoce spekulatywnym rynku jak crypto, to nie takich zdziwień i zagadek, bo tu nie trzeba być Einsteinem by zrozumieć, ze Dogecoin, BCH, Cyckocoin mogą rosnąć i tyle. Uzasadnień, powodów niekoniecznie trzeba szukać w fundamentach, wystarczy prawo popytu i podaży i to rozwiązuje wszystko, bo to w większości jest czysta spekulacja, nie realne użycie.

Do rynku tak wysoce spekulatywnego podchodź nie tylko fundamentalnie, ale także czysto spekulatywnie, a będziesz miał znacznie szersza perspektywę. I BCH może rosnąć, nie ma żadnych przeszkód. Wystarczy tylko, że popyt będzie w czasie X wyższy niż podaż i że można zagrać na bazie BCH określoną melodię crypto-tłumowi.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 475
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 108
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: sud » sobota, 14 października 2017, 07:40

Wymazywanie pisze:Przejdź do cytowanego posta @sud, Raczej fake. Jest dowód, że to SN?

Może fałszywka, nie wiadomo, bo takiego dowodu to raczej nie da się zdobyć, chyba że spytamy osobiście Satoshiego ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9385
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » sobota, 14 października 2017, 11:19

@sud, No to wrzucasz fake po prostu. Są jego klucze? Jakiś podpis?
Przepraszam, ale muszę dać - za to.
Teksty SN są tu skompletowane: http://satoshi.nakamotoinstitute.org/
I od 2010 nie wykazuje on potwierdzonej aktywności.
To z 2014 jest fakiem, jego konto tam zaostało shakowane: http://satoshi.nakamotoinstitute.org/po ... ndation/4/
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 4602
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 1489
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 października 2017, 18:17

sud pisze:https://twitter.com/AudunGulbrands1/status/918534648946454528
Authenticity of Satoshi's 2015 email has NOT been disproved


[obrazek]

Żródło https://lists.linuxfoundation.org/piper ... 10238.html


Oszustwo.

Wszystko co nie ma podpisu bloku genesis lub nie ma oryginalnego podpisu PGP Satoshiego nie jest korespondencją Satoshiego.

W przypadku tego maila, nie ma takich podpisów. Nie zostało tylko udowodnione że ktoś się włamał mu na skrzynkę (ale włamać się można tak żeby nikt nic nie widział), poza tym to nic nie znaczy.
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 475
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 108
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: sud » sobota, 14 października 2017, 18:39

ShadowOfHarbringer pisze:Przejdź do cytowanego posta
sud pisze:https://twitter.com/AudunGulbrands1/status/918534648946454528
Authenticity of Satoshi's 2015 email has NOT been disproved


[obrazek]

Żródło https://lists.linuxfoundation.org/piper ... 10238.html


Oszustwo.

Wszystko co nie ma podpisu bloku genesis lub nie ma oryginalnego podpisu PGP Satoshiego nie jest korespondencją Satoshiego.

W przypadku tego maila, nie ma takich podpisów. Nie zostało tylko udowodnione że ktoś się włamał mu na skrzynkę (ale włamać się można tak żeby nikt nic nie widział), poza tym to nic nie znaczy.

Skasowałem. Dzięki za czujność, ja nie miałem czasu robić dochodzenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9385
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 17 października 2017, 18:09

"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 4602
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 1489
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 17 października 2017, 23:01

Wymazywanie pisze:Pan fake Satoshi hypuje BCH: https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg23127535
A Ty byś nie hype'ował że promowany przez Ciebie coin obsługuje bloki 1GB ?

To jest postęp technologiczny. Zamiast LN, które wszyscy tylko obiecują że będzie działać, tutaj mamy coś co działa od razu i obsługuje ilość transakcji jak VISA czy Mastercard.

Jak można tego nie hypować ?

Co do Craiga, zawsze po nim jeżdżę jak po burej suce gdy zgrywa mądrego na /r/btc. Uważam, że gość ma jakieś ukryte cele, niekoniecznie dobre dla Bitcoina.
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9385
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 17 października 2017, 23:11

Dziwi mnie po prostu znów postać Craiga. Nie śledzę go, koleś może się podczepiać pod różne tematy crypto.
Jeśli nie jest SN i kłamał, a takie są fakty, to ciężko mi zwracać uwagę na jego zdanie na temat czegokolwiek.
Jako ciekawostkę wrzuciłem to do wątku, mnie zaskoczyło. :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9385
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 19 października 2017, 00:29

https://www.reddit.com/r/btc/comments/7 ... /?sort=old

To HF BCH w zw. z usprawnieniem EDA? 13 listopada, tuż przed HF BTC 15-tego?
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 301
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Dopełniacz » czwartek, 19 października 2017, 13:56

O co chodzi z tym "nowym" haed forkiem" BCH?

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości