Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: Bit-els » środa, 2 sierpnia 2017, 20:29

Musisz do walleta bcc importowac klucze z adresu na którym były btc w momencie forka. Nie kolejne, na które przesłałeś bitcoiny

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: FuriOus » środa, 2 sierpnia 2017, 20:39

OK, największy problem mam właśnie z Eksportem prywatnych kluczy z MultiBit HD.

Użyłem Mnemonic Code Converter (https://iancoleman.github.io/bip39/ ), gdzie wpisałem swoje 12 słówek po angielsku (wallet words) w BIP39 mnemonic, a w BIP32 derivation path m/0'/0. Wygenerował mi na tej podstawie (Derived addresses from BIP32 Extended Key) adresy (address + public key + private key), których jest tysiące, a jak przewijam w dół to pojawiają się kolejne. Wystarczy że dowolny z nich przepiszę a potem wpiszę w portfel bcc?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: Chancellor » środa, 2 sierpnia 2017, 20:41

FuriOus pisze: 1. instaluję nowy portfel [Electrum] i przelewam swoje BTC z Multibita HD na Electrum (dlaczego mówiłeś żebym importował klucze do Electrum, zwykły przelew na nowy adres nie wystarczy?
Jeżeli założymy, że MultiBit działa i nadal jest godny zaufania, to można tak zrobić.
FuriOus pisze: 3. importuję (nie klucze, których nie mam) tylko te Wallet Words, czyli krótkie angielskie słówka które mam spisane do portfela BCC
O ile te portfele Ci pozwolą na import seeda w ten sposób. Ja miałem łatwiej, bo BTC trzymam w Core.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
FuriOus pisze: Wystarczy że dowolny z nich przepiszę a potem wpiszę w portfel bcc?
Nie. Musisz wpisać klucze do tych adresów, na których leżały BTC w momencie forka.

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: FuriOus » środa, 2 sierpnia 2017, 20:43

Chancellor pisze:
FuriOus pisze: 1. instaluję nowy portfel [Electrum] i przelewam swoje BTC z Multibita HD na Electrum (dlaczego mówiłeś żebym importował klucze do Electrum, zwykły przelew na nowy adres nie wystarczy?
Jeżeli założymy, że MultiBit działa i nadal jest godny zaufania, to można tak zrobić.
FuriOus pisze: 3. importuję (nie klucze, których nie mam) tylko te Wallet Words, czyli krótkie angielskie słówka które mam spisane do portfela BCC
O ile te portfele Ci pozwolą na import seeda w ten sposób. Ja miałem łatwiej, bo BTC trzymam w Core.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
FuriOus pisze: Wystarczy że dowolny z nich przepiszę a potem wpiszę w portfel bcc?
Nie. Musisz wpisać klucze do tych adresów, na których leżały BTC w momencie forka.
Poszła mała transakcja z MultibitHD na Electrum. Jeśli dojdzie, to wysyłam wszystko. Już widzę transakcję jako unconfirmed, czyli pewnie wszystko będzie OK.

A jak sprawdzić na którym adresie leżały w momencie forka?
Dzięki za pomoc panowie, już dużo pomogliście :)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: Chancellor » środa, 2 sierpnia 2017, 20:50

FuriOus pisze: A jak sprawdzić na którym adresie leżały w momencie forka?
Sprawdź swoje transakcje przenoszenia środków z MultiBita do Electrum w jakimś eksplorerze bloków. Adresy źródłowe to będą właśnie te, na których leżały BTC w czasie forka. Może ich być kilka, a może nawet więcej.

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: FuriOus » środa, 2 sierpnia 2017, 20:58

Chancellor pisze:
FuriOus pisze: A jak sprawdzić na którym adresie leżały w momencie forka?
Sprawdź swoje transakcje przenoszenia środków z MultiBita do Electrum w jakimś eksplorerze bloków. Adresy źródłowe to będą właśnie te, na których leżały BTC w czasie forka. Może ich być kilka, a może nawet więcej.
Heh, to się robi łatwo, i w MultibitHD i w Electrum, jak się wejdzie na transakcję to jest opcja "view in block explorer" :)
jeden adres źródłowy, z tej małej próbnej transakcji już mam, czekam na drugą transakcję i spiszę adresy. Oczywiście oprócz adresu spisuję także przyporządkowany mu public key i private key. Rozumiem że je po prostu z palca wklepuję jak będę instalował portfel bcc
Zastanawia mnie tylko dlaczego aż tak dużo adresów źródłowych się wygenerowało na moim multibit hd, skoro na tym portfelu miałem łącznie z 10 transakcji wychodzących i przychodzących ;d i te adresy z momentu forka nawet nie są na samej górze ;d
Chancellor - jeśli się uda, to przeleję jakiś mały napiwek :P

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: Chancellor » środa, 2 sierpnia 2017, 21:12

FuriOus pisze: dlaczego aż tak dużo adresów źródłowych się wygenerowało na moim multibit hd
Większość transakcji wychodzących generowała resztę, czyli nowy adres w portfelu. Ja się przygotowałem w ten sposób, że przelałem sam do siebie wszystkie BTC na jeden adres przed forkiem, więc miałem tylko jeden klucz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: Bitcoiniak » środa, 2 sierpnia 2017, 21:16

A jest jakiś portfel BCC godny zaufania? Że nie trzeba będzie się bać że ktoś (twórca) zaopiekuje się kluczami?
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Skąd wezmę BCC 1 sierpnia?

Postautor: pm7 » środa, 2 sierpnia 2017, 21:49

FuriOus pisze: Zastanawia mnie tylko dlaczego aż tak dużo adresów źródłowych się wygenerowało na moim multibit hd, skoro na tym portfelu miałem łącznie z 10 transakcji wychodzących i przychodzących ;d i te adresy z momentu forka nawet nie są na samej górze ;d
Tak działa seed i portfel HD.
FuriOus pisze: OK, największy problem mam właśnie z Eksportem prywatnych kluczy z MultiBit HD.
Można zaimportować seed do Electrum (obsługiwane od najnowszej wersji) i wyeksportować klucze z Electrum.

Uwaga!
Pojawiło się kilka domen z zawirusowanym Electron Cash.
Według https://www.bitcoincash.org/ oficjalną stroną jest http://www.electroncash.org/
Nic jednak nie gwarantuję, sprawdzajcie sami przed użyciem.


Jest jeszcze drugi temat o uzyskaniu BCC/BCH: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=22690
Zamykam tamten, nie ma sensu o tym samym w dwóch tematach pisać.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinomi, MultibitHD, Electrum - szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Postautor: bambus002 » środa, 2 sierpnia 2017, 22:53

Czy jest możliwość "odzyskania" środków Bitcoin Cash z seeda MultibitHD/Electrum w aplikacji na telefon Coinomi? Albo w innej aplikacji na telefon?

Jakich Wy użyliście portfeli do uzyskania BCC po forku? Czy może czekacie aż sytuacja się ochłodzi i wyjdzie sprawdzony portfel do BCC, ale wtedy prawdopodobnie BCC nie będzie nic warte :), hm?

Połączone z istniejącym tematem. pm7
Ostatnio zmieniony środa, 2 sierpnia 2017, 23:07 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie tematów

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: redbog » czwartek, 3 sierpnia 2017, 01:12

bambus002 pisze: Jakich Wy użyliście portfeli do uzyskania BCC po forku?
Ja użyłem http://www.electroncash.org/ w virtuallboxie i podałem tam priv key z którego wcześniej zabrałem swoje btc. Na razie wygląda wszystko ok środki są widoczne na razie żadnego przelewu nim nie wykonałem ani nie odebrałem.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 3 sierpnia 2017, 01:19

Zgodnie z moim zaleceniem viabtc akceptuje wpłaty fBTC po 20 potwierdzeniach XD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: nekotribal » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:39

Na HitBtc można robić depozyty w BCH, księgują się po dwóch potwierdzeniach.
Sprawdzałem, śmiga.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: jacek-g » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:53

nekotribal pisze: Na HitBtc można robić depozyty w BCH, księgują się po dwóch potwierdzeniach.
Sprawdzałem, śmiga.
tylko kursik niski, sprzedałeś?

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: nekotribal » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:58

jacek-g pisze:
nekotribal pisze: Na HitBtc można robić depozyty w BCH, księgują się po dwóch potwierdzeniach.
Sprawdzałem, śmiga.
tylko kursik niski, sprzedałeś?
Tak, udało mi się sprzedać po 0.15 i odkupić część po 0.05. Jestem zadowolony, ale czekam z resztą, może zejdzie jeszcze niżej. :twisted:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: ciecho » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:12

Te fbtc,bcc czy bch - same zacne skróty ;] sprzedajecie czy trzymacie ?
Jak dla mnie to wydaje się troszkę taka naciągana lipa na galaretkowych nóżkach ale nie wiem czy to moje przeczucie jest trafne...
Myślałem szczerze mówiąc żeby to trzymać i za jakiś czas zobaczyć co z tego wyrośnie (do słynnego udrożnienia sieci), stracić - chyba się nie traci bo przecież "gratis" - eh żeby to tak kolorowo było :).

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 3 listopada 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: NEXT86x » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:22

nekotribal pisze: Na HitBtc można robić depozyty w BCH, księgują się po dwóch potwierdzeniach.
Sprawdzałem, śmiga.
Po jakim czasie przeszły Ci potwierdzenia ?

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: nekotribal » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:27

NEXT86x pisze:
nekotribal pisze: Na HitBtc można robić depozyty w BCH, księgują się po dwóch potwierdzeniach.
Sprawdzałem, śmiga.
Po jakim czasie przeszły Ci potwierdzenia ?
Dwa potwierdzenia czyli dwa wykopane bloki. Wiadomo jak jest teraz z mocą sieci BCH, jest spory random. ;)
Depozyt robiłem na wysokości bloku 478570 i czekałem chyba 8 godzin, po czym 478571 i 478572 pojawiły się w odstępie 15 minut. :P Nie byłem non stop przy kompie, więc nie sprzedałem na samym szczycie, ale i tak wyszło nieźle.
Z tego co wiem, teraz już trudność spadła, więc wszystko powinno działać szybciej.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: jacek-g » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:35

ja mam już 1 potwierdzenie,
jeszcze jeden bloczek :lol:

sprzedane, ustawiam odkup po 0.02

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash (BCH/BCC) - jakie portfele, jak przenieść klucze?

Postautor: Chancellor » czwartek, 3 sierpnia 2017, 10:13

ciecho pisze: Myślałem szczerze mówiąc żeby to trzymać i za jakiś czas zobaczyć co z tego wyrośnie
Miałem zamiar trzymać do czasu, gdy powinien w myśl planu SegWit2x uaktywnić się hardfork 2 MB. Nie trzeba było czekać nawet tygodnia, żeby Blockstream już oświadczył, że po co komu te 2 MB. W tym momencie pozbywanie się BCH byłoby nieprzemyślane, bo SegWit2x stanął pod dużym znakiem zapytania. Ciekawe co na to kopalnie.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość