Bitcurex - awaria?

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » sobota, 26 listopada 2016, 14:17

Prezes jeśli masz ochotę podziałać zapraszam prywatnie. Póki co proszę o toczenie dyskusji w drugim wątku, gdyż istotna informacja została teraz bezsensownie przykryta. Każdy stara się być teoretykiem w takich działaniach co nie zawsze ma pokrycie z praktyką. Bitmar podwieś mojego ostatniego posta gdzieś, żeby był dobrze widoczny.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » sobota, 26 listopada 2016, 14:40

@Lechu, akurat Prezes nie jest tylko teoretykiem w tego typu sprawach. Udało mu się załatwić nakaz komorniczy w sprawie Ambasady, która również była spółką z o.o, więc ma doświadczenie i wie co mówi. Myślę, że to cenna wskazówka. Nie ma również przeszkód pójść dwiema drogami naraz, czyli załatwiać sobie z sądem i komornikiem oraz zgłosić do prokuratury.

Druga sprawa, przyczepić mogę cały wątek a nie post. Jeśli chcesz utwórz sobie swój nowy wątek tylko do spraw formalnych tak jak to było w przypadku bidextreme.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » sobota, 26 listopada 2016, 14:47

A jak to wyglądało z Ambasadą? Czy tam udało się przez e-sąd i zaoczny wyrok odebrać kasę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prezes » sobota, 26 listopada 2016, 15:11

Z Ambasadą załatwiał wszystko mój prawnik ale nie trzeba angażować prawnika bo na internecie masz całą masę wzorów pism, trzeba tylko je dopasować do sprawy. Wyrok był zaoczny ale niestety spóźniłem się i w Ambasadzie nie zostało ani grosza, zresztą nie po raz pierwszy niewiele mi brakowało, dlatego też napisałem że kto pierwszy ten lepszy.

Prawdopodobnie już teraz jest posprzątane bo sporo pism poszło dużo wcześniej ale ten tryb który ja napisałem kosztuje grosze, trzeba tylko włożyć trochę wysiłku, więc nie zaszkodzi spróbować. Tak jak pisał Bitmar lepiej wydeptać kilka ścieżek, jest większa szansa, że którąś dojdziemy do celu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » sobota, 26 listopada 2016, 15:54

prezes pisze: Prawdopodobnie już teraz jest posprzątane bo sporo pism poszło dużo wcześniej
Jeżeli fiaty nie zostały ruszone to szansa jeszcze pewnie jest. Ciekawe jaki jest średni stosunek fiatów do BTC na giełdach, ale myślę, że może oscylować w granicach 50/50 co dałoby znaczną ilość środków. Gorzej jak Bitcurex zamienił fiaty na BTC, wtedy komornikowi sprawa się skomplikuje, ale z drugiej strony będą musieli tłumaczyć się co zrobili ze środkami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prezes » sobota, 26 listopada 2016, 18:36

Jeżeli zamienili fiaty na BTC to wszyscy są w czarnej d... razem zresztą z nimi, bo nie wiem jak przed prokuratorem czy US wytłumaczą ten fakt.

To że chcą zwracać ludziom w BTC a ukradli im BTC to się kompletnie nie trzyma kupy ale może za niedługo się dowiemy o co w tym wszystkim chodzi.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » niedziela, 27 listopada 2016, 09:24

Podbijam i działajcie proszę szybko. Zaawansowani i wyżej dajcie temu postowi trochę powisieć jako ostatni. Info od prezesa przyda mi się do dalszych działań.

Ok, no to pospolite ruszenie czas zacząć. W szczególności dotyczy curexowych "grubasów" i Wy w szczególności macie ruszyć dupska - natychmiast.

Smarujemy pisma - pierunem. Wtopiłem tyle i tyle, załączamy dowody - wszelkie, z potwierdzeniami sald przez curexa włącznie. Dopisujemy sygnaturę 2DF1335.2016 prowadzoną przez Prokuraturę Rejonową Łodź - Polesie. Sprawę prowadzi Pani Prokurator Joanna Głapińska Domagała.

Adres kopia z googla: Adres:
ul. Dąbrowskiego 40a
93-277 Łódź
tel: (42) 254-07-00
fax: (42) 254-07-18
e-mail: pr.polesie@lodz.po.gov.pl
EPAUP: /PR_LODZ_POLESIE/skrytka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prezes » niedziela, 27 listopada 2016, 10:09

@Lechu, ale czego jest to adres?

Mógłbyś dopisać że jest to Prokuratura Rejonowa Łódź - Polesie bo list z samym adresem, a bez adresata to tak trochę kiepsko wygląda. Widzę że napisałeś wyżej ale dla mnie to mało przejrzyste jest.

Dodano po 6 minutach 29 sekundach:
Lechu pisze: Info od prezesa przyda mi się do dalszych działań.
Wtedy to już pewno nie będzie w spółce żadnej kasy, jeżeli teraz jeszcze w ogóle coś zostało.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » niedziela, 27 listopada 2016, 12:04

@Lechu, w przypadku wpłacania fiatów na bitcurex sprawa jest prosta i czysta, wystarczy potwierdzenie przelewów z banku. Prokuratura będzie wiedziała co z tym zrobić. W przypadku wpłacania BTC sprawa się komplikuje.Poszkodowany załączy potwierdzenie z blockchaina i tu mamy schody. Po pierwsze musi udowodnić, że adres nadawczy jest jego i że adres odbiorczy należy do bitcurexu. Z prawnego punktu widzenia, może to być bardzo problematyczne, gdyż adresy bitcoinowe nie są powiązane z danymi osobowymi.Jestem ciekawy czy prokuratura to ogranie skoro nawet bitcurex sald nie ogarnia. Nawet jak ktoś udowodni, że wpłacił X BTC na bitcurex to przecież mógł je stracić w wyniku spekulacji. Rozmawiałeś już o tym z panią prokurator?

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » poniedziałek, 28 listopada 2016, 08:50

Dzisiaj macie ich zawalić pocztą - to jest pilne.
Podbijam i działajcie proszę szybko. Zaawansowani i wyżej dajcie temu postowi trochę powisieć jako ostatni. Info od prezesa przyda mi się do dalszych działań.

Ok, no to pospolite ruszenie czas zacząć. W szczególności dotyczy curexowych "grubasów" i Wy w szczególności macie ruszyć dupska - natychmiast.

Smarujemy pisma - pierunem. Wtopiłem tyle i tyle, załączamy dowody - wszelkie, z potwierdzeniami sald przez curexa włącznie. Dopisujemy sygnaturę 2DF1335.2016 prowadzoną przez Prokuraturę Rejonową Łodź - Polesie. Sprawę prowadzi Pani Prokurator Joanna Głapińska Domagała.

Adres kopia z googla: Adres:
ul. Dąbrowskiego 40a
93-277 Łódź
tel: (42) 254-07-00
fax: (42) 254-07-18
e-mail: pr.polesie@lodz.po.gov.pl
EPAUP: /PR_LODZ_POLESIE/skrytka

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Bitcurex - awaria?

Postautor: gorlik » środa, 30 listopada 2016, 17:14

Można skorzystać z EPAUP: /PR_LODZ_POLESIE/skrytka które ja np. mam powiązane z kontem bankowym. Wyskrobałem wszystko co wiedziałem, załączyłem co się da, dopisałem sygnaturę. Podpisałem podpisem epuap i poleciało na skrzynkę odbiorczą do prokuratury. Szybko sprawnie i przyjemnie.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » środa, 30 listopada 2016, 17:16

Bardzo dobrze. Wiem, że sporo tej korespondencji spływa do prokuratury, natomiast proszę nie spoczywać na laurach. Dotyczy osób, które tego jeszcze nie zrobiły.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Bitcurex - awaria?

Postautor: gorlik » środa, 30 listopada 2016, 17:21

Dokładnie napisanie kilkunastu zdań i załączenie czy to screenów czy też skanów to nie problem. Mi zajęło poskładanie wszystkiego 30 minut ze sprawdzeniem treści. Im więcej tym pewnie Pani Prokurator sprawniej podejdzie do sprawy i zacznie działać.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: MegaMol » środa, 30 listopada 2016, 20:23

Czy jeśli ktoś wysłał wersje papierową do Prokuratury, czy jest sens wysyłać to samo również przez epuap?

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: Bitcurex - awaria?

Postautor: gorlik » środa, 30 listopada 2016, 21:01

Nie ma sensu papierowej. Szybciej masz przez epuap i to jest rowniez wiążące.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcurex - awaria?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 1 grudnia 2016, 10:56

Strona nie wstała.
Game over.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Bitcurex - awaria?

Postautor: gorlik » czwartek, 1 grudnia 2016, 11:18

Niestety, teraz tylko liczyć na prokuraturę, że zablokuje PLNy o ile jeszcze siedzą na kontach bankowych i nie zostały przez nie zakupione BTC.

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » czwartek, 1 grudnia 2016, 11:23

gorlik pisze: Niestety, teraz tylko liczyć na prokuraturę, że zablokuje PLNy o ile jeszcze siedzą na kontach bankowych i nie zostały przez nie zakupione BTC.
c'mon, na 99% ekipa curexa zrobila skok na kase wiec polubownie to moze jeszcze maila ktos dostanie, moze nowy wesoly komunikat o tresci "mamy pana plaszcz i co nam pan zrobi"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 grudnia 2016, 11:36

@pael, no tak, ale cytowany kolega pisze, żeby liczyć tylko na prokuraturę, więc pisze właściwie to samo co Ty. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » czwartek, 1 grudnia 2016, 11:45

mozna roznie rozumiec slowo polubownie, ale idzmy do watku obok na takie dywagcje :-)...

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości