Bitcurex - awaria?

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: AniaS » sobota, 15 października 2016, 20:21

Bitmar pisze:Jeśli faktycznie im się rozjechał portfel to synchronizacja teraz trwa około 3 doby (w zależności od sprzętu oczywiście)
W BTC siedzę juz 5 lat, od poczatku obserwuję Bitcurex i do tej pory zaden z ich komunikatów nie byl tak mało wiarygodny dla mnie jak aktualny. Inną sprawą jest to, ze faktycznie zawsze byli bardzo oszczedni w swoich komunikatach. Jednak ich obecny komunikat trąca mi o ściemę. Dzis w dodatku rozmawialam telefonicznie z bylymi partnerami biznesowymi Bitcurexa (pan Mariusz Miłejko Hqsoft i Łukasz Zwirko, ktory wczesniej pracowal dla Bitcurex) i obydwaj panowie zostali oszukani przez wlascicieli Bitcurexa, nie dostajac wynagrodzenia za swoja prace. Obym się mylila co do Bitcurexa i obys miał rację.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prap0n » sobota, 15 października 2016, 20:21

alabaster pisze: Patrz na jakieś posty... to wiesz... Dla mnie liczy się od kiedy wiedzą o awarii, a wiedzą znacznie dłużej.
Przeciez strona nie dziala od piatku od okolo 21.... nawet jeden caly dzien nie minal.

Tez mam tam pieniadze, ale bez paniki.. do czasu.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 października 2016
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: alabaster » sobota, 15 października 2016, 20:24

Przeciez strona nie dziala od piatku od okolo 21.... nawet jeden caly dzien nie minal.
Dla mnie strona NIE DZIAŁA POPRAWNIE znacznie dłużej. Już blisko 48 h.
O postępach w pracach nad przywróceniem działania serwisu będziemy Państwa na bieżąco informowali na stronie http://www.bitcurex.com
taaa. bieżąco. Ci kolesie nie mają chyba słownika w domu, bo nie znają znaczenia "bieżąco". Ordynarne kłamstwo, i tyle.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Chancellor » sobota, 15 października 2016, 20:32

Bitmar pisze: Jeśli faktycznie im się rozjechał portfel to synchronizacja teraz trwa około 3 doby (w zależności od sprzętu oczywiście)
Nawet ja, zwykły szary użytkownik, mam kilka kopii w miarę aktualnego blockchaina, więc jak mi się któraś rozwali (czy wręcz padnie nośnik), to synchro trwa jakąś godzinę, albo dwie. Wydawałoby się, że giełda obracająca grubymi milionami powinna mieć jeszcze lepsze rozwiązania.

Weteran
Posty: 7523
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » sobota, 15 października 2016, 20:34

@Bitmar, a co sadzisz o 'wyczyszczeniu' ich portfela ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitcurex - awaria?

Postautor: FlyingAtom » sobota, 15 października 2016, 20:56

AniaS pisze:
Bitmar pisze:Jeśli faktycznie im się rozjechał portfel to synchronizacja teraz trwa około 3 doby (w zależności od sprzętu oczywiście)
W BTC siedzę juz 5 lat, od poczatku obserwuję Bitcurex i do tej pory zaden z ich komunikatów nie byl tak mało wiarygodny dla mnie jak aktualny. Inną sprawą jest to, ze faktycznie zawsze byli bardzo oszczedni w swoich komunikatach. Jednak ich obecny komunikat trąca mi o ściemę. Dzis w dodatku rozmawialam telefonicznie z bylymi partnerami biznesowymi Bitcurexa (pan Mariusz Miłejko Hqsoft i Łukasz Zwirko, ktory wczesniej pracowal dla Bitcurex) i obydwaj panowie zostali oszukani przez wlascicieli Bitcurexa, nie dostajac wynagrodzenia za swoja prace. Obym się mylila co do Bitcurexa i obys miał rację.
Jakie teorie , już wcześniej pisałem , bitmar też to napisał że zawsze mają taką komunikację.
Tu widać kłamstwo co dyskwalifikuje twoje wcześniejsze i następne wiadomości ,Łukasz Żwirko nadal jest w Bitcurex , przynajmniej 2-3 miesiące temu jak rozmawiałem to był.
Jak piszesz takie oszczerstwa to podaj przynajmniej na PW numer do Łukasza (mogą być pierwsze i ostatnie 3 cyfry ) jak się dodzwoniłaś , bo posiadam numer to by była jakakolwiek weryfikacja , odbytej rozmowy z nim.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » sobota, 15 października 2016, 20:58

@pael, Wszystko jest możliwe, ale niektóre scenariusze mało prawdopodobne. Zakładając włam, to straciliby środki na gorącym portfelu, wątpię aby udało się komuś dostać do zimnego, chyba, że zakładamy inside job co już w ogóle jest skrajnie mało prawdopodobne. Bitcurex już jeden włam miał i wyszli z tego cało, złodziej dużych szkód nie narobił. najbardziej prawdopodobne są kłopoty techniczne a brak komunikacji z ich strony mnie nie dziwi, zawsze tak mieli.

Weteran
Posty: 7523
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » sobota, 15 października 2016, 21:04

dzieki za odpowiedz

pozyjemy zobaczymy... chyba, ze fikne przez noc ;-)...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 272
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pawelpawel » sobota, 15 października 2016, 21:05

Bitmar moze masz racje, ale czy na prawde zamieszczenie jednego zdania typu "Informujemy iz nie doszlo do wlamania, a bitcoiny sa bezpieczne" jest takie trudne? To jest niepowazne z ich strony... no chyba, ze jednak stracili bitcony.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: dr_hash » sobota, 15 października 2016, 21:19

Bitomat wg ich informacji nie doznał włamania a 17000 BTC wyparowało bezpowrotnie w skutek utraty kluczy prywatnych. Mogą nie być w stanie póki co stwierdzić jaki i czy mają dostęp do środków i dlatego nie ma żadnej wiążącej informacji. Radze zachować spokój :)

ps. wejdzcie na bitomat.pl :) ale bez nerwów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: hanti » sobota, 15 października 2016, 21:24

to samo z digital-future.it, wszystko po prostu jest na jednym serwie ;)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcurex - awaria?

Postautor: rav3n_pl » sobota, 15 października 2016, 21:48

Padł im serwer i szukają backupa :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Bitcurex - awaria?

Postautor: powered » sobota, 15 października 2016, 21:57

I znowu trzeba będzie im skany dowodów wysyłać?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » sobota, 15 października 2016, 22:09

hanti pisze: to samo z digital-future.it,
Faktycznie wygląda to na problem z serwerem a w komunikacie czytamy:
"W związku z aktualizacją klienta Bitcoin w naszym serwisie pojawiły się problemy. W związku z tym podjęliśmy decyzję o czasowym zawieszeniu działania serwisu Bitcurex."
Klient Bitcoina im rozwalił system czy co? dziwne....

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 października 2016
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: alabaster » sobota, 15 października 2016, 22:23

Przecież Digital future Sp. z o.o. to tylko spółka "córka".
Digital Future is an investment company that directs to startups in the field of IT, e-commerce and digital marketing.
http://digital-future.org chodzi, ale to nie ma nic wspólnego. To tylko patronat medialny, może mają jakieś akcje Łódzkiej spółki ...a może nie - nie ma to zresztą nic do rzeczy. Digital-future to nie ta bajka.
Jaki pad serwera? - skoro zaczęło się od problemów z wpłatami btc. Co ma piernik do wiatraka? No chyba, że sami coś pochrzanili przy próbie naprawy. Sami wyłączyli serwer, a nie że coś samemu padło. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
I znowu trzeba będzie im skany dowodów wysyłać?
Chyba że na berdyczów.
bitmar też to napisał że zawsze mają taką komunikację.
To źle mają. Ale takieeej (+"bieżącej" hahaha) komunikacji to faktycznie nie było jeszcze. I to nie jest normalne. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 października 2016, 22:35 przez alabaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: AniaS » sobota, 15 października 2016, 22:30

Flying Atom, nie znize sie do Twoj. poziomu i nie bede Cie atakowac (tak jak Ty mnie). Znalazlam w google na necie przy nazwisku Arletta Płuciennik i Łukasz Zwirko Digital Futures taki nr tel: 602-701-990, zatem zadzwonilam i zapytalam czy dodzwonilam sie do kogos z ekipy Bitcurex, chlopak stwierdzil, ze kiedys pracowal dla Bitcurexa, ale aktualnie juz nie ,bo zostal przez nich oszukany i nie chce miec ani nie ma z nimi juz nic wspolnego.
Nastepnie zadzwonilam do pana Mariusza Miłejko, od którego pan Sebastain Woźniak (własciciel Bitcurex) kupil silnik Bitchange ,na ktorym dzialal Bitcurex (te informacje znalazlam w google) z zapytaniem o informacje na temat Bitcurex i co on mysli na temat aktualnej informacji podanej na ich stronie. Pan Mariusz M. (ktory zostal w Jego odczuciu oszukany przez firme Bitcurex) nie mial dobrego zdania o firmie Bitcurex i to DELIKATNIE to ujmując.
Stad moje jeszcze wieksze obawy co do wiarygodnosci firmy Bitcurex. Osobiscie ekipy z Bitcurex nie znam... Wiem tylko na pewno, ze mam nie male pieniadze na Bitcurexie w BTC, a nie mam do nich dostepu.
Mam jednak cicha nadzieje, ze sie myle i Bitcurex nie okaza sie byc oszustami, etc. W poniedzialek czekam na jakis ostateczny konkretny komunikat z ich strony, bo w tym momencie ich obecny komunikat jest dla mnie żenadą.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6404
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: maxi82 » sobota, 15 października 2016, 22:48

alabaster pisze: Ale takieeej (+"bieżącej" hahaha) komunikacji to faktycznie nie było jeszcze. I to nie jest normalne. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Mylisz się :)
A myślisz że skąd wzięło się "powiedzenie" że bitcurex tak ma, niestety nie wzięło się to z powietrza.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: wrip » sobota, 15 października 2016, 23:00

Czym ta giełda się zatem wyróżnia, że ludzie na niej siedzą pomimo tak niskiej obsługi klienta?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitcurex - awaria?

Postautor: FlyingAtom » sobota, 15 października 2016, 23:02

@AniaS
Nie sposób wygooglować tego numeru , możesz podać stronę skąd ten numer ? Zapytałaś z kim rozmawiasz ?

Podałaś nieprawdę , rozumiem że wypowiedź była nieprecyzyjna bo nie zapytałaś z kim faktycznie rozmawiasz , ale właściciela podajesz jako byłego pracownika który oczernia firmę , więc coś mi tutaj nie grało.

Nie ma się co "oburzać" i zniżać do poziomów kogokolwiek tylko jak piszemy takie rzeczy to piszmy szczegółowo , a tak nawiasem mówiąc to dziwię się że bitmar nie skasował twojej wypowiedzi. Każdy może napisać że gdzieś się dodzwonił i usłyszał to czy tamto.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6404
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: maxi82 » sobota, 15 października 2016, 23:06

@wrip
Pewnie tym że mimo problemów, które w przeszłości występowały, na koniec wszystkim kasa się zgadzała.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości