Bitcurex - awaria?

wgd
Wygadany
Posty: 646
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: wgd » piątek, 4 listopada 2016, 23:25

Nie kazdy hosting ma backupy, wiekszosc ma faktycznie tzw snapshots do kilku dni w tyl. Tez sklaniam sie ku temu ze mieli swoja maszyne (wiec jesli zrobili jakis system backupow to mieli ;)) w jakims datecenter bo chyba nie w lodzi w biurze? :P,

typowy hosting/vps/cloud to wspoldzielenie zasobow

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: maky » sobota, 5 listopada 2016, 00:13

edbog pisze: A co jak nie mam żadnych rachunków na adres z dowodu?
A co jak nie ma adresu na dowodzie?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 41
Rejestracja: 7 lipca 2011
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Camis » sobota, 5 listopada 2016, 15:00

Jak nie mają backupu codziennego, a z tego co piszą to nie mają to ta firma to totalna amatorszczyzna.


Prowadziłem hosting i kilka serwerów już w latach 2002-2006. Codzienny backup bazy mysql to była podstawa. Oczywiście po zaszyfrowaniu i wysłaniu na 2 inne maszyny w rożnych lokalizacjach.

A tutaj firma obracająca milionami odwala taki szajs. 10zł bym u nich po tej wpadce nie trzymał.


To nawet teraz najważniejsze dane z 2 komputerów w domu są wysyłane po zaszyfrowaniu i spakowaniu. Na 3 oddzielne serwery (Google Drive/Dropbox/OneDrive). Do tego jedna kopia jest zawsze na dysku w PC i raz na tydzień dwa podłączam dodatkowy dysk w szufladzie z szafy na który idą wszystkie dane.




Czyli zawsze mam backup minimum w 4 różnych lokalizacjach. I 5 dodatkowo w szafie.


A wszystko jest całkowicie automatyczne. Backup robi się codziennie o 4 rano.
Zrzutka na piwo, z góry Dziękuje: 1Camis1p6aWkUrNCwPGxQzkNJoVfiHVVXc

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: ryopphdi » wtorek, 8 listopada 2016, 11:33

Czy dostał ktoś odpowiedź z bitcutex po wysłaniu formularza v.2? Wysłałem w sobotę i póki co cisza.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Bitcurex - awaria?

Postautor: CanCan » czwartek, 10 listopada 2016, 16:25

BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: MarcusDe » środa, 23 listopada 2016, 10:52

Witam,


Mam gotowy formularz v2 + załączniki, gdzie go mam wysłać? Od razu pocztą czy email?
Albo nie widzę albo na stronie z komunikatem nie ma ani adresu email ani pocztowego.
Pomoże ktoś? :-)

Dzięki z góry!
(Sry za kopię postu w innym wątku, ale sprawa pilna :-P)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcurex - awaria?

Postautor: adam1226 » środa, 23 listopada 2016, 16:51

MarcusDe pisze: Witam,


Mam gotowy formularz v2 + załączniki, gdzie go mam wysłać? Od razu pocztą czy email?
Albo nie widzę albo na stronie z komunikatem nie ma ani adresu email ani pocztowego.
Pomoże ktoś? :-)

Dzięki z góry!
(Sry za kopię postu w innym wątku, ale sprawa pilna :-P)
Wynajac prawnika.

Dodano po 1 godzinie 57 minutach 47 sekundach:
Pisze powaznie.
Oni juz przekroczyli wszelkie terminy.
Jedyna nadzieja dla tych co chca odzyskac kase to zaczac przygotowywac sie na proces..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » środa, 23 listopada 2016, 16:56

Beata Marek z Cyberlaw w takim przypadku radziła pozew zbiorowy. Kancelaria która może zając się takimi sprawami i doskonale jest zorientowana (specjalizuje się w temacie Bitcoina) to: http://www.wardynski.com.pl.

Weteran
Posty: 7511
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2779
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » czwartek, 24 listopada 2016, 07:08

Jesli do konca miesiaca nic sie nie wyjasni dochodzi jeszcze jedna sprawa... dane osobowe. Jak przypuszczam wiele osob przeslalo duzo wrazliwych danych. Pojawia sie pytanie - czy nie powinismy zaczac myslec o zlozeniu zawiadomienia o "podjerzeniu wyludzenia danych osobowych" czy czegos w ten desen... ?

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: grzem » czwartek, 24 listopada 2016, 08:21

Bitmar pisze: Beata Marek z Cyberlaw w takim przypadku radziła pozew zbiorowy. Kancelaria która może zając się takimi sprawami i doskonale jest zorientowana (specjalizuje się w temacie Bitcoina) to: http://www.wardynski.com.pl.
A jake doświadczenia ma Lechu z pozwem przeciwko bidextreme, prawnicy są owszem doskonali, ale żadko albo nigdy nie biorą odpowiedzialności za wynik sprawy, co sprowadza często ich zainteresowanie do faktury i dobrego wrażenia.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » czwartek, 24 listopada 2016, 11:20

@grzem, Lechu jest zorientowany co i jak i ma zdolności organizacyjne. Tu jako ciekawostka odpowiedź z kancelarii z którą się kontaktował: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=152479#p152479
Oczywiście pozew zbiorowy to są koszty i czasem jest bezcelowy jednak najczęściej to jedyna deska ratunku dla poszkodowanych. Tu trochę o pozwach zbiorowych: http://www.pozew-zbiorowy.com/

Dodano po 23 minutach 52 sekundach:
A tu jeszcze jako ciekawostka umorzenie sprawy i jak to wtedy wyglądało, czyli nie kolorowo: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=184788#p184788

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » czwartek, 24 listopada 2016, 18:19

Mi też się średnio chce dalej czekać. Mecenasi obgadani, o dziwo dość zbieżni z moją koncepcją a to na początek dobrze wróży. Założenie jest jedno nie popełnić tych samych błędów co z bidą. Na razie będzie mi potrzebna ekipa, z którą już działaliśmy, ale to jesteśmy w telefonach więc luz. Pierwszy etap ogarniemy bez większego zamieszania. Jeśli tu wszystko pójdzie po mojej myśli to wtedy zaczniemy zbierać całą resztę.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » sobota, 26 listopada 2016, 00:18

Ok, no to pospolite ruszenie czas zacząć. W szczególności dotyczy curexowych "grubasów" i Wy w szczególności macie ruszyć dupska - natychmiast.

Smarujemy pisma - pierunem. Wtopiłem tyle i tyle, załączamy dowody - wszelkie, z potwierdzeniami sald przez curexa włącznie. Dopisujemy sygnaturę 2DF1335.2016 prowadzoną przez Prokuraturę Rejonową Łodź - Polesie. Sprawę prowadzi Pani Prokurator Joanna Głapińska Domagała.

Adres kopia z googla: Adres:
ul. Dąbrowskiego 40a
93-277 Łódź
tel: (42) 254-07-00
fax: (42) 254-07-18
e-mail: pr.polesie@lodz.po.gov.pl
EPAUP: /PR_LODZ_POLESIE/skrytka

I poleconym priorytetem wio. O podaniu swoich danych osobowych w takim zawiadomieniu nie muszę przypominać. Nie pytać mnie o pierdoły jaki format a3 czy a4 bo się zbulwersuję i położę na to wszystko lachę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcurex - awaria?

Postautor: adam1226 » sobota, 26 listopada 2016, 07:45

a do firmy przedsadowe wezwanie do zaplaty tez wysylac?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » sobota, 26 listopada 2016, 10:50

adam1226 pisze: a do firmy przedsadowe wezwanie do zaplaty tez wysylac?
Do cywilnego to pewnie będzie potrzebne na razie nie koniecznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prezes » sobota, 26 listopada 2016, 13:12

Lechu pisze:
adam1226 pisze: a do firmy przedsadowe wezwanie do zaplaty tez wysylac?
Do cywilnego to pewnie będzie potrzebne na razie nie koniecznie.
Kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli mają jakiś majątek, a powinni mieć bo fiatów im chyba nie ukradli to jak wejdzie komornik im na konta, to nie wszystkim może wystarczyć, dlatego kto pierwszy uruchomi swojego komornika to ma największe szanse na odzyskanie pieniędzy, a żeby uruchomić komornika to trzeba mieć wyrok sądu.

Reasumując, jeżeli bitcurex nie wstanie, to największą szansę na odzyskanie długu będą mieli Ci co pierwsi coś zrobią w temacie na własną rękę. Cała reszta która pójdzie z Lechem może zostać niestety z kwitkiem, bo jak wszystkie formalności całej grupy zostaną dopełnione to w kasie bitcurexa już może nie być żadnych środków.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » sobota, 26 listopada 2016, 13:14

@prezes, ale Lechu poszedł do prokuratury i radzi wszystkim to samo. Sugerujesz aby tego nie robić i działać z sądem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prezes » sobota, 26 listopada 2016, 13:16

No chyba że ktoś walczy dla samej idei a nie dla kasy, wtedy to co innego.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » sobota, 26 listopada 2016, 13:17

@prezes, to co radzisz? napisz jakie poszczególne kroki jakie powinien zrobić poszkodowany bo nie każdy wie pewnie o co chodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prezes » sobota, 26 listopada 2016, 13:28

@Bitmar, prokuratura nie ma żadnego interesu żeby ludzie odzyskali kasę, co najwyżej może być to efekt uboczny ich działań, a jak wiadomo jak w Polsce działają urzędy to będzie to trwało wieki, dlatego napisałem tego posta bo chyba nie wszyscy są zorientowani w polskich realiach.

Jeżeli zostało popełnione przestępstwo to trzeba zawiadomić policję lub prokuraturę ale jak chcemy odzyskać pieniądze od dłużnika to trzeba poczynić inne kroki. Wszystko zależy od wysokości długi, wynajęcie dobrego prawnika czy adwokata czasami ma sens a czasami nie. Z kasą niestety jest tak jak napisałem wyżej, kto pierwszy ten lepszy a zegar już tyka od dłuższego czasu i pewno co niektórzy z większą kasą już działają w tym temacie intensywnie od samego początku, dlatego nie spodziewam się, że jak zabierze się za to prokuratura to tam jeszcze coś zostanie.

Dodano po 6 minutach 9 sekundach:
Bitmar pisze: @prezes, to co radzisz? napisz jakie poszczególne kroki jakie powinien zrobić poszkodowany bo nie każdy wie pewnie o co chodzi.
Tego kogo stać będzie wiedział jakie kroki powinien zrobić bo ma dobrego adwokata, tego kogo nie stać to jak uważa że zostało popełnione przestępstwo to powinien zgłosić sprawę do organów ścigania, a jeżeli chce odzyskać kasę to już to pisałem kilka tygodni temu, wysyła listem poleconym na adres siedziby firmy wezwanie do zapłaty, następnie jak zostanie skutecznie doręczone (nie odebranie listu przez bitcurex też jest skutecznym doręczeniem) składa sprawę do e-sądu i liczy na zaoczny wyrok. Następnie z wyrokiem idzie do komornika a ten zajmuje konta bitcurexowi. Najwięcej w tym wszystkim weźmie komornik ale jak odzyska kasę to wam to wszystko zwróci. To jest wg mnie najszybsza i najtańsza droga do odzyskania kasy z bitcurexa.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości