Bitcurex - awaria?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: maky » środa, 26 października 2016, 22:55

Rhistel pisze: Niech wyślą pieniądze na konto bankowe z którego ja wpłacałem tam środki... i gitara.
Najpierw muszą ustalić kto ile miał. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Bitcurex - awaria?

Postautor: powered » środa, 26 października 2016, 23:01

Jeżeli zdecydujecie się na wysyłanie skanów dowodów osobistych, to w programie graficznym przywalcie na środku tekst np. tego typu "tylko dla potrzeb Bitcurex" albo "na potrzeby firmy Digital Future"
Może to być na wzór silnego znaku wodnego, tak aby był widoczny ten napis, ale tak aby nie zamazał za dużo danych potrzebnych do weryfikacji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: white » środa, 26 października 2016, 23:04

Powered, to jest bardzo cenna rada, dzięki!

Swoją drogą ciekawe jak zweryfikują salda kont ludzi, którzy zostają na giełdzie :-)
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 7516
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » środa, 26 października 2016, 23:09

Ja chyba zdecyduje sie wyslac opcje bardzo minimum, jesli zostanie odrzucona bede zastanawial sie dalej. Faktycznie lepiej byc bardzo ostroznym, ilosc danych do "weryfikacji" jest podejrzanie duza...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Bitcurex - awaria?

Postautor: powered » środa, 26 października 2016, 23:13

white pisze: Swoją drogą ciekawe jak zweryfikują salda kont ludzi, którzy zostają na giełdzie
Tak samo jak już było w kilku wcześniejszych przypadkach kiedy wyparowały im dane użytkowników.
Czyli następna kolejna weryfikacja, tylko z następnym kolejnym dodatkowym dokumentem: potwierdzającym adres zamieszkania :)

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » środa, 26 października 2016, 23:25

Mimo wszystko poczekajcie z wysyłaniem. Nikt dokładnie nie zna regulaminu i tego co się kryje za stwierdzeniem FORMULARZ REZYGNACJI ZE ŚWIADCZENIA USŁUG BITCUREX.COM
Zróbcie tak np. przed ukończeniem umowy abonenckiej - dowalą wam kary za okres umowny. Cholera wie, czy w ten sposób nie pożegnamy się ze środkami.

Dlaczego nie jest to np. Podanie o zwrot środków z serwisu bitcurex.com? Przecież hipotetycznie jak giełda wstanie będzie można z nią ponownie nawiązać współpracę. Sry za podejrzliwość ale nie bardzo mam ochotę, żebyśmy się jeszcze bardziej pogrążyli. Dajcie sobie siana na razie, dam znać jak będę chociaż trochę pewny tych zgłoszeń.

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: filipej » środa, 26 października 2016, 23:35

Tak sobie mysle, ze jesli chcieliby na podstawie tych danych ustalic kto jakie mial saldo ( bo nie maja zadnych danych ) to punkt
"Wyciąg z adresu BTC/DASH dotyczący transakcji przychodzących z bitcurex.com/dashcurex.com "
powinien brzmiec
"Wyciąg z adresu BTC/DASH dotyczący transakcji przychodzących i wychodzących z bitcurex.com/dashcurex.com "

Tez nie wiem po co im potwierdzenia przelewow do bitcurex. Przeciez dostep do konta napewno maja, a jak nie maja to powinni chciec potwierdzenia wplat i wyplat ( przelewow ).

Osobna kwestai jest fakt ze oni CHYBA tez mieli mozliwosc wplat i wyplat gotowkowych.

Cholera jasna jakos to sie kupy nie trzyma. Mam nadzieje jednak ze wkrotce wszystko zakonczy sie pozytywnie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitcurex - awaria?

Postautor: FlyingAtom » czwartek, 27 października 2016, 03:37

pael pisze:@Mucha @InPay @FlyingAtom @JacekW_BB

Czy ktos z Was jest w kontakcie lub posiada istotne informacje na temat sytuacji curexa ?

lista wymaganych zalacznikow jest niepokojaca
Nie

Co do sytuacji dziwi fakt że nie ma w formularzu "gdzie odsyłać btc/pieniądze" - jak już ktoś zauważył.
Błąd w nazwie - "biturex"


"W dniu 17.10.2016 zarząd spółki Digital Future Sp. z o.o. Sp K. złożył do Prokuratury Okręgowej w Łodzi zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa."
Powinni pokazać scan tego pisma byśmy wierzyli że taka sytuacja miała miejsce , to chyba nic nie kosztuje i też nie utrudnia śledztwa , albo podać jakiś numer identyfikacyjny by można to było sprawdzić.

Czemu 17 zostało dopiero zgłoszone , zdaje się że domator i/lub inni pisali że od 14 już coś nie działało , więc 15 piątek można to było zgłosić.

Co do samych wypłat to chyba nie mogą wypłacać pieniędzy jeśli nie mają pokrycia na 100% , nie może być tak że mają część pieniędzy i wypłacają tym co pierwsi się zgłoszą ,
musieliby ogłosić upadłość - tutaj mogę się mylić , może niech się wypowie ktoś kto się zna na prawie.

Tak samo jeśli ukrywają że brakuje im środków , bo z ogłoszenia wynika że część "znikło" ale chcą zwracać więc inwestor już musi to finansować.

Ale mniemam też że pewnie jakaś część osób nie wyśle swoich dokumentów.

Gdyby pokazali scan złożenia zawiadomienia , ktoś to zweryfikował że jest to autentyczne to my jako firma możemy poczekać do uruchomienia serwisu.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: ryopphdi » czwartek, 27 października 2016, 10:04

Ktoś pisał parę dni temu iż wysłał do nich za pomocą listu poleconego (lub rozważał wysłanie) żądanie zwrotu środków bazując na kodeksie cywilnym. Czy można prosić o więcej informacji jak takie pismo powinno wyglądać?

Moje myśli na chwilę obecną:
- Nie chcę zamykać konta jednak fiaty chciałbym (chwilowo) wycofać -> formularz zamieszczony nie daje takiej możliwości. Podobnie jak nie można wycofać części środków
- Wysłanie listem poleconym jest bezpieczniejsze niż mailem. Choć wolniejsze oczywiście.
- Uważam, że są szanse iż bitcurex wstanie za miesiąc. Dlatego też nie widzę potrzeby zamykania konta. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: domator » czwartek, 27 października 2016, 10:06

ryopphdi pisze: Ktoś pisał parę dni temu iż wysłał do nich za pomocą listu poleconego (lub rozważał wysłanie) żądanie zwrotu środków bazując na kodeksie cywilnym. Czy można prosić o więcej informacji jak takie pismo powinno wyglądać?
Ja wysylalem. Nic szczegolnego. Napisalem ze prosze o zwrot srodkow nalezacych do mnie w kwocie xxx na konto yyy.
Nie wnioskowalem o BTC a jedynie o PLN.
Caly czas nie odebrali z poczty pisma.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: ryopphdi » czwartek, 27 października 2016, 10:31

domator pisze:
ryopphdi pisze: Ktoś pisał parę dni temu iż wysłał do nich za pomocą listu poleconego (lub rozważał wysłanie) żądanie zwrotu środków bazując na kodeksie cywilnym. Czy można prosić o więcej informacji jak takie pismo powinno wyglądać?
Ja wysylalem. Nic szczegolnego. Napisalem ze prosze o zwrot srodkow nalezacych do mnie w kwocie xxx na konto yyy.
Nie wnioskowalem o BTC a jedynie o PLN.
Caly czas nie odebrali z poczty pisma.
Dzięki za szybką odpowiedź. A podawałeś jakieś paragrafy itp? Czy po prostu, że prosisz o zwrot PLN?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: domator » czwartek, 27 października 2016, 10:55

ryopphdi pisze: A podawałeś jakieś paragrafy itp? Czy po prostu, że prosisz o zwrot PLN?
Po prostu. Nie musze nic podawac. Pieniadze sa moje i nie mam zadnej umowy, ktora nie pozwala mi ich wyplacic.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » czwartek, 27 października 2016, 11:01

Można wysyłać wnioski!
Proszę nie wypytywać o szczegóły - informacja zweryfikowana.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: MegaMol » czwartek, 27 października 2016, 11:03

@up
Uwielbiam takie informacje. Są rewolucyjne, ale nie wolno znać szczegółów :P
Coś jak info @whita, że była u nich policja jeszcze przed zamknięciem giełdy.

Można wiedzieć, dlaczego nie można wypytywać o szczegóły? ;)
+
Czy nasze dane są bezpieczne, jeśli wyślemy je na ich maila?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: white » czwartek, 27 października 2016, 11:05

Zrobiłem niewielki research po danych które zgromadziłem do tej pory w sprawie curexa.
Jestem świeżo po rozmowie z facetem, który swego czasu współpracował z curexem w sprawie mikropłatności, więc temat mocno jest mu znany.

- curex nie wymaga póki co podawania rachunku czy adresu btc, na które ma iść zwrot, bo w tej fazie chcą określić wysokość roszczeń, które bedą musieli zaspokoić, a co za tym idzie określić swój stan finansów, kondycje i możliwości reaktywacji,

- w drugiej fazie bedą musieli zweryfikować poprawność danych i zasadność zobowiązań względem ludzi. Prawdopodobnie będą to przyrównywać do starych backupów, które mają,

- w trzeciej fazie dopiero bedą kontaktować się z ludźmi i prosić o podanie rachunków / adresów, dlatego 7 dni to i tak nie jest dużo.

- jest to zupełnie zasadne, bo dwóch debili, pochwaliło mi się już że wysłało zawyżone kwoty roszczeń poparte edytowanym pdf'em

- facet od gadania z ludźmi, Filip, pisał wcześniej żeby czekać na formularz. Zakładając że nie pisał tego z klamką przy kolanie, można pokusić się o stwierdzenie, iż mimo paranoi, curexiarze są jednak autorami ogłoszenia

- wiem jak działa policja i wiem jak MAŁO rzeczy można pisać publicznie, żeby nie szkodzić śledztwu

- curexiarze na dzień 26.10 dalej w Łodzi

- nie wiem jeszcze kto jest inwestorem, ale inwestor faktycznie jest

- jeśli Lechu coś pisze, to można temu ufać, facet nie ma informacji z sufitu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 października 2016, 11:17 przez white, łącznie zmieniany 2 razy.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » czwartek, 27 października 2016, 11:06

O ludzie... przecież wczoraj pisałem. Tak chciałem się dowiedzieć czy nasze dane będą bezpieczne i czy ten email to nie jest fake. Nie jest.

Rozmowny
Posty: 111
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Adun » czwartek, 27 października 2016, 18:51

Potwierdzenie salda (potwierdzenie przelewów BTC...
Czyli mam zrobić screena z blockchaininfo z transakcją przychodzącą na konto BTC curexa?
Potwierdzenie adresu/adresów BTC/DASH połączonych z kontem bitcurex.com/dashcurex.com
Ale, że co mam dokładnie podać? Te adresy wchodzące i wychodzące, które były wpisane na koncie?
Wyciąg z adresu BTC/DASH dotyczący transakcji przychodzących z bitcurex.com/dashcurex.com
Co to jest?!

Rozmowny
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Bitcurex - awaria?

Postautor: poprostuandi » sobota, 29 października 2016, 10:10

Może kogoś to zainteresuje
Napisałem wiadomość na kontakt@digital-future.it
Witam! Na wstępie informuję, że w serwisie bitcurex miałem zweryfikowane konto.

Przechodząc dalej - czy jeśli nie złożę rezygnacji ze świadczenia usług przez bitcurex to po ponownym uruchomieniu serwisu moje środki PLN + BTC będą dostępne "na dzień dobry" po zalogowaniu się w wysokości takich jak były przed atakiem ?
Pozdrawiam serdecznie
dostałem odpowiedź następnego dnia:
Witam,
Formularz jest dla użytkowników, którzy chcą wycofać swoje środki i nie będą dłużej korzystać z serwisu bitcurex.com.
W pierwszej kolejności będą zwracane środki PLN, EUR, USD. Środki BTC i DASH będą zwracane w drugiej kolejności z uwagi na kwestie techniczne oraz konieczność potwierdzenia sald.
W przypadku chęci pozostania w serwisie, użytkownik zachowa wszystkie posiadane środki.
Środki BTC/DASH, które zostały utracone przez serwis bitcurex.com zostaną pokryte na mocy umowy inwestycyjnej i dokapitalizowania spółki Digital Future Sp. z o.o. Sp. K. Jest obecnie prowadzone przez Prokuraturę postępowanie w tej sprawie, a także zdarzenie jest badane przez niezależne firmy zajmujące się bezpieczeństwem IT.
Jest duża szansa na uruchomienie serwisu bitcurex.com do końca przyszłego tygodnia. Użytkownicy będą mogli zweryfikować swoje salda, nie będzie jeszcze możliwości składania zleceń i zawierania transakcji.

Pozdrawiamy
zespół bitcurex.com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: maky » sobota, 29 października 2016, 13:06

Czyli potwierdzanie/podawanie sald jest po to aby wykluczyć ewentualne roszczenia (saldo mi się nie zgadza). Muszą też mieć kopię stanu sald. Zobaczymy z jakiego momentu.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

wev
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: wev » sobota, 29 października 2016, 15:48

@poprostuandi dzięki za info, ja dostałem jedynie odpowiedź z automatu (może też kogoś zainteresuje)
Państwa zgłoszenie zostało zarejestrowane.

Weryfikacja danych zawartych w formularzu może potrwać do 7 dni.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o podawanie w tytule wiadomości
login bitcurex/dashcurex

Odpowiedzi na pytania nie związane z formularzem będą realizowane od
dnia 2.11.2016.

W najbliższym czasie zostaną uruchomione dodatkowe kanały komunikacji
oraz infolinia dla użytkowników serwisu.

Użytkownicy, którzy chcą dostarczyć formularz za pośrednictwem Poczty
Polskiej proszeni są o wysłanie formularza listem poleconym na adres
korespondencyjny:

Digital Future Sp. z o.o. Sp. K
ul. Sienkiewicza 85/87 lok. 8
90-057 Łódź
Chciałbym też zapytać, czy jest potwierdzona kradzież 2,3kBTC, czy to tylko domysły?
Wyrzucenie 6mln na serwis, który straci sporo użytkowników nie brzmi rozsądnie...

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości