Bitcurex - awaria?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcurex - awaria?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 20 października 2016, 18:29

@white, pisz pełnymi zdaniami, bo Twój post wygląda jak komunikat Curexa.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: white » czwartek, 20 października 2016, 18:48

Komisja Nadzoru Finansowego dosyć dokładnie trzepie podmioty, które są pod jej nadzorem, wyłapując wszelkie odstępstwa od normy. To sprawia że można mówić o tym że są "bezpieczniejsze".
Spółki które przyjmują depozyty znacznej wysokości i obracają nimi, ale nie są pod opieką KNF, mogą znajdować się w kilku koszyczkach. Od obserwacji, po liste ostrzeżeń publicznych.
Kiedy zaczyna się dziać coś niedobrego, procedury działania wobec np banku, a parabanku, różnią się.

W przypadku curexa, poza samym faktem że jest giełdą btc, były jeszcze inne naleciałości z lat 2014 i 2015. Jednakże tego tematu rozwijać nie będę, odsyłam do posta Lechu, z poniedziałku wieczór.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bult » czwartek, 20 października 2016, 19:03

Coś mam przeczucie iż wszystko dobrze się skończy. Informacje są udzielane na bieżąco - szkoda iż w trybie oszczędnościowym ale są.
Napisali z jakiego powodu serwis został wyłączony, następnie podali konkretny termin , który będzie informował o wznowieniu działania, i to wygląda iż wszystko idzie w dobrą stronę.
Nam po prostu wszystkim fantazja ruszyła i mamy efekt jak przy ostatnim meczu naszej kadry.
Patrząc z innej strony to jednak świetna reklama bo wszyscy obecni na forum zaglądają do tego wątku i nawet nowi teraz wiedzą jaka giełda dostarcza największych emocji :D - nie ważne jak mówią dobrze czy źle - najważniejsze że mówią...
Życzę wszystkim aby jutro emocje się skończyły i wróciło wszystko do normy.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: maky » czwartek, 20 października 2016, 19:04

domator pisze: Jeszcze w ramach wymyslania scenariuszy mogli miec jakis system awaryjny gdzie po nacisnieciu jednego klawisza bitcoiny z hot/cold walleta przeplywaly na uprzednio przygotowane adresy za pomoca przygotowanego skryptu.
Byc moze jak cos sie zaczelo dziac zlegpo - nie wnikam czy z powodu policji czy wrecz odwrotnie - przestepcow - ktos nie wytrzymal i wcisnal ten klawisz. To moglo byc prezeciez nawet smsem zdalnie odpalone.
Tylko po co cold wallet? On z definicji leży gdzieś poza zasięgiem sieci.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 20 października 2016, 20:44

@Bult, czy dobrze się skończy? Dla środków klientów może i tak, ale nie dla PR Bitcurexa. Oni - co by się nie stało - stracą na tej sytuacji (na własne życzenie). Pewnie minimum z 20% klientów (tych średnich i dużych) im odpadnie po tej akcji, nawet jeśli nic się nie stanie z środkami. Stratę klientów będzie widać po spadku wolumenu, zmniejszeniu głębokości orderbooka i pewnie po równoczesnym małym wzroście wolumenów na bm i bitbay.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: maky » czwartek, 20 października 2016, 21:20

Wymazywanie pisze: @Bult, czy dobrze się skończy? Dla środków klientów może i tak, ale nie dla PR Bitcurexa. Oni - co by się nie stało - stracą na tej sytuacji (na własne życzenie). Pewnie minimum z 20% klientów (tych średnich i dużych) im odpadnie po tej akcji, nawet jeśli nic się nie stanie z środkami. Stratę klientów będzie widać po spadku wolumenu, zmniejszeniu głębokości orderbooka i pewnie po równoczesnym małym wzroście wolumenów na bm i bitbay.
Szczerze wątpię. Taki PR to ich flagowe zachowanie (pisanie o tym FAKCIE wywołało falę hejtów).
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bult » czwartek, 20 października 2016, 21:34

Jedni odejdą inni zostaną, ja zrezygnowałem z nich po ostatniej takiej akcji i teraz nie mam nerwów. Jak piszecie część odejdzie na inne giełdy i może wtedy to przemyślą.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 20 października 2016, 22:14

@maky, Wątpisz, że po tej akcji ubędzie im klientów (w scenario, że wstają i wszystkie środki są bezpieczne u każdego, a giełda działa dalej bez problemów)? Dla mnie to sytuacja, w której ubytek klientów jest 100% pewny; otwarta kwestia tylko jak byłby duży.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: afrus » czwartek, 20 października 2016, 23:12

Ja tak samo odszedłem od nich po poprzedniej wtopie i wiadomo którą giełdę popieram z PL
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Molisz » czwartek, 20 października 2016, 23:50

white pisze:W przypadku curexa, poza samym faktem że jest giełdą btc, były jeszcze inne naleciałości z lat 2014 i 2015. Jednakże tego tematu rozwijać nie będę, odsyłam do posta Lechu, z poniedziałku wieczór.
@Lechu Potwierdziło się sporo plotek z forum między innymi przytaczanego wcześniej użytkownika 777. Nad tą wesołą ekipą od dłuższego czasu trzyma rękę równie wesoła ekipa naprawdę dobrych fachowców od ogarniania takich gagatków i to mnie niezmiernie cieszy.
@white ... właściwie to już tylko Ciebie czytam bo ciekawe rzeczy piszesz :-)
Czy oszczędzisz mi szukania postów 777? Ja go dobrze pamiętam i faktycznie ciekawe rzeczy pisał ale go tu "zjedli" prawie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: domator » piątek, 21 października 2016, 05:56

maky pisze: Tylko po co cold wallet? On z definicji leży gdzieś poza zasięgiem sieci.
Ale zakladam ze do niego klucz tez musi byc "gdzies" zapisany. Wiec jak ktos - znowu dodam ze nie wiem czy czarna czy biala strona mocy - wchodzi ci do biura i zabiera pendrive'y - to na wszelki wypadek przelewasz?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pm7 » piątek, 21 października 2016, 09:30

maky pisze:
domator pisze: Jeszcze w ramach wymyslania scenariuszy mogli miec jakis system awaryjny gdzie po nacisnieciu jednego klawisza bitcoiny z hot/cold walleta przeplywaly na uprzednio przygotowane adresy za pomoca przygotowanego skryptu.
Byc moze jak cos sie zaczelo dziac zlegpo - nie wnikam czy z powodu policji czy wrecz odwrotnie - przestepcow - ktos nie wytrzymal i wcisnal ten klawisz. To moglo byc prezeciez nawet smsem zdalnie odpalone.
Tylko po co cold wallet? On z definicji leży gdzieś poza zasięgiem sieci.
Na wypadek, gdyby mieli podejrzenia o zagrożenie dla bezpieczeństwo cold walleta? Mogli mieć przygotowane zapasowe adresy, bezpieczniejsze, ale trudniejsze do wypłacania. Może nawet takie z rozdzielonym kluczem prywatnym między kilka osób? Taki skrypt mógłby użyć przygotowanych wcześniej transakcji podpisanych offline, więc nie wprowadzałby zagrożenia (pomijając moment generowania transakcji i przenoszenia do skryptu mającego je opublikować w razie czego).
domator pisze:
maky pisze: Tylko po co cold wallet? On z definicji leży gdzieś poza zasięgiem sieci.
Ale zakladam ze do niego klucz tez musi byc "gdzies" zapisany. Wiec jak ktos - znowu dodam ze nie wiem czy czarna czy biala strona mocy - wchodzi ci do biura i zabiera pendrive'y - to na wszelki wypadek przelewasz?
No, jeżeli mieli klucze do cold wallet na pendrive w biurze i nie są pewni szyfrowania, to nie jest dobrze.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: white » piątek, 21 października 2016, 13:31

@Molisz, pisałbym więcej i ciekawiej, ale póki co do ludzi z curexa nic nie mam.
Nawet jak swoje mają za uszami, to nie jest to absolutnie mój interes ani moja sprawa, tak długo jak mnie nie dymają na kase. Różnie bywa w życiu i czasami noga się podwinie przez współprace z nieodpowiednimi ludźmi.
Ja też święty nie jestem i absolutnie nie chciałbym żeby ktoś publicznie zaczynał wywlekać moje brudy czy powiązania, bo przez kilka dni nie było ze mną kontaktu.
Ponadto, jestem dosyć spokojny, bo znam miejsce pobytu dwóch najbardziej interesujących mnie osób z curexiarzy i wiem że nigdzie w panice nie uciekli.
A że piszą na stronie bzdury, no cóż... w 2014 też ochoczo sprzedali bajeczke o zewnętrznym włamaniu i haxtorach, a mimo to salda wyrównali.

Co zaś do zaufania i reakcji ludzi na to co się stanie jeśli giełda ruszy, przypominam ten sam rok 2014, kiedy kurs u nich opadł na łeb na szyje, w ciągu kilkunastu minut, tak ludzie szybko od nich uciekali.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: afrus » piątek, 21 października 2016, 14:22

Ludzie mają wybór, nie ma 1 giełdy w PL więc podejmą takie decyzje jakie uznają za stosowne.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: bruce » piątek, 21 października 2016, 19:43

Jest nowy komunikat :roll:
Właściciel serwisu Bitcurex, spółka Digital Future Sp. z o.o. Sp. K. zawarła z inwestorem
porozumienie dotyczące dokapitalizowana i ponownego uruchomienia serwisu

Uruchomienie serwisu będzie możliwe po zmianie infrastruktury sieciowej oraz aktualizacji oprogramowania i audycie bezpieczeństwa

Informujemy, iż ponowne uruchomienie serwisu planowane jest w terminie do 30.11.2016

Zgodnie z regulaminem wszyscy użytkownicy, zachowują możliwość wycofywania zgromadzonych środków

W dniu 26.10.2016 zostanie udostępniony do pobrania na stronie serwisu www.bitcurex.com wzór formularza


Wszelkie zapytania:
kontakt@digital-future.it
-----

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: white » piątek, 21 października 2016, 19:44

Właśnie miałem go opublikować.

Co o tym sądzicie?

kontakt@digital-future.it ?? :D
Ostatnio zmieniony piątek, 21 października 2016, 19:51 przez white, łącznie zmieniany 1 raz.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

wev
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: wev » piątek, 21 października 2016, 19:49

Ktokolwiek pisze te komunikaty, niech już przestanie. Mają one ujemną wartość informacyjną.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: AdamM » piątek, 21 października 2016, 19:53

Cokolwiek by nie mówić o treści i formie komunikatu jest to dobra wiadomość.

Weteran
Posty: 7500
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » piątek, 21 października 2016, 19:56

Hm, bardziej - nie jest to zla wiadomosc, pytanie czy jak pisza tak bedzie.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: AdamM » piątek, 21 października 2016, 20:00

Tego się nie dowiemy dopóki nie sprawdzimy. Niczego lepszego zrobić nie możemy.

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość