Bitcurex - awaria?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: waveman » sobota, 15 października 2016, 18:13

a może chłopaki z bitcurexa zrobili skok na naszą kasę...

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: gofer88 » sobota, 15 października 2016, 18:33

Ja bym proponował aby ktoś ogarnięty w temacie zrobił zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ze względu na brak jednoznacznej informacji od ekipy bitcurex

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: AniaS » sobota, 15 października 2016, 18:47

Witam!
W zwiazku z aktualnym problemem z Bitcurexem zalogowalam się na to forum, do tej pory tylko Was czytałam.
Jak dla mnie lakoniczna informacja ze strony Bitcurex rowniez nie jest zbyt wiarygodna. Czemu nie podaja dnia, kiedy Bitcurex bedzie znowu normalnie dzialal?
Wyszukałam dzisiaj w google osoby majace stycznosc z Bitcurexem - znalazlam dwie. Zadzwoniłam do Nich. Byli to dawni partnerzy biznesowi Bitcurexa. Mają o Bitcurexie jak najgorsze zdanie i zostali przez ekipe Bitcurexa oszukani (juz kilka lat temu). Byliby kolejnymi swiadkami, potwierdzajacymi "uczciwosc" Bitcurexa.
Sama posiadam BITCOINY na Bitcurexie i nie zamierzam pozostawic tematu.
Mam cicha nadzieje, ze na stronie Bitcurexa pojawi sie jednak w poniedzialek jakas konkretna informacja.
Mimo wszystko jestem pelna niepokoju.
Bedziemy dzialac wspolnie.
Pozdrawiam,
Ania
ps. Piszcie jesli macie jakiekolwiek nowe informacje.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 czerwca 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Bitcurex - awaria?

Postautor: SLAiDEREK » sobota, 15 października 2016, 19:01

Witam ponownie,
Z informacji które posiadam od kolegi który to pisał do nich na FB to takie jak już było wspominane że czekają na potwierdzenie z centrali IT aby podać szczegóły bez tego nic nie chcą powiedzieć/napisać. Podobno na pytanie kiedy to będzie miało miejsce odpisali: "Mamy nadzieję że jeszcze w weekend" i podobno dopisali że wspomniany termin weekendowy jest bardzo prawdopodobny. Nie jestem w stanie na 100% potwierdzić tej informacji z racji że posiadam ją z drugiej ręki. Nie mniej jednak jak już ktoś wspomniał sam fakt nie udzielenia konkretnych informacji w tym oto przypadku stanowi podstawy do podejmowania odpowiednich kroków.

Weteran
Posty: 7649
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2823
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » sobota, 15 października 2016, 19:07

Granie na czas, bylo dzisiaj, jest w weekend, pozniej bedzie info, ze w poniedzialek, az sie rozplyna w powietrzu.
Jesli ktos wie jakie srodki prawne nalezy podjac w poniedzialek prosze o info....

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 października 2016
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: alabaster » sobota, 15 października 2016, 19:38

1. Myślę, że czasu już minęło sporo aby napisać cokolwiek - ale komunikat ciągle ten sam. Co najmniej Źle to świadczy o ekipie bitcurex.
2. Kiedy jeszcze serwis działał, a było to ok. 20 godzin przed zawieszeniem - a zatem dosyć sporo czasu, wysłałem zapytanie do support. Pierwsze, co mi odpowiedziano to równie lakoniczne zdanie: "Rozumiemy że mamy pewne problemy techniczne", "Za chwilę sytuacja wróci do normy". Było to dopiero rano ok. dziewiątej, bo w nocy nie pracowali. Odpowiedziałem, po ponad godzinie, że coś ta chwila długo trwa, a czy mogę wysłać dodatkowe btc, co było oczywiście z mej strony pytaniem retorycznym.. Pytam "gdzie jest informacja dla użytkowników że serwis ma "pewne problemy techniczne, skutkujące brakiem zaksięgowania btc"? Odpowiedzieli, równie szybko, żebym ze środkami się jeszcze wstrzymał, i że na razie "testują pewne rozwiązania", "co może się przeciagnąć pare godzin", i "że dadzą coś mi znać tu czy gdzieś tam". Sorry piszę z pamięci ale do tego się to sprowadzało. Potem nie zaglądałem. Wieczorem, oczywiście kasy nadal nie było, pytam ironicznie "czy jeszcze testują te swoje rozwiązania i gdzie jest info dla użytkowników", już nie odpowiedzieli; a za chwilę wyłączyli serwis. Dodam tylko, że Mnie zastanawia głównie bezpieczeństwo PLN, bo tego miałem najwięcej.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 października 2016, 19:40 przez alabaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcurex - awaria?

Postautor: rav3n_pl » sobota, 15 października 2016, 19:39

Kurczaczki, uspokójcie się. Takie piszczenie bez podstaw nic nie daje.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: redbog » sobota, 15 października 2016, 19:42

Na fb Zaufana Trzecia Strona:
"No dobrze, co się stało na Bitcurex? Giełda nie działa od doby. Dla dostawcy sprawdzonych informacji przewidziana nagroda "

W komentarzach Piotr Marzec:
"Przecież wszystko jest opisane na hyrze. Nie macie dostępu do "HIDE" ?"

Co to jest hyrze? ktoś coś wie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prap0n » sobota, 15 października 2016, 19:44

Byc moze chodzi o forum "hydra" na torze? Jakkolwiek jak ktos zauwazyl, tam tez sa spekulacje.

Swoja droga mam tez plny na curexie, nie wiem czy lepiej saldo PLN czy btc...
Ostatnio zmieniony sobota, 15 października 2016, 19:48 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

wgd
Wygadany
Posty: 646
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: wgd » sobota, 15 października 2016, 19:45


Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: redbog » sobota, 15 października 2016, 19:46

wgd pisze: https://niebezpiecznik.pl/post/bitcurex ... hackowana/ :shock:
Patrz na date. :D

Weteran
Posty: 7649
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2823
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pael » sobota, 15 października 2016, 19:47


wgd
Wygadany
Posty: 646
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: wgd » sobota, 15 października 2016, 19:47

skasujcie cytowania, bo ne moge usunac postu ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 15 października 2016, 19:49 przez wgd, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 października 2016
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: alabaster » sobota, 15 października 2016, 19:49

Kurczaczki, uspokójcie się. Takie piszczenie bez podstaw nic nie daje.
Podstawy są. Podstawą jest brak konkretów po blisko dwóch dobach od zaistnienia awarii. Nie mają 5 minut aby zredagować kilka zdań, że to tylko awaria i panują nad sytuacją? No ludzie! Albo panują, albo nie - albo wiedzą że panują albo nie wiedzą że nie panują... No ale coś mogliby napisać, chyba nie wysiadł im prąd we wsi wólka dolna, czy gdzie tam siedzą, a może neta mają na kapsle od puszek po piwie?

" czekają na potwierdzenie z centrali IT aby podać szczegóły bez tego nic nie chcą powiedzieć/napisać. "
aha... mówcie mi tak jeszcze...
Bo jakaś "centrala it" sama nie jest w stanie wysmarować ogłoszenia, tylko potrzebuje do tego "oddziałowego na rejon"
Ostatnio zmieniony sobota, 15 października 2016, 19:55 przez alabaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: waveman » sobota, 15 października 2016, 19:55

ktoś jest z Łodzi ?, bo siedziba firmy jest niby w Łodzi...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: prap0n » sobota, 15 października 2016, 19:57

Faktycznie co do "centrali" to brzmi jak ostry bullshit. Ile ta firma zatrudnia osob? max 20-30?

Jezeli w ciagu 48h nie bedzie nowych informacji to w zasadzie sam nie wiem co mam myslec.
Jednak patrzac na posty z forum to nie minelo nawet 24h (od piątku ~21:00?) od momentu kiedy gielda jest offline...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » sobota, 15 października 2016, 20:03

alabaster pisze: Podstawy są. Podstawą jest brak konkretów po blisko dwóch dobach od zaistnienia awarii.
Kto siedzi w tym środowisku dłużej, wie, że Bitcurex zawsze był oszczędny jeśli chodzi o informacje. Tak już mają, albo to część ich polityki, albo po prostu problemy z komunikacją. To nie pierwsza awaria i nie pierwsza panika. Pewnie skończy się to tak, że wam będzie głupio a Bitcurex zacznie działać jak gdyby nic bez słowa wyjaśnienia ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: bitmon » sobota, 15 października 2016, 20:08

@Bitmar, Oby. Bo już szukam grafiki do strony timeline Obrazek
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 października 2016
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: alabaster » sobota, 15 października 2016, 20:15

Przychylam się do postulatu gofera88. Tu nie ma co czekać, tylko z miejsca ścigać listem gończym. A jutro niedziela. Ci ludzie muszą mieć jakieś rodziny, jakichś znajomych, jakieś namiary. Za dużo już takich padów było, czy nadal to nikogo niczego nie nauczyło? Tylko, że znając refleks naszej policji czarno to widzę. W niedzielę to komendant kawkę pije a nie tyłek rusza. A zresztą, "jak można ukraść wirtualne pieniądze"? I tak to się dzieje, że ciebie użytkowniku weryfikują trzy razy, ale sam powierzasz kasę anonimowemu gościowi, z anonimowym kontem, w anonimowym miejscu.
Jednak patrzac na posty z forum to nie minelo nawet 24h (od piątku ~21:00?) od momentu kiedy gielda jest offline...
Patrz na jakieś posty... to wiesz... Dla mnie liczy się od kiedy wiedzą o awarii, a wiedzą znacznie dłużej.
I nie raczyli nikogo poinformować.

I jeszcze to znamienne "kontakt z nami nie będzie możliwy". Co to znaczy? Ano znaczy: "take it easy, zaplanowaliśmy to"
Jezeli w ciagu 48h nie bedzie nowych informacji to w zasadzie sam nie wiem co mam myslec.
48 godzin? Za 48 godzin to oni mogą od 48 godzin siedzieć gdzieś w Pekinie. No, ile się tam leci?
Ja nie potrzebuję aż 48 godzin by "w zasadzie nie wiedzieć co mam o tym myslec.."
Ostatnio zmieniony sobota, 15 października 2016, 20:22 przez alabaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » sobota, 15 października 2016, 20:20

Jeśli faktycznie im się rozjechał portfel to synchronizacja teraz trwa około 3 doby (w zależności od sprzętu oczywiście)

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość