Bitcurex - awaria?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: domator » czwartek, 3 listopada 2016, 20:12

filipej pisze: ja im wysylalem jeszcze 14.10.2016
Ja tez mam ostatni stan sald z 14go. Tego dnia dzialal serwis przynajmniej przez chwile. Ja mam salda co 5 minut zapisywane do bazy danych wiec mam dosc dokladne dane :-)
Czy mam rozumiec ze teraz czekam do 10.11 i dopiero wtedy sie dowiem czy moj formularz zostal przyjety w pierwszej wersji czy tez mam skladac druga? No bo teraz tego nie wiem, prawda?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: scibi » czwartek, 3 listopada 2016, 21:32

To jest kur** smiech, jeszcze tydzien, potem tydzien, a do 30 serwis uruchomiony. Na maile 0 odpowiedzi, telefonu brak, kontakt zerowy. Patologia. Niech sie otworza to sie przejde do nich i zachowam sie niekulturalnie i tez im uprzykrze jakos zycie, bo to jest niepowazne. Wplacilem 14.10 i 0 opcji dostepu do wlasnych srodkow, a powazni jeszcze do mnie dzwonili bym konto bankowe zweryfikowal.

EDIT.
łamią wszelkie swoje postanowienia regulaminowe
Edit2
Był ktoś u nich ostatnio?

Orator
Posty: 950
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » piątek, 4 listopada 2016, 08:40

Niepokojące są te informacje związane z ustaleniem sald. Z jednej strony piszą, że środki wrócą na giełdę w momencie jej ponownego uruchomienia, z drugiej strony zaś nie wykluczają problemów z ustaleniem sald.

Jeśli tak jest to znaczy, że mają zdemolowane bazy danych. Złodziej jeśli okrada bank to przy okazji nie wysadza z nudów sąsiadującej przez ścianę apteki... Zabiera crypto, a rozwalenie baz typu sql to sztuka dla sztuki? Wybaczcie. Wniosek wciąż ten sam: inside. A to tylko jego potwierdzenie.

Jeśli jest inaczej, to baza cudownie ozdrowieje w momencie uruchomienia serwisu, tak żeby uniknąć zamieszania z wypłatami a wszystko pójdzie nowymi procedurami u nowego właściciela. Czyli gra na czas, odpływ kapitału w chwili obecnej na pewno jest im nie na rękę.

W zasadzie każdy hosting posiada dobowe backupy dostępne jedynie z poziomu administracyjnego, także nie sądzę, żeby kopie mieli starszą niż 3 dni. I definitywnie nie wierzę w to, że regularnych backupów nie posiadali, nawet w kilka lokalizacji.

Na moje oko nie tyle, że kłamią ile delikatnie ściemniają, nieudolnie próbując ugłaskać klientów i w tym czasie pracować nad odpaleniem serwisu.

Na razie żadnych nowości, jedynie moje domysły poparte wcześniejszymi doświadczeniami.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Matek » piątek, 4 listopada 2016, 08:55

Czy można jakoś sprawdzić swój stan konta przed aferą ?
Dawno nie używałem curexa i wydaje mi się coś tam było.

Orator
Posty: 950
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Lechu » piątek, 4 listopada 2016, 09:05

No niestety nie ma jak tego sprawdzić dopóki nie udostępnią. Ja akurat pamiętałem co i jak u mnie wyglądało bo kilka godzin wcześniej wcześniej zamykałem pozycje. Nie zmienia to faktu, że choćby kwoty pln nie pamiętam co do kilkudziesięciu złotych.

Ustalenie kwot na podstawie wpłat i wypłat jest nierealne. Każdy kto tam siedział handlował to saldo w zasadzie się zmieniało nieustannie. A tutaj wchodzą w grę jedynie giełdowe dowody transakcji i ich poświadczenia sald.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: pm7 » piątek, 4 listopada 2016, 09:08

@Matek, Na razie nie (chyba, że masz od nich maile jakieś - kiedyś wysyłali przy każdej transakcji).
Mieli udostępnić możliwość sprawdzenia salda w przyszłości - o czym było w wątku.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Matek » piątek, 4 listopada 2016, 09:22

Dzięki za odpowiedź, niestety nie posiadam emaili

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: white » piątek, 4 listopada 2016, 16:22

Ja tylko przypominam wszystkim o potrzebie zrobienia watermarków na wszystkich dokumentach czy fakturach jakie im wysyłacie.
Obecnie bitcurex, nie może być traktowany jako zaufana witryna, której można cokolwiek takiego bezpiecznie powierzyć. Pomijając nawet kwestie inside, nie inside, ludzie którzy nie potrafią upilnować tysięcy nie swoich btc, dokumentów też nie zabezpieczą prawidłowo.

Handel skanami dowodów osobistych czy faktur, to bardzo intratne zajęcie, dlatego są one łakomym kąskiem, dla wielu specjalistów z ciemnej strony netu.
Myśle że każdy kto raczkuje choć w temacie, wie o co biega i nie trzeba wyjaśniać.
Dla laików wyjaśnie pokrótce.
Wzięcie pożyczek czy to w fiatach czy btc, mając kopie tychże, to łatwy pieniądz. Mój znajomy zajmował się tym bardzo długo, jeszcze w epoce goxa, gdzie wzięcie "pożyczki" 25 btc mając komplet, było smooth and easy.
Facet skupował wyłącznie wykradzione pakiety bez jakichkolwiek dużych / wyraźnych watermarków. Małe czyścił (bo się to opłacało), ale w te duże, nie chciało mu się bawić.

Obrazek

Należy pamiętać o ustawieniu przezroczystości czcionek, żeby curexiarze, nie mieli o co się przyczepić.

Kwestia taka padła ostatnio czy zamazywać sobie ryj. Po rozmowie z gliniarzami, uważam że tak.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: cosurgi » piątek, 4 listopada 2016, 18:27

Apropo brania pożyczek na dowód, to ja się weryfikowałem w curexie parę lat temu wysyłając im ksero prawa jazdy. I zweryfikowali moje konto.

No więc, teraz kiedy oni mają ksero mojego prawa jazdy, schowane w jakiejś szafeczce, to ja myślę, że teraz znowu powinienem im podawać swoje prawo jazdy bo mojego dowodu nigdy nie widzieli.

A wziąłem prawo jazdy, bo ZTCW nie da się wziąć pożyczki na prawko.

Dodano po 43 minutach 49 sekundach:
Wiecie co, chyba jestem ślepy, bo przeczytałem cały tekst na stronie https://bitcurex.com/ z całym tym formularzem v2 i prośbą o "niezwłoczne" wysłanie ale nigdzie nie widzę adresu na który to trzeba wysyłać!!! :shock: :shock: :shock: Ani pocztowego, ani emailowego.

Ktoś mi powie gdzie ja mam wysyłać ten formularz v2 ?

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: The Real McCoin » piątek, 4 listopada 2016, 20:13

white pisze: Ja tylko przypominam wszystkim o potrzebie zrobienia watermarków na wszystkich dokumentach czy fakturach jakie im wysyłacie.
Obecnie bitcurex, nie może być traktowany jako zaufana witryna, której można cokolwiek takiego bezpiecznie powierzyć. Pomijając nawet kwestie inside, nie inside, ludzie którzy nie potrafią upilnować tysięcy nie swoich btc, dokumentów też nie zabezpieczą prawidłowo.
Z roku 2014:
Bitcurex.com pisze:
Na prawdę wyciągacie wszystkie nadesłane przeze mnie skany dokumentów z tej szafy i nieodwracalnie niszczycie? Usuwacie też wszystkie dane z kopii zapasowych serwerów, które robicie codziennie i jest to zrobione w sposób nieodwracalny? Czy jednak coś gdzieś zostaje? Zostaną dane w przelewach bankowych, jeśli takie robiłem, to jasne, ale jeśli ich nie robiłem? Wszystko inne znika?
Tak, usuwamy w możliwie najkrótszym czasie. W przypadku danych przechowywanych w sposób tradycyjny dzieje się to praktycznie natychmiast, w przypadku bardziej złożonych "nośników" danych, jak np. kopie zapasowe, dane przechowywane są chwilę dłużej, jednak zawsze są konsekwentnie usuwane/niszczone.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: white » piątek, 4 listopada 2016, 20:34

Pozwole sobie odpowiedzieć cytatem :lol:
Bitcurex.com - bezpieczne transakcje od 2012
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: ekonokomik » piątek, 4 listopada 2016, 21:14

white pisze: Dla laików wyjaśnie pokrótce.
Wzięcie pożyczek czy to w fiatach czy btc, mając kopie tychże, to łatwy pieniądz. Mój znajomy zajmował się tym bardzo długo, jeszcze w epoce goxa, gdzie wzięcie "pożyczki" 25 btc mając komplet, było smooth and easy.
Ja przepraszam za offtop, ale temat jest ważny i interesujący. Z tego co się orientowałem (po wpadce Goxa, który też żadał skanów dowodu), nigdzie nie da się wziąć pożyczki / kredytu tylko na podstawie skanu dowodu. Można wziąć na sfałszowany dowód, do wytworzenia którego mogą oczywiście posłużyć wykradzione dane z oryginału. Ale zawsze ten dowód trzeba okazać. Podaj proszę przykład instytucji, która udzieli Ci pożyczki (obojętnie w fiatach czy BTC) na podstawie skanu dowodu.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » piątek, 4 listopada 2016, 21:23

@ekonokomik, to sobie zobacz to: https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyc ... ostaniesz/ nawet skanu nie trzeba mieć.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: ekonokomik » piątek, 4 listopada 2016, 21:39

O kur... :shock:
Naprawdę byłem przekonany, że to niemożliwe. Żadnego podpisu, żadnej weryfikacji?

Przecież oni muszą mieć ściągalność bliską zeru. A jeśli wystarczy sam PESEL i ewentualnie nr dowodu, to przestępca może zainwestować 200zł w miniaturową kamerkę i zatrudnić się na miesiąc w okienku na poczcie ;) i po miesiącu będzie miał tysiące zdjęć dowodów.

Zresztą jest masa przypadków, kiedy czyjś PESEL jest publicznie dostępny. Jak te firmy (przy braku spłaty) uzyskują od sądu nakaz zapłaty na właściciela peselu na podstawie tak beznadziejnie wątłych dowodów?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: Bitmar » piątek, 4 listopada 2016, 21:50

ekonokomik pisze: Przecież oni muszą mieć ściągalność bliską zeru
Myślę, że tym się nie martwią, od tego są firmy windykacyjne i komornicy, którzy ściągną tyle ile trzeba z kosztami i odsetkami.
ekonokomik pisze: A jeśli wystarczy sam PESEL i ewentualnie nr dowodu, to przestępca może zainwestować 200zł w miniaturową kamerkę
Nie muszą się tak wysilać. Najpopularniejsze w tej chwili jest zbieranie takich danych w fikcyjnych ofertach o pracę:
http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-plaga ... Id,1584721

Trzeba przyznać, że wysyłanie takich danych jest bardzo ryzykowne, ale w przypadku Bitcurexu to wybór między młotem a kowadłem, i tak źle i tak źle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Bitcurex - awaria?

Postautor: Multi » piątek, 4 listopada 2016, 21:51

@ekonokomik, ale wiesz że jest jeszcze drugi "internet" gdzie możesz mieć skany dowodów osobistych bez problemów i zatrudniania się w "okienku" ?

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: ekonokomik » piątek, 4 listopada 2016, 22:18

No fakt. Można mieć nawet za darmo. Ktoś napisał w komentarzu: "Policjanci podczas legitymowania recytują wszystkie dane (imiona, nazwiska, imiona/nazwiska rodziców, PESEL..) przez radio, co bez problemu można legalnie podsłuchać."
I faktycznie recytują, sam ze 2 lata temu słyszałem ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 16 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Bitcurex - awaria?

Postautor: marcio5a » piątek, 4 listopada 2016, 22:53

Potwierdzenie adresu zamieszkania (rachunek)
- adres jest wymagany zgodnie z procedurami AML/KYC, akceptujemy rachunki od dostawców mediów, telefonii komórkowej, banków, telewizji kablowej/satelitarnej itp.
Czy dobrze rozumiem, że adres z rachunku powinien się zgadzać z adresem zameldowania na dowodzie?
A co jak nie mam żadnych rachunków na adres z dowodu? :evil:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: hanti » piątek, 4 listopada 2016, 23:15

Lechu pisze: W zasadzie każdy hosting posiada dobowe backupy dostępne jedynie z poziomu administracyjnego, także nie sądzę, żeby kopie mieli starszą niż 3 dni. I definitywnie nie wierzę w to, że regularnych backupów nie posiadali, nawet w kilka lokalizacji.
Raczej nie mieli hostingu tylko serwer dedykowany, więc jak sami nie zadbali o robienie backupu to nie mają
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex - awaria?

Postautor: redbog » piątek, 4 listopada 2016, 23:23

marcio5a pisze:
Potwierdzenie adresu zamieszkania (rachunek)
- adres jest wymagany zgodnie z procedurami AML/KYC, akceptujemy rachunki od dostawców mediów, telefonii komórkowej, banków, telewizji kablowej/satelitarnej itp.
Czy dobrze rozumiem, że adres z rachunku powinien się zgadzać z adresem zameldowania na dowodzie?
A co jak nie mam żadnych rachunków na adres z dowodu? :evil:
Mnie też to ciekawi.

Wróć do „Dla zaawansowanych - nowi tylko czytają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość