chyba pomyliłem portfele...

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: christof138 » niedziela, 25 czerwca 2017, 10:35

cześć,

Na początku chciabym przywitać wszystkich userów choć to pewnie niewłaściwe miejsce;)
Ale do rzeczy ...od niedawna rekreacyjnie kopie sobie ETC na etcpool.pl , wcześniej założyłem sobie portfel lokalnie przez EthereumWallet...
I tu jest problem ponieważ założyłem portfel (teraz już chyba wiem to na 100%) do ETH tak sądzę a podałem go jako adres w kopalni do kopania ETC.
Dziś kopalna zrobiła 1 raz przelew środków na ten adres i oczywiście w portfelu środków brak.
Jak tu teraz to odkręcić ? czy można gdzieś zaimportować ten adres portfela ETC (ten już istniejący na który poszedł przelew) ?
czy mogą współistnieć 2 takie same adresy portfeli do ETC i ETH...
Jak teraz zrobić by mój portfel (ten ETH) stał się portfelem ETC ???

oj namieszałem proszę Was o pomoc i z góry dzięki za wyrozumiałość ;)

Dodam, że w wyszzukiwarka na Gastracker.io pokazuje że kasa jest na tym koncie ETC...ale jak do niego mam uzyskać dostęp?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: powered » niedziela, 25 czerwca 2017, 13:45

Na początek zrób sobie kopię pliku (lub plików jeżeli masz więcej adresów) z katalogu keystore. Nazwy plików zaczynają się od UTC (te pliki to jak klucze prywatne).

Kluczowa sprawą jest kiedy założyłeś portfel ETH? Czy adres ETH został stworzony przed czy po podziale Ethereum na ETH i ETC. Jeżeli przed to:

Najszybsza metoda. Ale online, więc mniej bezpieczna.
Na stronie myetherwallet.com podajesz klucz prywatny lub plik keystore dzięki czemu otrzymasz dostęp do zarządzania adresem ETC. Ale najpierw u góry po prawej musisz zmienić na "Node ETC" potem po lewej "Send Ether & Tokens" i potem podajesz klucz prywatny lub plik keystore.

Druga metoda to postawienie od nowa portfela ale ETC i podrzucenie mu pliku keystore.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: christof138 » niedziela, 25 czerwca 2017, 14:01

powered pisze: Na początek zrób sobie kopię pliku (lub plików jeżeli masz więcej adresów) z katalogu keystore. Nazwy plików zaczynają się od UTC (te pliki to jak klucze prywatne).

Kluczowa sprawą jest kiedy założyłeś portfel ETH? Czy adres ETH został stworzony przed czy po podziale Ethereum na ETH i ETC. Jeżeli przed to:

Najszybsza metoda. Ale online, więc mniej bezpieczna.
Na stronie myetherwallet.com podajesz klucz prywatny lub plik keystore dzięki czemu otrzymasz dostęp do zarządzania adresem ETC. Ale najpierw u góry po prawej musisz zmienić na "Node ETC" potem po lewej "Send Ether & Tokens" i potem podajesz klucz prywatny lub plik keystore.

Druga metoda to postawienie od nowa portfela ale ETC i podrzucenie mu pliku keystore.
portfel założyłem tydzień temu więc po podziale;)
założyłem już nowy portfel ETC na MyEtherWallet i robię dokładnie jak piszesz czyli próbuje podać plik keystore ale przy próbie wpisania hasła(teraz już nie jestem pewien czy jest prawidłowe bo sobie go nie zapisałem wcześniej) przeglądarka się zawiesza...ale dodam ,że jak podstawiam plik keystore do tego nowego już adresu portfela i nawet gdy celowo wpisuje złe hasło to przeglądarka nie świruje tylko ładnie informuję że hasło błędne....podejrzewam że hasło wpisuje dobre tylko coś z tym keystore może jest nie tak?

edit
zrobiłem test :
założyłem kolejne konto lokalne ETH poprzez EthereumWallet i przy próbie wejścia na niego poprzez MyEtherWallet podajać tam plik keystore i na 100% poprawne hasło sytuacja się powtarza przeglądarka czy też ta strona się zawiesza...
nie wiem o co chodzi wygląda na to że portfele tworzone lokalnie przez EthereumWallet nie są kompatybilne na tyle by móc je otworzyć np. przez MyEtherWallet podając plik UTC i hasło?


EDIT2
Już wszystko działa!
udałos się uzyskać dostęp do konta poprzez plik UTC na MyEtherWallet ;) trwa to dobre kilkanaście sekund i wygląda to jak zwis przeglądarki ale po tym czasie wszystko wraca do normy i jest kontrola nad kontem. Trzeba być cierpliwym po prostu ;)
Dzięki za sugestie!

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: bambus002 » czwartek, 17 sierpnia 2017, 11:41

Ja z kolei mam taką zagwozdkę:

Miałem ETC na portfelu JAXX > Zrobiłem sobie portfel na MyEtherWallet na którym trzymam też GNT > zmieniłem node z ETH na ETC > wysłalem malutką część ETC do testów na ten sam adres co mam dla ETH, GNT > później przesłałem ETC z tego adresu na Coinimo.

Wszystko poszło bez problemu, ale czytałem Tu na forum(dawno temu), że Nie wolno wysyłać ETC na adresy ETH. Ale przecież wszystko poszło bez problemu więc o Co chodzi?

Czy to może tylko i wyłącznie był problem dla adresów przed hardforkiem ETH? A teraz jak ja sobie założyłem portfel MEW to tym jednym adresem mogę obsługiwać bez problemów ETH i ETC?

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: szulc » czwartek, 17 sierpnia 2017, 18:59

MyEtherWallet jest trochę dziwny i też na początu nie kumałem, daje on dla wszystkich krypto ten sam adres
Kopałem ETC, wykopałem i trafiło do protfela
Kopałem ETH na ten sam portfel i też trafiło, trzeba tylko zmieniać po prawej stronie i wybierać jaki chcesz portfel wyświetlić.
Będziesz chciał kopać/przelać MUSIC też dostaniesz ten sam adres, jak oni to zrobili że działa nie mam pojęcia, ale działa ;)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 17 sierpnia 2017, 19:18

szulc pisze: też dostaniesz ten sam adres
Bo wszystkie te monety mają identyczny proces tworzenia adresów.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: szulc » czwartek, 17 sierpnia 2017, 20:16

rav3n_pl pisze:
szulc pisze: też dostaniesz ten sam adres
Bo wszystkie te monety mają identyczny proces tworzenia adresów.
no i wszystko w temacie ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: NEMCIO » środa, 27 grudnia 2017, 00:28

WItam
Mam podobny problem .. pomylilem portfel na nanopool.. za miast ETH dalem ten z ETC klasyka, przesylka poszla i .... jest widoczna przez etherscan.io
oczywiscie z blednym portfelem... jak to odkrecic jak zrobic zeby poszlo na wlasciwy , moj portfel jest na JAXX ETH i ETC...
czy jest mozliwosc odzyskania? nie jestem zbytni obiegany w tym i prosze o pomoc z gory dziekuje...

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: cookiz » wtorek, 20 lutego 2018, 22:02

witam zalozylem portfel ETC przez ta stronke
https://ethereumproject.github.io/etherwallet/
czy ktos juz tam cos ogarnial czy moze to jakis scam??
z gory dzieki

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chyba pomyliłem portfele...

Postautor: lolovip » czwartek, 21 października 2021, 20:28

NEMCIO pisze: środa, 27 grudnia 2017, 00:28 WItam
Mam podobny problem .. pomylilem portfel na nanopool.. za miast ETH dalem ten z ETC klasyka, przesylka poszla i .... jest widoczna przez etherscan.io
oczywiscie z blednym portfelem... jak to odkrecic jak zrobic zeby poszlo na wlasciwy , moj portfel jest na JAXX ETH i ETC...
czy jest mozliwosc odzyskania? nie jestem zbytni obiegany w tym i prosze o pomoc z gory dziekuje...

Udało ci się rozwiązać problem??
Też pomyliłem portfele :(

Wróć do „ETC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości