Wymiana BTC na ETC

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymiana BTC na ETC

Postautor: bambus002 » piątek, 2 czerwca 2017, 12:21

Witam,

Jako, że od pewnego czasu interesuję się BTC i jestem szczęśliwym posiadaczem kilku setnych jego części :D to chciałbym jednak zamienić ich pewną część na inne kryptowaluty. Padło akurat na ETC. Jest to dla mnie zabawa/inwestycja długoterminowa tzn chce po prostu mieć chociaż 2 różne kryptowaluty przez kilka lat - 1 standardową czyli BTC i inną w większej ilości, ale mniej popularną, której kurs może kiedyś poszybuje w górę :)

Do przetrzymywania BTC używam MultiBit HD, choć teraz już Electrum ze względu na problem związany z "błędnym hasłem" w MultiBit, który pojawił się niedawno, ale nie o tym miałem pisać...

Z kolei dla ETC zdecydowałem się na portfel JAXX choć chętnie zmieniłbym go na coś w stylu "portfela na mój komputer" jak w przypadku MultiBit czy Electrum. Tak jak na początku wspomniałem, przygodę z kryptowalutami dopiero rozpoczynam i mimo wstępnego researchu nie do końca mogłem znaleźć poradniki typu "rodzaje portfeli dla BTC" jaki jest na stronie bitcoin.pl, ale dla innych kryptowalut.

Do wymiany BTC na ETC chciałem skorzystać z portalu changelly.com lecz po wysłaniu minimalnej kwoty BTC jaką portal akceptuje nie otrzymałem ETC. Strona wyświetla komunikat że płatność nie została zrealizowana, aczkolwiek wysłane BTC jak mniemam zostały utracone skoro je wysłałem. Wiem, że transakcje bardzo małych kwot mogą trwać bardzo długo, ale nie chciałem początkowo ryzykować większej kwoty bez wcześniejszego sprawdzenia czy transakcje przebiegają bezproblemowo.


I stąd moje pytanie: Jaki portfel polecacie do przetrzymywania ETC oraz na jakich portalach (bez podawania danych osobowych) mogę wymienić BTC na ETC?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymiana BTC na ETC

Postautor: Bit-els » piątek, 2 czerwca 2017, 14:07

Przy małych wypłatach (500 $ dziennie) Poloniex nie chce danych osobowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymiana BTC na ETC

Postautor: mecenas » piątek, 2 czerwca 2017, 14:18

bambus002 pisze: na jakich portalach (bez podawania danych osobowych) mogę wymienić BTC na ETC?
https://shapeshift.io/#/coins
Zerknij tylko na limit jednorazowej wymiany.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymiana BTC na ETC

Postautor: Bit-els » piątek, 2 czerwca 2017, 14:53

No i prowizję. Od 1 do 2 %

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymiana BTC na ETC

Postautor: pm7 » piątek, 2 czerwca 2017, 20:09


Wróć do „ETC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość