Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: jagger3 » piątek, 5 sierpnia 2016, 22:54

Ja przesłałem z btc-e na Krakena ETH i nie rozdzielili tego. A te, co miałem wcześniej na krakenie, Kraken rzeczywiście ładnie rozdzielił. No cóż, najwyraźniej tak jak pisaliście, BTC-e "zabrało" sobie ETC i przy przesyłaniu od nich ETH (nie ruszanych od miesięcy) nie ma już "łańcuszka" etc...
A może przed wysłaniem ETH z btc-e powinienem był zrobić nowy adres (drugi) dla ETH na Krakenie? I to tylko moja wina, że nie rozdzielili...

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: rav3n_pl » piątek, 5 sierpnia 2016, 22:59

Koledzy ETC/ETH macie dwa wyjścia:
- użyć RAZ giełdy o które wiadomo, że rozdziela
- rozdzielić ręcznie samodzielnie
Szkoda tracić kasę na eksperymenty!
@jagger3, napisz do supportu i sprawdź na explorerze ETC czy na adres ETH na który wysyłałeś faktycznie weszła taka sama kwota ETC.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: jagger3 » piątek, 5 sierpnia 2016, 23:21

Cóż. W explorerze etc nie ma śladu. W explorerze eth jest ślad. Wygląda na to, że już z BTC-e wysłano bez etc.
Swoją drogą na Krakenie mam jeden adres dla ETH i ETC. Teraz stworzyłem drugi niby dla ETC, ale pojawił się równiez przy ETH.
Trochę to dziwne. Wygląda na to, że kto zdążył wysłać sobie z btc-e swoje ETH (najpewniej na Poloniexa), ten miał szansę otrzymać swoje ETC. A spóźnialscy jak ja, zostali w pewien sposób "okradzeni" przez BTC-e

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: rav3n_pl » piątek, 5 sierpnia 2016, 23:27

Wysyłając Z GIEŁDY wysyłasz na pewno tylko jedno ETx, wysyłając Z PORTFELA możesz wysłać oba ETx.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: jagger3 » piątek, 5 sierpnia 2016, 23:36

cóż. Dzięki. Pozostaje czekać na odpowiedź supportu krakena.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: powered » sobota, 6 sierpnia 2016, 00:15

Jeżeli w explorerze ETC nie ma tej transakcji to znaczy że są to coiny powstałe po forku lub już rozdzielone. Jeżeli trzymałeś je na giełdzie to nie można powiedzieć że: "nie ruszane od miesięcy" ponieważ przelałeś je do portfela giełdy.

Jeżeli już chcesz dochodzić gdzie są Twoje ETC, to pytaj o nie w btc-e, bo tam zostały rozdzielone na ETH i ETC

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: pm7 » sobota, 6 sierpnia 2016, 00:44

powered pisze:Jeżeli w explorerze ETC nie ma tej transakcji to znaczy że są to coiny powstałe po forku lub już rozdzielone. Jeżeli trzymałeś je na giełdzie to nie można powiedzieć że: "nie ruszane od miesięcy" ponieważ przelałeś je do portfela giełdy.
O właśnie. Ludzie zapominają, że wpłacając na giełdę przestają być właścicielami monet danej kryptowaluty, a mają tylko obietnice giełdy.
powered pisze: Jeżeli już chcesz dochodzić gdzie są Twoje ETC, to pytaj o nie w btc-e, bo tam zostały rozdzielone na ETH i ETC
jagger3 pisze:Ja przesłałem z btc-e na Krakena ETH i nie rozdzielili tego. A te, co miałem wcześniej na krakenie, Kraken rzeczywiście ładnie rozdzielił. No cóż, najwyraźniej tak jak pisaliście, BTC-e "zabrało" sobie ETC i przy przesyłaniu od nich ETH (nie ruszanych od miesięcy) nie ma już "łańcuszka" etc...
A może przed wysłaniem ETH z btc-e powinienem był zrobić nowy adres (drugi) dla ETH na Krakenie? I to tylko moja wina, że nie rozdzielili...
Ktoś wkleił info ponoć od BTC-e, że w pierwszych dwóch dniach nie zwrócili uwagi na powstanie ETC i rozdzielenie monet, więc przy wysyłaniu ETH tracili ETC. Prawdopodobnie jacyś "sprytni" wykonali mnóstwo transakcji w tą i z powrotem zyskując ETC. Raczej zapomnij o otrzymaniu ETC z trzymanych na BTC-e ETC.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: jagger3 » sobota, 6 sierpnia 2016, 12:11

oto odpowiedź od Krakena. Potwierdza to, o czym mówiliście. BTC-e wysłało tylko ETH. Czyli "mieszali" tymi ETH, które trzymałem u nich na giełdzie od kilku miesięcy i NIC z nimi nie robiłem.
Mail od Krakena:

"It depends on whether or not the other exchange sent us both ETH and ETC or only ETH. In this case it sounds like they only sent ETH. If Kraken receives both ETH and ETC, we will credit your account with both. If we only received ether on one of the chains, we will only credit your account on that chain."

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: grzem » sobota, 6 sierpnia 2016, 12:24

BTC-e, EXMO, Livecoin, CEX.io straciły najprawdopodobniej ETC swoich klientów. Zostały one wyjęte przez pierwszych wypłacających (niestety byłem na wakacjach).
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: powered » sobota, 6 sierpnia 2016, 14:48

jagger3 pisze: Czyli "mieszali" tymi ETH, które trzymałem u nich na giełdzie od kilku miesięcy i NIC z nimi nie robiłem
Wysyłając ETH na giełdę one nie sa już Twoje, one przechodzą następne kolejne transakcje w portfelu giełdy co jest zupełnie normalne.
A więc albo faktycznie właściciele BTC-e zaspali i nie wiedzieli że po forku wystąpi taka sytuacja że w momencie jak komuś wypłacą (kupione coiny po forku) to on może dostać ETH i ETC
Albo dobrze o tym wiedzieli i kasowali te coiny dla siebie.
Pisz do BTC-e. Jeżeli miałeś u nich ETH z przed forka, to powinni je rozdzielić i powinno Ci z automatu powstać na giełdzie saldo również z ETC.

Ja trzymałem trochę ETH w bittrex i tam zostały ładnie rozdzielone. Ale jak wysyłam do nich "stare" ETH to one są rozdzielane co widać w blockchain ale na moje saldo na giełdzie już nie trafiają, a więc można powiedzieć że podkradają ETC.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: grzem » środa, 10 sierpnia 2016, 20:45

Uwaga, użycie kontraktu do rozdzielania ETH/ETC powoduje utratę kontroli nad adresem. Wykonałem rozdzielenie 6 dni temu. Dzisiaj zdeponowałem ETH na tym adresie, po chwili wyszły na adres dla rozdzielania (same w kwocie identycznej jak 6 dni temu). Na szczęście ETH poszły dalej do mnie, ale przez chwilę czułem się okradziony.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Wróć do „ETC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości