Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Rozdzielenie ETH od ETC w portfelu

Postautor: powered » sobota, 30 lipca 2016, 11:34

Mam Ethereum Wallet który nie został uaktualniony po forku a wiec działa teraz w sieci ETC (saldo i bloki ma takie jak widać w block explorer ETC )
Ale jak robię z niego przelew to ta transakcja propagowana i widoczna jest również w sieci ETH. Czyli saldo ETH również mi maleje. I o co tu chodzi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Rumcajs » sobota, 30 lipca 2016, 11:46

zobacz w wątku o eth kilka stron wczesniej tam były tematy odnośnie walletów i odzyskania ETC, ja osobiscie niemam eth i etc to nie pomoge z walletem.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: pm7 » sobota, 30 lipca 2016, 13:13

Podpis transakcji z ETC/ETH zadziała w obu sieciach, jeżeli jest odpowiednie saldo.
To zresztą jest z tego co zrozumiałem przyczyną odmówienia przez BTC-e oddania ludziom ETC:
w momencie wysyłania ETH na żądania użytkowników do poloniex, poloniex kopiowało transakcje i rozgłaszało ją także w ETC.
Chwalili się wręcz to funkcją, obiecując wpisać wszystkie otrzymane monety do sald, a wysyłać zgodnie z żądaniem użytkownika jeden fork (efektywnie rozdzielając monety).
W tym momencie, jeżeli większość monet ETC należących do BTC-e zostało wysłanych, nie bardzo mają co oddać :)
Poloniex niby wysłało informacje o tym BTC-e, ale dopiero po tym, jak stracili większość, więc czemu mają tracić czas na przeliczanie sald ETC i implementację następnego altcoina (tym efektywnie jest dla nich ETC) i pilnowanie rozdzielenia transakcji?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: powered » sobota, 30 lipca 2016, 14:05

Nie bardzo tego rozumiem
Robiąc przelew w ETC to robi się również przelew w ETH a coiny w rezultacie trafiają (za pośrednictwem jeszcze jednej kolejnej transakcji) pod ten adres:
http://etherscan.io/address/0xe94b04a0f ... 5693dd5ff3
na który widać co chwile przelewane są jakieś ETH. Czyj to adres? Dlaczego istnieje taki sam adres w ETH, jeżeli adres w ETC na który został zrobiony przelew utworzony został po forku?

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: afrus » sobota, 30 lipca 2016, 16:30

Ja kopię teraz równocześnie obie i obie spływają na 1 adres ale są widoczne osobno :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Bitmar » sobota, 30 lipca 2016, 16:55

powered pisze: Robiąc przelew w ETC to robi się również przelew w ETH
to jest jasne, dopiero coiny wykopane w forku ETC będą odrzucane w ETH.
bitcoin.pl pisze: Wszystkie transakcje wydające monety wykopane przed forkiem będą poprawne w obu sieciach, i obie sieci będą je akceptować i dołączać do swoich bloków. Transakcje zaczną być odrzucane przez konkurencyjne forki w momencie, gdy zaczną być wydawane monety wykopane „nie w tym forku”. W takiej sytuacji tylko gałąź która wydobyła dane monety będzie akceptować ich wydawanie. Także kolejne transakcje wydające wyjścia z „wmieszanymi” nowymi monetami nie będą prawidłowe w drugim forku.

powered pisze: coiny w rezultacie trafiają (za pośrednictwem jeszcze jednej kolejnej transakcji) pod ten adres:
To już chyba jakaś specyfika ETH.... nie wiem, albo nie rozumiem tego co napisałeś
powered pisze: Dlaczego istnieje taki sam adres w ETH, jeżeli adres w ETC na który został zrobiony przelew utworzony został po forku?
Adres to tylko klucz publiczny i prywatny, jako taki nie istnieje w sieci dopóki nie zostanie zatwierdzona transakcja odwołująca się do danego adresu. Gdyby wszystkie adresy były w blockchainie to potrzebowalibyśmy tylu dysków twardych, że wypełniłyby nasz układ słoneczny ;)
Jeśli utworzysz jakiś adres w ETC to klucz prywatny będzie taki sam jak do takiego samego adresu w ETH. teoretycznie jeżeli wyślemy komuś 100ETC (wykopanych przed forkiem)to ten ktoś będzie miał dostęp do ETH.
Tak też działa poloniex, jak wyślemy im ETH to wysyłamy od razu ETC. Poloniex sobie je miesza z nowo wykopanymi monetami i dalej można je wydawać już bezpiecznie.

niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, w ETH może to być trochę inaczej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: powered » sobota, 30 lipca 2016, 18:40

Miałem coiny z przed forka. Teraz po forku jest możliwość aby wydawać je jako ETH i ETC. Więc zrobiłem sobie kopię i mam dwa wallety. Ale gdy wydaję ETC to ubywa mi również ETH, więc jednak to nie jest takie proste aby mieć i wydawać osobno ETC i ETH. Najpierw chyba trzeba wydać ETH (trzeba zrobić przelew na nowy adres stworzony po forku)?

A co do tworzenia się adresu w momencie robienia transakcji. Ten adres ETH do którego dałem linka i gdzie wśród innych transakcji trafiły również moje ETH istnieje już od dawna, a więc nie powstał w momencie mojej transakcji.
No chyba że to nie jest zwykły adres, teraz zauważyłem że tam pisze "Contract Address" ale co kilka minut jest tam jakaś transakcja. I jest on powiązany z tym adresem (Contract Creator): http://etherscan.io/address/0x33d0edc9d ... fdd24a56ee

Trochę tego nie ogarniam i zupełnie nie zrozumiałe jest dlaczego robiąc transakcję ETC coiny ETH trafiają na jakiś istniejący już i używany adres.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Bitmar » sobota, 30 lipca 2016, 19:02

powered pisze: trzeba zrobić przelew na nowy adres stworzony po forku
Nie ma różnicy czy adres sobie wygenerowałeś przed czy po forku. Jeśli jest pusty nie jest zapisany ani w blockchainie ETC ani ETH.
powered pisze: Trochę tego nie ogarniam i zupełnie nie zrozumiałe jest dlaczego robiąc transakcję ETC coiny ETH trafiają na jakiś istniejący już i używany adres.
Trzeba byłoby sprawdzić w specyfikacji ETH. ETH nie działa tak samo jak BTC.
powered pisze: więc jednak to nie jest takie proste aby mieć i wydawać osobno ETC i ETH.
Jeśli chce się to zrobić samemu to nie jest. Lepiej chyba posłać na poloniex, tam wyprać ETH z ETC i wypłacić do portfeli. Samemu też to można zrobić, ale nie będę podejmował tematu jak bo to nie jest BTC. Niech się wypowie znawca od ETH jeśli taki jest :) Strzelam (bez złośliwości), że raczej sami spekulanci bez wiedzy ;)

Generalnie trzeba bardzo uważać co się robi. Wysyłając komuś ETC (wykopane przed forkiem) możemy mu dać również swoje ETH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Rumcajs » sobota, 30 lipca 2016, 19:16

No tak dlatego trzeba rozdzielić Eth od ETC i przenieść je na ich osobne chainy po forku. Ktoś pisał w wątku od Eth żeby nie aktualizować walleta z przed forka (bo zrobił błąd i jak wyskoczyło mu info o aktualizacji to dał zgode) tylko ze starego walleta z przed forka wysłać Eth (bo etc nie będzie widoczne wg mnie) na Poloniexa a poloniex automatycznie zobaczy że to stary eth i go rozdzieli na Eth i Etc i na saldzie sie pojawią 2 coiny osobne Eth i Etc. I (mowie o poloniexie nadal) będą już rozdzielone na osobne adresy w nowych chainach po forku i wtedy juz bedzie można osobno wydawać eth i osobno etc bez ryzyka że wysyłając gdziec ETC ze starego walleta wyślą sie razem z nim ETH. Więcej pisało w watku o eth w z przed kilku dni temu postach. Ale ja bym użył poloniexa żeby nie ryzykować samemu (w sensie bez używania giełdy).
PS. ale doczytaj jeszcze dokładniejsze wyjaśnienia bo ja pisze z pamięci co zapamiętałem z postów z przed kilku dni + to jak to zrozumiałem po swojemu.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 lipca 2016, 20:07 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: afrus » sobota, 30 lipca 2016, 19:32

Odchodzicie od tematu jak zwykle :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: rav3n_pl » sobota, 30 lipca 2016, 20:05

powered pisze: Mam Ethereum Wallet który nie został uaktualniony po forku a wiec działa teraz w sieci ETC (saldo i bloki ma takie jak widać w block explorer ETC )
Ale jak robię z niego przelew to ta transakcja propagowana i widoczna jest również w sieci ETH. Czyli saldo ETH również mi maleje. I o co tu chodzi?
Fork spowodował powstanie osobnych łańcuchów bloków.
Ponieważ oba łańcuchy mają wspólne źródło, monety z przed forka są widoczne w obu łańcuchach: jako ETH i ETC.
Jeżeli wysyłasz monety "przedforkowe" (wydobyte przed forkiem) to transakcja taka jest poprawna w obu sorkach - wysyłając ETH wysyłasz jednocześnie ETC i odwrotnie.
Nie ma możliwości, aby to rozdzielić.
Jedną szansą dla Ciebie (jeżeli chcesz "ocalić" monety w obu forkach) jest zrobienie na giełdzie adresu wpłaty ETC i ETH (powinny być identyczne) i przelanie środków na giełdę.
Następnie już z giełdy przelać sobie "z powrotem" ETC i ETH na nowe, inne, różne adresy w osobnych portfelach.
Giełda powinna po swojej stronie wysłać odpowiednie monety. Jeżeli jednak by jej "coś" nie wyszło, można sprawdzić w explorerze czy w odpowiednich adresach nie pojawiły się monety z drugiego forka.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Wymazywanie » sobota, 30 lipca 2016, 20:08

Rumcajs pisze: No tak dlatego trzeba rozdzielić Eth od ETC i przenieść je na ich osobne chainy po forku.
To po forku ETC i ETH są wg Ciebie w jednym łańcuchu? :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Rumcajs » sobota, 30 lipca 2016, 20:11

Nie, skąd taki wniosek nie napisałem tego. Właśnie istnieją oba naraz (edit: w blokach z przed forka) dlatego trzeba je rozdzielić, w sumie napisałem to samo co rav3n_pl napisał innymi technicznymi słowami. Nie jestem górnikiem i ciężej mi było to przekazać.
Mam na myśli że po forku w łąńcuchu Eth jest już SAM eth i nie ma z nim przyklejonego Etc. Może tak będzie bardziej zrozumiale. No nie jest bardziej zrozumiale sam sobie zaprzeczyłem. rav3n_pl to lepiej opisał co miałem na myśli. Po forku są w osobnych łańcuchach. Ale wysyłąjąc na poloniexa on rozdziela blockchaina na 2 nowe po forku i na osobnych saldach mamy eth i etc, wiesz że to miałem na myśli no :P I wtedy jak pisałem można już bez straty eth lub etc wysyłać/sprzedawać te drugie bo ma sie obie wersje w osobnych aktualnych blockchainach.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 lipca 2016, 20:26 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: rav3n_pl » sobota, 30 lipca 2016, 20:26

Żeby problem nie zaistniał, klienci z obu forków musieliby się wzajemnie banować i nie przesyłać transakcji.
Innym wyjściem byłoby wprowadzenie w jednej z sieci takiej zmiany, która w drugiej jest nie akceptowalna (np. zmiana w budowie transakcji).
Jednak skoro jedyną różnicą jest kod odpowiedzialny za hardfork, problem będzie obecny aż do wmieszania dużej ilości monet "poforkowych" w obu sieciach. Wmieszania monet zmienionych przez fork również spowoduje, że co raz więcej transakcji będzie poprawnych tylko w jednym z forków.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: prezes » sobota, 30 lipca 2016, 21:00

rav3n_pl pisze: Nie ma możliwości, aby to rozdzielić.
Jedną szansą dla Ciebie (jeżeli chcesz "ocalić" monety w obu forkach) jest zrobienie na giełdzie adresu wpłaty ETC i ETH (powinny być identyczne) i przelanie środków na giełdę.
Następnie już z giełdy przelać sobie "z powrotem" ETC i ETH na nowe, inne, różne adresy w osobnych portfelach.
To jak to giełda rozdziela, skoro nie ma możliwości żeby to rozdzielić?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: rav3n_pl » sobota, 30 lipca 2016, 21:08

Wystarczy że zmiesza z nowymi (wykopanymi po forku) monetami w jednej transakcji.
Tak przynajmniej byłoby w BTC i pochodnych.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Bitmar » sobota, 30 lipca 2016, 21:12

@prezes, Przykładowo masz 1 ETC wykopane sprzed forka i 1ETC wykopane po. Wysyłasz to na 1 adres, a potem robisz przelew tych 2ETC na trzeci adres i już "teoretycznie" nie powinno być to widoczne w forku ETH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: powered » sobota, 30 lipca 2016, 21:26

rav3n_pl pisze: Jedną szansą dla Ciebie (jeżeli chcesz "ocalić" monety w obu forkach) jest zrobienie na giełdzie adresu wpłaty ETC i ETH (powinny być identyczne) i przelanie środków na giełdę.
Tylko że utworzone adresy ETC i ETH na poloniex nie są identyczne.
I co należy przelać na giełdę. ETC ze starego waleta na adres ETC giełdy, czy ETH z nowego waleta na dres ETH giełdy?
ETC ze starego waleta nie mam zamiaru wysyłać ponieważ wyparowują mi w tym czasie o wiele wartościowsze ETH :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: rav3n_pl » sobota, 30 lipca 2016, 21:41

Pisz do supportu. Jeżeli nie dają takiej opcji to jest kicha.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Bitmar » sobota, 30 lipca 2016, 21:50

powered pisze: I co należy przelać na giełdę.
ETH na adres ETH na poloniex. Wyślij jakąś małą ilość na próbę.

Wróć do „ETC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości