Rozważania na temat kursu ETC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: prezes » czwartek, 16 sierpnia 2018, 10:07

Potencjał jest potężny ale na szybki pump&dump.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: tonyxxl » czwartek, 16 sierpnia 2018, 10:16

prezes pisze: Potencjał jest potężny ale na szybki pump&dump.
na to liczę, 0,003 BTC za każde ETC mi wystarczy 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: adam1226 » czwartek, 16 sierpnia 2018, 13:25

prezes pisze: Potencjał jest potężny ale na szybki pump&dump.
tak, jesli dojdzie choc w okolice poprzedniego high (18-20) to shortuje
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Lester » czwartek, 16 sierpnia 2018, 19:35

tonyxxl pisze: Pompka raczej nieunikniona.
prezes pisze: Potencjał jest potężny ale na szybki pump&dump.
Zagrałem dziś pod to nieco w ciemno, tak na 'ryzyk fizyk' nie wgłębiając się jakoś szczególnie w temat. Nie powinienem na tym raczej stracić, najwyżej jak spadnie, to poczekam aż btc odbije, a coraz bardziej bycze mam nastroje. Nie wykluczam też zjazdu jeszcze, ale dalej powinien raczej rosnąć, albo bujać kursem (np. między 5k a 7k, które sądzę, że raczej przebije niebawem - w perspektywie tygodni); jak się wstrzelisz w 'środek trendu', to nie stracisz.

A z repkami to się wstrzymam; jak się okaże że mieliście nosa, to nie będę żałował. Minusów oczywiście nie daję, ;) wiadomo że ryzyko się bierze całe na siebie.

Dodano po 30 minutach 18 sekundach:
Kupiłem dziś po południu 17 szt. etc z 'groszami' po ok. 14$, teraz Ethereum Classic jest za 14.83 i właśnie wskoczyło do pierwszej dziesiątki na coinmarketcap - zobaczymy czy to się okaże dobry zwiastun. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: benq » czwartek, 16 sierpnia 2018, 20:35

@Lester, Ja ETC traktuje jako hold forever. Jakby kiedyś coś się odwaliło i z jakichś niewyjaśnionych przyczyn nastąpił flippening (a właściwie powrót do "prawdziwego" ETH czyli ETC), to wtedy odkopię moje ETC kupione <10 usd.
Jeśli nie, to niech się kiszą, choćby miały zniknąć :lol:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Lester » czwartek, 16 sierpnia 2018, 21:26

@benq, serio? :shock:
Aż tak wysoko oceniasz ETC? "Prawdziwe" ETH - to mocne słowa. To mi zagwozdkę dałeś.

Znikania to nie lubię. :D U mnie nic nie ma znikać. 8-) Rozumiem tymczasowe topnienie, ale potem w końcu zawsze odbija, odrabia...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: benq » czwartek, 16 sierpnia 2018, 21:42

@Lester, To jest dokładnie ta sama sytuacja co z BTC i BCH.
BCH jest tym "prawdziwszym" Bitcoinem ideologicznie (ale nie pod względem całokształtu włożone pracy - absolutnie nie chcę wszczynać tej wojenki, mam dość - więc nie ciągnijcie plis).
Tak samo jest z ETC - to ETH się "sforkowało" i odłączyło, uzyskując poparcie większości i tym samym zachowując nazwę, tymczasem ETC kontynuuje starą wersję łańcucha. ;)
Tutaj proszę artykulik po polsku przypominający historie powstania:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ia/3ctfk16
Lepsze źródła znajdziesz bez problemu w necie, jeśli Cię zainteresuje.

Także ja mam bodajże 20-30 ETC w razie W - nie za bardzo wierzę w takie dzikie akcje, ale lubię być gotowy na wszystko. ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Lester » piątek, 17 sierpnia 2018, 17:13

benq pisze: Ja ETC traktuje jako hold forever.
Rozumiem twój punkt widzenia, ale mnie to nie kręci. Krypto-pieniądz musi być w ruchu, swobodnie przepływać w kierunku altów (i/lub btc), które rosną, dają zyski (wiem, że to ładnie brzmi w teorii i że wykresy fajnie czyta się od prawej strony). :) Co prawda wcześniej pisałem, nastawiałem się na hodlowanie, ale chyba właśnie zmieniłem zdanie. :) Można długo trzymać jakieś nieduże ilości słabo wycenionej waluty, albo jak ktoś chce sobie tak odkładać oszczędności, które może zamrozić na długi okres. Jednak zarabiać lepiej jest, gdy się aktywnie spekuluje. Wszystko zależy od "intencji", że tak się wyrażę.

Przejrzałem wątek od początku i chciałbym nawiązać do tych postów, chociaż obiło mi się tu o uszy, że Wymazywanie zrobił sobie dłuższą przerwę od forum:
Wymazywanie pisze:Każdy, kto kupuje ETC, kopie ETC, wspiera w jakikolwiek sposób ETC, równocześnie przyjmuje, że środki attackera to środki LEGALNIE zdobyte. Więc jeśli kiedyś byłby zrzut tej dużej ilości, nawet części (i pewnie kilkadziesiąt % w dół), taka osoba nie ma wg mnie prawa pisać, że ETC to scam ani biadolić i płakać po forach i trolboxach. :)
Wiem, że potem nie tyle zmienił on zdanie, co uznał, że jednak warto pospekulować na etc - ale tak sobie myślę, że ta kradzież to jednak taki trochę wrzód na dupie etc. Raczej nie ma zbyt dużych szans na flippening w jakiejś nieodległej przyszłości.
Wymazywanie pisze:ETC wydaje się być najmocniej z reszty coinów skorelowane z XMR (negatywnie oczywiście), jeśli XMR przystopuje/skorekci, ETC pójdzie do góry, tak jak teraz zresztą widzimy.
https://www.tradingview.com/x/8FHZIyl6/
A to ciekawe, bo teraz akurat są przepychanki z XMR o 10-tą pozycję, na którą z powrotem wskoczył Monero. Na czym to skorelowanie polega?

Dodano po 7 godzinach 5 minutach 25 sekundach:
Skoro już zacząłem wczoraj o tym rankingu coinmarketcap, to TRON właśnie wyprzedził Ethereum Classic spychając na 12 miejsce. :) No ale poczekam do przyszłego tygodnia i jak się nic nie zacznie dziać, to zamienię na coś innego.

Dodano po 3 minutach 48 sekundach:
Z powrotem się zamienili - idą łeb w łeb. ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Mski » wtorek, 6 listopada 2018, 15:59



Pozytywny retest od gory trójkąta zniżkującego i do tego cup and handle. Myslicie ze realne przy obecnym zachowaniu btc?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Lester » piątek, 23 listopada 2018, 21:16

Nieźle spadło to Ethereum Classic. Jeszcze w połowie sierpnie kosztowało prawie 15 $ (kupiłem wtedy trochę za 14 $). Dobrze, że zaraz potem wyszedłem z tej inwestycji. Dziś stoi za 5 $. Czy zmierza ku upadkowi, czy się podniesie?

Dodano po 1 godzinie 5 minutach 11 sekundach:
Da się to gdzieś szortować? :D

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: koparki » piątek, 23 listopada 2018, 21:35

da się na bitfinex ale nie polecam bo mało płynny .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: benq » piątek, 23 listopada 2018, 21:42

@Lester, Patrząc procentowo, to "zwykłe" ETH kosztowało ponad $400 w sierpniu, obecnie $120. Nie powiedziałbym, że zmierza ku upadkowi, taki mamy klimat na rynku ;)

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: koparki » piątek, 23 listopada 2018, 22:00

ETC zawsze uważałem za kojna jednego sezonu i dziwiłem się że pozostał i ma niezłą kapitalizację, projektów na etc jak na lekarstwo. Nie chciałbym tego kisić, juz lepiej rokuje lisk ;)
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: Lester » piątek, 23 listopada 2018, 23:45

@benq, pożyjemy, zobaczymy. Mi się wydaje, że etc pomału dalej będzie traciło swą pozycję. Teraz jest na 16-stym miejscu na coinmarketcap.com. Czas pokaże, kto ma rację.
Wiem, że [prawie] wszystkie krypto spadają, ale niektóre spadają bardziej. Niektóre będą powoli dogorywać. Jak już trzymać, to te, co lepiej rokują - ale to już każdy subiektywnie musi ocenić które. Wiem, że to brzmi banalnie, ale tak jest. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: benq » sobota, 24 listopada 2018, 07:39

@Lester, jasne, chodziło mi tylko o to, że ETH procentowo spadło mocniej niż ETC.
Jeśli chodzi o używalność, społeczność, moc sieci, wolumen to bezdyskusyjnie wygrywa ETH. Szanse na flippening daję 1/50.
Niemniej jednak tak już mam, że lubię jakieś drobne ilości niszowych rzeczy trzymać, bo raz na jakiś czas one zaliczają potężne, niespodziewane skoki. Oczywiście takie zakupy to tylko i wyłącznie kiedy masz już wszystkie poważne rzeczy, które chciałeś mieć :)

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: jpr » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 21:53



Devsi opuszczają projekt

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: koparki » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 22:26

wobec powyższego dziwny był ten ostatni wzrost na etc
Classic ostatnio wyglądał lepiej niż rynek
Projekty potraciły na wartości skokowo , niemal z dnia na dzień w jednej fali 50%, te mniej wartościowe zginą niestety. ETC jest dziwnym, mało wartościowym projektem modnym wśród górników i spekulantów swego czasu, nie stworzył się jakiś mocny ekosystem projektów na tę sieć , ATM-y też go nie obsługują , za VPN-a nim nie zapłacisz. ETC ma dużą juz obecnie konkurencję.
Drugi w kolejce do umierania jest NEO moim zdaniem.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 22:49

Bardzo prawdopodobne że to już jest trup, chociaż z akceptacją dość dużą na giełdach (Coinbase - niby dlaczego jest tam ETC a nie ma BTG). Niby pierwszy ETH, który przez dwa lata nie stworzył kompletnie NIC. To fakty. Te projekty, które nic nie wnoszą, łącznie z setkami ICO powinno powymierać a kasa powędrować w miejsca gdzie się faktycznie coś dzieje. Takie spadki są BARDZO DOBRE, może nie dla posiadaczy BTC ,ale na pewno dla różnych projektów u których Dev cokolwiek robią, aby spopularyzować projekt, wprowadzać nowe zastosowanie. To jest dobre dla crypto jako całość. Spekulacja jest spoko,ale w ramach zdrowego rozsądku. Dodatkowo ja osobiście liczę że moc koparek powędruje we właściwym kierunku.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: jupp82 » wtorek, 4 grudnia 2018, 02:58

Tzn w jakim kierunku?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania na temat kursu ETC

Postautor: benq » wtorek, 4 grudnia 2018, 07:30

@koparki, @jpr, @socjolog2008,
Spokojnie, it’s not over:
https://mobile.twitter.com/stunad620

ETCDEV był jednym z 5 dużych teamów, pozostałe 4 nadal pracują, a nawet poszukują pracowników.
(IOHK, ETC Co-op, ETC Labs)

Biura w San Francisco i Singapurze również mają się dobrze, są nowi partnerzy, żaden delisting giełdowy nie został ogłoszony.

Wróć do „ETC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości