Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: maryanlukuts » wtorek, 1 lutego 2022, 21:47

Witam.

Mam serwer VPS Debian 9. Błędy pojawiają się na etapie kompilacji portfela fork (./bin/gbuild ../funcoin/contrib/gitian-descriptors/qt-win32.yml)
Właśnie:
--- Building for precise amd64 ---
Stopping target if it is up
Making a new image copy
Starting target
Checking if target is up..............................
lxc-execute: start.c: lxc_spawn: 1079 Failed to find gateway addresses.
lxc-execute: start.c: __lxc_start: 1346 Failed to spawn container "gitian".
./bin/gbuild:23:in `system!': failed to run on-target true (RuntimeError)
from ./bin/gbuild:76:in `build_one_configuration'
from ./bin/gbuild:341:in `block (2 levels) in <main>'
from ./bin/gbuild:336:in `each'
from ./bin/gbuild:336:in `block in <main>'
from ./bin/gbuild:334:in `each'
from ./bin/gbuild:334:in `<main>'

Może ktoś to naprawić? Zapraszam na pm.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: garlonicon » wtorek, 1 lutego 2022, 22:44

Możesz zacząć od maszyny wirtualnej, na przykład z Ubuntu, pobrać tam MinGW i idąc zgodnie z instrukcją budowania pod Windowsa (w sumie konkretniej, to WSL, nazwy będą analogiczne) poskładać exeka, a później go przesłać na Windowsa. Swego czasu próbowałem budować rzeczy na serwerach i jest to o tyle kłopotliwe, że zwykle na takim serwerze masz wersję stabilną, która jednak jest dość stara. Oznacza to tyle, że zazwyczaj trzeba samemu aktualizować kompilator oraz inne zależności, co może być kłopotliwe.

Taki Debian 9 został wydany w 2017. To było pięć lat temu. Jak próbujesz poskładać jakąś nowszą wersję klienta, w stylu 22.0, to może się okazać, że cały system trzeba będzie zaktualizować, aby zrobić to względnie wygodnie. Dlatego do takich celów polecam raczej maszyny wirtualne, chyba że jesteś w stanie w miarę prosto przerzucić się na nowsze wersje tego, co masz na serwerze; to w sumie zależy od firmy hostingowej, w różnych firmach różnie z tym bywa.

Inną kwestią są zasoby samego serwera: zwykle miejsca na dysku jest dość niewiele, moc i liczba procesorów bywa różna, za to połączenie sieciowe jest eleganckie, ma dużą przepustowość i niewielkie limity bądź ich brak. Przy budowaniu binarek potrzebujesz sytuacji odwrotnej: dobrego procesora, pamięci i miejsca na dysku, a sieć może być domowa z miesięcznym limitem transferu. Dlatego zastanów się, czy na pewno chcesz składać binarki na serwerze.

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: dymonek » środa, 2 lutego 2022, 08:27

Zapewne googlowałeś temat ale mimo wszystko :D

Use ifconfig and see if you have a br0 or a lxcbr0 device. You probably have a lxcbr0 device, in which case you will need to do export LXC_BRIDGE=lxcbr0. You will then have to run sudo ifconfig lxcbr0 up 10.0.2.2.

If you see br0, you probably need to run sudo ifconfig br0 up 10.0.2.2.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: maryanlukuts » piątek, 4 lutego 2022, 22:05

dymonek pisze: środa, 2 lutego 2022, 08:27 Use ifconfig and
dymonek pisze: środa, 2 lutego 2022, 08:27Use ifconfig and see if you have a br0 or a lxcbr0 device. You probably have a lxcbr0 device, in which case you will need to do export LXC_BRIDGE=lxcbr0. You will then have to run sudo ifconfig lxcbr0 up 10.0.2.2.

If you see br0, you probably need to run sudo ifconfig br0 up 10.0.2.2.
Ale jak to zastosować? W ogóle nie rozumiem :)

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: dymonek » piątek, 4 lutego 2022, 22:08

maryanlukuts pisze: piątek, 4 lutego 2022, 22:05maryanlukuts



otwierasz terminal :D wpisujesz :
ifconfig
i pokaż co ci sie wyświetliło xD
jeśli masz lxcbr0
to w terminalu wpisujesz
sudo ifconfig lxcbr0 10.0.2.2

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: maryanlukuts » piątek, 4 lutego 2022, 22:17

dymonek pisze: piątek, 4 lutego 2022, 22:08ifconfig
eth0: flags=4163<UP,BROADCAST,RUNNING,MULTICAST> mtu 1500
inet 91.228.197.169 netmask 255.255.252.0 broadcast 91.228.199.255
inet6 fe80::216:3cff:fe81:c4f0 prefixlen 64 scopeid 0x20<link>
ether 00:16:3c:81:c4:f0 txqueuelen 1000 (Ethernet)
RX packets 67111510 bytes 6139302478 (5.7 GiB)
RX errors 0 dropped 150464 overruns 0 frame 0
TX packets 345857 bytes 33030106 (31.4 MiB)
TX errors 0 dropped 0 overruns 0 carrier 0 collisions 0

lo: flags=73<UP,LOOPBACK,RUNNING> mtu 65536
inet 127.0.0.1 netmask 255.0.0.0
inet6 ::1 prefixlen 128 scopeid 0x10<host>
loop txqueuelen 1 (Local Loopback)
RX packets 47119 bytes 725100291 (691.5 MiB)
RX errors 0 dropped 0 overruns 0 frame 0
TX packets 47119 bytes 725100291 (691.5 MiB)
TX errors 0 dropped 0 overruns 0 carrier 0 collisions 0

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: dymonek » piątek, 4 lutego 2022, 22:20

maryanlukuts pisze:
dymonek pisze: piątek, 4 lutego 2022, 22:08ifconfig
To pokazuje: :)
-bash: ifconfig: command not found
no to wpisz:
apt install net-tools
a po instalacji jeszcze raz wpisz
ifconfig

na jakim poziomie ogarniasz linuxa ? :D

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: maryanlukuts » piątek, 4 lutego 2022, 22:27

dymonek pisze: piątek, 4 lutego 2022, 22:20na jakim poziomie ogarniasz linuxa ?
Zero :)

Wyżej copy-past po komandzie ifconfig

Nie widzę tam a ni lxcbr0 a nie bcr0 :(

A jak wpisuje sudo ifconfig lxcbr0 10.0.2.2
to

SIOCSIFADDR: No such device
lxcbr0: ERROR while getting interface flags: No such device

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: dymonek » piątek, 4 lutego 2022, 23:10

dobra bo sie zakręciłem :D wszystkie te poradnik w necie dotyczą stawiania na maszynie wirtualnej, a ty to stawiasz na VPS cyberfolks.
te dwa błedy co wyskakują
lxc-execute: start.c: lxc_spawn: 1079 Failed to find gateway addresses. (
lxc-execute: start.c: __lxc_start: 1346 Failed to spawn container "gitian".

pierwszy bład dotyczy kontenera lxc i mówi że nie udało się znaleźć adresów bramy :D
drugi to że nie da się utworzyć kontenera gitian.

Zweryfikuj czy ten poradnik którego używasz do skompilowania tego nie jest przeznaczony pod maszynę wirtualna bo na bank jest :P trzeba by było edytować pare rzeczy ale szkoda zachodu.

Dodano po 10 minutach 6 sekundach:
a w ogóle to już sie nie używa tego gitian-a tylko guix :D nawet na ich stronie jest napisane https://gitian.org/

miłej zabawy
https://github.com/bitcoin/bitcoin/blob ... INSTALL.md
:D

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: maryanlukuts » sobota, 5 lutego 2022, 15:20

dymonek pisze: piątek, 4 lutego 2022, 23:20a w ogóle to już sie nie używa tego gitian-a tylko guix
To teraz inny problem: guix można używać tylko na ubuntu 21.04 i wyżej, a repozytoriów bitcoina nie ma dla 21.04, tak samo nie ma pakietu libqt4-dev :(

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: garlonicon » sobota, 5 lutego 2022, 15:45

guix można używać tylko na ubuntu 21.04 i wyżej
Przede wszystkim zobacz, do jakich systemów jest kierowana instrukcja, z której korzystasz. Jak już wspominałem wcześniej, być może najpierw należałoby zaktualizować system, zanim zaczniesz instalować cokolwiek. A jeśli chcesz to robić na serwerze, to najpierw zobacz, jakie możliwości oferuje firma hostingowa (w sensie dostępnych wersji systemu) i w jaki sposób przeprowadzić aktualizację systemu, aby nie zepsuć tego, co teraz na tym serwerze stoi (jeśli masz tam postawione coś ważnego).

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: maryanlukuts » sobota, 5 lutego 2022, 16:20

garlonicon pisze: sobota, 5 lutego 2022, 15:45Przede wszystkim zobacz, do jakich systemów jest kierowana instrukcja
Instrucja dla Ubuntu 16.4, a kompilacja exe pliku Windows dla Debian.
Sprobowałem robić i na VPS hostyngu i na localnym. Te same problemy tam i tam.

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: dymonek » sobota, 5 lutego 2022, 20:33

maryanlukuts pisze:
tu masz pod debiana 9


jedynie musisz zmienic
export HOSTS='x86_64-apple-darwin18'
na
export HOSTS='x86_64-w64-mingw32'


Obrazek


Edit po 5 godzinach skompilowało sie wszystko :D
na wszelki wypadek żeby zaoszczędzić Ci czasu skompilowany plik bedziesz miał w lokacji
/bitcoin/guix-build-22.0/output/x86_64-w64-mingw32



Obrazek

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: maryanlukuts » niedziela, 6 lutego 2022, 09:11

dymonek pisze: sobota, 5 lutego 2022, 20:33Edit po 5 godzinach skompilowało sie wszystko
Ogromny szacunek za twoją pomoc. Udało mi się zbudować portfel bitcoin w wersji 22.0
Ale teraz muszę zbudować portfel kolejnej monety (https://github.com/emona-project/emona.git) i nie wiem, co naprawić w tym kodzie.
Teraz na etapie ./contrib/guix/guix-build otrzymuję wiadomość -bash: ./contrib/guix/guix-build: No such file or directory

P.S.: Może się uda, trochę skombinował, kopiował teczki quix od bitcoin do emona. Znowu czekam 5 godzin :)

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: dymonek » niedziela, 6 lutego 2022, 09:33

maryanlukuts pisze:
dymonek pisze: sobota, 5 lutego 2022, 20:33Edit po 5 godzinach skompilowało sie wszystko
Ogromny szacunek za twoją pomoc. Udało mi się zbudować portfel bitcoin w wersji 22.0
Ale teraz muszę zbudować portfel kolejnej monety (https://github.com/emona-project/emona.git) i nie wiem, co naprawić w tym kodzie.
Teraz na etapie ./contrib/guix/guix-build otrzymuję wiadomość -bash: ./contrib/guix/guix-build: No such file or directory

P.S.: Może się uda, trochę skombinował, kopiował teczki quix od bitcoin do emona. Znowu czekam 5 godzin :)
tu masz napisane :P

https://github.com/emona-project/emona/ ... process.md

staraj się zwykle czytać pliczki README.md / INSTALL
w tym przypadku tu masz opis różnych instalacji tego czegoś co próbujesz instalować
https://github.com/emona-project/emona/ ... /README.md


jak coś to ide spać xD w nocy będę to jeśli będzie nadal problem to napisze co robić

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 stycznia 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osoby, która skonfiguruje dla mnie wirtualny serwer do skompilowania portfela bitcoin dla Windows.

Postautor: maryanlukuts » niedziela, 6 lutego 2022, 11:19

dymonek pisze: niedziela, 6 lutego 2022, 09:33tu masz napisane
Dobranoc.
Nie, to nie zadziała, bo napisane tam bzdury. Sklonowałem tę monetę z litecoin. Portfel działa na Linuksie, ale nie mogę go stworzyć pod Windows.

Wróć do „Szukam/dam pracę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości