Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 1 czerwca 2021, 17:01

Witajcie.
Będą chętni aby zorganizować pozew zbiorowy przeciwko Liskom? Jeśli tak, możemy zorganizować szerszą akcję na forach zagranicznych i zebrać większą grupę międzynarodową..

edit.
Osoby których temat nie dotyczy niech nie zaśmiecają wątku głupimi postami.

edit.2
Przez śmiecenie wątku i mało merytoryczne odpowiedzi ludzi których problem nie dotyczy, można pisać na priv. Albo jeśli moderator uzna temat wyrzucić do kosza.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 czerwca 2021, 07:56 przez jasiuwolny, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: anonimowy891 » wtorek, 1 czerwca 2021, 17:10

Po 1. Udowodnij ze to Twój portfel. I że to nie Ty wysłałeś kasę.
Po 2. Co ma lisk do tego ? Czy to oni je ukradli ?
Po 3. Kto nie zabezpiecza portfela ten ma problem.

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 1 czerwca 2021, 17:22

Po 1. Bez problemu, skoro nie będę mógł wysłać następnego przelewu oraz na adres odbiorcy wpływały inne środki zapewne również z kradzieży. Po za tym to nie jest anonimowa krypto..
Po 2. Oni nie dokończyli oprogramowania puszczając do użytku dziurawy bubel z którego można wykradać coiny. 4 lata łatają tą dziurę? Na aktualizację i nic nie warte występy pod publikę mają czas i chęci żeby mydlić oczy kitraczy? Ale żeby zająć się bezpieczeństwem już nie? To powinien być prorytet, lub jest celowym działaniem firmy/fundacji.
Po 3. Dlatego są instytucję które mają chronić userów korzystających z produktów puszczanych do obiegu. Zarówno w PL można się pożalić w Sądzie jak i w innych krajach. Tym bardziej w Szwajcarii gdzie prawo jest respektowane.
Skopiuje to co napisałem w innym wątku;
I zanim ktoś napiszę że nie ma sensu bo coś tam, albo że lepiej się pogodzić ze stratą, to mogę podać adres, każdy kto ma wysrane na kilka tysi może mi wysłać w jakiejkolwiek formie, przekażę na cele charytatywne i podam do publicznej wiadomości godząc się na zarzut kradzieży w razie gdybym przeznaczył hajs na coś innego...
Problem jest od dawna, szkoda że info nie pojawiało się bardziej czytelne, bo na portfelu tą informację pominąłem, a jak się ma bardzo długo waluty, to nie myśli się co tydzień o sprawdzaniu czy są jakies nowe info. Powodzenia kitraczom co sobie trzepią codziennie sprawdzając czy rośnie cena.

Dla wyjaśnienia, bo zaraz zleci się stado Trollów... Nie straciłem dużej kwoty, zaledwie 3% portfela, ale nie lubię gdy ludzie dają się dymać bez walki..

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: anonimowy891 » wtorek, 1 czerwca 2021, 17:35

Po 1. Jak udowodnisz że nie jesteś np crackerem i to nie Ty kradniesz ? Np jak cracker zgłosi się jako poszkodowany ?
Po 2. Czy skończyli czy nie nikt nie kazał nikomu nic kupić. Siłą nikogo nie przekonywali. Dla nich to było gotowe i takie wydali. Nie chcesz nie kupuj. Ja w 2017 zainicjowałem bo przeczytałem komunikat.
Po 3. Ludziom z giełd ginie kasa a i tak nic nie są dalej w stanie zrobić. A na lisku była informacja od 2017 roku co trzeba zrobić.

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 1 czerwca 2021, 17:45

Śmiecisz temat. Zachowujesz się jak Troll już pierwszych wypowiedziach. Skoro temat Ciebie nie dotyczy to po co się wypowiadasz.. Nie znasz prawa a się odzywasz. Jak uważasz że nie warto próbować odzyskać swojego to wróć do tego co zacytowałem..
Po za tym jak audi albo mercedes popełni błąd to za niego odpowiada. Jak każda inna firma popełni błędy to również za nie odpowiada... I również nikt nikogo nie zmusza do korzystania z usług...

Zaktualizuje pierwszy post póki jeszcze mogę edytować, żeby nie pisał nikt kogo temat nie dotyczy..

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: anonimowy891 » wtorek, 1 czerwca 2021, 18:03

Skoro zadawanie pytania to dla Ciebie trollowanie 😅
Pytam z czystej ciekawości. To jest blockchain i jeżeli chcesz kogoś obwiniać lub szukać to złodzieja. Audi kradną na walizkę i czy audi bierze za to odpowiedzialność ? No przecież to kijowe zabezpieczenie. Nie uważam że nie warto próbować. Ale nie w tym przypadku. Środki przepadły. I jedyne co można zrobić to zgłosić się do giełd o blokadę portfelu złodzieja.

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 1 czerwca 2021, 18:32

@anonimowy891 Powiadasz na walizkę... Zgadza się, ale jak wada dotyczy bezpieczeństwa,cw sensie może mieć wpływ czy unikniesz kolizji, przeżyjesz wypadek czy na przykład nie spłoniesz żywcem w aucie(między innymi kilka modeli bmw miało problem z samozapłonem), to odpowiadają za to, jak się to mówi, swoją dupą.

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 1 czerwca 2021, 18:32

Dotknąłeś szerszego zagadnienia. Jak masz AC to bierze odpowiedzialność ubezpieczalnia, a technologia stosowana jest przez większość koncernów więc problem dotyczy prawie każdego pojazdu z keyless go różnych marek. W tym wypadku do tej pory problem występuje tylko w protokole Lisków. Jeśli mam Audi i zmieniam na BMW, Merca lub inne to zagrożenia pozostają te same, czyli wspomniana tak zwana "walizka", bo obecnie są już to mniejsze urządzenia. Ale jeśli posiadam BTC, do tego Monero, Dasha i wiele innych to problem nadal pozostaje mi tylko z liskiem..

Po za tym Twoje podejście wynika z fascynacji Liskiem, więc ciężko przeprowadzić merytoryczną rozmowę na temat z kimś kto ma pewnie większość (jak nie cały) kapitał władowany tylko w jeden projekt. Ja postrzegam to przez pryzmat życia. Wygrywałem już sprawy które mi kazano odpuścić więc tym bardziej nie przekonują mnie argumenty "daj se spokój bo to nie ma sensu".
Zakładam nawet że koszty wyjdą więcej jak straciłem, ale jakoś mnie to nie zniechęca..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: Pomoc_potrzebna » wtorek, 1 czerwca 2021, 18:35

Panowie i Panie ubolewam z wami strasznie,którzy stracili kase na tym :( lecz niestety ale zadne pozwy nic nie dadza absolutnie. Zreszta scigać terraz Kordka po Niemczech czy szwajcarii,ktory ma miliony na zajebistych prawnikow to tak jak walka szczura z wężem. Mogę pocieszyć tych stratnych ze tez stracilem.

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 1 czerwca 2021, 18:35

@jasiuwolny A Tobie powiem tyle, że nawet jak nie ma szans na odzyskanie środków, to warto nagłaśniać jakie to gówno, niech wie o tym jak najwięcej ludzi, media społecznościowe zrobią swoje

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
@Pomoc_potrzebna Ale przynajmniej zły news pójdzie w eter, skoro btc potrafi nieźle tąpnąć to taki świniolis może zdechnąć

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: Pomoc_potrzebna » wtorek, 1 czerwca 2021, 18:39

A ile straciłes jesli mozna wiedziec ?? Bardzo duzo ?? tylko ze ta wiadomosc juz jest w eterze. Juz swiat krypto o tym wie

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: anonimowy891 » wtorek, 1 czerwca 2021, 18:44

@jasiuwolny a gdzie ja napisałem „daj se spokój” chcesz to pisz. Mi to rybka, ja mam portfel zainicjowany. Fascynacji ? Czym ? Kasa ma się zgadzać i tyle. A co do AC to jak masz na liska wykupione to się do nich zgłoś o odszkodowanie.
Śmieszne jest to dla mnie jak z frankowiczami. Jak się nie interesuje w co się wchodzi to później płacz.

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 1 czerwca 2021, 18:55

@Pomoc_potrzebna Po pierwsze nic bo nie posiadam, po drugie jak jest w eterze, to w takim razie ja nie w temacie. Chociaż zawsze ten krąg zaznajomionych może być większy

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
@anonimowy891 No jeszcze frankowiczów żeś władował :D Idąc Twoim tokiem rozumowania można jeszcze powiedzieć coś takiego-jak się dało komuś oszukać to jego problem, nie wina oszusta

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 1 czerwca 2021, 19:01

Stosunkowo nie dużo, kilka k. Piszę stosunkowo bo to pojęcie względne, i nie ważne jaka jest strata, ważne jest że wiele osób straciło i dla jednego 10k będzie do zaakceptowania, a dla innego 300 zł to będzie dużo bo mógł zapłacić rachunki.. Co do wartości, cena na pewno dostanie w dupę jeśli pozew trafi do Sądu, ale to może zmotywuje deweloperów do pracy..

Co do Kordka. Pamiętaj że same miliony nie zawsze załatwią sprawę.. Obecnie Sądzę się z PZU, czystego zysku w 2020 roku ponad 2 miliardy.. Co to zmienia?
Kiedyś w jednej sprawie nawet papugi nie brałem, a strona pozwana, wielki przedsiębiorca ze swoim Adwokaciną stawali na rzęsach żeby poszła ugoda..
Jak będą setki poszkodowanych to rura każdemu mięknie, więc jak zbierzemy kilku Polaków, na innych forach rzucę temat żeby się zgłaszali i zrobimy coś wspólnie to coś może z tego wyjdzie.
Mogę pogadać z moim papugą który ma kancelarię w PL i DE, może ma kontakty w Szwajcarii żeby się rozeznać w temacie.. Może znajdziemy poszkodowanych bezpośrednio z tego kraju..

Papuga na samym procencie od wygranego pozwu zarobi kilka set tysięcy USD prowizji w przypadku zasądzenia zwrotu np. ze względu na rażące naruszenie bezpieczeństwa narażając świadomie użytkowników na stratę kapitału nie naprawiając luki w systemie..

@anonimowy891 wypowiedź sugerująca że nie nic się nie ugra wskazuje na to aby dac sobie spokój.
Fascynacje sugeruje wypowiadanie się tylko w temacie do tego projektu.
AC odnosiło się do Aut.
Frankowicze jak dla mnie wiedzieli co robią ((i tu pewnie mamy podobne zdanie), ale jeśli się zainteresujesz i przeczytasz kilka umów będziesz wiedział że są podstawy do odszkodowań. Po za tym warunki były nieuczciwe, a ludzie brali we frakach bo tylko tak mogli dostać. Po za tym jeśli w podobny sposób Ty lub ja byśmy komuś pożyczyli hajsy to dostali byśmy zarzuty o lichwe z KK i przynajmniej kilka miechów na śledczym.

@łabondź2020 mądrze piszesz, seniorzy też sobie winni że dali się wydymać wnuczkom.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: anonimowy891 » wtorek, 1 czerwca 2021, 19:11

@łabondź2020 i znowu próbujecie przypisać mi coś czego nie napisałem 😅 „ jak się dało komuś oszukać to jego problem, nie wina oszusta” jasne ze wina złodzieja. Ale samemu trzeba być czujnym.

@jasiuwolny to może pozew o to że wallet i komunikat są po angielsku i nie każdy przecież wie co tam jest napisane. Informacja jest od 2017 roku ze portfel trzeba zainicjować.

Co do frankowiczów to była loteria. Jednym się udało innym nie. Ci co na tym zyskali teraz nie płaczą i nie ubiegają się o przewalutowanie kredytu na swoją niekorzyść. Do spłaty maja tyle samo franków a że frank podrożał No co zrobisz. Kto by pomyślał. Tak samo w krypto. Bierzesz ryzyko albo nie wchodzisz.

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 1 czerwca 2021, 20:35

@anonimowy891 Zgadza się, w krypto bierzesz ryzyko albo nie wchodzisz, ale jeżeli ktoś do tego nagania to już odpowiada za to przed sądem, a ty możesz ubiegać się o zadośćuczynienie, przynajmniej w teorii. A o ile mi wiadomo w przypadku frankowiczów niektóre banki, w niektórych przypadkach pięknie naganiały. Zresztą wśród znajomych mam nawet takie osoby

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 1 czerwca 2021, 20:39

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: anonimowy891 » wtorek, 1 czerwca 2021, 20:42

@łabondź2020 sprecyzuj co to znaczy naganianie. To że reklamują i wciskają to normalne. Nikt nikogo nie zmusza. Jeżeli oferowali „fałszywe” info to już jest powód do roszczeń.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 1 czerwca 2021, 23:24

STYCZEŃ 2018
https://research.kudelskisecurity.com/2 ... perations/

Jeżeli ktoś TERAZ ma jakieś obiekcje, to jest po prostu głupi.
Inaczej tego nazwać nie portafię.

Dodano po 6 minutach :
No i jeszcze GRUDZIEŃ 2017 blog LISKa
https://lisk.com/blog/announcement/lisk ... y-reminder
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: łabondź2020 » środa, 2 czerwca 2021, 00:49

@anonimowy891 Chodzi o to, że w momencie ubiegania się o kredyt bankowcy sami podsuwali oferty, żeby brać właśnie we frankach i zachwalali te opcję, wiem to od znajomych, którzy jednak pozbyli się tego balastu w odpowiednim momencie, ale także od osoby, która pracowała w banku, po prostu był nacisk, żeby udzielać takich kredytów.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości