Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: miso20 » środa, 2 czerwca 2021, 09:19

Wpadłem tu napisać tylko

XDXDXDXDXD

ale poziom bzdur na kilometr tekstu jest za duży
jasiuwolny pisze: wtorek, 1 czerwca 2021, 17:22Po 2. Oni nie dokończyli oprogramowania puszczając do użytku dziurawy bubel z którego można wykradać coiny.
No i? To jest jakiś instrument finansowy, który maja obowiązek chronić? To jest mebel, który można ci wynieść z domu i sklep za to nie odpowiada. Trzeba uważać co sie kupuje. Gdzie masz gwarancje przed kradzieżą? Jak kupujesz meble w ikei to będziesz ją pozywać, że ci sąsiad podwędził sofę? Xd

Jedynie wybrane instytucje dają gwarancje, a Krypto to projekt eksperymentalny.


@jasiuwolny bzdury wierutne opowiadasz. Firma lisk (jeśli istnieje, bo to devsi zwykle robią) za nic nie odpowiada. Wypuścili pewne oprogramowanie, które ty postanowiłeś kupić po danej cenie. Transakcje zawarłeś nie z liskiem, a z kimś na giełdzie. Wymieniłeś się po danej cenie bo uznałeś (pewnie patrząc na cenę giełdowa), że projekt jest tyle wart. Ja np wgl nie kupiłem liska, bo wg mnie to gowno nie warte ani grosza i kasy nie straciłem.
jasiuwolny pisze: wtorek, 1 czerwca 2021, 17:45Po za tym jak audi albo mercedes popełni błąd to za niego odpowiada. Jak każda inna firma popełni błędy to również za nie odpowiada... I również nikt nikogo nie zmusza do korzystania z usług...
Bo obliguje ich do tego prawo w sposób jasny i czytelny? Bo biorą za to kasę? Bo nie wypuszczają produktu opensource darmowego dla każdego? To społeczność nadaje wartość temu co ekipa liska daje za darmo, a nie sama ekipa liska. Plus byłby to dla nich zły PR nie dbać o takie rzeczy. Lisk zrobił nie mniej nie więcej niż musieli, by zachować wyżej wymienione i umyć ręce.

Chcesz pozywać devsow za wypuszczenie otwartozrodlowej apki, bez gwarancji? Xd nikt nie gwarantuje ceny i poprawności czegoś takiego, bo nie ma takiego obowiązku. Nikt nie każe korzystać. Nikt nie każe kupować. Wszystko jest na licencji otwartej i każdy może robić co chce. A co najważniejsze, to nie pieniądz żeby twórca gwarantował ci jego bezpieczeństwo.

Kupiłeś gówno licząc na szybki hajs. Nie zrobiłeś researchu, a teraz pchasz się w pozwy. Sam sobie jesteś winien. Szybciej będzie jak wyciągniesz wnioski i lekcje i następnym razem kupisz bitcoina.
jasiuwolny pisze: wtorek, 1 czerwca 2021, 19:01Papuga na samym procencie od wygranego pozwu zarobi kilka set tysięcy USD prowizji w przypadku zasądzenia zwrotu np. ze względu na rażące naruszenie bezpieczeństwa narażając świadomie użytkowników na stratę kapitału nie naprawiając luki w systemie..

Szanuj każdy zawód, bo tam pracują ludzie tacy jak wszędzie, to będziesz szanowany leszczu ;d

Jaką lukę w systemie? Przecież to tylko program, a nie instrument finansowy czy pieniądz. To, że za niego zapłaciłeś jest wynikiem tylko twojej głupoty plus wyceny innych zainteresowanych.

Krypto na początku można zresztą zwykle za darmo kopać. Już nie wspominając o kilkuletniej informacji :mrgreen:

Typowe cebulactwo. Stracił kasę swoim lenistwem, arogancją głupotą i nic tylko pozwy zakładać. Żal mi ludzie, którzy spędzają życie na ciąganiu się po sądach xd.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2021
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: wolfski54 » środa, 2 czerwca 2021, 11:40

Przykro mi ale nic nie zdzialacie. Możecie probóbować ale to będzie walka z wiatrakami, strata czasu, pieniedzy i nerwów :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: blink » środa, 2 czerwca 2021, 16:49

Najlepiej dowiedzieć się u jakiegoś kumatego prawnika niż słuchać forumowych ekspertów od wszystkiego :D

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: jasiuwolny » czwartek, 3 czerwca 2021, 08:05

@blink Forumowi eksperci którzy w 90% przypadków mają coiny za kwoty nieprzekraczające 1000 zł, siedzą u rodziców na pokoju i wymądrzają się w Internecie nabijając postów i robiąc z siebie ekspertów a podejrzewam że nigdy z adwokatem nie gadali, może nawet nigdy koło żadnego nie stali.
Sprawę rzucę za granicę i zobaczę czy będzie taki sam odzew (choć wątpię, bo Polaczki zawsze szczekają głośno tylko w Internecie)
Mi nawet nie zależy na tym co straciłem, bo na reszcie krypto jestem tak do przodu że to poszło w koszta (miałem tylko 3% portfela w tym), ale bardziej myślałem o ogółu ludzi co potracili. No nic, temat będzie do zamknięcia bo widać że w PL większość boi się że będą musieli coś jeszcze bulić..

@@miso20 Twój gówniarski język sam mówi kim jesteś, właśnie takim leszczem internetowym. A poszanowanie do zawodu Adwokata? Jak może pisać o poszanowaniu ktoś to wyzywa innych od leszczy.. Dla Twojej informacji, jak będziesz miał kiedyś wystarczająco dużo pieniędzy aby wynająć jakiegoś Adwokata to będziesz wiedział jakich spraw się podejmują i za jakie kwoty bo widać że odnosząc się do zamieszczonego postu nic nie wiesz o tym zawodzie.

@rav3n_pl Dzięki za zminusowanie, dobrze wiedzieć że w zakładanych wątkach zamiast merytorycznych wiadomości na temat, można robić bajzel.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 3 czerwca 2021, 10:26

@jasiuwolny 1. Minus był za język, nie mumiesz się zachować - co widać również w poście powyżej.
2. Bijesz pianę do tematu, który jest znany od 3+ lat
3. Jakiekolwiek kroki prawne w tej sprawie to śmiech na sali, jak masz jakiegokowiek znajomego radcę czy adwokata to mu naświetl - zabije cię śmiechem
4. Próbujesz pozowac na jakieś guru któremu nic się nie stało i chce pomóc innym - ale patrz punkt 2
5. Merytorykę umieściłem w drugiej swojej wypowiedzi w tym wątku - patrz punkt 2.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: miso20 » czwartek, 3 czerwca 2021, 11:06

jasiuwolny pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 08:05Jak może pisać o poszanowaniu ktoś to wyzywa innych od leszczy..
Nazwałem cie tak, żebyś widział czy przyjemnie jest być nazywanym papugą leszczu ;d. Idź się pozywać to nie będziesz śmiecił forum. Przyszedł żółtek, który dał się zrobić w liska i będzie gnoić ludzi, którzy siedzą w branży blisko dekadę, że się nie znają a on wie lepiej. A to tupet xd. Sam @@rav3n_pl zrobił więcej dobrego dla branży i więcej pouświadamiał ludzi przed stratą hajsu niż ty z tym pozwami zbiorowymi.
jasiuwolny pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 08:05Mi nawet nie zależy na tym co straciłem, bo na reszcie krypto jestem tak do przodu że to poszło w koszta (miałem tylko 3% portfela w tym), ale bardziej myślałem o ogółu ludzi co potracili.
Jedno wielkie LoL. Zamiast pozwów wrzuć na wośp albo jakiś dom dziecka jak taki dobry jesteś 8-)

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: jasiuwolny » czwartek, 3 czerwca 2021, 14:51

Ostatnia moja wiadomość bo widać poziom uczestniczących w rozmowie osób jest jaki jest.
rav3n_pl pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 10:26 @jasiuwolny 1. Minus był za język, nie mumiesz się zachować - co widać również w poście powyżej.
Tylko ja? widać że równi i równiejsi są wszędzie. Jeśli się odnoszę do jawnej zaczepki to to jest zły język, ale wyzwiska od leszczy są ok. Gratuje poziomu.
rav3n_pl pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 10:26 2. Bijesz pianę do tematu, który jest znany od 3+ lat
Co to zmienia? Było coś z tym robione? Jesli jakieś sprawy były już umarzane, albo zamknięte postępowania to jest podstawa to odrzucenia wniosku ze względu na wcześniejsze badanie sprawy jeśli żadne nowe przesłanki nie zostały ujawnione. Przynajmniej tak to działa w PL i sprawa kończy sie na etapie prokuratorskim. Że coś jest znane to nie znaczy że nic z tym nie można próbować zrobić.
A słyszałeś że nawet po 15 latach możesz dochodzić swoich praw w sądzie np. od pracodawcy mimo że przedawnienie jest po 10 latach. napisałeś bardzo merytorycznie ten punkt 2, całkiem jak poziom całej rozmowy w tym wątku.
rav3n_pl pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 10:26 3. Jakiekolwiek kroki prawne w tej sprawie to śmiech na sali, jak masz jakiegokowiek znajomego radcę czy adwokata to mu naświetl - zabije cię śmiechem
Jeśli rozmawiałeś kiedyś z jakimś Adwokatem to wiesz że zachowują się bardziej profesjonalnie.
rav3n_pl pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 10:26 4. Próbujesz pozowac na jakieś guru któremu nic się nie stało i chce pomóc innym - ale patrz punkt 2
5. Merytorykę umieściłem w drugiej swojej wypowiedzi w tym wątku - patrz punkt 2.
Żadnego guru, ale chciałem to zrobić ze wzgląd na innych, jak widać najwięcej piszą osoby które nie mają nic do powiedzenia, i nabijają bezsensowne posty - patrz Twoje buźki na pierwszej stronie.
@rav3n_pl - post niżej spełnia Twoje kryteria językowe? leszcz, żółtek, sugerowanie gnojenia?
miso20 pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 11:06Nazwałem cie tak, żebyś widział czy przyjemnie jest być nazywanym papugą leszczu ;d. Idź się pozywać to nie będziesz śmiecił forum. Przyszedł żółtek, który dał się zrobić w liska i będzie gnoić ludzi, którzy siedzą w branży blisko dekadę, że się nie znają a on wie lepiej. A to tupet xd. Sam @@rav3n_pl zrobił więcej dobrego dla branży i więcej pouświadamiał ludzi przed stratą hajsu niż ty z tym pozwami zbiorowymi.

Chciałbym Cię obrazić ale nie zniżę się do Twojego poziomu. Po za tym jesteś Adwokatem? Jeśli tak, to pewnie ochoczo bronisz nazwy Adwokat jednoczesnie biorąc wszystkie sprawy zwyrodnialców pedofili i gwałcicieli.. Albo jesteś księdzem i cieszysz się że masz takiego cudownego Adwokata że się Tobą nie brzydzi. Ja się z takimi nie zadaje a współpracowałem z kilkoma kancelariami.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: miso20 » czwartek, 3 czerwca 2021, 21:19

jasiuwolny pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 14:51ochoczo bronisz nazwy Adwokat
wystarczy prawnik pisane z małej litery, tak jak nauczyciel, spawacz, szef, bankier czy budowlaniec - czyli po prostu nazwa zawodu bez wchodzenia w szczegóły kto komu wkładał. Lekarzy też będziesz obrażać i gnoić, że łatają postrzelonego mordercę? Idź już się nie kompromituj :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 3 czerwca 2021, 21:38

@jasiuwolny zamiast szukać tutaj osób, które zostały (nie)świadomie wyruchane, idź najpierw pogadaj ze swoim adwokatem, naświetl mu sprawę i niech Ci da odpowiedź czy są jakiekolwiek szanse, dopiero potem szukaj kolejnych chętnych. Serio, zaczynasz od DUPY strony.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pozew zbiorowy przeciwko fimie LISK

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 3 czerwca 2021, 21:50

jasiuwolny pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 14:51Co to zmienia? Było coś z tym robione?
Wszystko, bo wydane zostało ostrzeżenie o potencjalnej możliwości utraty środków jeżeli się ich nie zabezpieczy.
Tak więc wszelkie wonty do twórców są całkowicie bezpodstawne i bezsensowne.

Przypominam, że adresy w BTC mają 160bitów a pochodzą z 256bit klucza prywatnego - istnieje więc 2^(256-160) kluczy prywatnych do każdego adresu.

Lisk zrobił "krótsze" adresy, które miały być łatwiejsze do przepisywania, ale Z ZAŁOŻENIA SĄ ONE MNIEJ BEZPIECZNE - ponieważ maja TYLKO 64 bity, co daje 2^(256-64) kluczy prywatnych na adres - co pierwotnie nie stanowiło problemu, ale ostatecznie się ODCHODZI od tych adresów - wprowadzane są adresy 160-bitowe wyglądające jak z Ethereum. Bitcoina (początek lsk a nie bc1)
https://lisk.com/blog/research/new-lisk-id-system (ca rok temu)

Podsumowując: robisz gównoburzę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości