Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: blink » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:32

jpr pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:28Dopiero zobaczyłem ten temat, niezłe bagno. Miałem liski w portfelu od 2016 i dzisiaj dopiero zainstalowałem portfel i wysłałem od siebie do siebie 1 lisk. To wystarczy?


Podobno tak.
jpr pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:28Kiedy Max robi nowy projekt?


Jak mu się skończą środki, a dzięki wysokiej cenie BTC ma ich coraz więcej. :D

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 3 lipca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Kormak » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:35

tak czytam ten watek moze ktos w skrocie opisac o co chodzi z ta inicjalizacja? dawno temu mialem pare lsk i sprzedalem pod koniec 2017. jakim cudem ktos uzyskuje dostep do kogos srodkow na portfelu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Pomoc_potrzebna » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:37

a JA MAM PYTANIE TEŻ. cZY JAK TERAZ ZAŁOŻE NOWY PORTFEL TO TEŻ TRZEBA INICJOWAĆ ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: benq » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:40

@Kormak
Idiotyczne rozwiązanie twórców portfela - nie zrobiłeś transakcji wychodzącej, portfel nie jest "zainicjowany" i ktoś może go przejąć. Problem nie istnieje (chyba) nigdzie indziej.

@Pomoc_potrzebna
Tak.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 3 lipca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Kormak » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:44

@benq
takie cos zostalo wprowadzone jakos ostatnio czy to bylo od samego poczatku?
jakim cudem ktos uzyskuje dostep do srodkow nie majac twojego seeda?

strasznie dziwne

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 stycznia 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: ST090 » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:44

benq pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:40@Kormak
Idiotyczne rozwiązanie twórców portfela - nie zrobiłeś transakcji wychodzącej, portfel nie jest "zainicjowany" i ktoś może go przejąć. Problem nie istnieje (chyba) nigdzie indziej.

@Pomoc_potrzebna
Tak.


Może być to celowa furtka twórców do przejmowania portfeli

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: benq » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:48

@Kormak
Stronę wcześniej kolega dobrze opisał, nie ma sensu parafrazować.

Pogromca pisze: środa, 30 grudnia 2020, 18:05Od początku było wiadomo, co grozi kontom niezainicjowanym, lecz niestety dopiero od końca sierpnia 2020 grupa crackerów (albo jeden) zaczęli ten fakt wykorzystywać. To nie jest kwestia słabych zabezpieczeń, tylko zbyt krótkich adresów do których może prowadzić kilka seedów, a zgodnie z zasadą "kto pierwszy ten lepszy", do tego seeda który pierwszy zainicjuje adres zostaje przypisany klucz publiczny i staje się jego właścicielem. Ten problem był szeroko omawiany już na samym początku 2018 roku przez specjalistów odnośnie zabezpieczeń, ale wtedy nie było aż takich możliwości by przejąć niezainicjowane adresy, po prostu się to nie kalkulowało. Konto niezainicjowane NIE JEST zabezpieczone, jest traktowane przez blockchain jako nowy adres. Nie wiem dlaczego w taki sposób zostało to skonstruowane, może miało to być zabezpieczenie jak ktoś utraci hasło do niezainicjowanego adresu lub wyśle środki na błędny adres, ciężko mi powiedzieć. Albo chcieli wprowadzić taki recykling nieużywanych adresów lub po prostu chcieli mieć krótkie adresy. W każdym razie (jeszcze) obecny system adresowy to relikt z 2014r. po Crypti. Na szczęście po nadchodzącej aktualizacji problem zniknie, choć niestety adres będzie dłuższy i trudniejszy do zapamiętania oraz będzie posiadał oprócz cyferek litery duże oraz małe, które będą częścią klucza publicznego tak jak to ma miejsce w BTC.
Pogromca pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 16:50Wina za krótkiego systemu adresowego. Jest to tak zwany atak kolizyjny, jeśli klucz publiczny nie został przypisany. Problem przez 4 lata nie istniał, a koszta opłacalności takich ataków były szacowane dopiero przy 93 euro/lsk. Ale rozwój GPU oraz lepsze skrypty sprawiły, że opłacalność się zwiększyła, jak i również atakujący musi mieć tani prąd i dobry sprzęt. Przy 50 GTX 1080 jesteś w stanie znaleźć jeden klucz co 8 godzin atakując 10000 adresów (im mniej adresów tym trudność większa jednak ataki mimo to nie ustępują). Poza tym informacja o inicjalizacji zawsze pokazuje się w portfelu i są często akcje informacyjne. Dopiero nowy system adresowy (już zaimplementowany) sprawi, że nowe konta będą automatycznie zainicjowane.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: pkpk » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:50

Obudziłem się o 3miesiące za późno...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: benq » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:58

@pkpk
Cóż, mam nadzieję, że kupowałeś mniej więcej wtedy, kiedy przelewałeś na portfel po $1,5, a nie po cenach z początku 2018, bo byłbyś w plecy $10-15k, a nie $1k. To jest ta jedna sytuacja na 100, kiedy faktycznie lepiej było trzymać na giełdzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: blink » czwartek, 7 stycznia 2021, 18:00

ST090 pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:44Może być to celowa furtka twórców do przejmowania portfeli


Wątpię, oni mają miliony LSK których i tak nie ma komu sprzedać bo zbiliby cenę do 0. Raczej po prostu nieudolność.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Pogromca » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 16:55

ST090 pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:29Dla mnie to słabo zabezpieczony SCAM bez przyszłości.
Jak będziesz w stanie przejąć kwantówką adresy btc to też powiesz,że to scam bez przyszłości ? ;-)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14355
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2640
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 12 stycznia 2021, 00:41

@Pogromca Jak będziesz w stanie kwantówką przejąć adresy na BTC to się wygnę i zrobię sobie loda na wizji.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: adiqq » wtorek, 12 stycznia 2021, 06:14

Ja chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że te 50x1080, ta straszna moc łamiąca Liskowe zabezpieczenia, to nie jest jakaś straszna moc obliczeniowa...aż dziwne, że wcześniej nikt się tym nie interesował....

Dodano po 23 sekundach:
kompletny brak wyobraźni twórców
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14355
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2640
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 12 stycznia 2021, 10:52

@adiqq Jak robili ten "system krótkich adresów" to widocznie im nie wyszło, że to jest realne zagrożenie zwłaszcza, że można je całkowicie mitygować przez ową "rejestrację adresu".

To tak, jakby skrócić adresy BTC do 6 znaków i wymagać ujawnienia klucza publicznego przed pierwszym użyciem (wysłaniem z adresu)... Jak ktoś wysłał kasę i nie ujawnił klucza publicznego, ktoś inny z INNYM, pasującym. kluczem publicznym może się zgłosić i "zająć" adres.

Podejrzewam że chodziło właśnie o możliwość bezpiecznego używania dużo krótszych (a więc bardziej podatnych na kolizję) adresów.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: ChomiczyPlan » środa, 13 stycznia 2021, 12:59

O masakra, dopiero teraz o tym przeczytałem ;O
Dobrze, że wyszedłem z tego Liska, bo pewnie dziś też miałbym wyczyszczony portfel :O

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: nkamui » środa, 13 stycznia 2021, 15:20

Cześć. Jak sprawdzić, czy mam portfel zainicjonowany? Nie wysyłałem nic do siebie, ale robiłem przelewy z niego na giełdę i głosowałem na delegatów. Wystarczy?

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 25 października 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: tomkod » środa, 13 stycznia 2021, 15:29

nkamui pisze: środa, 13 stycznia 2021, 15:20Cześć. Jak sprawdzić, czy mam portfel zainicjonowany? Nie wysyłałem nic do siebie, ale robiłem przelewy z niego na giełdę i głosowałem na delegatów. Wystarczy?

Wystarczy!

Ze strony Lisk.Support:
"Any outgoing transaction will initialize your account 🙂"

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: nkamui » środa, 13 stycznia 2021, 16:47

Dzięki wielkie

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Pogromca » środa, 20 stycznia 2021, 16:23

rav3n_pl pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 00:41 Jak będziesz w stanie kwantówką przejąć adresy na BTC to się wygnę
Nawet nie zamierzam próbować :D Dobry post :D
adiqq pisze: wtorek, 12 stycznia 2021, 06:14Ja chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że te 50x1080, ta straszna moc łamiąca Liskowe zabezpieczenia, to nie jest jakaś straszna moc obliczeniowa...aż dziwne, że wcześniej nikt się tym nie interesował....
Addiq, to się tylko zdaje bardzo proste. 50x1080 zrobi (teoretycznie, przy najnowszym skrypcie) jeden adres na 8 godzin na 10000 adresów. Im mniej adresów tym szanse... mniejsze. Próbowaliśmy na kilkunastu 3080, to jest MEGA nieopłacalne, lepiej już kopać tą mocą ETH, przynajmniej masz pewność, że coś kopiesz, a tak to nie wiesz czy trafisz adres z 0 lsk czy ten na którego krakerzy się czają z 1.6mln (!) niezainicjowanymi . Szacuję, że koszt kradzieży jednego niezainicjowanego liska najnowszym skryptem to około 12.5 $, czyli prawie dziesięciokrotnie więcej niż Lisk jest teraz wyceniany na giełdach.

Ja od początku podejrzewam, że ktoś musi mieć prąd za darmo albo bardzo bardzo tani. Craker jest jeden, lub jest to jedna grupa. Czytałem ostatnio artykuł, że w Iranie mają problemy z prądem przez koparki krypto. Na smaczek dodam, że w meczetach mają tam prąd za darmo i powstają często nielegalne kopalnie. Dodając do tego ich problemy z sankcjami i ogólną biedę, możemy przypuszczać, że wszystko odbywa się tam.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: adiqq » środa, 20 stycznia 2021, 16:34

Pogromca pisze: środa, 20 stycznia 2021, 16:23 Próbowaliśmy na kilkunastu 3080, to jest MEGA nieopłacalne, lepiej już kopać tą mocą ETH, przynajmniej masz pewność, że coś kopiesz, a tak to nie wiesz czy trafisz adres z 0 lsk czy ten na którego krakerzy się czają z 1.6mln (!) niezainicjowanymi . Szacuję, że koszt kradzieży jednego niezainicjowanego liska najnowszym skryptem to około 12.5 $, czyli prawie dziesięciokrotnie więcej niż Lisk jest teraz wyceniany na giełdach.
Nawet jeśli masz rację, to jednak marna to pociecha dla tych co stracą w ten sposób środki...

a zapominasz o pewnym istotnym szczególe
niedawno weszły do użytku 3080, 3060Ti , górnicy bardzo też lubią 5700/XT
wg Techpowerup 5700XT jest 6% słabsze od 1080TI, ale z kolei 3060Ti już są 16% mocniejsze, a 3080 już 66% mocniejsze. Wiem że dostępność nowych kart jest słaba, ale są z pewnością ludzie, którzy taką moc mają - a nawet dużo, dużo więcej niż trzeba.
O Iranie - o tym co piszesz, to czyłem już ponad rok temu....ale nie zapominaj, że miejsc które mają lub mogą mieć tani prąd jest wbrew pozorom sporo...i zwykle mało kto o tym wie ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości