Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Pogromca » środa, 20 stycznia 2021, 16:40

adiqq pisze: środa, 20 stycznia 2021, 16:34Nawet jeśli masz rację, to jednak marna to pociecha dla tych co stracą w ten sposób środki...
Oczywiście, nie zaprzeczam nawet. Pocieszające jest natomiast to, że fundacja posiada więcej lisków niż znajduje się wszystkich niezainicjowanych na adresach. Jakby ich przycisnąć, to przynajmniej właściciele lisków zakupionych podczas ICO mieliby szansę na odzyskanie środków.
adiqq pisze: środa, 20 stycznia 2021, 16:34a zapominasz o pewnym istotnym szczególe
niedawno weszły do użytku 3080, 3060Ti , górnicy bardzo też lubią 5700/XT
wg Techpowerup 5700XT jest 6% słabsze od 1080TI, ale z kolei 3060Ti już są 16% mocniejsze, a 3080 już 66% mocniejsze.
Tak, wiem, dlatego mówię, że testowaliśmy kilka dni na 3080. Obyło się bez żadnego rezultatu, także prąd poszedł w gwizdek.
adiqq pisze: środa, 20 stycznia 2021, 16:34nie zapominaj, że miejsc które mają lub mogą mieć tani prąd jest wbrew pozorom sporo...i zwykle mało kto o tym wie
Wiem, są jeszcze Chiny, Ukraina, Wenezuela i pewnie wiele wiele innych miejsc. Co nie zmienia faktu, że cracker jest jeden lub jest to jedna grupa. Praktycznie wszystkie niezainicjowane liski idą na te same portfele i wszystko leci potem na binance. Jednak najbardziej typuję tutaj Iran, właśnie ze względu na całkowicie darmowy prąd w meczetach i mieszczące się tam kopalnie.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: anonimowy891 » niedziela, 24 stycznia 2021, 16:35

benq pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 17:40 @Kormak
Idiotyczne rozwiązanie twórców portfela - nie zrobiłeś transakcji wychodzącej, portfel nie jest "zainicjowany" i ktoś może go przejąć. Problem nie istnieje (chyba) nigdzie indziej.

@Pomoc_potrzebna
Tak.
Witam

Co do portfela to w każdej sieci istnieje możliwość kradzieży środków czy to BTC czy ETH.
Na obecną chwile nikt tego nie praktykuje bo się to nie opłaca jak na lisku w 2016 roku.
Ale technologia idzie do przodu więc pojawią się ataki na każdą sieć.
Krótki adres oznacza że jest ich mniej niż możliwości wygenerowanych passphrase, stąd do jednego adresu prowadzi kilka passphrase.
Po inicjalizacji w blockchainie zostaje zapisane jedno passphrase do jednego adresu ale nie oznacza to że nikt go nigdy nie trafi.
Informacja o inicjalizacji była już w portfelu lisk nano.
Kto nie zrobił inicjalizacji ten nie dokończył procesu poprawnego zakładania portfela.

pozdrawiam ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: benq » niedziela, 24 stycznia 2021, 17:10

@anonimowy891
Witam.
Jeżeli ukradniesz moje BTC lub ETH w sposób podobny, do tego z liska dopłacę Ci drugie tyle w dowolnej walucie.
Challenge accepted? :mrgreen:

Prawda, że informacja była, jednak ten pomysł jest po prostu wyjątkowo poroniony i nie da się go obronić „krótkim adresem”, bo stosunek zysku do ryzyka jest nieproporcjonalnie niski.

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: anonimowy891 » niedziela, 24 stycznia 2021, 17:56

Nie ukradnę bo nie mam do tego sprzętu :)
Tego nie robi Franek w piwnicy.
Tak jak teraz Tobie się to wydaje niemożliwe, tak dla teamu liska wydawało się to 4 lata temu.
Już nie mówię o tym że wystarczy dowolna transakcja wychodząca podpisana swoim passphrase czyli głosowanie na delegata, Second passphrase itp.

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 05:50

Nie broń tego gniotu. A jeśli już to robisz, to rób umiejętnie, bo zrobiłeś z kordka debila. Rozumiem jak by nie przewidział komputerów kwantowych itp. Ale nieudolność i partactwo zespołu liska obnażyły zwykłe kompy, no może 3-4 razy mocniejsze ( albo i nie) niż w tamtym okresie. Bitek powstał chyba w 2009. Przez 11 lat nikt nie trafił na ten sam adres i nie zanosi się aby ktoś to zrobił w ciągu najbliższych lat, a w gównolisku
dokonano tego po 4 latach. Zajebisty z kordka wizjoner :D

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: anonimowy891 » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 07:41

Niczego nie bronię. Mam kupione liski w dołku i sobie czekam.

Wracając do BTC to dużo ludzi straciło kasę bo ustawiali słabe hasła które zostały złamane, i co to też wina portfela ?

Taki to jest projekt że jak chcieli krótkie adresy to wiązało się to z tym że trzeba zrobić init konta.

Nie przewidzieli ludzkiej głupoty i lekceważenie gdzie ładują pieniądze.

Jeśli myślisz że robią to na zwykłych komputerach to gratuluje wiedzy. W takim razie tez zacznij szukać.

Ja im źle nie życzę. Team działa, programuje i robią realny produkt. Maja centra jak mało który projekt, oraz finansowanie na kilka lat. Nie mam powodów do narzekania. Lepiej kupić teraz i sprzedać przy 10 zł niż czekać od banki jak niektórzy i narzekać że lisk zły a tak naprawdę rynek ich wydymał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: benq » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 08:14

@anonimowy891
O czym Ty tak ogólnie pierdzielisz?

Istnieją tu przynajmniej 2 wątki dedykowane klepaniu się po pleckach ze swojej super inwestycji w Lisk, na której oczywiście jesteś do przodu, bo jak wszyscy kupiłeś w dołku pomimo 3 lat spadków.
Powodzenia w finansowaniu i robieniu projektu kolejne kilka lat, prawie jak piłkarskie „już za 4 lata, Polska będzie mistrzem świata”.
Ewentualne odbicie na 10 zł może dać pewnie z 300-400% zysku? Ale super, gdyby tylko BTC/ETH/LTC/XMR/POLKA/AAVE/dziesiątki innych dały tak zarobić 400% przez 3 lata... oh, wait...

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: anonimowy891 » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 08:20

Nie wiem czy są to wątki o „klepaniu się po pleckach” bardziej o najeżdżaniu na projekt na którym ktoś ma stratę.

Ale w tym polaczki są najlepsi. Jak się straciło kasę to trzeba zrobić wszystko aby czasem cena nie poszła w górę. Jestem ciekaw jak nie zdążysz sprzedać swoich coinow i znowu będziesz mieć stratę czy za rok lub dwa będziesz jeździć po „ BTC/ETH/LTC/XMR/POLKA/AAVE/”. Pewnie tak bo taka wasza natura.

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: pawel296 » wtorek, 26 stycznia 2021, 01:20

Nie zrozumiałeś co napisałem, a to dlatego, że masz klapki na oczach. Przykład ze stratą hasła debilny.
Nie wiem czy są to wątki o „klepaniu się po pleckach” bardziej o najeżdżaniu na projekt na którym ktoś ma stratę.

Ale w tym polaczki są najlepsi. Jak się straciło kasę to trzeba zrobić wszystko aby czasem cena nie poszła w górę.
Robimy to dla równowagi. Czytając wasze posty, idzie się zrzygać, nie mogę już patrzeć jak zawijacie to gówno w sreberko i udajecie wzajemnie, że to czekolada.
Moim zdaniem to wy jesteście typowymi polaczkami. Pisząc brednie których już czytać z zażenowania nie mogę chcecie nagonić potencjalnych dawców kapitału aby wyjść z tego gówna na zero.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: anonimowy891 » wtorek, 26 stycznia 2021, 07:35

Może i debilny przykład ale chciałem abyś zrozumiał.

I nie robicie tego dla równowagi tylko nie możecie znieść swojej porażki.
Nie możesz czytać to po co czytasz ?
Na giełdzie jeden traci drugi zarabia.
Ja żeby wyjść na zero to lisek musiałby jeszcze sporo spaść.
Jest wiele gorszych projektów, o których jakoś nie piszecie. Dlaczego ?

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: pawel296 » wtorek, 26 stycznia 2021, 09:47

Skąd wniosek o porażce? Kiedyś miałem, pogoniłem za 70 zeta przed ath. W obecnej sytuacji kijem bym nie tknął tego paździerza.
Nigdzie indziej nie leją wody i adorują się wzajemnie jak w temacie wyznawców lisa.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: anonimowy891 » wtorek, 26 stycznia 2021, 12:28

Ja nie jestem żadnym wyznawcom niczego.
Kupiłem w dołku. Mam 100 proc zysku.
Czekam.
Dodatkowo zainstalowałem sdk i mam swoje tokeny i swoją sieć. Uważam że ma to przyszłość poprzez łatwość użycia.
Nikogo nie namawiam, ale tez nie krytykuje innych projektów które wydają mi się gorsze.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Pogromca » wtorek, 26 stycznia 2021, 18:03

benq pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 08:14Nie karmić trola
Nie każdy kto ma inne zdanie od razu musi być trolem. Akurat @anonimowy891 znam bardzo dobrze. Niesamowity człowiek, który bez żadnego doświadczenia w programowaniu w kilka tygodni ogarnął SDK i zaczął tworzyć własne apki i tokeny.

Powiedziałbym nie bez kozery, że jeden @anonimowy891 to jest więcej niż tysiąc marnych spekulantów z tego forum, którzy w krypto widzą jedynie "pinionszki", a ich techniczna wiedza bazuje jedynie na gotowych tekstach osób bardziej to rozumiejących ;-)

Czyli w większości Wasza wiedza opiera się na tym, co chcemy, żebyście wiedzieli ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: benq » wtorek, 26 stycznia 2021, 18:57

@Pogromca
Nie zamierzam kontynuować tego tematu.
Problem o którym mówi ten wątek został dawno wyjaśniony, w dużej mierze przez Ciebie.
Gościu nie wiadomo po co wywołuje mnie po X dniach i odgrzewa kotleta z bzdetnymi teoriami, że 4 lata temu to coś było nie do pomyślenia i że bitcoin jest podatny na to samo. Nie wnikam w jego wiedzę techniczną, ale fundamentalnej brakuje bez wątpienia, choćby o tym ile istnieje btc.
Ja się raczej w wątkach liska nie udzielam, sam mam w portfelu jakąś symboliczną ilość od bardzo dawna - z czym się nie kryję. Gdybym był załadowany w 20% w lisk (nie mówiąc o 100%, jak niektórzy deklarują), to pewnie byłbym emocjonalnie zaangażowany, a tak, to szczerze mówiąc ani mnie to specjalnie grzeje, ani ziębi. Trochę bawi, że zajebiście rozwijające się monety robiące furorę zarówno pod względem cenowym, jak i technicznym mają na forum wątki na 3 strony(lub wcale), a nieświeży lisk ze swoim mocno przeterminowanym sdk generuje tysiące stron tekstu w swoich wątkach. A wszystko dlatego, że dawno temu można to to było kupić na polskiej giełdzie za złotówki.

A napisanie, że są znacznie lepsze projekty, oraz że mnóstwo walut dało zarobić 5x więcej niż lisk w tym samym czasie, to nie jest hejt - czysta obserwacja.

P.S.
Sam fakt stworzenia jakiegoś tokenu nie czyni człowieka ani odrobinę lepszym od tradera, a sama liczba commitów na githubie nie zawsze świadczy o świetlanej przyszłości coina.
Czy się to komuś podoba czy nie, to rynek dyskontuje wszystko.
Być może pojawi się jeszcze fajne wybicie na lisku (na to liczę, bo chciałbym opuścić ten statek na dobre), ale stabilnego trendu wzrostowego nie widać, choć bitcoin zdążył doładować 1000% do pieca, ciągnąc za sobą większość starej gwardii altów, powstały nowe hity (Aave, Uniswap, Polka), a Lisk w tym czasie zdołał . . .wypaść poza pierwszą setkę cmc. Cóż, wiara podobno czyni cuda.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: P B R » piątek, 12 lutego 2021, 14:51

Hej,

to i ja podepnę pod ten wątek,
Moja sytuacja jest podobna, ale mimo wszystko lekko inna...

Posiadam wallet atomic i tak sie złozylo, że oprocz zinnych wjechał mi tam lisk - nie duzo lekko ponad 500 lsk.

Dwa lata liski lezały sobie na portfelu, cyklicznie sprawdzam status, stan itd. było ok do dnia 25.012021
25 stycznia tego roku w historii atomica widzę, że wyjechało mi z portfela 200 lisków.Za chwile wjechało nań 9999,9!! i po chwili wyjechało 10300!!...
Tym samym z mojego portfela wyjechało 500 lisków. I trafiło na jakis adres na Bittrex.

I teraz pytania:
Wiemy, że atomic ciągnie dane z blockchaina - w którym jest dokladnie taka sama histora wydarzeń jak w atomicu. Pytanie czy historia w atomicu to historia jego, czy ogolnie blockchain? Wydawało mi się, że w pierwszej kolejności powinna zaistnieć operacja na portfelu. Ale mogę się myslić.

Druga sprawa adres na portfelu atomic został zainicalizowany automatycznym przelewem 1,6 LSK z siebie samego. Teoretycznie wg sztuki.


Kto tutaj dał dupy?
Czy ktos ruchem -200 + 9999 - 10300 wyprał sobie zajumane od innych LSK, wykorzystując moj zaincjowany adres (widoczne w historii)?
Czy za sytuację ponosi odpowiedzialnośc Atomic?

Jestem póki co w plecak 500 sztuk .. duzo... nie duzo.. ale chciałbym zgłebić tę intrygę, bo trchoę mi się tu kupy nie trzma.
Zainicjalizowanie adresu zostało wykonane w 2019- zaraz po wpalcie sordkow, więc dlaczego ktoś myknał mi środki?

czekam na odpowiedź supportu Atomic.

będę wdzięczny za wszelkie informacje.

dzięki z góry

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: anonimowy891 » piątek, 12 lutego 2021, 15:24

@P B R
Cześć nie wiem na jakiej zasadzie działa atomic wallet i kto trzyma passphrase.

Jeżeli transakcja odbyła się w sieci to będzie widoczna w Explorerze liska.

Jeżeli to coś na wzór transakcji giełdowej to może być tylko widoczne w ich portfelu.

Jeżeli tylko Ty miałeś passphrase do portfela lisk to tylko Ty możesz je wypłacić, tym bardziej że konto zainicjowane.

Czy bierzesz pod uwagę jakiś hack ? Coś kliknąłeś jakiś link podejrzany ? Czy to masowe działanie i inni tez mieli taki problem.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: P B R » piątek, 12 lutego 2021, 15:36

@Anonimowy
nie klikam w linki... itd.. nic z tych rzeczy, poza tym atomic jest odpalany na chwile tylko i zamykany. Dość kwasny temat...
Chciałbym się jakoś dowiedzieć czy historia atomica jest jego, czy zre dane z blockchain. Tzn w jakiej kolejności. Bo w tej chwili oczywiscie są jednakowe.
Ale gdzie nastąpiła inicjacja tej kupy...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: LiskPoland.pl » piątek, 12 lutego 2021, 15:40

P B R pisze: piątek, 12 lutego 2021, 14:51 Hej,

to i ja podepnę pod ten wątek,
Moja sytuacja jest podobna, ale mimo wszystko lekko inna...

Posiadam wallet atomic i tak sie złozylo, że oprocz zinnych wjechał mi tam lisk - nie duzo lekko ponad 500 lsk.

Dwa lata liski lezały sobie na portfelu, cyklicznie sprawdzam status, stan itd. było ok do dnia 25.012021
25 stycznia tego roku w historii atomica widzę, że wyjechało mi z portfela 200 lisków.Za chwile wjechało nań 9999,9!! i po chwili wyjechało 10300!!...
Tym samym z mojego portfela wyjechało 500 lisków. I trafiło na jakis adres na Bittrex.

I teraz pytania:
Wiemy, że atomic ciągnie dane z blockchaina - w którym jest dokladnie taka sama histora wydarzeń jak w atomicu. Pytanie czy historia w atomicu to historia jego, czy ogolnie blockchain? Wydawało mi się, że w pierwszej kolejności powinna zaistnieć operacja na portfelu. Ale mogę się myslić.

Druga sprawa adres na portfelu atomic został zainicalizowany automatycznym przelewem 1,6 LSK z siebie samego. Teoretycznie wg sztuki.


Kto tutaj dał dupy?
Czy ktos ruchem -200 + 9999 - 10300 wyprał sobie zajumane od innych LSK, wykorzystując moj zaincjowany adres (widoczne w historii)?
Czy za sytuację ponosi odpowiedzialnośc Atomic?

Jestem póki co w plecak 500 sztuk .. duzo... nie duzo.. ale chciałbym zgłebić tę intrygę, bo trchoę mi się tu kupy nie trzma.
Zainicjalizowanie adresu zostało wykonane w 2019- zaraz po wpalcie sordkow, więc dlaczego ktoś myknał mi środki?

czekam na odpowiedź supportu Atomic.

będę wdzięczny za wszelkie informacje.

dzięki z góry

Wygląda na to, że coś się dzieje z Atomic wallet w tym przypadku, przejrzyj tematy na reddit tego portfela, dużo osób napisało o scammerach i znikających środkach, nie wnikałem:

https://www.reddit.com/r/atomicwallet/

Później poszperam więcej.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: P B R » piątek, 12 lutego 2021, 15:45

@LiskPoland.pl

Dzięki wchodzę!
dodatkowo atomic wysyła takie info po wygenerowaniu ticketu:

Thank you for contacting us.

We experience a massive overload with requests at the moment. We would like to notify you that responding time may take up to 24+ hours. Please read carefully through these instructions:

EXCHANGE: we experience a longer exchange time due to the overload of our exchange partner. Rest assured, all the exchanges will be finished and you will get your funds. You can check the status of your exchange, insert your Order ID here https://changenow.io/status-page.

Balance issues: if you don't see your balance or transaction history, please check your address on the block explorer. If your balance is correct there – no need to worry, your funds are safely stored on the blockchain. Just install a VPN and reload the wallet.

CLAIM SERVICE is currently not available. Please top-up your wallet to cover the network fees. Please note, this is an additional service from our wallet.

Our team is doing its best to answer you as fast as possible. Thank you for understanding.

Best wishes,
Atomic Wallet team.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 listopada 2020
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: anonimowy891 » piątek, 12 lutego 2021, 16:38

@P B R
Sprawdź tutaj swój adres:

https://explorer.lisk.io/

Czy widzisz te transakcje o których napisałeś ?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości