Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wyparowały Liski z portfela

Postautor: blink » środa, 30 grudnia 2020, 10:25

kopyt1000 pisze: środa, 30 grudnia 2020, 07:26Pomoże kto jak zaktualizować portfel . Ja mam podobnie miałem około 2600 lisków a teraz są 2 . To teraz sznura i na góra. Jak system jest dziurawy ( portfel ) to ktoś powinien za to odpowiadać


Sprawdź swój adres portfela w https://explorer.lisk.io/ czy są te liski czy nie.

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyparowały Liski z portfela

Postautor: Przemko » środa, 30 grudnia 2020, 12:59

Tak to właśnie wygląda, instrumenty jak portfel LSK nie przygotowany do trzymania wartości, najlepiej mieć kilka i rozłożyć po nich, tak się nad tym zastanawiam.
Ja kiedyś miałem taką sytuację że błędnie wpisałem hasło i zamiast "nie zalogować się" to otworzył się portfel z ilością lisków "0" wpadłem w panikę normalnie, dopiero po ponownym logowaniu już byłem na swoim właściwym portfelu ze stanem konta moim.... byłem tym zaskoczony że tak to działa.

Mam też pytanie, ciągle pisze mi że mogę zrobić aktualizację do wersji bodajże 1.27... ale jak klikam to nie mogę aktualizować, wiecie co mam zrobić aby zaktualizować ?.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wyparowały Liski z portfela

Postautor: koparki » środa, 30 grudnia 2020, 13:08

Lisk jest unikalnym projektem jeśli chodzi o utratę środków z powodu braku ZAINICJOWANIA portfela. Wymóg ekstremalnie dziwaczny i jest to nieintuicyjne, niebezpieczne, spokojnie mógłbym utracić środki w ten sposób nawet ja. Ludzie którzy utraciliście w ten sposób gruby hajs - atakujcie deweloperów na forach deweloperskich liska, wy juz nie odzyskacie środków ale gdy ekipa liska będzie miała sygnał niezadowolenia to może jakoś skorygują to dziwadło. Nawet czerwony migający komunikat o potrzebie zainicjowania pod groźbą pewności utraty środków, który jest przeszkadzajką dosłownie zasłaniającą saldo , który znika po zainicjowaniu byłby lepszy niż to co jest.
---

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyparowały Liski z portfela

Postautor: Pogromca » środa, 30 grudnia 2020, 13:47

@koparki Jest info na portfelu o inicjacji. W ogóle inicjacja powinna być przy pierwszej transakcji przychodzącej , albo przy środkach wysłanych powyżej np. 10lsk powinien wyskoczyć komunikat i jego akceptacją powinna ściągać nam 0.1lsk i inicjować konto .

@Przemko Ściągnij aktualną wersję z oficjalnej strony https://lisk.io/wallet

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyparowały Liski z portfela

Postautor: kopyt1000 » środa, 30 grudnia 2020, 14:15

To jeszcze raz ja. Przepraszam wszystkich forumowiczów. Czytając pierwszy raz ten temat wbiłem na pierwszy adres z Liska. I tam miałem te 2 liski.Dopiero potem po napisaniu zalogowałem się na drugi adres i tam mam wszystkie liski jaki zakupiłem do tej pory. Niby nie dużo ale zawsze coś. Przepraszam za zamieszanie. Ale też współczuje tym co stracili.

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyparowały Liski z portfela

Postautor: Przemko » środa, 30 grudnia 2020, 14:27

@kopyt1000 Skoro już odzyskałeś szczęśliwie liski to tak z ciekawości zapytam co zamierzasz z nimi zrobić (jaki plan ty masz na nie ?) Ja od Bani 2017 skupuje regularnie po kilka sztuk i trzymam, zobaczymy co będzie :).

@Pogromca Rozumiem, że instaluje normalnie, on zastąpi ten co mam i później się normalnie loguje na nowy. Niby proste, wiem ale cholera boje się tych wszystkich rzeczy, tyle się w kolo słyszy o kradzieżach, błędnie wpisanych adresach, itd. to już mam od tego lęki i boje się logować żeby zero nie zobaczyć :)).

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wyparowały Liski z portfela

Postautor: koparki » środa, 30 grudnia 2020, 14:31

Przemko pisze: środa, 30 grudnia 2020, 14:27cholera boje się tych wszystkich rzeczy, tyle się w kolo słyszy o kradzieżach, błędnie wpisanych adresach, itd. to już mam od tego lęki i boje się logować żeby zero nie zobaczyć :)).
no to kup laptopa za 200zł uzywanego zainstaluj ubuntu i ściągaj portfele z oficjalnych portali projektu i nie używaj sprzętu do niczego innego, nigdy nic się nie stanie. Nie stałoby się nawet na kompie do codziennego użytku ale większość ludzi jest szalona w swej ignorancji instalując w systemie różne dziwne programy zamkniętoźródłowe oraz cracki albo nie aktualizują po prostu systemu ;)
---

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyparowały Liski z portfela

Postautor: Pogromca » środa, 30 grudnia 2020, 14:59

Przemko pisze: środa, 30 grudnia 2020, 14:27Rozumiem, że instaluje normalnie, on zastąpi ten co mam i później się normalnie loguje na nowy.
Tak, instaluj normalnie, będzie wszystko dobrze. A jakby dalej coś nie grało to pisz, będziemy rozwiązywać problemy ;)

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
kopyt1000 pisze: środa, 30 grudnia 2020, 14:15To jeszcze raz ja. Przepraszam wszystkich forumowiczów. Czytając pierwszy raz ten temat wbiłem na pierwszy adres z Liska. I tam miałem te 2 liski.Dopiero potem po napisaniu zalogowałem się na drugi adres i tam mam wszystkie liski jaki zakupiłem do tej pory. Niby nie dużo ale zawsze coś. Przepraszam za zamieszanie. Ale też współczuje tym co stracili.
Koniecznie wykonaj JAKĄKOLWIEK TRANSAKCJĘ WYCHODZĄCĄ Z TEGO ADRESU NAWET DO SIEBIE SAMEGO ! To zagwarantuje bezpieczeństwo Twoich środków.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

UWAGA - Wyciek danych z bazy Ledgera

Postautor: adiqq » środa, 30 grudnia 2020, 17:32

Pogromca pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 16:50Problem przez 4 lata nie istniał, a koszta opłacalności takich ataków były szacowane dopiero przy 93 euro/lsk.
Może to zbyt daleko idący wniosek, ale można odnieść wrażenie, że twórca/twórcy LSK nie spodziewali się, że tak długo to wszystko pociągnie, dlatego nie ma mocniejszych zabezpieczeń ;) :lol:
może zakładali max 2 lata? :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Pogromca » środa, 30 grudnia 2020, 18:05

@adiqq Od początku było wiadomo, co grozi kontom niezainicjowanym, lecz niestety dopiero od końca sierpnia 2020 grupa crackerów (albo jeden) zaczęli ten fakt wykorzystywać. To nie jest kwestia słabych zabezpieczeń, tylko zbyt krótkich adresów do których może prowadzić kilka seedów, a zgodnie z zasadą "kto pierwszy ten lepszy", do tego seeda który pierwszy zainicjuje adres zostaje przypisany klucz publiczny i staje się jego właścicielem. Ten problem był szeroko omawiany już na samym początku 2018 roku przez specjalistów odnośnie zabezpieczeń, ale wtedy nie było aż takich możliwości by przejąć niezainicjowane adresy, po prostu się to nie kalkulowało. Konto niezainicjowane NIE JEST zabezpieczone, jest traktowane przez blockchain jako nowy adres. Nie wiem dlaczego w taki sposób zostało to skonstruowane, może miało to być zabezpieczenie jak ktoś utraci hasło do niezainicjowanego adresu lub wyśle środki na błędny adres, ciężko mi powiedzieć. Albo chcieli wprowadzić taki recykling nieużywanych adresów lub po prostu chcieli mieć krótkie adresy. W każdym razie (jeszcze) obecny system adresowy to relikt z 2014r. po Crypti. Na szczęście po nadchodzącej aktualizacji problem zniknie, choć niestety adres będzie dłuższy i trudniejszy do zapamiętania oraz będzie posiadał oprócz cyferek litery duże oraz małe, które będą częścią klucza publicznego tak jak to ma miejsce w BTC.

W każdym razie na miejscu btc maximalist bałbym się nadchodzącej dekady, bo tu wcale kwantówek nie trzeba .

Polecam

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Paradoks_dnia_urodzin

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Atak_urodzinowy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolizja_(kryptografia)

Ogólnie Lisk z drugim passphrase jest bezpieczniejszy niż Bitcoin. Można jeszcze bardziej zabezpieczyć konto tworząc konto multisig z uprawnionymi kilkoma adresami i wtedy, żeby wysłać środki musisz wpisać obydwa passphrase oraz passphrase z adresów przypisanych do multisig. Trochę jest z tym roboty, ale nie ma szans, że takie konto zostanie złamane bynajmniej do końca tego wieku ;)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: miso20 » środa, 30 grudnia 2020, 21:49

kopyt1000 pisze: środa, 30 grudnia 2020, 07:26Jak system jest dziurawy ( portfel ) to ktoś powinien za to odpowiadać
Jak się inwestuje kasę to trzeba wiedzieć w co oraz przyjąć na klatę ryzyko inwestycyjne

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 stycznia 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: ST090 » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 02:21

Cześć wszystkim
Mam taki problem z LISK. Trzymam pewną sumę na Atomic Wallet i obecnie nie jestem w stanie w żaden sposób tego wypłacić. W listopadzie 2020 pojawiła się dziwna transakcja na 0,1 LSK z mojego adresu na mój. Wygląda to jakby portfel został zainicjowany (być może przez Atomic'a). Sam nigdy nie robiłem wypłat z tego adresu.

Środki cały czas są na koncie.

Support Atomic'a podesłał pomysł, aby zaimportować private key do walleta LISKowego ale nie potrafię tego zrobić.
Czy macie pomysł jak to ruszyć ?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: pkpk » czwartek, 7 stycznia 2021, 16:40

Witam.
Podczepię się pod temat.
Trzymałem na portfelu liska 622 liski, 4165468253464891179L
Nie śledziłem projektu, nie wiedzialem nic o zainicjowaniu portfela. Loguje się dzisiaj na porfelu pusto... wysłane na 16239434619501659131L
Już faktycznie przepadło?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: blink » czwartek, 7 stycznia 2021, 16:56

pkpk pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 16:40Witam.
Podczepię się pod temat.
Trzymałem na portfelu liska 622 liski, 4165468253464891179L
Nie śledziłem projektu, nie wiedzialem nic o zainicjowaniu portfela. Loguje się dzisiaj na porfelu pusto... wysłane na 16239434619501659131L
Już faktycznie przepadło?


Niestety tak :(

To jest jakaś plaga.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: pkpk » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:01

Jakim prawem ktoś robi transakcje z mojego konta? Niech leży i 10lat, ten lisk to jednak scam, zwracam honor wszystkim hejterom projektu

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: multan » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:03

@pkpk widać że inicjacja nastąpiła 2020/10/31 11:33:47, czyli dokonana była już przez nowego "właściciela' :(

https://explorer.lisk.io/address/4165468253464891179L

a ten sam złodziej z poniższego konta skubnął 4.6k LSK, tez niezainicjowane konto, razem ukradł 10k LSk

https://explorer.lisk.io/address/54548018418066802L

a śledząc całą ścieżkę dalej
4165468253464891179L (ex konto użytkownika @pkpk) -> 16239434619501659131L (konto złodzieja1) -> 16735978201429336563L (konto złodzieja2) -> 6687808873757044786L (konto Bittrex)
A na Bittex jest pełna weryfikacja, czyli znamy złodzieja. Ciekawe czy przejęcie niezainicjowanego konta to formalnie kradzież.

Konta na Poloniexie i Bitbay masz zweryfkowane żeby próbować udowodnić że adres 4165468253464891179L należał do Ciebie? To mimo wszystko bym napisał do Bittrexa i opisał historię. Nie wiem czy środki odzyskasz, ale może zrobisz koło dupy złodziejowi.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 stycznia 2021, 18:54 przez multan, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: Pomoc_potrzebna » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:23

:( ehhh

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: pkpk » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:27

Tak, mam zweryfikowane

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: jpr » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:28

Dopiero zobaczyłem ten temat, niezłe bagno. Miałem liski w portfelu od 2016 i dzisiaj dopiero zainstalowałem portfel i wysłałem od siebie do siebie 1 lisk. To wystarczy?
To jakby satoshiemu powiedzieć, ze musi cos zainicjować bo inaczej mu btc przepadną. Kiedy Max robi nowy projekt?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 stycznia 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie zainicjowałeś portfela? Twoje Liski wyparowały ;( LSK Lisk Inicjacja portfela

Postautor: ST090 » czwartek, 7 stycznia 2021, 17:29

ST090 pisze: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 02:21 Cześć wszystkim
Mam taki problem z LISK. Trzymam pewną sumę na Atomic Wallet i obecnie nie jestem w stanie w żaden sposób tego wypłacić. W listopadzie 2020 pojawiła się dziwna transakcja na 0,1 LSK z mojego adresu na mój. Wygląda to jakby portfel został zainicjowany (być może przez Atomic'a). Sam nigdy nie robiłem wypłat z tego adresu.

Środki cały czas są na koncie.

Support Atomic'a podesłał pomysł, aby zaimportować private key do walleta LISKowego ale nie potrafię tego zrobić.
Czy macie pomysł jak to ruszyć ?
Odpowiem sam sobie bo dowiedziałem się nieco na kanale Discord tego scamu. Sprawa wygląda następująco:
Jeśli nie możecie nic wypłacić z portfela LISK, nigdy wcześniej nie robiliście z niego wypłaty (nie był zainicjowany), a w historii transakcji widać przelew 0,1 LSK z waszego portfela na wasz, to możecie pożegnać się z pieniędzmi które tam trzymaliście. Nie ma znaczenia czy środki są nadal na koncie czy zniknęły. Portfel jest przejęty przez "collision attack".
Dla mnie to słabo zabezpieczony SCAM bez przyszłości.
Przydałoby się teraz ostrzec ludzi poprzez małą kampanię reklamową na forach i kanałach YT.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości