Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: Mateuszwasiluk » sobota, 17 sierpnia 2019, 18:33

Podobno mam pograć seedy, jakieś hosty uzupełnić. KOmpletnie nie wiem o co chodzi.
Nie mogę tego wysłać bo pojawia mi się recipient address

Tak to wygląda:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Y2W ... f~8T6RKT4O

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 sierpnia 2019, 19:42

@Mateuszwasiluk Wpisałeś zły adres, przecież jest napisane "invalid".

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Jak nie potrafisz adresu skopiować do przelewu to uważaj i sprawdzaj takie rzeczy 3 razy zanim klikniesz "wyślij". Chyba nie każdy wallet poinformuje Cię, że wpisałeś zły adres. Coiny można wysłać dosłownie w niebyt jeśli dasz zły adres a wallet nie kontroluje tego.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Ilość też "invalid". Próbujesz wysłać więcej niż masz? Nikomu się to jeszcze nie udało... ...możesz być pierwszy! :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: Mateuszwasiluk » sobota, 17 sierpnia 2019, 22:22

Nie wpisałem złego adresu, przecież mówię żę dobry wpisałem. Z giełdy Bitbay dokłądnie skopiowany wklejony. Tak samo z iloscią LSK. Podałem najpierw 500, potem 300, 100, 1 (a mam więcej niż 500) i za każdym razem to samo, wiec proszę cie czytaj ze zrozumieniem. Co mam zrobić, bo nie popełniłem tutaj błedu a nie mogę otrzymać liska.
Jest jakis lepszy portfel, lisknano?

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: maly_ZE » sobota, 17 sierpnia 2019, 23:25

@Mateuszwasiluk TAK

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: blink » niedziela, 18 sierpnia 2019, 09:35

@Mateuszwasiluk Zainstaluj lisk hub.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: koparki » sobota, 21 sierpnia 2021, 20:54

mam poważny problem, mam LSK na Trezorze dotychczas nieoficjalny portfel Liskish Wallet radził sobie z Trezor (oficjalny błędnie obsługiwał od któreś wersji a teraz w wer "2.0 final" zupełnie olali trezora , nie zwróciłem uwagi że jest jakaś zmiana w sieci i straciłem dostęp , w sensie Liskish Wallet nie łączy się juz z siecią. Zna ktoś rozwiązanie?
---

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: multan » sobota, 21 sierpnia 2021, 21:09

dobra, skasowałem moje wypociny dot niedziałania liskisha również na ledgerze, natomiast z FB liska:

liskaLisk Polska udostępnił(a) link.
Informacje odnośnie wsparcia dla portfeli sprzętowych po aktualizacji sieci Lisk.
W skrócie:
- Portfele sprzętowe nie będą od razu wspierane, funkcja ta będzie zaimplementowana w Lisk Desktop najszybciej jak to możliwe
- WAŻNE: Osoby, które posiadają tokeny na portfelach nie utracą środków, będą wyłącznie chwilowo zamrożone
- Żeby temu zapobiec można przelać tokeny na zwykły portfel na czas prac nad wsparciem.


Fork i przejście na mainnet 24 sierpnia, zakładam że po prostu wyłączyli już wsparcie liskisha i trzeba czekać na odpalanie funkcji hardware walleta w Lisk Desktop.
Ostatnio zmieniony sobota, 21 sierpnia 2021, 22:02 przez multan, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: koparki » sobota, 21 sierpnia 2021, 21:58

multan pisze: sobota, 21 sierpnia 2021, 21:09ech to krypto, hodl i wróć za 10 lat, a potem nic nie działa...
dla mnie zaczyna wyglądać na poważną sprawę, gdzie będę już mógł sobie na saldo popatrzeć tylko w explorerze
---

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: multan » sobota, 21 sierpnia 2021, 22:04

@koparki

Exlorer ma być wbudowany w ich portfel Lisk for Dektop lub Lisk for Mobile.

https://lisk.com/wallet

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: koparki » sobota, 21 sierpnia 2021, 22:08

@multan ale explorer mnie nie interesuje, mam zupełnie inny problem

@Pogromca kidyś podesłał mi takie rozwiązanie jako alternatywa Liskish wallet : https://github.com/thepool-io/LiskTrezo ... et-manager , czy to jest jedyna opcja i czy to karkołomne , trudne rozwiązanie sprzed 3 lat zadziała z obecnym softem? Czy @Pogromca jest jeszcze na forum ?
---

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: multan » sobota, 21 sierpnia 2021, 22:20

@koparki

Nic nie rób jeżeli nie tradujesz i nie potrzebujesz tego, bo dzisiaj wsparcie Liskish walleta zostało wyłączone w oczekiwaniu na fork i mainnet.
A potem trzeba czekać na wsparcie od Lisk for Desktop.
Wpis od Liskisha sprzed 3 dni:


Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: koparki » sobota, 21 sierpnia 2021, 23:28

multan pisze: sobota, 21 sierpnia 2021, 22:20Nic nie rób jeżeli nie tradujesz i nie potrzebujesz tego, bo dzisiaj wsparcie Liskish walleta zostało wyłączone w oczekiwaniu na fork i mainnet.
A potem trzeba czekać na wsparcie od Lisk for Desktop.
mnie to wcale nie uspokaja , straciłem dostęp do środków... zgraja niepoważnych amatorów dev team Lisk...
oto jedna z wypowiedzi tego wątku (list od Trezor):
Spoiler:
Just recieved this email from Trezor. They seem a pinch salty.

-

"Lisk will no longer support hardware wallets.

Withdraw your Lisk to a compatible software wallet

An upcoming Lisk network hard fork will remove support for hardware wallets including the Trezor Model T and Model One.

If you currently store Lisk on your Trezor wallet, you must move your coins to a wallet compatible with the hard fork upgrade by August 21 2021. The Lisk Desktop wallet should be compatible, according to Lisk's public communications.

The short notice given regarding this issue is due to the fact that Lisk did not provide any notice of the incompatibility ahead of time nor did they reach out to discuss a solution or workaround. Given the nature of this hard fork, the currently implemented code will be made redundant and the codebase will be removed from Trezor products.

There are no clear paths to reinstating support at this time as resolving the compatibility issues would require extensive development efforts on both sides, which would not be productive given the lack of cooperation in this case.

We hope to hear from the Lisk development team in the coming days, and will follow up should there be any news in future. In the meantime, please immediately withdraw all Lisk tokens from your hardware wallet to a compatible wallet for safekeeping."
w odpowiedzi również to (It's a serious strategic fuck up from the dev team):
Spoiler:
Just sold. This is complete incompetency if they decided to pull it through with HW funds at risk. I don't care if this is temporary or fixable or anything else. It's a serious strategic fuck up from the dev team:

risking funds

deciding that this still is a good idea after backlash has been heared and it was criticized

not being competent enough to find a smooth solution

I suspect conflicting interests inside the team. I don't care about any technical or non-technical reasoning. Self custody is the main feature of crypto. This is not securely possible with a software approach. That's it, bye.
---

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: multan » niedziela, 22 sierpnia 2021, 01:54

@koparki wiem, czytałem cały wątek, ale nie chciałem już tego komentować, bo brak słów na tych amatorów i ignorantów.

Fakt jest taki, że teraz trzeba czekać, aż będzie można się dostać do środków z poziomu portfela sprzętowego.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: ziolek90 » piątek, 24 września 2021, 12:25

Witam, może ktoś zna odpowiedź. W jaki sposób można dostać się do środków z porfela liskish?

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: multan » piątek, 24 września 2021, 23:20

sam liskish czy liskish+ledger?
Jak sam liskish to zakladajac portfel dostałeś seeda 12 słów, teraz go wklepujesz do Lisk Desktop i jesteś w domu https://lisk.com/wallet
Jak liskish + ledger to czekasz na wsparcie portfela sprzętowego w Lisk Desktop.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: ziolek90 » sobota, 25 września 2021, 14:25

Dzięki za odpowiedź. Dowiedziałem się jeszcze o aktualizacjach, że:
Lisk Desktop 2.1: dodadzą możliwość uzyskania passphrase za pomocą "recovery password"
Lisk Desktop 2.2: wraca całkowite wsparcie dla portfeli sprzętowych.
Lisk to jednak porządna firma :P :D

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: multan » niedziela, 26 września 2021, 12:41

Po tym jak przeprowadzili fork to jest szrot a nie porządna firma. Zostawili tysiące użytkowników używających portfeli sprzętowych bez dostępu do środków ani możliwości głosowania na delegatów.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: koparki » niedziela, 26 września 2021, 12:49

uwalili właścicieli trezorów, amatorszczyzna , omijać szerokim łukiem , zresztą ich wynalazkiem i negatywna innowacją na skale całego rynku krypto była też inicjacja portfela , ze gdy tego nie zrobisz to znikały środki
---

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: łabondź2020 » niedziela, 26 września 2021, 13:01

Panowie, a wiadomo kiedy będzie można ruszyć środki z Atomic Wallet? Nie działa ani wymiana w portfelu ani przesył.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 czerwca 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z przesłaniem liska przez portfel liskish wallet

Postautor: kubix89 » poniedziałek, 27 września 2021, 11:04

Liskish Wallet + ledger działa czy trzeba czekać nie wiadomo ile? Dawno nie zaglądałem na forum i nie wiedziałem że takie jaja są z tym liskiem i portfelem.. Swoją droga trzymanie na hodl projekty mija się z celem... 2 miesiące nie interesowałem się liskiem i już problem żeby wypłacić bo nie ma się dostępu mimo posiadania portfelu sprzętowego .

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości