Raport LISK

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Hamas » środa, 8 maja 2019, 09:11

Dzien dobry wieczor wszystkim :)

Biorac pod uwage duze zainteresowanie dot takowego raportu, prosze o dokladne czytanie ze zrozumieniem.

Nie chcemy zeby praca z nim zwiazana byla zrobiona od tak, ma byc rzetelny i niezalezny, ale to bedzie zalezne od naszego zbiorowego zaangazowania :idea:

W przypadku duzego zainteresowania powstanie raport "otwarty", a gdy zainteresowanie okaze sie mniejsze, powstanie raport "zamkniety" :!:

Otwarty - bedzie dostepny dla wszystkich, pod warunkiem uzbierania wymaganej kwoty+nadwyzki jako bonusa i bedzie umieszczony tu w temacie.

albo

Zamkniety - w przypadku gdy zbiorka nie przekroczy wymaganej kwoty, rozsylany bedzie tym, ktorzy beda chetni zrzucic sie na jego powstanie :!:


:arrow: Kwota jaka musimy uzbierac to poziom min.110 LSK

Wierze w nasza spolecznosc i mam nadzieje, ze bedzie mozliwe stworzenie raportu otwartego dla wszystkich :idea:


Wielkosc dotacji jest dobrowolna, ale minimalna wplata to 1 LSK, przelewy prosze robic na ponizszy adres:

15701063350767748061L



:arrow: Gdyby ktos chcial dotowac w innej krypto - prosze o PW :idea:


:!: UWAGA zbieramy do 30.05.2019 lub wymaganej kwoty :!:

Kazdy wplacajacy bedzie musial przeslac mi adres z ktorego dokonal przelewu w wiadomosci PW, lub za posrednictwem TELE tez w PW, gdyby nam sie nie udalo zebrac wymaganej kwoty i raport powstal w wersji zamknietej, ktora bedzie wysylana zainteresowanym.

Raport powinien byc gotowy w przeciagu 10-14dni (jezeli materialu zebranego bedzie wiecej, lub bedzie trzeba poszperac zeby wyjasnic pewne niescislosci, moze bedzie to koniec miesiaca).

Wszyscy chcemy aby raport byl bardzo rozbudowany, tak by kazdemu pozwolil wyrobic sobie zdanie na temat tej kryptowaluty i calej otoczki z nia zwiazanej :ugeek:

Jezeli powstanie opcja OTWARTA

Po uzbieraniu wymaganej kwoty, dotacja bedzie nadal mozliwa dla kazdego zainteresowanego i bedzie mozna dokonywac wplat, bo LISK ciagle sie rozwija i mam nadzieje, ze prace z nim zwiazane potocza sie po naszej pozytywnej mysli, dlatego chce robic tez cykliczny update raportu, powiedzmy 1 do roku :idea:

:arrow: Wszelkie komentarze niezwiazane z tematem beda zglaszane adminom i usuwane :!:
Ostatnio zmieniony środa, 22 maja 2019, 17:21 przez Hamas, łącznie zmieniany 6 razy.
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 maja 2019
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: blackredwhite » środa, 8 maja 2019, 11:54

do kiedy trwa zakładana zbiórka ?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Harmony » środa, 8 maja 2019, 12:18

@blackredwhite Od teraz?
;)

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 maja 2019
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: blackredwhite » środa, 8 maja 2019, 12:21

DO kiedy ?
czy jest jakiś termin do kiedy zbierane są liski a potem otrzymuje raport np. tylko grupa zamknięta gdy do danego czasu nie uda się uzbierać na raport dla grupy otwartej ?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Harmony » środa, 8 maja 2019, 12:31

@blackredwhite Przeczytaj post jeszcze raz
Hamas pisze: środa, 8 maja 2019, 09:11UWAGA zbieramy do 30.05.2019
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Hamas » środa, 8 maja 2019, 12:32

Jest uzupelnione, 1 czerwca sprawdzimy stan czy dana kwota bedzie pozwalala na otwarta wersje raportu, jezeli nie, to osoby wplacajace zdecyduja w jakiej formie bedzie on dostepny :idea:

Mam nadzieje ze wszystko bedzie Open :ugeek:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Cbool » środa, 8 maja 2019, 13:23

W końcu konkretna inicjatywa...Dzięki @Hamas

A co z analizą narzędzi SDK? Może lepiej poczekać te kilka tygodni na ich wydanie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Hamas » środa, 8 maja 2019, 14:14

@Cbool raport, o ile to mozliwe, bedzie sie odnosil do calej Liskowej otoczki, SDK jest jej czescia, nie wiem jak to od strony programowej/developerskiej bedzie, ja nie mam na to czasu, java sie nie zajmowalem ponad 10 lat :roll: i badzmy szczerzy, takie rozbicie na czynniki pierwsze jego skladowych, mogloby zajac duzo wiecej czasu.

Prosze nie podchodzic do tego jak do audytu firmy :idea:

Tak bardzo to mi sie nie chce podrozowac, czy wysylac kogos, zeby w siedzibie Liska grzebac kilka dni, niestety, w tej chwili plan zajec na miejscu mam napiety jak branie jaja :|
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: blink » środa, 8 maja 2019, 18:35

@Hamas Przelałem te kilka lisków z poprzedniej zbiórki

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: stokarz » środa, 8 maja 2019, 21:49

Cześć, tak tylko napomnę szybko, że raport będzie "wyprodukowany" przeze mnie.

W swojej pracy staram się zachować jak największy obiektywizm, także nie musicie się martwić jakimiś uprzedzeniami w stronę projektu. Nie jestem firmą audytową, niemniej w swojej "pracy" staram się dokładnie i rzetelnie sprawdzać każdy aspekt kryptowaluty. Do każdego faktu, czy stwierdzenia które piszę o danym projekcie dołączona jest zawsze obszerna i publiczna bibliografia, zatem każdy jest w stanie we własnym zakresie zweryfikować podawane przeze mnie dane, do czego serdecznie zachęcam - taka jest w końcu idea kryptowalut - aby sprawdzać.

Nawiązując jeszcze do kwestii sprawdzenia kodu która została tutaj nadmieniona. Niestety, nie posiadam wysokich zdolności programistycznych, abym był w stanie skutecznie dokonać takiej analizy na własną rękę, mogę jednak zapewnić, że jeżeli jakiekolwiek błędy w kodzie zostały dostrzeżone i przeanalizowane przez firmy/użytkowników cieszących się zaufaniem i rzeczywistą wiedzą na ten temat, a następnie analizy takich czynników zostały publicznie opublikowane w sieci i będę w stanie uzyskać do nich dostęp, to również takie dane pojawią się w raporcie.

Ogólnie celem raportu jest bardzo dokładna i szczegółowa analiza całości projektu. Tak więc, od jądra projektu jakim jest protokół konsensusu LSK i tokenekonomia, przez drużynę pracującą nad LISK i wiele więcej. Jak wyglądają efekty mojej pracy możecie zobaczyć pod tymi linkami:
Od siebie dodam, że bardzo chciałbym, aby raport ukazał się w całości publicznie także powodzenia w zbiórce. Z chęcią zrobiłbym to za darmo, lecz z czegoś człowiek musi żyć hahah!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Hamas » piątek, 10 maja 2019, 07:24

@blink widze ze zainteresowanie nie bylo oszalamiajace jak na medium spolecznosciowe, ale qrwidolek to qrwidolek, zerowanie darmowe na pracy innych to taka nasza mentalnosc :roll:

Mam nadzieje, ze ci ktorzy raport otrzymaja, beda zadowoleni ze nie jest to zwykla rozpiska dot liska :)

@stokarz & 2 anonymous z pustymi rekoma nikt nie zostanie 8-)
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: benq » piątek, 10 maja 2019, 10:12

@Hamas
Chętnie się dorzucę, ale czy ja dobrze widzę, że aktualnie tylko 3 osoby przelały łącznie 5,9 LSK?
Może jakaś ankieta albo lista zainteresowanych, żeby dało się sensownie oszacować zainteresowanie, bo nie wiem jaką kwotą Was wesprzeć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Hamas » piątek, 10 maja 2019, 10:22

@benq minimalna kwota to 1LSK, nikt nie wymaga by to bylo milion kolumbijskich peso, ile uwazasz tyle wyslesz ;)

jedni wyslali 3.9lsk grupowo, 1 osoba 2lsk, wiec ;)

Tak jak pisalem w temacie - raport tak 3 siak powstanie, od uzytkownikow tego forum (i nie tylko) zalezy w jakiej formie beda chcieli go miec udostepniony (prywatnej czy ogolnej) :idea:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2019, 07:50 przez Hamas, łącznie zmieniany 1 raz.
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 10 maja 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Byku80 » piątek, 10 maja 2019, 19:14

Witam wszystkich, ja też się z chęcią dorzucę 101 LSK to przecież nie duża suma na taką ilość użytkowników co śledzą, czytają te forum nie powinno być problemu z uzbieraniem lisiakow ;) ale wiadomo są i tacy którzy chcą skorzystać nie dając nic od siebie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: blink » piątek, 10 maja 2019, 19:19

@Byku80 ale skorzystają Ci którzy się zrzucili

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: KryptoBanita » piątek, 10 maja 2019, 19:22

Hamas pisze: środa, 8 maja 2019, 09:11Biorac pod uwage duze zainteresowanie dot takowego raportu
benq pisze: piątek, 10 maja 2019, 10:12aktualnie tylko 3 osoby przelały łącznie 5,9 LSK?
:roll:
Już wiem czemu ten lisek co go widziałem w polu tak ogon podkulał ze wstydu...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Hamas » piątek, 10 maja 2019, 20:45

@benq twoja propozycja jest do rozpatrzenia, ale chcialbym jej uniknac ;)

Jezeli dotacja 1LSK to duzo, to nie mam pytan co do rodzimych inwestorow krypto :shock:

Nie dziwie sie, ze jestesmy w PISdu daleko we wszelkich rankingach jezeli chodzi o spolecznosc kryptowalutowa :?

@KryptoBanita widac taka nasza specjalnosc narodowa, czekac az inni cos zrobia i pozniej brac wszystko za darmo, jak chytra baba z radomia :roll: ale taki ktos, predzej czy pozniej zawsze 2 razy traci :twisted:

Obrazek
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwietnia 2019
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: Picassso » sobota, 11 maja 2019, 01:57

@Hamas
Zrobić zamknięty i obejdzie się bez takich darmozjadów, którzy żałują Liska :x

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 31 stycznia 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: jaszczomp » sobota, 11 maja 2019, 06:31

Ja na pewno się piszę na raport, jakoś na dniach przekażę LSK. Zresztą 1LSK obecnie to chyba nie jest zaporowa kwota :roll:

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 maja 2019
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Raport LISK

Postautor: blackredwhite » sobota, 11 maja 2019, 09:31

Picassso pisze: sobota, 11 maja 2019, 01:57 @Hamas
Zrobić zamknięty i obejdzie się bez takich darmozjadów, którzy żałują Liska :x
jestem tego zdania zebrać 10 osós co wpłaca po 10lsk i po temacie, ja mogę być jedną z nich ;)

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości