Podatek do urzędu skarbowego

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: lukasz1408 » środa, 28 listopada 2018, 09:46

Witam, jestem nowy także pytam o wszystko :D
Ostatnio czytałem o rozliczeniach z US jak to jest czy muszę rozliczyć się z US przy stracie?
Włożyłem 500 zł kupiłem kilka walut później sprzedałem jedne z małym zyskiem inne ze stratą. Ostatecznie po wszystkich operracjach mam 415 zł.
Postanowiłem zostać tylko przy Lisku. I chce to wszystko teraz wypłacić czy muszę zgłosić to do US ? jakoś w PIT to ująć jak to dokładnie teraz jest ?
Dzięki za odpowiedź

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 28 listopada 2018, 09:58

@lukasz1408
Jest dział kwestii prawnych z dedykowanymi wątkami, tam pytaj:

https://forum.bitcoin.pl/viewforum.php?f=79

Ja takimi groszowymi sprawami bym się nie przejmował.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: rav3n_pl » środa, 28 listopada 2018, 14:06

Chcesz rozliczyć STRATĘ w picie? xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: Wypas86 » wtorek, 4 grudnia 2018, 02:29

Czyli stwierdzasz że nie trzeba w takiej sytuacji się rozliczać za 2018r w kwietniu 2019 ? @rav3n_pl z kupna i sprzedaży, zamiany "nawet że stratą" krypto za tak małe kwoty.? Bo od stycznia obowiązuje nowa ustawa o zapisywaniu a później rozliczaniu się w picie z ilości i ceny nabycia posiadanych krypto.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: japu » środa, 30 stycznia 2019, 16:16

Wypas86 pisze: wtorek, 4 grudnia 2018, 02:29Bo od stycznia obowiązuje nowa ustawa o zapisywaniu a później rozliczaniu się w picie z ilości i ceny nabycia posiadanych krypto.
A konkretnie to ktory fragment nowej ustawy pdof mowi o koniecznosci rozliczania sie z ilosci posiadanych krypto?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: Pomoc_potrzebna » środa, 30 stycznia 2019, 16:48

Bardzo dobry temat z chęcią dowiem się różnych ustaw. O ile mi wiadomo straty nie wykazujesz nie miałeś dochodu więc z czego. I zakupionych krypto bez wymiany na FIATY też nie wpisujesz w pit. W pózniejeszych latach będziesz mógł sobie rozliczyć dochód na podstawie przychód-koszty=dochód=19% 82 tyś zł rocznie powyżej 82 tyś, 32 % ze ściagniętej historii giełdy. Jęzeli się mysle to poprawic

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: adam.krakus » piątek, 22 lutego 2019, 17:22

@Pomoc_potrzebna jeżeli jest tak jak piszesz to jest to najzwyklejszy podatek dochodowy, a ten wg mojej wiedzy rozliczamy ROCZNIE i po prostu płacimy wspomniany przez Ciebie %-cent od ZYSKU - tyle. Stratę też można wykazać ponieważ można ją - chyba - przez kolejnych x lat odliczyć od zysków (czyli de facto zmniejszyć ilość podatku jaki musimy zapłacić).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: Pomoc_potrzebna » piątek, 22 lutego 2019, 19:01

I tak to chyba wygląda.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 marca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: CiemnyBlondyn » sobota, 2 marca 2019, 22:15

Witam. Jestem nowy w świecie kryptowalut. Czytam tą ustawę i nie wiem co o niej myśleć. Proszę mi wytłumaczyć.
Jeśli chce zainwestować np. 1000 zł, kupić za te pieniądze 3 różne kryptowaluty, nie obracać nimi przez 2 lata to płacę jakiś podatek?
Kupuję jako osoba prywatna.

Dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedź :)

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: tarpan » sobota, 2 marca 2019, 22:48

@CiemnyBlondyn https://blogprezesa.pl/jak-rozliczyc-po ... -2019-rok/
W picie za 2019 r. trzeba będzie zsumować wszystkie przychody (to ile uzyskaliśmy ze sprzedaży kryptowalut w 2019 r.) i odjąć od nich koszty (to ile zapłaciliśmy za kryptowaluty w 2019 r.), niezależnie od tego czy wyjdzie dochód czy strata.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 marca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: CiemnyBlondyn » sobota, 2 marca 2019, 22:58

Czytam blog prezesa i nadal nie wiem czy płacę podatek haha. Czyli jak ich nie zamieniam na złotówki to nie płacę, a jak zamienię na waluty fiat to płacę? A jeśli mam kryptowaluty kupione w 2018 roku w styczniu i je trzymam nie wymieniłem to też muszę podatek odprowadzić?

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: tarpan » sobota, 2 marca 2019, 23:07

jeśli kupiłeś i jeszcze nie sprzedałeś to nie płacisz podatku bo nie ma z czego.
krypto kupione w 01`2018 skoro trzymasz to też nie płacisz, ale w rozliczeniu za ten rok (czyli w picie składanym w 2020) będziesz musiał wykazać koszty

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 marca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: Adasko00 » niedziela, 3 marca 2019, 14:11

Witam jestem osoba raczkujaca dopiero w temacie kryptowalut w tym roku przyjdzie mi pierwszy raz rozliczyc sie z podatkiem :roll: i w zwiazku tym chcial bym prosic o wytlumaczenie jednej kwesti a mianowicie w 2018 roku mialem kilka udanych transakcji z zyskiem i tu niema zadnych watpliwosci podatek nalezy zaplacic lecz na koniec roku caly moj kapital zainwestowalem dlugoterminowo do tej pory nie sprzedalem krypto. dlatego chcial bym sie dowiedziec jak potraktowac ta ostatnia transakcje (zakup=koszta) zysk lub strata bedzie dopiero w momecie sprzedazy. wiec czy moge cala ta ostatnia transakcje przeniesc na kolejny rok rozliczeniowy?
licze na pomoc i wyrozumialosc pozdrawiam ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: blink » niedziela, 3 marca 2019, 14:18

Adasko00 pisze: niedziela, 3 marca 2019, 14:11Witam jestem osoba raczkujaca dopiero w temacie kryptowalut w tym roku przyjdzie mi pierwszy raz rozliczyc sie z podatkiem i w zwiazku tym chcial bym prosic o wytlumaczenie jednej kwesti a mianowicie w 2018 roku mialem kilka udanych transakcji z zyskiem i tu niema zadnych watpliwosci podatek nalezy zaplacic lecz na koniec roku caly moj kapital zainwestowalem dlugoterminowo do tej pory nie sprzedalem krypto. dlatego chcial bym sie dowiedziec jak potraktowac ta ostatnia transakcje (zakup=koszta) zysk lub strata bedzie dopiero w momecie sprzedazy. wiec czy moge cala ta ostatnia transakcje przeniesc na kolejny rok rozliczeniowy?
licze na pomoc i wyrozumialosc pozdrawiam


"Powinieneś" rozliczyć zyski i zapłacić podatek a że zainwestowałeś całość jakby z tym podatkiem który powinieneś zapłacić to nie ma znaczenia dopiero przy kolejnej sprzedaży ta transakcja będzie twoim kosztem.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 24 marca 2021
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatek do urzędu skarbowego

Postautor: gregor991 » środa, 24 marca 2021, 22:27

Adasko00 pisze: niedziela, 3 marca 2019, 14:11 Witam jestem osoba raczkujaca dopiero w temacie kryptowalut w tym roku przyjdzie mi pierwszy raz rozliczyc sie z podatkiem :roll: i w zwiazku tym chcial bym prosic o wytlumaczenie jednej kwesti a mianowicie w 2018 roku mialem kilka udanych transakcji z zyskiem i tu niema zadnych watpliwosci podatek nalezy zaplacic lecz na koniec roku caly moj kapital zainwestowalem dlugoterminowo do tej pory nie sprzedalem krypto. dlatego chcial bym sie dowiedziec jak potraktowac ta ostatnia transakcje (zakup=koszta) zysk lub strata bedzie dopiero w momecie sprzedazy. wiec czy moge cala ta ostatnia transakcje przeniesc na kolejny rok rozliczeniowy?
licze na pomoc i wyrozumialosc pozdrawiam ;)
Jeśli wymieniasz krypto na krypto to chyba nie płaci się podatku jeśli to dobrze rozumiem, a jeśli wymieniasz krypto na np zł i do banku wpłacasz to płacisz podatek 19%

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości