[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: yarooo » środa, 31 października 2018, 12:54

@blink, https://liskelite.com/member na samym dole strony jest lista.

//edit: nie cała lista, tylko 4miners, elevate, 9up.
Ostatnio zmieniony środa, 31 października 2018, 13:35 przez yarooo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 13:22

@yarooo, ale to dziwna sprawa, bo na vrlc92 i cc001 niby można głosować ?

Wydaje mi się, że to akcja skierowana przeciwko Elevate, bo ten jest zagrożeniem dla Sherwood, gdyż znajduje się na 103 miejscu. Być może Elite chce go przeciągnąć do siebie. Czekamy w każdym razie na wyjaśnienia. Wychodzi na to, że tą zagrywką Sherwood zachowuje się jak Elite, które zabrania głosować na nich...

Nadal mam 0.1% wydobycia tygodniowego, zamiast 0.3%, mimo, że zjadło mi już tego Liska za głosowanie....

A tu wydaje mi się pełna lista na kogo nie głosować (znalazłem na http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php osobę której pokazuje 57 osób na które nie powinna głosować) :

zy1349 bilibili crolisk hua catstar cai crodam lwyrup someonesomeone iii.element.iii spacetrucker acheng leo kaystar veriform loveforever 4miners.net adrianhunter chamberlain elevate mac carolina jixie china blackswan eastwind_ja xujian 9up.io khitan liskroad mrgr panzer yuandian luxiang7890 will honeybee elonhan dakini liskjp forger_of_lisk phinx goodtimes hong carbonara bigfisher rooney bigtom seven menfei savetheworld grajsondelegate luiz jiandan badman0316 augurproject kc threelittlepig


Tylko dziwne, że taki liskpro.com z sherwoodu głosuje sam na elite

https://explorer.lisk.4miners.net/accou ... 533400586L

I o chuj tu chodzi ???
Ostatnio zmieniony środa, 31 października 2018, 13:30 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » środa, 31 października 2018, 13:27

Harmony pisze: @yarooo, ale to dziwna sprawa, bo na vrlc92 i cc001 niby można głosować ?

Wydaje mi się, że to akcja skierowana przeciwko Elevate, bo ten jest zagrożeniem dla Sherwood, gdyż znajduje się na 103 miejscu. Być może Elite chce go przeciągnąć do siebie. Czekamy w każdym razie na wyjaśnienia. Wychodzi na to, że tą zagrywką Sherwood zachowuje się jak Elite, które zabrania głosować na nich...
elevate jest spoko gosciem, zrobił kilka aplikacji i elite postanowiło wesprzeć go swoimi głosami (aczkolwiek nie jest wymagany do otrzymywania płatności)

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » środa, 31 października 2018, 13:29

Od Sherwood drastycznie spadły nagrody. Głosowałem na elevate, ponieważ był oznaczony jako "None", nie był w żadnej grupie. Nie mam zamiaru ponownie głosować, a za tydzień znowu zmieniać głos.
W takim tempie, jakie jest teraz to pomoże uzbieram 1 liska za kilka miesięcy.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: yarooo » środa, 31 października 2018, 13:33

Ok, oficjalnie od Sherwood dostałem info kto jest uznawany za członka kartelu. Są to 4miners, elevate, 9up.
Także nie cała lista.

Obrazek

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 13:37

LiskPoland.pl pisze: elevate jest spoko gosciem, zrobił kilka aplikacji i elite postanowiło wesprzeć go swoimi głosami (aczkolwiek nie jest wymagany do otrzymywania płatności)
Właśnie widziałem, że sporo działa w temacie i do tego jest niezależny i jest w Buliders. Ta sytuacja to kopanie dołków pod samym sobą, z tym co zrobiło Sherwood. Wysokość nagrody też mi się nie zmieniła i gościu co ma tyle samo lisków a zagłosował na 54 osoby z elite i do tego 4minners dostaje taką samą nagrodę co ja ! 0.1% ! Co tu się do chuja dzieje.
emdecha pisze: Nie mam zamiaru ponownie głosować, a za tydzień ponownie zmieniać głos.
W takim tempie, jakie jest teraz to pomoże uzbieram 1 liska za kilka miesięcy.
Nie dziwie Ci się i przepraszam Ciebie oraz wszystkich, że Was do tego namówiłem, a tu nagle nieoczekiwane k!@#$% zmiany... :/

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
@yarooo, zapytaj ich więc, dlaczego nadal są ograniczone nagrody mimo prawidłowego głosowania ? I czy zamierzają o tym oficjalnie poinformować tylko ludzi za plecami robią w chuj ?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: yarooo » środa, 31 października 2018, 13:38

@Harmony, myślę, że do zmiany wysokości naliczanej nagrody musi po prostu upłynąć trochę czasu (dzień?).

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » środa, 31 października 2018, 13:41

Co teraz z tym elevate i carbonarą? Nie należą przecież do Elite :? Można jakoś usunąć ich bez utraty Liska?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 13:42

@yarooo, Cóż, poczekamy. Jak nic się do jutra nie zmieni to w momenie gdy dostanę wypłatę, serdecznie będę im życzył ch*ja do dupy i zorientuję się czy nie opłaca się głosować na Elite.

Oni powinni oficjalnie o tym poinformować, a nie ludzie się dowiadują w zasadzie przypadkowo. Powinien być dodatkowy zwrot, za dodatkowe głosowanie.

Na reddicie nadal cicho poza moim komentarzem, mam nadzieję, że jakaś burza się pojawi...

@emdecha, nie można, każda zmiana lub nowe głosowanie kosztuje 1 lsk

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: yarooo » środa, 31 października 2018, 13:43

@emdecha, carbonara jest w Elite. Na jednego członka z Elite możesz głosować żeby dostać maksymalną nagrodę. Niestety wycofanie głosu kosztuje tyle samo, co jego oddanie :?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » środa, 31 października 2018, 13:50

Z doświadczenia wiem, że trzeba poczekać na rozwój wypadków. Nie ma co gorączkowo sprawdzać co się dzieje, tylko poczekać na podsumowanie, a nie kierować się urywkami.

Pozdrawiam,
Liskpoland.pl

PS. tak carbonara jest członkiem elite.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » środa, 31 października 2018, 13:55

Jednak elevate nie jest i nie powinni za niego nic zabierać. Za jakiś czas ktoś zbliży się do 101 i tego też uznają za "wroga"? Później dziwić się, że Elite trzyma się tyle czasu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » środa, 31 października 2018, 14:01

emdecha pisze: Jednak elevate nie jest i nie powinni za niego nic zabierać. Za jakiś czas ktoś zbliży się do 101 i tego też uznają za "wroga"? Później dziwić się, że Elite trzyma się tyle czasu.
Elite się trzyma bo ludzie są chciwi i widzą tylko ile nagród kto dostanie. Problem jest w tym, że to elite decyduje kto ma większe szanse na wejście do top101, co już nie jest zdrowe, no ale to moje zdanie. Elevate dostał boosta w głosach bo członkowie elite usunęli głosy z sherwood i zostały im 3-4 wolne głosy, więc wybór padł na 4miners, elevate, 9up.io oraz Tony.

Pozdrawiam

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 14:01

Sami sobie szkodą z tym elevate. Jednak tak jak mówi @LiskPoland.pl, trzeba poczekać na rozwój wydarzeń. Mimo wszystko ja jestem w gorącej wodzie kąpany i już zmieniłem głos. Posłużę więc za królika doświadczalnego. Mimo wszystko jakieś wyjaśnienia, przeprosiny, zwrot kosztów głosowania powinien zostać poniesiony przez Sherwood na ich stronach bądź reddit, a cisza wszędzie jak makiem zasiał.

@LiskPoland.pl, nie było sytuacji kilka miesięcy temu, że 4minners powiedział, żeby na niego niegłosować i nie chce być aktywnym delegatem? Po kiego grzyba w takim razie Elite zmusza by na niego głosować?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » środa, 31 października 2018, 14:05

Harmony pisze: Sami sobie szkodą z tym elevate. Jednak tak jak mówi @LiskPoland.pl, trzeba poczekać na rozwój wydarzeń. Mimo wszystko ja jestem w gorącej wodzie kąpany i już zmieniłem głos. Posłużę więc za królika doświadczalnego. Mimo wszystko jakieś wyjaśnienia, przeprosiny, zwrot kosztów głosowania powinien zostać poniesiony przez Sherwood na ich stronach bądź reddit, a cisza wszędzie jak makiem zasiał.
Daj adres na Priv to ci wysle ten 1 lsk :P

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 14:18

@LiskPoland.pl, dzięki, nie trzeba, nie zbiedniałem, gorzej z moją urażoną dumą której wartość ciężko obliczyć w kryptowalutach :D

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » środa, 31 października 2018, 14:27

Jak komuś uda się skontaktować z Sherwood, niech napisze co i jak. Kilkukrotnie mniejsze nagrody od Robin Hooda za to, że oddało się głos na osoby nie będące przecież w Elite. Moim zdaniem to śmieszne.

Obrazek

pewnie wielu ma podobnie :(

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: yarooo » środa, 31 października 2018, 14:58

Ahh, co za ku!@#$ przyjaciele... Zmienili politykę. Znieśli premiowanie za omijanie Elite szerokim łukiem. Jak na talerzu widać, że to programistyczna gimbaza. Teraz, jak wejdziecie na http://robinhood.liberspirita.net to już pokazuje, że nikogo nie musicie wyrzucać.

Obrazek

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 15:21

@yarooo, skąd ten screen, można wiedziec?

No dziecinada i to straszna... też widzę na http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php, że można nawet na całe elite zagłosować i nagroda taka sama... Bez sensu. Poczekamy co się rozwinie dalej z tej sytuacji
One fellow is missing = gains divided by 2
Two fellows are missing = gains divided by 3
And so on when new fellow joins Sherwood later
Czyli można teraz walić na sherwooda i głosować na elite jednocześnie, na to wychodzi...

Nic już z tego nie rozumiem

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: yarooo » środa, 31 października 2018, 15:24

@Harmony, z mojego tajnego komunikatora :P (żarcik)
https://lisk.chat/channel/delegates-dis ... baLg3dWnNM - musisz się zalogować.
Harmony pisze:
Czyli można teraz walić na sherwooda i głosować na elite jednocześnie, na to wychodzi...
Jeśli dobrze rozumiem, to jeżeli oddałeś głosy na Sherwood, Elite nie wypłaci pełnej premii...

Obrazek

//edit: https://liskelite.com/ - tutaj rozpisane są zasady premiowania w Elite, czyli powyższe się zgadza.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości