[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: makajuka » poniedziałek, 21 września 2020, 11:52

hejka,
potrzebuję pomocy a widzę że ogarniacie temat portfela.
ja w 2019 wpłaciłem sobie na portfel lsk i przez rok nie zaglądałem do niego. dziś się loguje i widzę że 13 sierpniua 2020 zostały sobie przelane na adres 7283156217037835055L. jak to możliwe ? widzę że mam balance na zero. czy utworzył mi się jakiś nowy portfel ? nie za bardzo rozumiem o co chodzi. potrzebuję wyjaśnienia.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: GrandKW » poniedziałek, 21 września 2020, 12:57

Jeśli nigdy nie wykonałeś na nim żadnej operacji (w sensie wysłania z niego jakiegokolwiek przelewu), to miałeś niezainicjowany portfel. Prawdopodobnie padłeś ofiarą złodziei i twoje liski zostały przesłane na czyjść portfel. Ostatnio było sporo tego typu ataków na niezainicjowane portfele

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: makajuka » poniedziałek, 21 września 2020, 13:58

nie wysyłałem z niego tylko na nim kumulowałem.
kurde, a na swoim portfelu miało być bezpiecznie.
czyli poszły w piach ? czy może pisać na jakiś support. Przecież to ich wina w takim przypadku.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Pogromca » poniedziałek, 21 września 2020, 14:29

@makajuka Od portfela Lisk Nano po Lisk Hub i najnowszą odmianę Lisk Desktop zawsze była informacja, żeby zainicjować konto, aby było bezpieczne, wysyłając jakąkolwiek transakcję wychodzącą, nawet do siebie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: makajuka » poniedziałek, 21 września 2020, 14:46

możliwe, że małą czcionką. jakoś mam inne crypto na innych portfelach i nigdzie nie musiałem robić takich operacji. a tu taki pech. znaczy zapisuję stratę i odrobię na innych lepszych projektach. a tu niestety mam potwierdzenie słaby projekt to słaby portfel. dzięki za wyjasnienie. powodzenia.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: koparki » poniedziałek, 21 września 2020, 15:10

mi też do głowy by nie przyszło że brak "zainicjowania" portfela kończy się utratą salda, stosunkowo niedawno się dowiedziałem a nie dowiedziałbym się nigdy gdybym nie czytał forum. Pretensje kieruj do deweloperów którzy nie załatali takiej podatności tylko zakładają że użytkownik wie, że trzeba zrobić dodatkowe niespotykane w żadnej innej kryptowalucie czary-mary aby środki we własnym portfelu były bezpieczne. Przykra sprawa, ludzie tracą hajs ale najważniejsze dla twórców projektu jest wydanie ładnie wyglądającej na Tweeterze kolejnej alfy i bety kolejnej wersji SDK.
---

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Pogromca » poniedziałek, 21 września 2020, 15:21

Nie pisało małą czcionką tylko zawsze było to w kwadracie na samej górze, a że się nie czyta tylko z automatu zamyka takie informacje to potem wychodzą kwiatki, winić możecie jedynie siebie, nawet na początku tego tematu wspominałem o inicjalizacji, która jest wymagana od początku powstania projektu, dopiero nowy system adresowy po hardforku wyeliminuje ten obowiązek.

Obrazek

A ktoś po prostu ma tanią moc obliczeniową i poluje na niezainicjowane konto z 1.6mln na pokładzie .

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
@koparki Kończy się utratą, bo klucz prywatny nie jest przypisany do klucza publicznego. Jak ktos nie zagłosował na delegatów, nie założył drugiego hasła, nie wysłał nic do siebie czy na giełdę to ma konto niezainicjowane. Od dwóch miesięcy trąbi się o tym na Twitterze, reddicie i innych nośnikach informacji, że ktoś skrupulatnie ustawił sobie koparki na wyszukiwanie niezainicjowanych kont.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: koparki » poniedziałek, 21 września 2020, 15:26

no tak ale z wklejonego screena nie wynika że w przeciwnym wypadku delikwent może utracić środki, portfel powinien wymusić pierwsze użycie wielkimi czerwonymi komunikatami skoro nie da się tego rozwiązać inaczej.
---

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Pogromca » poniedziałek, 21 września 2020, 15:42

@koparki Akurat w wersji portfela ze screena wyżej nie było informacji o bezpieczeństwie .

Obrazek

Obrazek

Poza tym pisze wszystko w FAQ

https://lisk.io/faq

Na forum również

viewtopic.php?t=25978

Oraz na Twitterze często pojawialy się przypominajki





Także pretensje za utratę środków wyłącznie do siebie można mieć, jak nie chciało się poświęcić dwóch sekund na przeczytanie jak bezpiecznie korzystać z portfela.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: makajuka » poniedziałek, 21 września 2020, 15:54

tak jak napisałem - jeżeli było to nie doczytałem i moja strata. ale tego nie pamietam bo zakładałem portfel w 2019. ja naprawdę mam co robić niż obserwować twittera czy inne info. używa lagera, coinomi czy tronlinka i tam jakoś nie ma takich problemów. to miało być dłuuuugo terminowo. a dziś po prostu z ciekawości zajrzałem. z drugiej strony to bardzo dziwne że developer wie o problemie od dawien dawna i nic nie zrobił. jak dla słabe. a jeżeli jest taki problem to powinien wymusić takie działanie na użytkowniku. no nic, tak jak powiedziałem moja strata, trzeba to wziąć na klatę.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Pogromca » poniedziałek, 21 września 2020, 16:02

makajuka pisze: poniedziałek, 21 września 2020, 15:54z drugiej strony to bardzo dziwne że developer wie o problemie od dawien dawna i nic nie zrobił.
Concerns about uninitialized accounts, the position of Kordek
In the last days some concerns came out in Lisk community, especially forging delegates, as they were worried about the possibility that the 1.6M LSK account could be emptied by a potential address collision. Kordek’s position is very clear: “we will not ban, blacklist or remove any accounts through hard forks or official patch releases on the Lisk Mainnet. I understand everyone’s response and fear that 1.6M LSK are suddenly flooding the markets and pushing the prices down. We have tried to contact the owner of that wallet multiple times, sent out multiple reminders on social media channels as well. No response so far from that individual. We will send another reminder out this week. However, no other actions will be done from our side.”

If you have never made a transaction from your LSK wallet, initialize your account!


https://www.liskmagazine.com/blog/2020/ ... review-43/

Nie rozwiążą problemu do czasu hard forka SDK 3.0, 4.0, 5.0 -> Core 3.0

Jakby ktoś chciał poczytać więcej w jaki sposób taki haker zdobywa konta to polecam artykuł poniżej

https://medium.com/@simonwarta/economic ... 6c2529cbd4

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: nkamui » piątek, 15 stycznia 2021, 18:51

czy jeszcze delegaci płacą ? nie mam przelewu od vrlc92 i communitypool, mimo, że jest 100 %

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: GrandKW » sobota, 16 stycznia 2021, 00:42

Vrlc92 wyplaca teraz od 2 albo 3 lsk, a lisktool pokazuje ze od 1 dlatego jest 100% i brak wyplaty

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: nkamui » sobota, 16 stycznia 2021, 14:28

Dzięki, ale i taj jest dno z wypłatami, praktycznie nie ma :/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: smieszny » środa, 10 lutego 2021, 16:52

Czyli co opłaca się teraz jeszcze głosować na delegatów? Czy to już nie ma sensu? Miałem zagłosowane na najlepszych delegatów dwa lata temu. Dziś z ciekawości sprawdziłem portfel i okazuje się że od lipca były tylko dwie marne wypłaty. Wcześniej wpadało kilka w miesiącu. Mam coś zmienić czy to już przestało być opłacalne?

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: GrandKW » środa, 10 lutego 2021, 16:57

jaki czas temu było podział nagrody dla delegatów, więc oni też dostają mniej, więcej mniej wypłacają, ogólnie teraz już się raczej nie opłaca głosować, z nowym dposem to się zmieni, będą tańsze opłaty za przesył, więce też i delegaci pewnie będą częście płacili, ale to wyjdzie w praniu dopiero

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: smieszny » środa, 10 lutego 2021, 17:35

czyli na razie zostawić tak jak jest i czekać na nowszą wersje? Jeśli jednak moge jakoś pomóc ekosystemowi głosując na jakaś inną grupę to mogę to zrobić nawet jeśli mam nie zarabiać.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: GrandKW » środa, 10 lutego 2021, 17:42

teraz juz raczej nie ma sensu, nowy dpos jest gotowy i przetestowany, kwestia dopracowania nowego portfela i bedzie fork, poczekaj

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 21 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Xenn » czwartek, 25 marca 2021, 07:25

Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Ostatni raz głosowałem 16 lutego 2020r. na bazie informacji z tego wątku. Nie wiem czy aktualizować listę. Mógłby ktoś wstawić aktualną listę dającą największe profity?

Moje głosy:
Votes 101
• 5an1ty • acheng • alepop • augurproject • badman0316 • bigfisher • bigtom • bilibili • bioly • bloqspace.io • cai • carbonara • catstar • cc001 • chamberlain • china • communitypool • corsaro • crolisk • dakini • dakk • devasive • eastwind_ja • eclipsun • elonhan • endro • forger_of_lisk • forrest • gdtpool • goldeneye • goodtimes • gr33ndrag0n • grajsondelegate • grumlin • gym • hagie • hirish • hmachado • honeybee • hong • hua • jiandan • jixie • jong • kaystar • kc • khitan • korben3 • kushed.delegate • lemii • leo • liberspirita • liskgate • liskit • liskjp • liskmagazine • liskpoland.pl • liskpool.top • liskpro.com • liskroad • loveforever • luiz • luxiang7890 • mac • menfei • minions • moosty • mrgr • mrv • nerigal • ntelo • ondin • panzer • phinx • prolina • punkrock • redsn0w • robinhood • rooney • samuray • savetheworld • seven • sgdias • shinekami • slasheks • someonesomeone • spacetrucker • splatters • stellardynamic • tembo • thepool • threelittlepig • tonyt908 • vekexasia • veriform • vi1son • vipertkd • vrlc92 • will • xujian • yuandian

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: multan » niedziela, 29 sierpnia 2021, 03:28

Ja wprawdzie na razie nie mogę głosować na delegatów, bo mam liski na ledgerze, a Ci amatorzy zrobili forka bez wsparcia ledgera i wywalili dotychczasowe głosy, ale czy ktoś rozkminiał już system głosowania po forku? Czy dalej są te grupy (elite, gdt itp), jakie są rewardy, na kogo się opłaca teraz głosować?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości