[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 15:37

@yarooo, ale wychodzi na to, że Elite płaci więcej na tą chwilę niż Sherwood...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » środa, 31 października 2018, 15:40

yarooo pisze: @Harmony, z mojego tajnego komunikatora :P (żarcik)
https://lisk.chat/channel/delegates-dis ... baLg3dWnNM - musisz się zalogować.
Harmony pisze:
Czyli można teraz walić na sherwooda i głosować na elite jednocześnie, na to wychodzi...
Jeśli dobrze rozumiem, to jeżeli oddałeś głosy na Sherwood, Elite nie wypłaci pełnej premii...

Obrazek

//edit: https://liskelite.com/ - tutaj rozpisane są zasady premiowania w Elite, czyli powyższe się zgadza.
Ja wyrzuciłem głosy z elite już jakiś czas temu, i powrotu nie przewiduję. Są inne możliwości zyskania LSK niż to.

Dziękuję, pozdrawiam,
LiskPoland.pl

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 15:57

LiskPoland.pl pisze: Są inne możliwości zyskania LSK niż to
Jakie, jeśli można wiedzieć?

@yarooo na stronie http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php znów wróciły osoby na które nie można głosować, ale bez elevate i innych, czyli samo Elite pozostało...

Zamieszanie po ch*ju fest....

Zauważyłem, że idzie mi właśnie pierwsza wypłata od Sherwood. Być może też dlatego wykres nagród od nich jest w miarę płasko, bo są realizowane wypłaty. Poczekamy do jutra jak się sytuacja rozwinie, aby móc ocenić sytuację...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » środa, 31 października 2018, 16:33

Harmony pisze:
LiskPoland.pl pisze: Są inne możliwości zyskania LSK niż to
Jakie, jeśli można wiedzieć?

@yarooo na stronie http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php znów wróciły osoby na które nie można głosować, ale bez elevate i innych, czyli samo Elite pozostało...

Zamieszanie po ch*ju fest....

Zauważyłem, że idzie mi właśnie pierwsza wypłata od Sherwood. Być może też dlatego wykres nagród od nich jest w miarę płasko, bo są realizowane wypłaty. Poczekamy do jutra jak się sytuacja rozwinie, aby móc ocenić sytuację...
Dlatego polecam poczekć, naprawdę, pośpiech wskazany tylko przy łapaniu pcheł ;)

Być może po ogłoszeniu od Elite, że jednak nie przestają dawać bonusu za od-głosowanie robinhood poola do momentu aż cały pool robinhood wypadnie z top101, to robinhood także nie zatrzymuje swojego bonusu, a może nawet coś kombinją i zmieniają zasady aby podjąć rękawice. Albo i nie, nie wiem ;)

Poczekajcie spokojnie na rozwój wypadków. A co do innych wariantów, możesz coś zrobić dla LSK Ekosystem i może ktoś ci to wynagrodzi.

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl
Rank #115 (poki co ;) )

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 16:51

LiskPoland.pl pisze: Dlatego polecam poczekć, naprawdę, pośpiech wskazany tylko przy łapaniu pcheł
Masz rację, ale póki co to przez to ich kombinowanie jestem w plecy jednego Liska za głosowanie, i około 0.6 które straciłem nie zarabiając przez ich wymyślne fanaberie. Trochę jestem zawiedziony i wkurwiony na ten cały DPOS, Sherwood i to kombinatorstwo.
LiskPoland.pl pisze: A co do innych wariantów, możesz coś zrobić dla LSK Ekosystem i może ktoś ci to wynagrodzi.
Jako inwestor, nie mając zaplecza programistycznego, mogę, że tak powiem, gówno zrobić :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: SidLeniwiec » środa, 31 października 2018, 18:43

No to świetnie... tyle tłumaczenia aż w końcu zagłosowałem a tu takie jaja wychodzą... rzygać się chce...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Hamas » środa, 31 października 2018, 22:48

@LiskPoland.pl, @SidLeniwiec, przyznam ze zaglosowalem w/g mniemania, ciekawi mnie jak to bedzie wygladalo po tygodniu/miesiacu

sledze to co piszecie, ale nie wykonuje nerwowych ruchow i nie doszukuje sie zdrady stanu @Harmony ;)
nie widze sensu sie motac na lewo i prawo jak wiadomo tyle co nic :roll: ale widocznie cos wisi w powietrzu odnosnie poczynan niektorych grup/delegatow :idea:

lista schinldera
Spoiler:
4fryn • 5an1ty • 9up.io • alepop • anamix • atreides • bangomatic • bioly • bitbanksy • blink • bloqspace.io • bluedragon • bysup • carbonara • cc001 • communitypool • corsaro • crypto_embassy • dakk • densmirnov • devasive • diamse • distro • dutch_pool • eclipsun • eely_delving • elevate • elum • endro • fnoufnou • forrest • fulig • gdtpool • goforlisk • goldeneye • gr33ndrag0n • gregorst • grumlin • hagie • highrollerspool • hirish • hmachado • hoop • joel • joo5ty • kippers • korben3 • kushed.delegate • kylefromohio • lemii • liberspirita • liskascend • liskgate • liskit • liskmagazine • lisknews • liskpoland.pl • liskpool_com_01 • liskpool_com_03 • liskpool.top • liskpro.com • lisk.support • lisktrust • luukas • minions • moosty • moracle.network • movecrypto • mrv • nerigal • nimbus • ntelo • ondin • philhellmuth • phoenix1969 • polycrypto • prolina • punkrock • redsn0w • robinhood • samuray • sdrpa • sgdias • shinekami • slamper • slasheks • southpaw439 • splatters • st3v3n • stellardynamic • tembo • thamar • thepool • tonyt908 • traderbill • ultrafresh • vega • vekexasia • vi1son • vipertkd • yyyy1

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: SidLeniwiec » środa, 31 października 2018, 22:53

Ja już mam gdzieś tą całą litanię nicków bo widzę że to się kupy nie trzyma. A jak się trzyma to krótko jak widać... przykre.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » czwartek, 1 listopada 2018, 00:44

@Hamas, ale rozumiesz, że te dziecinne postacie, zmieniły sposób dawania nagrody jeszcze przed halvingiem i to trzykrotnie ? Jeśli ktoś zmienia zasady gry nie informując uprzednio i bezpośrednio o tym to moim zdaniem działa nieuczciwie. Po czym ich odpowiedzią jest, że przecież traktują poważnie swoich wyborców i wypłacili należne salda, bo muszą zresetować licznik, gdyż nie stosują już żadnych bonusów... Przecież to jest kpina na całego. Jeszcze to zagranie wcześniej, żeby nie głosować na kolejnych delegatów? Tylko zaszkodzili sobie tym...

Bardzo długo zwlekałem z głosowaniem na delegatów, ale kiedy zobaczyłem, że faktycznie można szybko odzyskać zainwestowane głosy i przy tym pomóc Liskowi być mniej scentralizowanym to zachęciłem się jeszcze bardziej i spróbowałem. Teraz się okazuje, że będę zarabiał 3 razy mniej, a za 7 godzin kolejną jedną czwartą mniej. Jestem przede wszystkim inwestorem, jak większość z nas. Interesuje mnie jak największy zarobek i przemawiają za mną liczby, a nie kto dostanie się do puli aktywnych. Jak to jest, że głosujący teraz z podobną, co moja, ilością Lisków, mają taki sam procent zwrotu nagrody od Sherwood, jak ja ? Sprawdziłem dokładnie ten adres w explorerze i zagłosował na 54 członków Elite i 5 członków Sherwood. Czyli chłopak (albo dziewczyna) zarabia tyle samo co ja od Sherwood mimo, że nie głosowałem na nikogo od Elite i dostaje jeszcze od tych ostatnich wypłaty.

Ponadto widzę, że Sherwood już złożył broń, z ich stron zakreślane są poprzednie postulaty. W dodatku sam Liskpro.com głosuje na 8 delegatów Elite ( https://explorer.lisk.4miners.net/accou ... 533400586L ) Jeden z delegatów mi odpowiedział, że jak chcę to przecież mogę dalej dusić Liska i głosować na kartele. Drugi z kolei już płacze, że jego miejsce zajmą inni. W takim razie przepraszam, ale poobserwuję trochę sytuację i zależnie od decyzji zmieniam swoje głosy. Po prostu, założyłem sobie plan, który pięknie wyglądał przez ostatnie 11 dni. Według planu miałem zarobić XXX Lisków przez X miesięcy. I zrealizuje ten plan, ale ten kto mnie oszuka, nie będzie miał mojego poparcia. Sherwood spada, Robinhood spadł przez tydzień o 16 pozycji, Liskpro.com poleciał na ostatnią sto pierwszą pozycję. Jak tak dalej pójdzie to ich delegatury wylecą poza pulę, a nagrody zdobywane przez nich jeszcze bardziej się pomniejszą. Ja jednak nie zamierzam być filantropem i przyszedłem tutaj zarabiać, a nie tracić. Dlatego, jak wspomniałem, poczekam i zadecyduję jaką drogę zamierzam przebyć.

Jak teraz przeglądam http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php to widzę, że znakomita większość ludzi głosuje mimo wszystko na Elite... I to mnie coraz bardziej skłania do smutnej aczkolwiek uzasadnionej decyzji.

@SidLeniwiec, miałeś czutki w swojej niepewności. Masz dobrą intuicję :)

Tak sobie poobliczałem. Wyjdzie mi teraz , że w ciągu tygodnia uzbieram od Sherwood tyle, ile dostawałem dziennie łącznie. To nawet kpiną nie można nazwać. Idea ideą, ale k!@#$% kasa kasą !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Hamas » czwartek, 1 listopada 2018, 09:23

@Harmony, bombel nie wnerwiaj sie tak, masz racje ze kasa sie musi zgadzac, ale widac ze tam ludzie sa jak choragiewki na wietrze, co jak widac szkodzi po czesci im samym (glosujacy widza/czytaja i glos dadza na tych ktorzy pozwola zarobic wiecej), wiec stanowisko mozna miec polityczne lub apolityczne, byle w portfelu przybywalo :ugeek:

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: debugi » czwartek, 1 listopada 2018, 10:09

@Harmony, rozumiem Twoje rozgoryczenie, sam jestem inwestorem i zależy mi na kasie- na filantropie przyjdzie czas ;) , ale również wierzę w projekt i dzięki Tobie uwierzyłem że mogę coś swoimi głosami zmienić na lepsze. I tu wielkie, naprawdę wielkie podziękowania dla Ciebie, za pracę, czas i zaangażowanie jakie Włożyłeś w ten wątek Liska. Świetna robota i chyba nikt nie ma żalu do Ciebie, o to że chyba trzeba zmienić sposób głosowania. Oczywiście można głosować nadal na tych ludzi- co prawda idea świetna, ale coś poszło nie tak. Jeżeli się walczy z szeryfem Nottingham, to trzeba swoich ludzi traktować poważnie, żeby wygrać. To nie komedia ,,Faceci w rajtuzach'' hej skrzyknijmy ludzi a potem jakoś to będzie... zwłaszcza robiąc ich w ciula. Przyznam się, że podobnie jak @SidLeniwiec, nie głosowałem wcześniej, bo nie chciałem się w to zagłębiać i nie podobała mi się sytuacja z kartelami, ale @Harmony mnie zmotywował, za co mu jeszcze raz wielkie dzięki. Ale wychodzi na to że Robin Hood robi w ciula nie informując swoich wyborców o decyzjach (prawie jak w polityce, z tym że tu ,,prawie'' nie robi różnicy) i powoduje że ludzie się od nich odwracają, tak jak pisze @Hamas. Osobiście daję im jeszcze tydzień, jak nic nie zrobią, nie będę miał wyrzutów sumienia i głosuje wedle wielkości nagród i nie będzie tam wesołej bandy z Sherwoodu.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » czwartek, 1 listopada 2018, 10:32

Jak to w życiu bywa, my szaraczki nigdy nie zarobimy. Wygrają ci z grubymi portfelami.

ps. robinhood już na 55 miejscu

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: SidLeniwiec » czwartek, 1 listopada 2018, 11:02

Pamiętajcie o jeszcze jednej istotnej rzeczy, są Ci z dużymi portfelami którzy muszą teraz wydać kolejnego liska na zmianę głosów i tego jakoś mega nie odczują ale zakładam że jest kupa ludzi którzy zagłosowali mając np 200 - 300 lsk i teraz wiedzą że czekać muszą długo na odzyskanie ich a bez tego długo czekają.... dla nich wydanie kolejnego liska to już duży koszt.

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
@Harmony to nie przeczucie, ludzie zawsze interesowali się tylko swoim czubkiem nosa.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » czwartek, 1 listopada 2018, 12:41

@SidLeniwiec, dokładnie, najbardziejmi szkoda małych posiadaczy, czuję się winny, że stracili na tym :(

@emdecha, robinhood już na 68 miejscu, a phoenix spadł na setną pozycję


@debugi, dzięki za miłe słowa wsparcia, naprawdę podniosłeś mnie na duchu !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: benq » czwartek, 1 listopada 2018, 13:16

Do wszystkich inwestorów, jak sami o sobie mówicie.
Oczywistym jest, że money rules i kasa jest najważniejsza.
Tylko zadajcie sobie pytanie.
Lepiej mieć 200/2000/20000 lisków, jako zdecentralizowaną i funkcjonalną kryptowalutę o dużej wartości za 1/2/3/5 lat,
czy 300/3000/30000 lisków, jako scentralizowaną, pełną kontrowersji i karteli nastawionych na zysk pseudo-walutę?

Zacznijcie w końcu patrzeć w przyszłość przez coś więcej, niż tylko pryzmat darmowych paru złotych.
Te same prawa działają na "normalnej" giełdzie. Oczywistym jest, że dla shareholderów najważniejsza jest dywidenda i po to się akcje kupuje. Ale jeśli rok w rok, cała nadwyżka finansowa firmy będzie wypłacana jako nagroda dla inwestorów, to na dłuższą metę firma nie będzie rozwojowa.

Naprawdę lepiej przyłożyć cegiełkę i wesprzeć kogoś, kto aktywnie działa na rzecz projektu, obojętnie czy aktywnie programując, czy może od strony marketingowej, niż głosować na tego, co odda 90% nagrody za głosowanie, a sobie zostawi marne 10% nie robiąc nic.

Sherwood zachowało się idiotycznie zmieniając zasady - bez dwóch zdań.
Ale celem nadrzędnym wszystkich, którzy liczą na liska w perspektywie długoterminowej powinno być wykoszenie kartelu Elite, nawet kosztem nie otrzymywania nagrody przez kilka miesięcy.
1 czy 2% miesięcznie to nie są żadne kokosy, 200 lisków (o których ktoś tu pisał) to jest ok. 2000 zł, 1,8% miesięcznie daje 38 zł.
Jeśli wierzycie we wzrosty lisa, to powrót do okolic ATH w ciągu powiedzmy dwóch lat dałby ponad +1300% zysku.
Jeśli nie wierzycie w spektakularne wzrosty, to bez sensu ryzykować spadki ponad 90% (od ATH do obecnej ceny -93%) dla marnych 1,8% miesięcznie.
Kalkulacja procentu składanego za głosowanie przez 2 lata (na podstawie http://earnlisk.com, gdzie podają 1,8% miesięcznie jako realny zarobek):
Obrazek

"Marne" 53%. Tymczasem ryzyko spadku wartości liska o 50% jest przecież całkiem realne.

Podsumowując, głosujcie głową, a nie portfelem.
Głosowanie miało być systemem zarządzania siecią, żeby szła w dobrym kierunku, a nie sposobem na zarabianie szarych myszek (głosujących) czy bagholderów (kartel).
Nawet, jeśli macie w dupie liska i jesteście tu tylko dla kasy, to korzystniej dla Was, żeby się rozwijał, niż wypłacał groszowe nagrody.

@Harmony, chciałeś dobrze, nie Twoja wina, że gracze zmienili zasady gry w trakcie rozgrywki. Poradnik odnośnie portfela pozostaje aktualny. :)

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: debugi » czwartek, 1 listopada 2018, 15:17

@benq, zgadzam się z twoją wypowiedzią ale z całym szacunkiem... jest to tylko pierdolamento. Dlaczego? Mówisz teoretycznie, a żadnego konkretnego pomysłu na rozwiązanie nie Masz. Nie głosować na Elite aby ich wywalić z top 101 super, tylko w jaki sposób to zrobić. Ale Dałeś mi do myślenia..
@Harmony odwalił kawał dobrej roboty i może warto iść tym tropem.
Mam na myśli kontynuowanie tego tematu poprzez powolne tworzenie listy delegatów, którzy robią coś dla Liska niekoniecznie z top 101. Można by wrzucać tu delegatów (nick, nazwa grupy) wraz z krótkim opisem co robią lub co zrobili. Co np 10 postów, można by zbierać to w listę i grupować po 33, wtedy ludzie mogliby bez zbędnego researchu, oddać głosy za 1,2,3 lub 4 lsk.
Nie znam się na mediach społecznościowych (sam nie mam nawet facebooka- to tak jak bym w ogóle nie żył), ale kto tam się gdzie udziela wśród liskowiczów, mógłby podsyłać link do postów z gotowymi listami. Kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt głosów w ten sposób oddanych premiuje te osoby, które pracują i przykładają się do rozwoju projektu, tak jak napisał @benq.
Jak ktoś ma inne pomysły, chętnie wszyscy przeczytamy, taka burza mózgów.


PS. I jeszcze jedna ważna sprawa
: na tym forum utarło się jakimś dziwnym sposobem, że INWESTOR to osoba drugiej kategorii, a TRADER to jest cool i w ogóle autorytet. Pragnę przypomnieć wszystkim TRADEROM, że też są inwestorami tylko że krótkoterminowymi, również nastawionymi tylko na zysk, mającymi głęboko w ... nosie w co inwestują, patrząc tylko na perspektywę skoku ceny danego waloru. Sorki @benq, nie mam nic do Ciebie, wręcz przeciwnie, czytam Twoje posty uważnie w wielu wątkach, ale niestety padło na Twoją wypowiedź- przelała czarę goryczy. Wszyscy jesteśmy inwestorami, jak możemy coś zmienić w danym projekcie to super, jak nic to trudno, można wybrać inny, lub jak ja to robiłem dotychczas, nie głosowałem z zasady, choć trzymałem liski na portfelu/ach i mocno wierzę w Liska

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: benq » czwartek, 1 listopada 2018, 15:32

@debugi, nie zgadzam się. Ja uważam, że INWESTOR > TRADER.
Traderzy lepiej śpią, żyją spokojniej, a przy dobrym wyborze aktywa mogą mieć wcale nie gorsze zyski, niż DT.
Ja się z DT wyleczyłem. Od czasu do czasu się pobawię, ale to nie dla mnie na dłuższą metę, a już na pewno nie jako praca.

Mój poprzedni post w super skrócie:
Jeśli głosujesz, to głosuj na tych, którzy robią coś dla sieci, a nie na tych, którzy dają nagrodę w postaci zwrotu kasy za głosowanie.

Konkretny pomysł to dokładnie to, co napisałeś wyżej, zgadzam się w 100%.
debugi pisze: Mam na myśli kontynuowanie tego tematu poprzez powolne tworzenie listy delegatów, którzy robią coś dla Liska niekoniecznie z top 101. Można by wrzucać tu delegatów (nick, nazwa grupy) wraz z krótkim opisem co robią lub co zrobili. Co np 10 postów, można by zbierać to w listę i grupować po 33, wtedy ludzie mogliby bez zbędnego researchu, oddać głosy za 1,2,3 lub 4 lsk.
Skoro najpoważniejszym obecnie problemem lisk jest niewydajny system zarządzania siecią i dystrybucji nowo-forgowanych lisków, to PRIORYTETEM powinno być zniszczenie kartelu i odsunięcie go od władzy. Zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie jest bardzo dobre - pod warunkiem, że zamiast się skupiać na uzyskaniu o 0,5% czy 1% więcej hajsu za głosowanie, wybierajmy kandydatów aktywnie pracujących.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » czwartek, 1 listopada 2018, 15:56

Może to trochę głupie, ale gdyby tak zwracać częściowo koszty głosowania mniejszym posiadaczom?

Np. głosuję teraz na wszystkich co dają mi maksymalne zyski. Głosy zwracają mi się teorerycznie po miesiącu. Mogę więc darować tygodniowo 1 LSK dla jednej osoby i w ciągu miesiąca dać częściowy zwrot za jedną rundę głosowania czterem osobom, a w kolejnym miesiącu odzyskać Liski, którymi glosowałem i zagłosować na pracowitych delegatów?

Myślę, że zachęciłoby to mniejszych posiadaczy, dla których zwrot głosowania byłby horrendalnie długi.

Co myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: benq » czwartek, 1 listopada 2018, 16:05

@Harmony, Przy 200 liskach zużycie 3 lisków na głosowanie to 1,5%.
Przy 300 liskach to 1 %,
400 - 0,75%,
500 - 0,6%,
600 - 0,5%
700 - 0,42%
800 - 0,375%
900 - 0,33%
1000 - 0,3%

Głosowanie z pełną mocą 4 lsk kosztuje:
przy 200 liskach 2%
300 - 1,33%
400 - 1%
500 - 0,8%
600 - 0,66%
700 - 0,57%
800 - 0,5%
900 - 0,44%
1000 - 0,4%

Moim zdaniem nawet dla drobnych posiadaczy 1,5% czy 2% to jest nic nie znacząca suma, którą warto poświęcić na głosowanie dla dobra sieci, nawet gdyby NIC z niego miało do nas nie powrócić.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » czwartek, 1 listopada 2018, 16:11

@benq, tak, ale dla kogoś kto kupywał Liski wysoko, nie będzie patrzył na procenty tylko ile go to realnie kosztuje :) A 3x140 = 420zł ;)

Po prostu chodzi mi o to, żeby głosowanie kosztowało jak najmniej dla tych, co posiadają jak najmniej. Wtedy można zachęcić tych, którzy wahają się nad sensem głosowania.

Bo w gruncie rzeczy większość ludzi patrzy na zarobki, tudzież zwrot, a nie na idee, co widać zresztą doskonale po tym co się teraz dzieje.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości