[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: logan » sobota, 27 października 2018, 19:50

error_17 pisze: Czyli automatycznie będzie pobierać te 3lsk? Jak tak to co ile?
Po oddaniu 33 głosów tylko raz zabiera ci 1 lsk i te głosy są ważne cały czas. Nic więcej nie tracisz. Kolejne 33 glosy to drugi 1 lsk i też te głosy nie tracą ważności. I tak do max 101 głosów czyli łącznie max 4lsk. Nic więcej już nie płacisz, chyba że zachce ci się po jakimś czasie zmienić oddane głosy. Później tylko czekasz na nagrody.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » sobota, 27 października 2018, 19:59

logan pisze:
error_17 pisze: Czyli automatycznie będzie pobierać te 3lsk? Jak tak to co ile?
Po oddaniu 33 głosów tylko raz zabiera ci 1 lsk i te głosy są ważne cały czas. Nic więcej nie tracisz. Kolejne 33 glosy to drugi 1 lsk i też te głosy nie tracą ważności. I tak do max 101 głosów czyli łącznie max 4lsk. Nic więcej już nie płacisz, chyba że zachce ci się po jakimś czasie zmienić oddane głosy. Później tylko czekasz na nagrody.

Tylko dopowiem, że usunięcie głosu z kogoś, czyli unvote jest liczony jako jeden głos, czyli jak zrobimy unvote 33 to nie będziemy mogli wybrać innych 33 delegatów, bo samo unvote 33 delegatów to 1 LSK.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » sobota, 27 października 2018, 20:41

Ale możemy zrobić unvote 16 delegatów i 16 zaznaczyć innych i będzie to kosztowac 1lsk. @LiskPoland.pl, jak się podoba poradnik?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » sobota, 27 października 2018, 21:17

Harmony pisze: Ale możemy zrobić unvote 16 delegatów i 16 zaznaczyć innych i będzie to kosztowac 1lsk. @LiskPoland.pl, jak się podoba poradnik?
Trochę dopracować i mógłby wylądować na nowej odsłownie mojej strony ;)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » sobota, 27 października 2018, 22:08

@LiskPoland.pl, śmiało, możesz go wykorzystać, stworzyłem z myślą dla wszystkich ;)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: logan » sobota, 27 października 2018, 22:49

@Harmony Dobra robota, tylko niektóre rzeczy bardziej łopatologicznie trzeba napisać, bo dla nowych nie jest wszystko zrozumiałe. Sam nim to ogarnąłem trochę zeszło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » sobota, 27 października 2018, 22:54

logan pisze: @Harmony Dobra robota, tylko niektóre rzeczy bardziej łopatologicznie trzeba napisać, bo dla nowych nie jest wszystko zrozumiałe. Sam nim to ogarnąłem trochę zeszło.
To wypunktuj tutaj, czego nie zrozumiałeś na początku w tym poradniku, będzie to drogowskazem dla mnie, co lepiej opisać itd. Bo dla kogoś kto siedzi w temacie, są tematy, które są oczywistości, zaś dla kogoś z zewnątrz już niekoniecznie.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: logan » niedziela, 28 października 2018, 01:14

Nie rozumiałem takich rzeczy jak:
1. Jak oddać 33 głosy za jednym liskiem. Żeby wybrać 33 osoby i dopiero kliknąć next.
2. Te kwestie które napisałem do error_17
logan pisze: Po oddaniu 33 głosów tylko raz zabiera ci 1 lsk i te głosy są ważne cały czas. Nic więcej nie tracisz. Kolejne 33 glosy to drugi 1 lsk i też te głosy nie tracą ważności. I tak do max 101 głosów czyli łącznie max 4lsk. Nic więcej już nie płacisz, chyba że zachce ci się po jakimś czasie zmienić oddane głosy. Później tylko czekasz na nagrody.
3. Siła głosu i to, że po zagłosowaniu jak się wpłaci więcej lisków na portfel to się ona zwiększa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: smieszny » niedziela, 28 października 2018, 09:36

Czyli jak zagłosowałem już dawno na 101 delegatów za 4LSK to teraz żeby zmienić te głosy na nowych muszę ponownie zapłacić np 2LSK zmieniając 66 delegatów. Czyli głosy są na zawsze ale ich zmiana już kosztuje?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » niedziela, 28 października 2018, 10:17

@smieszny, dwa LSK będzie kosztować wyrzucenie 66 głosów. Kolejne dwa oddanie 66 głosów.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » niedziela, 28 października 2018, 10:23

Jak często trzeba sprawdzać listę delegatów by mieć cały czas najwyższe profity? Istnieją jakieś grupy, które mogą "zaistnieć" w przyszłości?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » niedziela, 28 października 2018, 10:50

@emdecha, Raz na miesiąc można zerknąć. Gdyby coś się pozmieniało to będziemy w tym wątku o tym pisać. Dlatego warto głosować na delegatów "Standby", czyli kandydatów do aktywnych, bo jak wpadną do puli to od razu mamy większe zarobki. Tak, jest kilka grup, które mogą zaistnieć w przyszłości i dostać się do puli, jak np. Ascend, Dutch, pozostali z Sherwood, czy niezależni np. LiskPoland

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: multan » niedziela, 28 października 2018, 17:18

O, dobry temat, może w końcu ruszę swoje Liski z giełdy.

Zanim dam plusa mam pytania:
1. Czy po sciągnięciu portfela na kompa, można wygenerować adres i hasło offline?
2. Czy można wpiąć się do sieci tylko na czas głosowania, a później być offline, czy portfel musi być cały czas online?
3. Czy po zagłosowaniu daną ilością LSK, można następnie przelać na portfel kolejne LSK i one się będą liczyły do oddanego głosu, czy trzeba głosować ponownie z nową ilością na portfelu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » niedziela, 28 października 2018, 17:28

multan pisze:O, dobry temat, może w końcu ruszę swoje Liski z giełdy.

Zanim dam plusa mam pytania:
1. Czy po sciągnięciu portfela na kompa, można wygenerować adres i hasło offline?
2. Czy można wpiąć się do sieci tylko na czas głosowania, a później być offline, czy portfel musi być cały czas online?
3. Czy po zagłosowaniu daną ilością LSK, można następnie przelać na portfel kolejne LSK i one się będą liczyły do oddanego głosu, czy trzeba głosować ponownie z nową ilością na portfelu?
1. Nie jestem pewien tego, sprawdzę. 2. Tak 3. Głosy oddane zostają, a większa ilość LSK na twoim koncie zwiększa twój vote weight a tym samym udział w udziałach z nagród, bez potrzeby zmiany głosu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: blink » środa, 31 października 2018, 12:31

@LiskPoland.pl, @Harmony, coś się pozmieniało z Sheerwood? http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php
Osoby które głosują na kartele mają już tyle samo % niż osoby które nie głosują :D

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: yarooo » środa, 31 października 2018, 12:38

@blink, tak, Sherwood odwalił manianę i do listy członków kartelu dodał wszystkich delegatów, na których Elite oddało głosy. No i wystarczy, że masz któregoś z nich na liście (co najmniej dwóch) i nagroda zostaje obniżona.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » środa, 31 października 2018, 12:39

blink pisze:@LiskPoland.pl, @Harmony, coś się pozmieniało z Sheerwood? http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php
Osoby które głosują na kartele mają już tyle samo % niż osoby które nie głosują :D

Elite podniosło nagrody dla głosujacych na elite i zarazem nie głosujacych na sherwood o 5%.
Sherwood podniesie share do 60% od momentu redukcji nagrody za blok z 4 na 3 już niedługo.
I jescze kilka innych rzeczy, ale to detale, nie wiem co sherwood narazie zrobi, trzeba czekać.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 12:43

@blink, dziwna sprawa totalnie, też to zauważyłem w nocy, czekamy na jakieś wyjaśnienia, bo dla mnie to niepojęte... Póki co odgłosowałem carbonare i elevate i zagłosowałem na loveforever, który też jest w elite, ale dzieli się 50% z puli. Zobaczymy co z tego wyjdzie, pisałem już na reddit. Jak ktoś ma tam konto, to też niech spróbuje napisać... Bo to co się odjebało przechodzi ludzkie pojęcie... Zaraz się okaże, że trzeba będzie na elite głosować bo więcej będą płacić...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: blink » środa, 31 października 2018, 12:45

@LiskPoland.pl, wrzuć tutaj info jak będziesz coś wiedział, dzięki

@yarooo, a jacy to delegaci?

@Harmony, no nieźle to czekamy :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » środa, 31 października 2018, 12:51

@blink, ja wiem póki co o jednym i jest to elevate. Odgłosowałem, już mi zaakceptowało głos i piszę, że mam zmaksymalizowane zyski, ale nadal pokazuje, że dostaje 0.1% zamiast 0.3%. Coś tu nie gra. Ale może trzeba chwilę poczekać aż zaczyta, bo z portfela mi jeszcze nie zaciągnęło Liska.

Kutafony powinny teraz każdemu oddać tego 1 Liska za zmianę głosowania... Bez jaj, takich rzeczy się nie robi, a to gorzej curwa niż w kyrku

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości