Wspólne konto Lisk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: adam.krakus » środa, 4 kwietnia 2018, 14:48

Cześć,
wpadłem na taki pomysł:

10 osób z 1000LSK zakłada wspólne konto, na które wpłaca swoje Liski.

Oczywiście głosują na top 1000.

Mając 10k LSK dużo szybciej (dokładnie to chyba 10 razy, ale ostatecznie geometrycznie się to zwiększy bo po przelewach już będzie większa moc) na konto będą spływać profity z głosowania.

Pytanie: czy jakieś inne rozwiązanie niż zlecenie tego osobom trzecim jest możliwe na stworzenie wspólnego portfela?

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: BobQ » środa, 4 kwietnia 2018, 14:55

Problem jest taki ze każdy z tych 10 osób ma takie samo prawo zarządzania zawartością portfela jak pozostała 9 więc kończy się to tak ze jedna osoba zwija i interes i znika z całą zawartością portfela. Więc problemem są ludzie bo innego rozwiązania które nie zaklada zaufania aktualnie nie ma ;)
A jeżeli jest to chetnie je poznam również :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: bitmon » środa, 4 kwietnia 2018, 15:00

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ma być wspólny portfel, na które wiele osób wpłaci swoje monety i każdy ma dostęp do tego portfela.

Nie uważasz, że na tym etapie twój pomysł powinien upaść?
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: adam.krakus » środa, 4 kwietnia 2018, 15:43

bitmon pisze: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ma być wspólny portfel, na które wiele osób wpłaci swoje monety i każdy ma dostęp do tego portfela.
No właśnie nie.

To ma być WSPÓLNE konto, czyli prawnie każdy będzie miał odpowiedni udział i tylko z tego udziały mógłby korzystać.

Najkorzystniejsze wydaje się zlecenie trzeciej osobie stworzenie takiego portfela i dostęp do niego. Na wszystko można by było spisać umowę, a transparentność transakcji w sieci raczej by nie pozwoliła tej "trzeciej" osobie na zwinięcie się z kasą (oczywiście trzeba by dobrać odpowiednio ten podmiot, np. instytucja na poziomie banku czy notariusza) i np. jej zysk to 10% wypracowanego miesięcznego zysku, a reszta dzielona po równo wg udziałów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: Hamas » środa, 4 kwietnia 2018, 16:32

hmm jak za czasow pgr'uff ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: adam.krakus » środa, 4 kwietnia 2018, 17:49

No powiedzmy ... chodzi mi tylko o wykorzystanie potencjały votingu.

Jak zagłosuje ktoś kto ma 500LSK to pierwszych darmowych Lisków szybko się nie doczeka (ze względu na minima wypłat).

100 osób z taką samą ilością doczeka się po pierwsze dużo szybciej zysków, a po jego głosy będą dużo szybciej zyskiwać na wartości (ze względu na spotęgowanie stanu konta, a co za tym idzie zwiększenie mocy głosów).

W praktyce rzeczywiście wydaje się to być trudne do osiągnięcia ... ale ludzie złoto w Amber Gold też "kupowali".

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 marca 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: Uretom » środa, 4 kwietnia 2018, 18:55

Jak wszedłem w ten temat, to pomyślałem a jakby tak zebrać najwięcej osób na wspólnym koncie, kupowaliby ile by mogli maksymalnie i manipulować kursem hehe xD Wiem nierealne heh.. :geek:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: benq » czwartek, 5 kwietnia 2018, 07:55

@adam.krakus, No jakbyś to prawnie rozwiązał, z zaufanymi ludźmi, to czemu nie.
Tylko przy naprawdę dużej ilości lisków, to chyba bardziej się opłaca być delegatem i wbić do top 101.
Nagroda za podpisywanie transakcji (transaction fee) + dodatkowo forging nowych lisków ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wspólne konto Lisk

Postautor: adam.krakus » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 15:06

Oo, @bioly, dzięki za informację.

Nie wiedziałem, że takie coś istnieje jak multipodpisy.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości