LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 17 maja 2018, 16:11

emdecha pisze: Może w lipcu ujrzymy core 1.0. Nie wiem czy dobrze wnioskuję.
Źle wnioskujesz. Nie patrzysz na Cora, tylko Lisk Hub :)

Z pozycji Huba można będzie np. rejestrować swoje ICO, czy zarejestrować swój sidechain. Także, jeśli wyjdzie Core 1.0, oraz Lisk Commander(Lisky) 1.0, Lisk Elements 1.0 oraz Lisk Hub 1.0 to będziemy mieli pełny zestaw SDK. Z tego co widać Commander i Elements są bliskie ukończenia, a odnośnie Huba, zostanie niedługo wydana wersja 0.7.0, pracują już nad wersją 0.8.0.

Mam nadzieję, że w miarę czytelnie to wytłumaczyłem :)

Pozdro

Spoiler:
adam.krakus pisze: Tymczasem na GitHub'ie beta 7, która już miała 100% aktualnie ma 4 otwarte zadania Zapewne szybko znikną, ale namotali z tymi wersjami bo nie pierwszy raz widzę, że coś dorzucają do beta 7, gdy jednocześnie beta 8 jest na ukończeniu … jak to później pogodzą
Nic nie motają, jak skończą Bete 7 i wszystkie zadania w Beta 8 to automatycznie Beta 8 zmieni się w wersję Testnet. Mój błąd, że źle zrozumiałem tłumaczenie, myślałem, że chodzi tylko o jeden błąd "medium", a jest ich więcej, miejmy nadzieje, że zbyt wiele ich nie będzie. Rozróżnienie na easy, medium, hard polega na tym jak czasochłonny jest dany problem. Z hardami sobie poradzili, ale w związku z jednym jakimś tam trudniejszym błędem powstało kilka medium. Dajmy chłopakom popracować i czekamy na efekty :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 maja 2018, 16:19 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 17 maja 2018, 16:18

A ja myślę że wnioskuje całkiem prawidłowo. Jeśli wersja Huba 0.9 jest planowana na 20 czerwca, a wersja 1.0 jest planowana na dzień wydania Core 1.0 no to teoretycznie Core 1.0 nie może być wydany wcześniej niż 20 czerwca- Hub 1.0 może być wydany np 21 czerwca.

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
Ale oczywiście wątpie żeby czekali z Core 1.0 na Huba 1.0. Nie widzę za bardzo powodu by tak robić. Myślę że użyty tutaj został skrót myślowy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » czwartek, 17 maja 2018, 16:22

Jeszcze jest to:
https://twitter.com/JanLizFonts/status/ ... 4640076805

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Harmony pisze: Nic nie motają, jak skończą Bete 7 i wszystkie zadania w Beta 8 to automatycznie Beta 8 zmieni się w wersję Testnet. Mój błąd, że źle zrozumiałem tłumaczenie, myślałem, że chodzi tylko o jeden błąd "medium", a jest ich więcej, miejmy nadzieje, że zbyt wiele ich nie będzie. Rozróżnienie na easy, medium, hard polega na tym jak czasochłonny jest dany problem. Z hardami sobie poradzili, ale w związku z jednym jakimś tam trudniejszym błędem powstało kilka medium. Dajmy chłopakom popracować i czekamy na efekty
No ale jeżeli trzymają się wersji to poprawki z 0.7. powinny pojawić się w 0.8. … no chyba, że tych elementów poprawianych aktualnie w 0.7. już nie ma w 0.8. (ale to po co je wówczas poprawiać)?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 17 maja 2018, 16:22

Oshel pisze: A ja myślę że wnioskuje całkiem prawidłowo. Jeśli wersja Huba 0.9 jest planowana na 20 czerwca, a wersja 1.0 jest planowana na dzień wydania Core 1.0 no to teoretycznie Core 1.0 nie może być wydany wcześniej niż 20 czerwca- Hub 1.0 może być wydany np 21 czerwca.

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
Ale oczywiście wątpie żeby czekali z Core 1.0 na Huba 1.0. Nie widzę za bardzo powodu by tak robić. Myślę że użyty tutaj został skrót myślowy.
Raczej chodiz o to, że nie wydadzą Huba 1.0 bez Core 1.0 :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 17 maja 2018, 16:25

@Harmony

Też mi się tak wydaje- aczkolwiek z logicznego punktu widzenia to co napisałem jest poprawne ;p

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 17 maja 2018, 16:44

adam.krakus pisze: No ale jeżeli trzymają się wersji to poprawki z 0.7. powinny pojawić się w 0.8. … no chyba, że tych elementów poprawianych aktualnie w 0.7. już nie ma w 0.8. (ale to po co je wówczas poprawiać)?
Nie mogą zamknąć wersji 0.7 z błędami i przenieś tych samych błędów do 0.8, bo później będzie lament, że oszukują, zamykają wersję 0.7, a te same błędy są w 0.8 i tak naprawdę nic nie robią :roll: To z punktu teoretycznego. Praktycznie niech się wypowie najlepiej jakiś programista w tym temacie, czemu tak, a nie inaczej :) Po prostu nie mogą przejść do kolejnego etapu nie zamykając poprzedniego.
Oshel pisze: Też mi się tak wydaje- aczkolwiek z logicznego punktu widzenia to co napisałem jest poprawne ;p
Jak najbardziej poprawne :)

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: lisktrader » niedziela, 20 maja 2018, 20:05

Wszedłem dziś rano w Liska, dość cicho więc jest okazja. Wyjmuje przy 50-55, jak sądzicie do połowy czerwca podskoczy? ;)

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » niedziela, 20 maja 2018, 20:55

Wyjmuesz przy 55? to pozniej juz okazji na kupno moze nie byc, poniewaz sytuacja na miesiacu dwoch na LSK powina sie rozwiklac,duze ryzyko przy twojej strategii

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: emdecha » poniedziałek, 21 maja 2018, 20:19

Ktoś wie dlaczego na githubie nic nie dzieje się cały dzień? Zawsze tak ostro zasuwają.
Może jakiś wolny dzień mają, hmm...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » poniedziałek, 21 maja 2018, 21:58

Zostawie to tutaj: głosowanie na NASDAQ crypto exchange.

Wpisujcie:
Other: Lisk LSK


Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » poniedziałek, 21 maja 2018, 22:18

Tak głosować!!!! Bardzo wazny temat. GŁOSOWAĆ!
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 maja 2018, 09:24 przez Nowy_Rozrabiaka, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 21 maja 2018, 22:20

emdecha pisze: Ktoś wie dlaczego na githubie nic nie dzieje się cały dzień? Zawsze tak ostro zasuwają.
Może jakiś wolny dzień mają, hmm...
Z tego co widać jakieś uaktualnienia wprowadzili w niedziele. Może po prostu nie zdążyli jeszcze zaktualizować githuba :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » poniedziałek, 21 maja 2018, 22:25

Jesli ktoś jest na grupie FB Lisk Polska to może wrzucic info o tym głosowaniu.

Powtórze:


Other: Lisk LSK

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: xxpwnage23 » wtorek, 22 maja 2018, 14:34

Oshel pisze:




Other: Lisk LSK
Głos oddany

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » wtorek, 22 maja 2018, 17:08

emdecha pisze: Ktoś wie dlaczego na githubie nic nie dzieje się cały dzień? Zawsze tak ostro zasuwają.Może jakiś wolny dzień mają, hmm...
W Holandii i w Niemczech chyba też były "zielone świątki" … więc może po prostu wolne mieli (nie wiem czy dalej mają biuro w Berlinie?).

Niech odpoczną - z doświadczenia wiem (zajmuję się programowaniem), że to pomaga ;) Na prawdę niekiedy 30 minut spaceru jest lepsze niż 8h szukania rozwiązania :)

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: emdecha » środa, 23 maja 2018, 15:37


Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » środa, 23 maja 2018, 16:21

Wchodzimy na brytyjską giełdę Cryptomate

https://cryptomate.co.uk/buy-lisk/

oraz rozwiązano jeden z głównych i bardzo znaczących błędów w Beta 7


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » środa, 23 maja 2018, 20:32

obecnie newsy nie sa na rynkach koreanskich pozytywne, wiec teraz kolejny beta'cam / testnet, mam nadzieje ze to sie zleje z kolejnym podejsciem btc w granice 10k$, czyli jakis miesiac moze dwa :?

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: nolife » środa, 23 maja 2018, 20:35

nie
Hamas pisze: obecnie newsy nie sa na rynkach koreanskich pozytywne, wiec teraz kolejny beta'cam / testnet, mam nadzieje ze to sie zleje z kolejnym podejsciem btc w granice 10k$, czyli jakis miesiac moze dwa :?
Nie są pozytywne możesz doprecyzować co dokładnie myślą Azjaci o lisku? Obawiam się, że przy takich okolicznościach nie zdoła nawet dobić do 100 zł przy końcu roku.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » środa, 23 maja 2018, 21:03

Zgadzam się BTC leci i nic go nie obchodzi ehhh... narazie bardzo kiepsko to wygląda no mam nadzieje,ze LISK ponizej tych 27 nie spadnie.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości