LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » sobota, 12 maja 2018, 17:14

adam1226 pisze:
Glexab pisze:
emdecha pisze: Może trochę głupie pytanie, ale dlaczego Total Supply Liska wynosi już 121 034 160 LSK i stale rośnie? Dla nas inwestorów to dobra informacja? Może ktoś wyjaśnić? Dzięki ;)
Pokazuje ile jest wszystkich lisków, nie ma limitu ile ma być ich wydobytych czyli źle bo rośnie inflacja.
inflacja w LISKu spada - co roku miała być zmniejszana ilość nowych coinów jako nagroda (początkowo było to 5, teraz jest chyba (?) 4 ?...
tak

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: lisktrader » niedziela, 13 maja 2018, 18:15

Lisk wykupił title sponsorship za 150 000$ na jutrzejszy Consensus, raczej nie bez przyczyny ;)

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maly_ZE » niedziela, 13 maja 2018, 19:09

A np. jaka może być według Ciebie przyczyną?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » poniedziałek, 14 maja 2018, 08:20

Ja zauważyłem, że na TT odpięli przypięty post z filmikiem Lisk, a przypięli właśnie ten Consensus ... więc kto wie czy nie szykują czegoś na tym wydarzeniu ... "już za chwilę" się okaże :)

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: nolife » poniedziałek, 14 maja 2018, 17:25

i co okazało się??

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: redlumek » poniedziałek, 14 maja 2018, 18:03

Czekam na pompę taka jak była na zec I nic.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » poniedziałek, 14 maja 2018, 18:25

@redlumek
To sobie jeszcze poczekasz:

https://www.bloomberg.com/news/articles ... ow-organic

Pompa na ZEC nie była "z przypadku" albo "bo Consensus".

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 28 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: imbackagain » poniedziałek, 14 maja 2018, 18:43

Grubasy robia zakupy to ja tez zrobie. Wchodze poki pociag nie odjechal.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: nolife » poniedziałek, 14 maja 2018, 18:46

Jakie grubasy np. kupują liska?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 14 maja 2018, 18:58

@nolife, np takie:
Spoiler:
Obrazek
:P :P :P
Co byś chciał, nazwiska, adresy? To se ne da.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 28 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: imbackagain » poniedziałek, 14 maja 2018, 19:00

nolife pisze: Jakie grubasy np. kupują liska?
Kupuja i to grubo, nawet po 40000 sztuk.Moze w zwiazku z tym conensusem. W srode moze byc juz zupelnie inna cena, wiec wole wejsc dzis.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 14 maja 2018, 19:02

@imbackagain, Ale czekaj, to że ktoś kupił to znaczy ni mniej, ni więcej, ale że ktoś te 40000 sztuk sprzedał, nieprawdaż? ;)

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 28 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: imbackagain » poniedziałek, 14 maja 2018, 19:22

benq pisze: @imbackagain, Ale czekaj, to że ktoś kupił to znaczy ni mniej, ni więcej, ale że ktoś te 40000 sztuk sprzedał, nieprawdaż? ;)
Ale skupuje jedna osoba,a sprzedawac moglo piescet osob.Grubasy juz wiedza, ze zarobia i wyleszczaja plankton.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: nolife » poniedziałek, 14 maja 2018, 19:58

To w środę ma mieć liska tą konferencja?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » poniedziałek, 14 maja 2018, 20:11

jak ja sie ciesze ze tyle nieogaruff poluje na lisy :D

najlepsi sa ci co im sie nie chce strone wczesniej zajrzec i przeczytac co i jak :lol:
nolife pisze: To w środę ma mieć liska tą konferencja?
konferencja liska byla w lutym, a dzis zaczal sie

https://www.coindesk.com/events/consensus-2018/

czyli gadaja jak sie maja, a za kulisami kreca sobie lody :roll:
imbackagain pisze:
nolife pisze: Jakie grubasy np. kupują liska?
Kupuja i to grubo, nawet po 40000 sztuk.Moze w zwiazku z tym conensusem. W srode moze byc juz zupelnie inna cena, wiec wole wejsc dzis.
za dzien moze dwa jezeli chodzi o kurs tulismanora to pojdzie do gory czy w dol? :mrgreen:

bo ja przepowiadam awabra kedabra lisk bedzie po 500zl + vat za 3 miesiace i 5 lat 8-)

ps. sry musialem bo mi sie kula zbila i teraz lece z fusow ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 14 maja 2018, 20:35

@imbackagain, Na jakiej podstawie stwierdzasz z całą pewnością, że jedna osoba skupuje?

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » poniedziałek, 14 maja 2018, 22:20

A powiedzcie mi mam takie pytanie,które męczy mnie bo nie znam odpowiedzi. Czyli jak bitbay się przenosi to nie sprzedał chyba naszych danych? Więc wynika z tego,że możemy kupowac -sprzedawać kupowac-sprzedawac bez zadnego PCC i wyplacac na konto zewnetrzne typu PKO czy ING z pozniejszym podatkiem (chodzi mi o zysk wewnetrzny na gieldzie,który mogłem w nastepnej transkcji stracic wiec od tego wczesniejszego nie bede placil podatku skoro moje dane nie wyszly z gieldy,tylko przy wyplaceniu na konto takowe jakie wspomniałem) . No bo skoro nie maja naszych danych to jak inaczej? Moze jestem nie doinformowany jakichs nowych newsów. No bo wyobrazcie sobie, że ze mnie taki frajer,ja kupowałem tylko LSK za pieniadze fizyczne wplacone z mojego banku na gielde i ani razu nie sprzedałem swojej krypto, usredniajac cene na fali spadkowej. Gdzie doszedlem do 48 zł. A mozna przeciez na tych kursach walnac dzienne 3 lsk za darmo.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 maja 2018, 22:34 przez Nowy_Rozrabiaka, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 14 maja 2018, 22:33

Będziesz płacił podatek od dochodu. Nic się nie zmienia póki co. Zapomnij z kolei o PCC, bo ten temat jest dawno zamknięty i nie będzie żadnego PCC od kryptowalut.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » poniedziałek, 14 maja 2018, 22:36

No dobrze harmony ale skoro ten dochod na gieldzie np stracilem który wczesniej juz zrobilem, a nie wyplacilem ani razu na konto zewnetrzne to tez place?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2274
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 14 maja 2018, 22:57

Nowy_Rozrabiaka pisze:A powiedzcie mi mam takie pytanie,które męczy mnie bo nie znam odpowiedzi. Czyli jak bitbay się przenosi to nie sprzedał chyba naszych danych? Więc wynika z tego,że możemy kupowac -sprzedawać kupowac-sprzedawac bez zadnego PCC i wyplacac na konto zewnetrzne typu PKO czy ING z pozniejszym podatkiem (chodzi mi o zysk wewnetrzny na gieldzie,który mogłem w nastepnej transkcji stracic wiec od tego wczesniejszego nie bede placil podatku skoro moje dane nie wyszly z gieldy,tylko przy wyplaceniu na konto takowe jakie wspomniałem) . No bo skoro nie maja naszych danych to jak inaczej? Moze jestem nie doinformowany jakichs nowych newsów. No bo wyobrazcie sobie, że ze mnie taki frajer,ja kupowałem tylko LSK za pieniadze fizyczne wplacone z mojego banku na gielde i ani razu nie sprzedałem swojej krypto, usredniajac cene na fali spadkowej. Gdzie doszedlem do 48 zł. A mozna przeciez na tych kursach walnac dzienne 3 lsk za darmo.
Powiem ci co oznacza to, że Bitbay wynosi się za granicę.

PCC - w ogóle już bym się nim nie przejmował, nawet gdyby teraz go uchylili na papierze a za 4 lata 11 miesięcy i 29 dni (przedawnienie 5 lat) im się odmieniło co jest możliwe (bo to Polska), że jednak trzeba płacić zaległe PCC za poprzednie 5 lat. Bitbay nie wyda twoich danych a to znacza, że jakiekolwiek urzędy mogą ich i nas cmoknąć. Jedyne informacje jakie mogą otrzymać to przelewy na giełdę i z giełdy a jeśli to są mniejsze kwoty (nie pamiętam od jakiej kwoty przelewy bank musi informować urząd, ale chyba od 15k euro) to już w ogóle bym się tym nie przejmował no chyba, że macie konto w banku, które nie jest przyjazne krypto, ale to już inny problem.

Dochodowy - wiem, że zgodnie z prawem powinno się płacić za to co jesteś na plus w ogóle (nawet jeśli nie wypłacałeś z giełdy), ale ja bym płacił dochodowy tylko od tego co jesteś na plus na koncie bankowym. Przecież urzędasy nie mając dostępu do danych nie są w stanie ci udowodnić czy jesteś na plusie na giełdzie. Innymi słowy - dopóki nie wypłacasz nic na plus na konto bankowe to ja bym nie płacił w ogóle podatku.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Harmony pisze: Będziesz płacił podatek od dochodu. Nic się nie zmienia póki co. Zapomnij z kolei o PCC, bo ten temat jest dawno zamknięty i nie będzie żadnego PCC od kryptowalut.
To, że nie obowiązuje teraz (chociaż technicznie nadal obowiązuje) nie oznacza, że urzędasy sobie o nim za parę lat nie przypomną, prawdopodobnie miesiąc przed terminem przedawnienia. Inna sprawa, że nie będą mieli dostępu do naszych danych, bo polskich giełd albo już nie ma albo nie będzie w ogóle więc G nam udowodnią.

Słuchajcie, wybraliśmy naprawdę fajną inwestycję. Można się bawić z urzędasami w kotka i myszkę i wygrać tą wojnę :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 maja 2018, 23:12 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 4 razy.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości