LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 14 czerwca 2018, 14:45

Nowy_Rozrabiaka pisze: po holidajach
Tak może być bo btc w sierpniu raczył startować w górę :)

Obrazek

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Norbi87 » czwartek, 14 czerwca 2018, 14:54

Dovakhiin według tego wykresu teraz już nastąpi wyjście nad korekte z 11700 a potem powinien nastąpić zjazd i odbicie na ath wiec juz teraz z tripple bottom powinno byc wyjscie ponad 11700 a nie po wakacjach. CZyli teraz realizacja tripple bottom do konca miecha ponad 11700, potem w wakacje zjazd i po wakacjach odbicie na ath. Jesli to sie zrealizuje bo moze byc teraz korekta do 8000 lub mniej i zjazd do 6000 i wyjaśnienie czy lecimy niżej czy 6000 sie utrzyma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 14 czerwca 2018, 15:06

@Norbi87, po ostatnim dołku z triple bottom w 2015 aż do ath jest 917 dni co daje prawie 2,5 roku..
wtedy akurat btc jeszcze nie miał wejścia ulicy.. dopiero 2 połowa 2016 i cały 2017 to rekordy bite i przyśpieszenie.

teraz jesteśmy w takim miejscu, że owszem 2,5 roku nie będziemy ath zdobywać... sztuką będzie wyrównać chociaż obecne ath w ROK...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 14 czerwca 2018, 15:59

"The current plan is to migrate testnet to 1.0 and put that through the same migration process that mainnet would go through. Once testnet is running 1.0, betanet can go away. At that point, we'll be in the release candidate phase. Which should be a much shorter cycle than the beta phase since we would be at a point where we feel like it's good enough that it could be migrated to mainnet. We also don't want to run 0.9.x on mainnet only for too long without a testnet. So when this happens, I think we'll be pretty close to the 1.0 release

Some advance warning: that could happen in about a week and a half from now. Don't hold me to that but it's the estimate that I've been hearing"
Więc pod koniec przyszłego tygodnia może się coś ruszy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 14 czerwca 2018, 18:24

testy beda trwaly do momentu az kwota bedzie taka, przy ktorej mozna to oglosic swiatu, zeby inwestorzy mieli za co pic ;)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:29


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:43

@Hamas,
Dzizas. Przepraszam za to co powiem wszystkich forumowiczów- ale pieprzysz głupoty. I to od jakiegoś czasu. Nie ma ŻADNEJ korelacji pomiędzy ceną BTC a tempem developmentu Lisk. Co to w ogóle za pomysł? Jak to sobie wyobrażasz, co? "Aaaa dorzućmy pare zadań i sztucznych bugów na github'a- przecież nikt nie ogarnie że to na niby i że przeciągamy testy i wydanie Core.". To jest tak debilny pomysł że aż mi się w głowie nie mieści. Chłopaki będą testować, naprawiać, udoskonalać tak długo aż będą mieli stuprocentową pewność że wszystko działa tak jak ma działać. Przegięli grubo z terminami- te 4-6 tygodni które Max powiedział na konferencji w lutym to było jakieś dziwnie pobożne życzenie.

Kiedy w końcu zrozumiesz, że chłopaki nie grają z tym produktem na szybko? Oni patrzą długoterminowo- a przynajmniej na to wygląda. Tylko dlatego Lisk dalej się trzyma na mimo wszystko wysokiej pozycji na CCM. Jakby nie patrzeć- dalej nie ma Core, dalej nie ma DAPS, dalej jesteśmy mniej więcej w tym samym miejscu, a w CCM nie polecieliśmy na 100. miejsce.

Denerwuje mnie takie pisanie o tym, że zespół specjalnie opóźnia. Nonsens.

@Harmony,
Streszczając- uporają się ze wszystkim do końca przyszłego tygodnia- wtedy ogłoszą kiedy TestNet. Potem pewnie z 2 tyg i Core. W skrócie- miesiąc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:58

@Oshel, ty sie tak nie napinaj tylko czytaj z ;) oka, bo mnie wali czy to wypuszcza jutro, czy za pol roku, wg mnie produkt wyjdzie jak bedzie gotowy w 101% nie wczesniej i nie pozniej :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:06

@Hamas,
Uwierz mi- nie napinam się, inaczej bym nie przepraszał. Gryzłem się wiele razy gdy widziałem co piszesz. Wiem ze to nie ma tutaj najmniejszego znaczenia- w końcu jesteśmy tylko pyłem w wielkiej machinie ;)

Piszesz, że "testy będą trwały tak długo ąz cena nie będzie wysoka" a potem, że "produkt wyjdzie jak będzie gotowy w 100%". Zdecyduj się. Z resztą jak cena ma wzrosnąć jeśli produkt nie będzie dostarczony? Co za brednie.

Chyba sobie zrobię odpoczynek od tego tematu- bo o ile w czasie bańki pojawiały się tutaj ciekawe wypowiedzi, tak teraz zrobiło się cicho i głupio.

Peace!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:28

@Oshel, dywagacje takie tam jako swobodna dyskusja :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:02

W mojej opinii Team Lisk ma już przygotowanego Core pod Testnet, a obecnie pracują nad dodatkowymi zagadnieniami np. opłaty dynamiczne, przygotowaniem Lisk Hub, Lisk Elements i Lisk Comannder pod Core 1.0.0 i doszlifowaniem samego Core. Owszem @Oshel, HQ Lisk nie zależy na cenie, a na produkcie, jednak, jak już historia pokazała, z Maxa portfela na którejś z giełd już znikały Liski na górkach, nie pamiętam czy na początku stycznia czy w okolicach rebrandingu, jak cena była powyżej stówy, więc niby im nie zależy a jednak robią ruchy zależne od kursu. Stąd np. uważam, że "nie udana" konferencja z listopada, czy rebrand w lutym też trochę były granę pod cenę, by kurs możliwie jak najwięcej spadł, aby potem załadować się dużo niżej ;) Chociaż do pełni teorii nie mam potwierdzenia w postaci np. porfela Maxa z ponownymi zakupami, są to jedynie moje domysły i sam, jeśli byłbym na jego miejscu zrobiłbym tak samo. Dlatego bardzo ważne jest w którym momencie wypuszczą Core, a najlepiej dla nich, kiedy BTC będzie z większym prawdopodobieństwem szedł ku górze, wtedy na Lisku będzie szła podwójna pompa (wzrost BTC, wzrost LSK/BTC). Świeże przykłady z przed tygodnia pokazują na przykładzie EOS, że wypuszczenie produktu w trendzie czysto spadkowym nie wychodzi zbyt dobrze dla kursu. Po prostu, cena by lekko drgnęła, po czym, jakby BTC poszedł w dół, to LSK wróciłby skąd wybił, albo nawet poleciał niżej, jak to miało miejsce ostatnimi czasy, jak wchodziliśmy np. na nową giełdę, a zaraz BTC leciał ;) Całkiem możliwe, że już totalnie doszlifowują produkt, żeby oddać jak najbardziej gotowy i bliski SDK, a może wydadzą nawet jedno z drugim. Wnioskuje po tym, że np. taki Hub, wersja 0.9 planowana na wydanie 20 czerwca, a ma tylko jedno łatwe zadanie do wykonania i lecą już z zadaniami 0.1.0, które wyjdą po Hubie 1.0 (wydanym równolegle z Core 1.0).


Hub 0.9 jedno zadanie do wykonania
https://github.com/LiskHQ/lisk-hub/projects

Elements 1.0 jedno zadanie do wykonania

https://github.com/LiskHQ/lisk-elements/projects

Comannder 1.0 trzy zadania do wykonania

https://github.com/LiskHQ/lisk-commander/projects

Dodam jeszcze od siebie kilka słów. Uważam, że takie zagrania HQ z ceną Liska mogą mieć wpływ na bardziej stabilną cenę waluty, mniej podatną na różne "znikąd" szybkie pompki i szybkie zjazdy. Sam HQ może manipulować ceną i ją podbić w momencie wydania Core (może jeszcze nie zrobili zakupów, po rebrandzie). Pytanie, co jeśli Dev rownież trejdują? Ale to takie tylko moje wolne przemyślenia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 14 czerwca 2018, 21:55

@Harmony,
Fakty które podałeś w żaden sposób nie mają się do tego, że team specjalnie gra na czas. Zadania i praca jest śledzona na bieżąco- commity na githubie tak samo. Nie mogą przeskoczyć etapu jakiegoś feature'a który pojawi się jak "filip z konopii". Zbyt dużo mają do stracenia. Są maksymalnie przejrzyści- jak tylko mogą. Artykuł który wrzuciłeś jest tego przykładem- ba! Jest nawet przykóładem tego, że słuchają ludzi bo jak wypuścili pierwszy raz taki raport to ludzie krzyczeli ze przydałoby się cześciej, potem poleciał drugi, a teraz są już co tydzień (bodajże).

Z portfela Max'a zniknęły Liski na górce? Mnie to jakoś nie dziwi- zwykłe trejdingowe zagranie. Przecież on też chce zarobić.

Team specjalnie opóźnia pracę? Proszę Cię...

Nie rozumiecie, że im bardziej praca się opóźnia tym cena LSK maleje?

Zgodzę się tylko z jednym- jeśli nastroje na BTC będą lepsze, będą wzrosty i napływ nowego kapitału- wtedy wpływ wypuszczenia Core na wzrost ceny będzie spotęgowany. Ale czy teamowi na tym zależy? Nie, na pewno nie. Patrzycie na "dzisiaj", zamiast paptrzeć na "jutro".

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 14 czerwca 2018, 22:24

Oshel pisze: Fakty które podałeś w żaden sposób nie mają się do tego, że team specjalnie gra na czas. Zadania i praca jest śledzona na bieżąco-
Weź pod uwagę, że Github jest uaktualniany, co oznacza, że mogą oni uzupełniać postęp z opóźnieniem. Np. w poniedziałek zamknęli ogromną ilość zadań w tym problem #2080, niemożliwym jest, że w sam poniedziałek poradzili sobie ze wszystkim problemami i je domknęli, prędzej uwierzę, że niektóre problemy rozwiązali już w zeszłym tygodniu, a w poniedziałek zaktualizowali Githuba. Mnóstwo zadań, chyba z 20, a zostały trzy, z którymi już tak się nie spieszą. Musiałby nam jakiś programista przetłumaczyć zadania z githuba. Na reddicie jakiś czas temu czytałem, że core w zasadzie gotowy i pracują nad opłatami dynamicznymi, to by się wszystko uzupełniało w całość. Zobaczymy - jeśli będzie jak mówię, to znaczy, że mam rację ;)

A propos listopadowej konferencji, BTC był wtedy w niepewnej sytuacji, nikt się nie spodziewał 20k usd w grudniu. Lisk stał po około 40zł, dla Maxa był to dobry moment, żeby sprzedać, zrobić nieudaną konferencję, po której cena spadnie i załadwować się niżej w momencie zależnym gdzie kierować się będzie BTC. No i cena na początku grudnia była w okolicach 25zł jak teraz, BTC zaczął rosnąć, Lisek powoli z nim, idealny moment, żeby dokupić, jeśli masz wpływ na daną kryptowalute i możesz się spodziewać, że samym "obiecywaniem" wydania rdzenia podczas hossy możesz mieć wpływ na kurs swojej waluty. Dodatkowo, jeśli wiesz kiedy Twoja waluta wejdzie na nowe giełdy, to masz nie dość, że przewagę nad innymi "niedoinformowanymi", to masz pewność niemal 100%, że kurs urośnie.

Podczas rebrandingu to samo, wszyscy myśleli, gdzie ten Core, cena rosła, aż tu nagle w trakcie rebrandingu HQ mówi, że "są już blisko" czy coś takiego i cena zaczyna lecieć hen hen w dół.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 czerwca 2018, 22:33 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 14 czerwca 2018, 22:32

Ok, jesteś za teoriami spiskowymi- spoko. Ja jednak zwolennikiem takowych nie jestem ;)

Prawda jest taka, że zawsze można wymyslić teorię pod fakty.
Zobaczymy - jeśli będzie jak mówię, to znaczy, że mam rację ;)
Jeśli teraz BTC odbije i wypuszczą Core na tymczasowym rajdzie do góry to będzie to oznaczało co najwyżej tyle, że... wypuścili Core akurat jak jest rajd do góry. W sumie ja nie przekonam Was, Wy nie przekonacie mnie ;p

Także cieszmy się, że LSK/BTC wyszło z kanału spadającego i odbiło się na poziomie .1025 od dolnej granicy dużego kanału zniżkującego. Może po 10 dniach spadków przyjdzie jakieś otrzeźwienie.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 14 czerwca 2018, 22:38

Może nie do końca spiskowe, ale teorie. Obserwuję, łączę fakty ze sobą, trochę intuicji, która rzadko mnie zawodzi i rozmieszczam wszystko na szachownicy, jak dla mnie ma to sporo sensu. Poza tym, nie wkurwiłbyś się, gdyby wydali w poniedziałek Core, a cena by nie drgnęła? To by było naprawdę słabe i mało doświadczone zagranie.

Co jeszcze pominąłem ważnego
Version 1.0.0
Planned feature freeze (1.0.0-rc.1): At the same time as Lisk Core 1.0.0 is released to Testnet.

Planned release day: At the same time as Lisk Core 1.0.0. It can be before or after any planned Lisk Hub 0.X.0 release. After Lisk Hub 1.0.0, any remaining planned Lisk Hub 0.X.0 release will be renamed to 1.X.0 (starting with 1.1.0).

Major enhancements: Version 1.0.0 Milestone
z:
https://github.com/LiskHQ/lisk-hub/projects

Jak dobrze możemy przeczytać, Hub 1.0 zostanie wydany równocześnie z Core 1.0, a może to nastąpić po dowolnej wersji 0.X.0 (czyli hipotetycznie Core mógł wyjść w momencie np. Hub 0.6.0), a każda kolejna wersja (czyli np. 0.9, po 0.8) będzie przypisana do jako kolejna wersja 1.0, np. 1.10. Można to luźno zinterpretować, że Core może się pojawić w dowolnym momencie, a teraz to przeciągają. Dlatego np. jeszcze oficjalnie nie przechodzimy do Testnet, choć teoretycznie w poniedziałek mogłoby to nastąpić po zamknięciu #2080;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 czerwca 2018, 23:01 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 14 czerwca 2018, 22:52

@Harmony,
Teoria bomby w pewnym samolocie też ma sens ;)

Co do Core- ja się akurat cały czas zastanawiam jak duży wpływ będzie mialo jego wydanie na cenę- w sensie w dłuższym okresie. Pewnie pójdzie jakaś FOMO pompka ale... przecież wszyscy wiedzą, że zaraz Core, że zostało już niewiele- więc czemu nie kupują teraz, skoro cena jest najniższa od pół roku? Mam dziwne wrażenie, że Core nie spowoduje mitycznego wybicia na dawno niewidziane poziomy- czego wiele osób oczekuje. Najpierw musi minąć niepewność na rynku, musi się to wszystko uspokoić.

Mam nadzieję że się mylę.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 14 czerwca 2018, 23:00

Zmieni nastawienie dużej części byłych inwestorów Liska, przyszłych developerów, oraz osób, które po prostu zwątpiły w projekt, przez ciągłe obiecywanie wydania produktu. Pamiętajmy również, że po Core zostaje wydany Road Map. Kto wie czy niektóre giełdy chętniej będą chciały mieć w swojej ofercie Liska (może Bithumb?), który nie jest już obietnicą a produktem. I najważniejsze, jeśli produkt będzie dobry, również będzie to miało odzwierciedlenie w cenie. Sporo osób pewnie będzie przeskakiwać z innych altów na Liska (albo Ci co wyprzedali się sporo wcześniej a do tej pory nie wrócili), żeby załapać się na pompkę co też dobrze wpłynie (chwilowo) na kurs. Na 30 czerwca była planowana rejestracja dappsów. Jeśli z tym terminem też się nie spóźnią i BTC dopisze, to możemy mieć przyjemny rok dla Liska ;)
Spoiler:
Oshel pisze: Teoria bomby w pewnym samolocie też ma sens
Ile osób tyle teorii ;) Im więcej niewiadomych, tym więcej można sobie dopowiedzieć. Tutaj operujemy sporą ilością faktów, a połączenie ich ze sobą daje obraz całokształtu :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Oshel » czwartek, 14 czerwca 2018, 23:37

Właśnie podałeś z 10 powodów dla których nie opłaca im się przetrzymywać Core w developmencie :D Dzięki :D

Do tego Inne projekty nie śpią.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » piątek, 15 czerwca 2018, 00:07

Nie opłaca im się Core teraz wypuszczać, kiedy nie wiadomo czy bitek spadnie poniżej 6k czy może dojdzie do 7k :) Jutro zaczynaja sie testy jakosci beta9* ktore potrwaja tydzien, po nich oglosza testnet, 27 czerwca jest BEE, możliwe ze tam ogłoszą mainet. Do tego czasu bitcoin powinien pójść do góry jak sugerują niektóre at i to byłby idealny moment :) Jeśli wydaliby Core w poniedziałek przy spadającym btc, nie miałoby to dobrego skutku (zerknij na przykład EOSa czy chociażby ETC, który zaliczył szybki pump i dump przy spadającym BTC). Zresztą będzie co ma być, czekamy :)


*I właśnie takie przeciaganie może świadczyć o czekaniu na odpowiedni moment. Najpierw miała być beta9, potem nie miało być, w końcu znowu ją mamy. Nie wiem czy nie powinniśmy jej traktować jak właściwie testnetu. Nie mówię że mają już rdzeń długo przygotowany, ale gotowy już jest, a czekanie na BTC nie koliduje z udoskonalaniem produktu ;)

Inne projekty też są w powijakach i do pełni funkcjonalnosci im brakuje :)

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: lisktrader » piątek, 15 czerwca 2018, 08:27

Z pewnością sugerują się ceną, aczkolwiek może w innym kontekście ;) W mojej opinii jednak jest to jeden z czynników, który pozwala im na wydłużenie terminu bez zbędnego narzekania community.
Każdy deweloper wie, że doskonale działający kod nie istnieje - starają się ograniczyć ilość błędów w kolejnych fazach do minimum. Można powiedzieć, że bear market działa na ich korzyść.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości