LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: xxpwnage23 » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 20:31

Cześć jestem nowy, do tej pory nie miałem potrzeby wypowiadania się, ale to co się dzieje w Polsce to po prostu śmiech na sali a propo podatków. Znalazłem taki o to film i chciałem się nim z wami podzielić, zgadzam się z tym co On mówi w 100%, teraz polska zakazuje, daje podatki na krypto waluty, a jak inne państwa się rozwiną w tej technologi to polski rząd zobaczy że jednak te krypto waluty a w zasadzie technologia blockchain jest spoko i będziemy od nich odkupywać rozwiązania z zagranicy, zamiast pozwolić się rozwijaj w polsce i napędzać polską gospodarkę.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maxiu27 » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 20:49

czyli jedym zdaniem trza zakonczyc przygode z krypto albo wyemigorwac

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: lisktrader » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 21:34

:lol: :lol: 4000zł pewnie w krypto i już chcą emigrować :lol:

"Bądź chciwy gdy inni się boją."

Zastanówcie się, czy nie jesteśmy obecnie przy pierwszej górce. Technologia jest na tyle przełomowa, że wg. mnie to był naturalny proces rysowania bańki przez umysły inwestorów, którzy pod nią grali. Obrazek

To 900mld może być testem, popytajcie znajomych - kto z nich wie co to te BAJTKOJNY. Niewiele - także public będzie w momencie wejścia dużych funduszy, gdy zapewne zaczną oferować zarobki dla naszych znajomych, którzy obecnie mają w dupie te dziwne rzeczy.

Nie powtórzcie swojego błędu i nie wchodźcie jak pieniążki znów napłyną. Teraz jest czas zakupów, kupujcie mało ale systematycznie. Straty pieniędzy nie odczujecie, a za pare lat może się okazać, że się opłaciło.

PS. Bądźcie cierpliwi - każdy by chciał zarobić milion w rok, ale zarabiają Ci którzy wiedzą że małe sumki zbierają się w fajny kapitał. :lol:

Zrzutów btc się nie obawiajcie, duże czerwone strzały widoczne na wykresach to próby zbicia do pewnie 4.5-5k, wtedy grubsi panowie wejdą. Zadajcie sobie pytanie, kto sprzedaje takie ilości btc w bessie i to przy samej ziemi? Ktoś kto ma w tym interes
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 21:40 przez lisktrader, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: RipRidah » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 21:39

xxpwnage23 pisze: Cześć jestem nowy, do tej pory nie miałem potrzeby wypowiadania się, ale to co się dzieje w Polsce to po prostu śmiech na sali a propo podatków. Znalazłem taki o to film i chciałem się nim z wami podzielić, zgadzam się z tym co On mówi w 100%, teraz polska zakazuje, daje podatki na krypto waluty, a jak inne państwa się rozwiną w tej technologi to polski rząd zobaczy że jednak te krypto waluty a w zasadzie technologia blockchain jest spoko i będziemy od nich odkupywać rozwiązania z zagranicy, zamiast pozwolić się rozwijaj w polsce i napędzać polską gospodarkę.
Profil : Bartek Zukiewicz . beka jakas rodzina Zukiewiczów , oszczedz nam czasu

ktoś dał link na forum do godziny > https://kryptocal.com/event/17756/lisk- ... -open-beta#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » wtorek, 10 kwietnia 2018, 09:24

xxpwnage23 pisze:... a jak inne państwa się rozwiną w tej technologi to polski rząd zobaczy że jednak te krypto waluty a w zasadzie technologia blockchain jest spoko i będziemy od nich odkupywać rozwiązania z zagranicy ...
Blockchain jest bardzo prostym rozwiązaniem (czasami się zastanawiam jak na niektóre rozwiązania można było wpaść tak późno) ... chociaż w Polsce to możliwe, że zrobią milionowy przetarg i dziwnym trafem jedna firma będzie spełniać wymagania :lol:

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: lisktrader » wtorek, 10 kwietnia 2018, 16:11



Top1 trending ;) Taco i Quebo, bóstwa młodzieży. Szykuje się chyba nowy grudzień w naszym kraju - "to jest cool, kupuje"

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maxiu27 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 16:21

jak kupuje np.10lsk jedna transkacja to place pcc za cale 10 czy za kazdego pojedynczo wiem szalone pytanie ale wole sie spytac
za pomoc szybkiej transakcji kupywalem na bb przy uzyciu funkcji szybiej transkakcji i ten podatek rozlicza sie do koniec roku tak jak inne pity tak?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 16:48

maxiu27 pisze:jak kupuje np.10lsk jedna transkacja to place pcc za cale 10 czy za kazdego pojedynczo wiem szalone pytanie ale wole sie spytac
za pomoc szybkiej transakcji kupywalem na bb przy uzyciu funkcji szybiej transkakcji i ten podatek rozlicza sie do koniec roku tak jak inne pity tak?
co

A jak kupujesz samochód to płacisz za cały samochód czy osobno za silnik, koła itd.?

Na PCC masz 2 tygodnie, ale patrząc na zadymę jaka się robi nie widzę kompletnie sensu go płacić w tym momencie.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maxiu27 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 16:55

2 tygodnie? ale ja w 2017 nie kupywalem tylko juz w 2018

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » wtorek, 10 kwietnia 2018, 17:29

lisktrader pisze: Top1 trending Taco i Quebo, bóstwa młodzieży. Szykuje się chyba nowy grudzień w naszym kraju - "to jest cool, kupuje"
Oby ... jak odkryją to forum to Lisk się sprzeda bo popularny i kosmicznie tańszy od BTC :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 19:10

maxiu27 pisze:2 tygodnie? ale ja w 2017 nie kupywalem tylko juz w 2018
No i co z tego. To przepisy się zmieniły w sylwestra?

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maxiu27 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 19:17

a slyszalem ze na forexie mozna kupywac krypto i bez zadnego pcc itp prawda to?

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: pawel296 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 19:38

Rozumiem, że jesteście przejęci tym PCC, ale macie odpowiedni dział i tam piszcie. Czy w każdych tematach musi być poruszona sprawa PCC?
Co do lsk... Kiedy jest planowane to całe core 1 ?

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: lisktrader » wtorek, 10 kwietnia 2018, 19:50

Chłopaki wypuszczają produkt na testy, w tym czasie łatają bugi których nie zdążyli.

Daty już nie podadzą, bo jej nie znają.
Fakt faktem wszędzie piszą o lisku, że to mocna pozycja na longterm. Prawda jest taka, że już raczej grać pod core nie ma sensu, najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie się(w tym momencie, lub poczekać do 5k na btc - jeśli takowy będzie). Każdy czeka na dół korekty, a jak wiemy rynek zawsze idzie w kontrze z oczekiwaniami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » środa, 11 kwietnia 2018, 23:28

Przerażająca jest ta 24h cisza... ;P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » środa, 11 kwietnia 2018, 23:55

SidLeniwiec pisze:Przerażająca jest ta 24h cisza... ;P
Masakra, nikt nic nie pisze, kurs stoi w miejscu, Core dalej niż bliżej od ostatniej aktualizacji. Te duże wahania tak nas rozwydrzyły, że 24h i ludzie już się nudzą.

Przynajmniej dobra nowina, że prawdopodobnie nie trzeba będzie płacić PCC - Sławomir Mentzen wrzucił na fb kolejne Q+A.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maxiu27 » czwartek, 12 kwietnia 2018, 05:20

z kad takie przeswiadczenie ze nie bedzie trzeba placic pcc?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » czwartek, 12 kwietnia 2018, 05:27

maxiu27 pisze: z kad takie przeswiadczenie ze nie bedzie trzeba placic pcc?
Gdy jeszcze dodam samo pytanie to rozumiem skąd -27 reputacji.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: lisktrader » czwartek, 12 kwietnia 2018, 05:53

maxiu27 pisze: z kad takie przeswiadczenie ze nie bedzie trzeba placic pcc?
Niektórzy z tysiąca musieliby płacić miliony podatków - dziesiątki milionów zeznań.
Na którymś z polskich YT ktoś mowił, że przepis jest po to żeby prawdopodobnie złapać handlarzy narkotyków którzy przez krypto piorą hajs. Ostatnio wpadło 11 osób z kartelu, które prały z Kolumbii przez Włochy chyba.
Nie przykładam do tego uwagi. Uważam, że na tym też można zarobić, bo każdy się boi że rząd weźmie wszystko. Ja jestem przekonania, że postraszy, przejdzie jakaś ważniejsza ustawa, przeprosi i zapomni. Mogę się mylić, ale kto nie ryzykuje... ;)

Jest cisza, bo ludzie czekają. Każdy czeka na rozwój wydarzeń na BTC. Zauważyłem lawinę pozytywnych newsów wszędzie, YT zagraniczny też już nie płacze nad stratami, każdy się ładuje przed rakietą na pare tysięcy w BTC.
Kupujemy i siedzimy cicho, żeby w momencie BOOMU sprzedać tym, którzy czytając forum i podniecając się zielonymi słupkami od nas kupią. ;)

Na rynku zawsze działasz przeciwnie do swoich emocji. Wtedy zarabiasz, a przynajmniej nie tracisz. ;) ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 12 kwietnia 2018, 10:29

maxiu27 pisze:z kad takie przeswiadczenie ze nie bedzie trzeba placic pcc?
Z tont

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości