LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » wtorek, 16 października 2018, 12:55

1235674 pisze: Tak w ogóle, to znacie jakąś krypto, która spadła 15x od ath i nie jest scamem? Bo nie mogę znaleźć, a dobrze byłoby mieć alternatywę dla lsk
Tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cie pytanie:
https://athcoinindex.com/
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » wtorek, 16 października 2018, 13:15

Xabre pisze: kontrol jak sie wyrzuci wszystkich delegatow z elite i doda caly pool sherwood plus ascend dostaje sie wiecej liskow niz od 54 delegatow z elite

Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php tutaj mozesz sprawdzic czy dobrze zaglosowales
Jak 4 aktywnych delegatów może płacić więcej jak cała grupa elite składająca się z 54 aktywnych delegatów? :D

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: kontrol » wtorek, 16 października 2018, 14:00

No właśnie to mnie najbardziej nurtuje. Jeśli będę zarabiał tyle samo lub minimalnie mniej to jestem skory zagłosować na sherwood i zrezygnować z elite dla dobra ogółu. Natomiast jeśli faktycznie moje zarobki mają spaść do +/- 50% to muszę się nad tym grubo zastanowić.

PS. Rozdam jutro + bo na dzisiaj mi się skończyły.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: koparki » wtorek, 16 października 2018, 17:50

@GoPro,
GoPro pisze: To sie nazywa rozwoj, postep, dostosowanie do potrzeb.
kontrol pisze: Wychodzi na to że walka z kartelem to niezbyt opłacalna sprawa.
Wymazywanie pisze: Takie rzeczy jak kartele na Dpos Liska znaczą, że dochodzi do centralizacji i kolesiostwa w projekcie.
kontrol pisze: Czy jesteś w stanie procentowo opisać o ile mniej będę dostawał nie głosując na ten kartel?
blink pisze: 50% mniej +-
Niezła patologia się tutaj odgrywa. Lepiej nie uśredniajcie straty jeśli to ktoś bagholduje
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GoPro » wtorek, 16 października 2018, 18:10

koparki pisze: @GoPro,
GoPro pisze: To sie nazywa rozwoj, postep, dostosowanie do potrzeb.
kontrol pisze: Wychodzi na to że walka z kartelem to niezbyt opłacalna sprawa.
Wymazywanie pisze: Takie rzeczy jak kartele na Dpos Liska znaczą, że dochodzi do centralizacji i kolesiostwa w projekcie.
kontrol pisze: Czy jesteś w stanie procentowo opisać o ile mniej będę dostawał nie głosując na ten kartel?
blink pisze: 50% mniej +-
Niezła patologia się tutaj odgrywa. Lepiej nie uśredniajcie straty jeśli to ktoś bagholduje
Sorry koparki, zawsze bardzo szanuje twoje posty, ale zacytowanie takich smaczków, bez całej reszty to typowa manipulacja trescią.
Oczywiscie odnosze sie do tego co ja napisalem, za nikim innym sie nie opowiadam.
Parszywie to zrobiles.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: koparki » wtorek, 16 października 2018, 18:19

no ale co mam jeszcze napisać , stworzył się na lisku kartel ;) to nie jest postęp , trzeba coś z tym zrobić , np. deweloperzy monero zmienili algorytm POW gdy stworzono ASIC i było realne zagrożenie że moc kryptograficzną w dużej części przejmie Bitmain i to było godne pochwały. Czy ekipa LISK ma zamiar coś zrobić z kartelami ?
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GoPro » wtorek, 16 października 2018, 19:31

koparki pisze: no ale co mam jeszcze napisać , stworzył się na lisku kartel ;) to nie jest postęp , trzeba coś z tym zrobić , np. deweloperzy monero zmienili algorytm POW gdy stworzono ASIC i było realne zagrożenie że moc kryptograficzną w dużej części przejmie Bitmain i to było godne pochwały. Czy ekipa LISK ma zamiar coś zrobić z kartelami ?
Ale ty przeczytales moj post, czy chwyciles jedno zdanie i uwazasz, że reszty nie trzeba było czytać, bo sie domyślasz?
Jeśli przeczytałeś i piszesz takie bzdury to nie ma o czym gadac, bo nie pisalem o lisku tylko o klasycznej wizji kryptowalut.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: koparki » wtorek, 16 października 2018, 19:56

@GoPro, ale to jest bardziej pytanie w ogóle do osób związanych tutaj z liskiem... czy deweloperzy mają zamiar zrobić coś z kartelami? tak jak monero zrobił cos z ASICami ?
Tak niefortunnie Cię zacytowałem że wziąłeś to osobiście ale pytanie o patologię związaną z kartelem pozostaje otwarte dla wszystkich pasjonatów liska.
Myśle że rynek w ciągu paru lat rozwoju sam zweryfikuje czy liskowy model decentralizacji się sprawdzi. Jednak inwestorzy muszą brać pod uwagę że w projekcie tworzą się patologie.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » wtorek, 16 października 2018, 20:53

@koparki, Ciekawe pytanie, też mnie interesuje czy mają jakiś pomysł na to.
A może zmniejszanie nagrody za blok trochę załagodzi temat?
Gdzieś czytałem, że znaczna większość lisków zostanie zforgowana w ciągu 5 lat - ktoś potwierdzi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » wtorek, 16 października 2018, 21:10

benq pisze: @koparki, Ciekawe pytanie, też mnie interesuje czy mają jakiś pomysł na to.
A może zmniejszanie nagrody za blok trochę załagodzi temat?
Gdzieś czytałem, że znaczna większość lisków zostanie zforgowana w ciągu 5 lat - ktoś potwierdzi?
Block 60,480 - 3,060,480:
5 LISK per block - 15.77% inflation in the 1st year.

Block 3,060,480 - 6,060,480:
4 LISK per block - 10.9% inflation in the 2nd year.

Block 6,060,480 - 9,060,480:
3 LISK per block - 7.37% inflation in the 3rd year.

Block 9,060,480 - 12,060,480:
2 LISK per block - 4.58% inflation in the 4th year.

Block 12,060,480 - ∞:
1 LISK per block - 2.19% inflation in the 5th year.

https://blog.lisk.io/explaining-lisk-fo ... d295066be2

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » wtorek, 16 października 2018, 21:21

@blink, Ok, czyli po spadku nagrody za blok do 1 liska, inflacja będzie wynosiła 2,19% w pierwszym roku.
W kolejnym roku nagroda zostaje na tym samym poziomie, ale liczba lisków będzie większa o kolejne 3 miliony.
Tutaj wyjaśnienie dlaczego akurat 3 mln:
Spoiler:
Every 10 sec, 1 block is forged = 1 lisk mined
So Every minute = 6 lisk mined
Every hour = 360 lisk mined
Every day = 8,640 lisk mined
Every month = 259,200 lisk mined
And every year = 3,110,400
Czyli jeśli dajmy na to w roku 2022 będzie 150 milionów lisków, a rocznie będzie dochodziło 3 mln, to w 2022 roku mamy inflację 2 %.
W 2023 supply to już 153 mln, więc inflacja = 1,96%,
w 2024 supply to już 156 mln, więc inflacja = 1,92%
w 2034 supply to 186 mln, a inflacja = 1,6 % etc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » wtorek, 16 października 2018, 21:29

@benq, tak procentowo będzie maleć, jednak będzie to cały czas 1 lisk na blok czyli 3mln rocznie. W listopadzie teraz mamy zmniejszenie z 4 na 3 lisków za blok.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » wtorek, 16 października 2018, 21:35

@blink, Czyli tak jak napisałem, wraz z rosnącym total supply i utrzymaną stałą nagrodą za blok inflacja będzie dążyć do zera, ale potrwa to dziesiątki lat.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
No i jak zmniejszenie nagrody o 75% docelowo (z 4 na 1 lisk) wpłynie na sytuację kartelu?

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: 1235674 » wtorek, 16 października 2018, 23:09

Taki nieciekawy projekt, ale coraz więcej osób uczestniczy w dyskusji.
Co ciekawe, Ci "nowi" np. @koparki, ocenia negatywnie projekt i pracę zespołu na podstawie postów w tym temacie.? Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z sytuacją projektu, to zalecam reddita, githuba, bloga, a potem można robić fud.

Mnie nieco śmieszy, gdy ludzie narzekają na inflacje w lsk (nie mówię do benq), podczas gdy kurs spada więcej niż 90%.

Co do dzisiejszego kursu, na binance poloniex wrzucił 60k.
https://explorer.lisk.io/address/12904620821679413267L
A tutaj dwa z niezliczonych słupów
https://explorer.lisk.io/address/18395341822806851551L
https://explorer.lisk.io/address/1005822980623949992L

1 listopada zmniejszenie nagrody za blok, w okolicach stycznia powinno być dynamic fee (istnieją marne szanse, że wcześniej)- to znacznie ułatwi głosowanie na delegatów
Moim zdaniem, giełdy wytrzepią fudziarzy i będzie drugi bull run z btc.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: koparki » wtorek, 16 października 2018, 23:33

@1235674,
ja obracałem liskiem niemal od początku jego istnienia i nie raz go tutaj wynosiłem pod niebiosa zwłaszcza na początku...
więc taki nowy nie jestem , nie udzielam się po prostu w wątkach o lisku bo to margines moich zainteresowań . Popularność liska w Polsce jest wyłącznie dzięki bitbay. Ogólnie patrząc na cała pule altów top50 nie jest to jakiś wyjątkowy projekt, chyba że ktos jest bagholderem - no to subiektywnie wtedy jest wyjątkowym życzeniowym projektem.
Widzę patologię to o niej mówię . Kartel jest patologią , twórcy zapewne nie taką mieli wizję.

Szukam odpowiedzi dotyczącej planów modyfikacji projektu w celu uniemożliwienia tworzenia się takich kartelów, może takie plany są ? zadaję pytanie na forum bo być może ktoś głęboko siedzi w projekcie i coś na ten temat wie. Nie pytam aby się podroczyć z bagholderami , po prostu rozpatruję niewielką inwestycję.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 października 2018, 23:40

@koparki,

W Arku (też dPOW) zrobili to tak że można było zagłosować na 1 delegata.
Jeśli się chciało na więcej to niby dało się ale trzeba było osobnym kontem z osobnymi Arkami, czyli ostatecznie wynik był taki że 1 Ark = 1 Glos na 1 osobę.
A w Lisku z tego co czytałem o nim 2 lata temu i chyba się to nie zmieniło można sobie głosować na wszystkich nawet tymi samymi Liskami. Trochę bezsensu.
Wydaje mi się że takie rozwiązanie jak w Ark że 1 coin = tylko 1 głos by mogło pomóc w Lisku odnośnie tych zarzutów z kartelami. Bo nie będzie się dało krzyżowo głosować nawzajem na siebie w kólkach wzajemnej adoracji bo braknie niektórym głosów żeby być delegatem.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » środa, 17 października 2018, 00:32

benq pisze: @blink, Czyli tak jak napisałem, wraz z rosnącym total supply i utrzymaną stałą nagrodą za blok inflacja będzie dążyć do zera, ale potrwa to dziesiątki lat.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
No i jak zmniejszenie nagrody o 75% docelowo (z 4 na 1 lisk) wpłynie na sytuację kartelu?
Moim zdaniem zmniejszenie nagrody zmniejszy siłę delegatów, a wprowadzenie dynamicznych opłat zwiększy siłę i liczbę głosujących, szczególnie tych z małą iloscia Lisk.

Widzieloscie kampanie delegatow na reddit?

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 7 marca 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Xabre » środa, 17 października 2018, 10:33

"The Sherwood pool incentivises breaking up the Elite group by giving a bonus for unvoting their members. Now, 7 days later, I wanna share my little earnings comparison. Within one week I´ve received (rounded) 21 LSK from Sherwood (4 Delegates). During the same period I would have gotten ca. 4.7 LSK from Elite (54 Delegates)." cytat z reddit po 2 tygodniach bede wiedzial czy wiecej dostane liskow z sherwood

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Rumcajs » środa, 17 października 2018, 13:04

Czy dobrze pamietam że Sherwood to tam gdzie Robin Hood mieszkał ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » środa, 17 października 2018, 13:20


Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości