LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:05

@Uretom Graj sobie na tych swoich wahaniach i jeszcze nie płać podatku od KAŻDEJ tranzakcji to się szybko zdziwisz jak US zapuka do drzwi i sobie przeliczysz ile "zarobiłeś". Każdy tu szpanuje tymi wahaniami a zelonego pojęcia nie macie, że rząd polski już ma nasze dane i będzie ściągal każdą tranzakcję. No który teraz od tych wahań mi powie że się mylę? ;) radzę ogarnąć najpierw sposób rozliczania podatku ze swoim US a później bawić się w wielkiego inwestora.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:12

@SidLeniwiec - jak ktos dziennie wykonuje okolo 100 transakcji z roznych walut (nie chodzi mi o fiaty), to przez rok troche tego bedzie, ciekawe tylko czy USy podczas rozliczenia przyjmowac beda wydrukowane tony papieru, czy w wersji elektronicznej kilkaset tabel zeby wszystko sprawdzic (dzienne roznice kursowe moga o palpitacje serca przyprawic niejedna ksiegowa) ;)

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: JohnnyFontane » wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:17

@SidLeniwiec, a co za problem? Płacisz podatek od kwoty, którą z giełdy wpłaciłeś na konto bankowe. Oczywiście kwota musi być Twoim dochodem, pamiętajmy, o kosztach. Nie wyolbrzymiaj bo to dziecinnie proste. I nie strasz rządem i US, bo to wszystko jest tylko nakręcanie bzdur. Płacisz podatek dochodowy = nic Ci nie grozi i sobie codziennie grasz na wahaniach.

@Hamas, ktoś puścił plotkę i wszyscy łykają. US chce tylko od giełd informacje kto grał. Jeśli wezwą Cie do siebie to przedstawisz im ile przelałeś kasy na giełdę oraz ile wypłaciłeś później na konto bankowe. Jak wpłaciłeś 1000zł i wypłaciłeś 1000zł to jesteś na zero - nie masz dochodu. Jak wypłaciłeś 1100zł to masz 100zł dochodu i płacisz dochodowy od tego. Jak się kasa zgadza w US to nic się nie dzieje, już przerabiałem z US różne sytuacje...

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: redlumek » wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:23

Trzeba rozliczać każda transakcję, a nie tylko wyjście na fiaty czy tam konto bankowe.
Przy składaniu deklaracji nie trzeba podawać żadnych załączników - tylko odpowiednie kwoty w odpowiednie rubryki. Dokumentację dostarcza się w razie kontroli z US.

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: JohnnyFontane » wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:28

Dochód to jest tylko to co wypłacasz na plusie z giełdy. Nie musisz rozliczać każdej transakcji absolutnie.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: lisktrader » wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:41

Jesli jestescie na krypto pareset tysiecy na plusie to radze sie bac. Jesli pare tysiecy to prosze Was, placicie podatek od tego ile jestescie na plusie i lejecie na to. Jakim cudem opodatkujecie kazda transakcje - podatek jest od dochodu a nie przychodu. Nie srajcie. To jest po to, zeby ludzie ktorzy sraja na was i na skarbowke nie klepali setek tysiecy dziennie bez podatku dodatkowo piorac kase.

Kazdy sie boi, ze skarbowka zabierze Wam dom, ze zakazuje krypto! Zly rzad!

Pomagaja tylko zmusic do myslenia i wyobrazenia, ze sa ludzie ktorzy sraja na takie plotki jak my i je dymaja. Stad kampanie przeciw ICO, scamom, ogarnianie krypto. Naturalny proces. Przynajmniej bedzie mniej placzu jak jakies dascoiny i inne futurogowna padna.

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: JohnnyFontane » wtorek, 3 kwietnia 2018, 20:51

Nie ważne ile zarabiasz, nawet jak wypłacasz pareset tysięcy zł co miesiąc z giełdy, tylko wtedy warto dla świętego spokoju mieć działalność. Vatu i tak nie ma na krypto, tylko dochodowy 18 albo 19 % w zależności jak się rozliczacie. Ale US nie chce Was zniszczyć, ani krypto. Oni mają to w dupie. Oni chcą tylko, żeby dochodowy się zgadzał i nie zawracajcie im dupy każdą transakcją bo wtedy to dopiero się wkurwią.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: redlumek » wtorek, 3 kwietnia 2018, 21:13

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... na/z30sfew
Myślę że tym akcentem skończę robienie offtopa, bo na tym forum jest pełno wątków jak rozliczać się z kryptowalut.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » wtorek, 3 kwietnia 2018, 21:35

Jeśli jesteście na tyle naiwni że myślicie że tylko jest brane pod uwagę to co przelejesz na swoje konto bankowe to współczuję i radzę zacząć się bać :) niczym się nie różni dla US twoje konto bankowe od subkonta na np bitbay;) to i to jest opisane twoim nazwiskiem imieniem adresem PESELem itd;) możecie się tu wykłucać ile chcecie i chojrakować ale mogę wam tylko współczuć gdy będzie za późno jeśli już nie jest :) radzę szybciutko przestawić myślenie że krypto to raj podatkowy a giełdy są tajne ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: ChomiczyPlan » wtorek, 3 kwietnia 2018, 21:51

SidLeniwiec pisze: Jeśli jesteście na tyle naiwni że myślicie że tylko jest brane pod uwagę to co przelejesz na swoje konto bankowe to współczuję i radzę zacząć się bać :) niczym się nie różni dla US twoje konto bankowe od subkonta na np bitbay;) to i to jest opisane twoim nazwiskiem imieniem adresem PESELem itd;) możecie się tu wykłucać ile chcecie i chojrakować ale mogę wam tylko współczuć gdy będzie za późno jeśli już nie jest :) radzę szybciutko przestawić myślenie że krypto to raj podatkowy a giełdy są tajne ;)
Za mało uśmieszków postawiłeś.

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: JohnnyFontane » wtorek, 3 kwietnia 2018, 22:02

SidLeniwiec pisze: Jeśli jesteście na tyle naiwni że myślicie że tylko jest brane pod uwagę to co przelejesz na swoje konto bankowe to współczuję i radzę zacząć się bać :) niczym się nie różni dla US twoje konto bankowe od subkonta na np bitbay;) to i to jest opisane twoim nazwiskiem imieniem adresem PESELem itd;) możecie się tu wykłucać ile chcecie i chojrakować ale mogę wam tylko współczuć gdy będzie za późno jeśli już nie jest :) radzę szybciutko przestawić myślenie że krypto to raj podatkowy a giełdy są tajne ;)
Co za bzdury. Masz w tym jakiś cel :D ?

W Polsce płacisz podatek i to nawet nie od dochodu, a od zysku. Jakbyś prowadził aktywnie działalność, jakiś biznes to byś wiedział jak ciężkie bzdury piszesz.

A pisanie, że dla US konto bankowe to to samo co konto na bitbay to jest serio krok za daleko :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: zombine » środa, 4 kwietnia 2018, 05:30


Obrazek

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » środa, 4 kwietnia 2018, 10:33

Mnie się wydaję,że chyba ta teoria,która mówi o wyjściu core itd.. będzie dostosowana pod wzrost BTC(może już ten wzrost jest),jeżeli to okaże się prawdą (nie wiem,ten rynek jest jak dzungla) to sumie wolałbym poczekać ten miesiąc,dwa,trzy a nawet pół roku niech przedłużają, cena 12k BTC pozwoliła by LSK przebić jego ATH. A w tym samym czasie co miesiąc z wypłaty po 200-300zł i uśredniać cenę,no nie oszukujmy się cena 30 zł za Liska jest śmieszną ceną, jeżeli Lisk spełni wszystkie swoje założenia to przy wysokiej cenie BTC spodziewam się nawet 1000zł za jednego coina jak nie więcej i baaa nawet zastąpi ETHEREUM. Niech sobie chłopaki robią,ulepszają,kombinują, pracują na spokojnie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » środa, 4 kwietnia 2018, 13:54

zombine pisze:
Obrazek
Ktoś streści?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » środa, 4 kwietnia 2018, 14:34

adam.krakus pisze: Ktoś streści?

[-] MaxKK President & CEO 19 punktów 17 godzin temu
Jestem tutaj. Maciej właśnie otagował piątą wersję alfa Core 1.0 na GitHub. Przeprowadźmy kilka ostatnich testów na ten temat w ciągu najbliższych dwóch dni, a dowiemy się o wiele więcej.


[-] BU1604 0 punktów 17 godzin temu
Oto co mam na myśli :) Nie zawracaj sobie głowy datami wydania, po prostu tak od czasu do czasu. Dziękuję, grad Max.

PS. Mówiąc szczerze, przyszedłeś, ponieważ powiedziałem, że opuszczę forum, jeśli nie będziemy słuchać w tym tygodniu.


[-] MaxKK President & CEO 13 punktów 17 godzin temu
Hah, tak! Chcę tylko, żebyś został na forach. Masz mnie, człowieku! ;)


BTW widzieliście, żę wyszedł dzisiaj Lisk Explorer 1.5.0 ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » środa, 4 kwietnia 2018, 14:44

Tyle to wiem ... bardziej chodzi mi o ten poprzedni post, na który to były odpowiedzi :)

BTW Ja nie wiedziałem.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » środa, 4 kwietnia 2018, 15:10

[-] BU1604 6 punktów 1 dzień temu
Więc ... jesteśmy blisko w ciągu 4-6 tygodni, bo może upłynąć 4-6 tygodni. Czy dostaniemy to, co zostało obiecane, czy kwatera główna milczy i musimy poczekać do jutra, aby dowiedzieć się, że tego nie zrobiliśmy? Jestem pewien, że zrozumiesz mój sceptycyzm ...


[-] mape344 4 punkty 19 godzin temu
lisk v1.0.0-alpha.4 wkrótce !!! właśnie wydany kilka minut temu. https://github.com/LiskHQ/lisk/releases beta wkrótce !!!


[-] John_Muck 0 punktów 1 dzień temu
Powiedzmy, że zdarza się, że jest to tydzień lub dwa z opóźnieniem, BU1604.

Co zrobisz?

Sprzedać się albo kręcić i skomleć?


[-] DonGobetti 4 punkty 1 dzień temu
Masz rację. Z drugiej strony, dlaczego nie powiedzą ludziom, co dokładnie się stanie, kiedy teraz. Dla ludzkości jest to znacznie łatwiejsze i mniej bolesne ...


[-] BU1604 2 punkty 1 dzień temu
Mam nadzieję, że HQ powie nam teraz, że nie zostanie wydane dzisiaj, jak to stwierdzili. Dlaczego nie przekazują opóźnienia? Jeśli chcesz wziąć udział w wielkim show, składać mnóstwo obietnic i przyjść na forum, gdy wszyscy fanboyi pójdą "grad Max", to powinieneś także być tutaj, kiedy nie dostarczysz i nie wyjaśnisz.

A jeśli przeczytasz ten temat, to dokładnie określi mój plan. Rozmawiałem z tobą wcześniej na tym forum, a także powiedziałem ci, że tak jak lubię twój optymizm, możesz być krytyczny. Bycie krytycznym nie marudzi. Nie przeciągaj tego forum dalej, grając w ten sposób.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Yoda » czwartek, 5 kwietnia 2018, 09:37

Na bitcointalk.org w temacie Liska pojawiła się plotka, że:

Lisk Core 1.0 Beta wyjdzie 12. kwietnia

SDK zostanie wydane oficjalnie 14-16. maja podczas Consensus w NY.

https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg33906950

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 5 kwietnia 2018, 10:35

Yoda pisze:Na bitcointalk.org w temacie Liska pojawiła się plotka, że:

Lisk Core 1.0 Beta wyjdzie 12. kwietnia

SDK zostanie wydane oficjalnie 14-16. maja podczas Consensus w NY.

https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg33906950
SDK? Nie mieli tego przypadkiem wydać w 3/4 kwartale, czy czegoś tu nie rozumiem? Jednocześnie (potajemnie) pracowali nad Core i SDK?

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Yoda » czwartek, 5 kwietnia 2018, 10:59

Na SDK Liska składają się 4 rzeczy:

Lisk Core
Lisky
Lisk-JS
Lisk Hub

Lisk Core 1.0 jest na ukończeniu. Prace nad Lisky 1.0 są również w końcowej fazie. Lisk-JS 1.0 w zaawansowanej fazie (kilkadziesiąt błędów do poprawki).

W 3-4 kwartale ma być raczej dodana pełna obsługa sidechainów (czyli SDK w wersji full). To, co dostaniemy wcześniej, to SDK w wersji alpha.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości