LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 5 kwietnia 2018, 12:21

Yoda pisze:Na SDK Liska składają się 4 rzeczy:

Lisk Core
Lisky
Lisk-JS
Lisk Hub

Lisk Core 1.0 jest na ukończeniu. Prace nad Lisky 1.0 są również w końcowej fazie. Lisk-JS 1.0 w zaawansowanej fazie (kilkadziesiąt błędów do poprawki).

W 3-4 kwartale ma być raczej dodana pełna obsługa sidechainów (czyli SDK w wersji full). To, co dostaniemy wcześniej, to SDK w wersji alpha.
To wszystko jest jasne, ale SDK w wersji alpha chyba nas nie zbawia.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » piątek, 6 kwietnia 2018, 02:37

Spoiler:
Pleasek89 pisze: Yoda pisze:
Na SDK Liska składają się 4 rzeczy:

Lisk Core
Lisky
Lisk-JS
Lisk Hub

Lisk Core 1.0 jest na ukończeniu. Prace nad Lisky 1.0 są również w końcowej fazie. Lisk-JS 1.0 w zaawansowanej fazie (kilkadziesiąt błędów do poprawki).

W 3-4 kwartale ma być raczej dodana pełna obsługa sidechainów (czyli SDK w wersji full). To, co dostaniemy wcześniej, to SDK w wersji alpha.

To wszystko jest jasne, ale SDK w wersji alpha chyba nas nie zbawia.
Yoda muszę Cię poprawić, na SDK składa się Lisk Core, Lisk Comannder, Lisk Hub i Lisk Elements ;)
Niemalże gotowy produkt z lekką kosmetyką do poprawek nas nie zbawia? :lol: Przecież na to wszyscy czekają ;) Polecam, w szczególności Tobie Pleasek89, świeży wywiad z dyrektorką do spraw marketingu Lisk https://bitcoinschannel.com/the-future- ... with-lisk/

Polecam ten wywiad wszystkim, ciekawie i szczegółowo opisany jest Lisk, oraz na końcu możemy przeczytać bardzo istotne dla Nas informację, jak to, że możemy spodziewać się dynamicznych opłat tuż po wydaniu Core 1.0 :)

A tak przy okazji, 4 godziny temu została dodana ostatnia aktualizacja na alpha 7 (stan 16%), 1 zadanie zamknięte, 5 do zrobienia (jedno z nich widzę, że migruje od alpha 4 i jest oznaczone hard)

Według https://github.com/LiskHQ/lisk/projects na sprintboardzie mają jedno zadanie w trakcie prac i jeszcze jedno do wykonania, a na Core 11 zadań do wykonania w tym to jedno i jedyne oznaczone hard, o którym wspominałem. Jeśli chłopakom nie wyskoczą żadne nowe błędy, to powinni się wyrobić z wydaniem rdzenia do końca terminu :)

Na koniec kilka tweetów, m.in. tweet jednego z programistów Liska, który jest Polakiem, o tym z jakim sukcesem testowane było alpha 5
oraz pracująca ekipa nad rdzeniem

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: sobigrw » sobota, 7 kwietnia 2018, 13:48

No wiec core w poniedziałek :) Teraz tylko czekać na SDK. Jako, że gram pod HOLD, ciekawi mnie jaka cena będzie pod koniec roku. ;) Jakieś prognozy ? :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » sobota, 7 kwietnia 2018, 15:21

sobigrw pisze: Jako, że gram pod HOLD, ciekawi mnie jaka cena będzie pod koniec roku. Jakieś prognozy
To zależy, czy US nas wszystkich do więzień nie wepcha po ostatniej decyzji jaką wydali. "Banda decydentów polskich k..."

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maxiu27 » sobota, 7 kwietnia 2018, 16:27

dokładnie mi sie po tym wszytkiego odechcialo checi do zycia a juz napewno do handlu krypto http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... sztow-w-dg jeb.. teraz do konca zycia na komornika xd

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » sobota, 7 kwietnia 2018, 18:56

No myślę, że jak ktoś ma z 5 wymian pln -> krypto i krypto-> pln czy tam inny fiat to się nie doczepią bo jest kupa ludzi którzy robili częste kupna i sprzedarze i oni mogą się bać bo jak dostaną listy danych od giełd (na razie bitbay się broni przed tym na szczęście) to będzie nieciekawie bo za każdą akcję każą zapłacić + karne odsetki ;)
Jak pisałem wcześniej o tym to same kozaki że mogą sobie grać bez konsekwencji i dopiero jak wpadnie na konto to wtedy się liczy :) to myślę że teraz się wyjaśniło i skończyły się żarty.
Miejmy tylko nadzieję że nasi rządcy palneli głupotę i się z niej wykręcą.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maxiu27 » sobota, 7 kwietnia 2018, 19:03

lepiej piszta jak to obejsc wszytko jak kupuje na zagranicznych gieldach np.polinex czy binace cos w tym stylu to co jak dojda

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Saxha1993 » sobota, 7 kwietnia 2018, 19:41

Moim zdaniem trzeba być dobrej myśli że jednak widzą jak ludzie który trejduja na to zareagowal i może coś do nich dotrze że jednak przesadzili i nie przemyśleli tego na trzeźwo:) . Chyba nie będą robić sobie aż tylu wrogów hehe bo nie jest nas mało:) .

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: krychaa » sobota, 7 kwietnia 2018, 22:28

Pany, można rzec że jestem Januszem w tym temacie, mógłby mi ktoś naświetlić moją sytuację, bo ja nie wierzę w to co czytam. Kupiłem Liska za 10 000 zł w kilku podejściach na pompie konferencyjnej, czyli jak większość sie domyśla jestem w tym momencie w mega dupie. Straciłem kupę kasy i jeszcze mam płacić jakiś podatek PCC za dokonane transakcje ?

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: masofcer » sobota, 7 kwietnia 2018, 22:35

podatek PCC od zakupu za 10000zł wyniesie cie 100zł nie panikuj, wiele wiecej jestes stratny na samym lisku
no chyba ze mieliles potem te liski wielokrotnie
Ostatnio zmieniony sobota, 7 kwietnia 2018, 23:18 przez masofcer, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » sobota, 7 kwietnia 2018, 22:38

@krychaa, W świetle obecnych interpretacji - tak. Strata w PIT nijak ma się do nieszczęsnego PCC. Ale z tym to bym się tak nie wyrywał, chociaż w Twoim przypadku ten 1% z 10,000 to nie będzie dramat.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: krychaa » sobota, 7 kwietnia 2018, 23:08

Faktycznie może 100 zł to nie majątek, ale aż mnie trzęsie na samą myśl że za takie coś mam płacić tym złodziejskim świniom !!! Do tej pory wymyślali jakieś popieprzone podatki, jakieś popieprzone podwyżki benzyny na rzecz elektrycznej motoryzacji, ale to co teraz przeczytałem to jawna, naoczna kradzież !!! Mam gdzieś to 100 zł, ale wolałbym sobie za przeproszeniem podetrzeć dupsko tym banknotem niż karmić te spasione świnie, które i tak zarabiają krocie! Co za popieprzony kraj, wszędzie gdzie rząd dopatrzy się jakiegoś pieniądza to wpycha swój nos. Tak samo przecież było niedawno z bukmacherką, z wielkiej troski o rodaków zabronili grać na zagranicznych stronach (gdzie nie ma żadnego podatku), ale za to wszystkie polskie, opodatkowane buki są cacy i reklamowane na ogromną skalę wszędzie gdzie się da... no po prostu zwykła, jawna kradzież, a potem się kuźwa dziwią, że młodzi za granicę wyjeżdżają, no popatrz ale dziwne skoro państwo puszcza z torbami własnych obywateli na rzecz jakiejś nowej premii dla spasionej świni na górze... ja niedługo chyba sam nie wytrzymam i spierdzielam spowrotem do Niemiec, nie będę tuczył tych świń ! :evil: :evil: :evil:

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maxiu27 » sobota, 7 kwietnia 2018, 23:48

a jak nie zaplacisz pcc to co zrobia i jak wogule sie dowiedza ze kupywales a co do spasonyvh swin to trzeba zrobic jakoms akcje zebrac spolecznosc jechac pod sejm i tak konkretnie dac im popalic a prorok juz dawno przepowiadal co bedzie

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: krychaa » niedziela, 8 kwietnia 2018, 00:31

Według mnie to jeszcze dużo czasu zajmie żeby wprowadzić jakieś nowe rządy, po prostu musi się zmienić pokolenie, dwa, może 3, narazie jest za dużo tępych moherów i za dużo ludzi w średnim wieku którzy są przyzwyczajeni całe życie do jebania w dupsko i boją się radykalnych zmian i będą głosować na te PiSy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 08:15

maxiu27 pisze: wogule
maxiu27 pisze: jakoms

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 4 marca 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Uretom » niedziela, 8 kwietnia 2018, 10:05

krychaa pisze: Według mnie to jeszcze dużo czasu zajmie żeby wprowadzić jakieś nowe rządy, po prostu musi się zmienić pokolenie, dwa, może 3, narazie jest za dużo tępych moherów i za dużo ludzi w średnim wieku którzy są przyzwyczajeni całe życie do jebania w dupsko i boją się radykalnych zmian i będą głosować na te PiSy.
Bo pamiętajcie głosować na PIS albo PO. Oni są nagłośniejsi w mediach i długo rządzą. Swoją drogą małe partie nie przebiją się jeszcze wiele lat. Z kilkanaście, 20 lat minie zanim się rządy zmienią w Polsce, a do tego czasu różnie może być. Ludziom odwala na potęgę, wskaźnik samobójstw wzrasta, zamachy to już dzień powszedni, ludzie zabijający się w rodzinach, na ulicach to standard, patologii wynaturzeń coraz więcej. W tym pozytywnym akcencie świat wejdzie w super wirtualny świat, z nałożonymi na krajobraz miliardami inteligentnych czujników,mikrokomputerów. Technologia jest, choć nadal polepszana ale wprowadzenie tego to niewielkie powolne zmiany w postaci gadżetów lub lokalnych zastosowań.
Ten filmik dobrze obrazuje obecny trend.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Saxha1993 » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 13:54

O której wydadzą dziś te core beta :) ?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 14:08

Tego nie wiemy. Jeden sprintboard zniknął. Póki co mogą nie wypuszczać, bo ten pieprzony bitcoin znowu zanurkował

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Saxha1993 » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 14:27

Jak by nie wypuścili to by była rzeźnia xd

Dodano po 17 minutach 24 sekundach:
Saxha1993 pisze:Jak by nie wypuścili to by była rzeźnia xd

Moderator na reddicie napisał że dziś będzie ogłoszona wersja beta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 18:34

Może ogłoszą, że wypuszczają ... w najbliższych 3 tygodniach :lol:

Jeżeli na becie będzie można już COŚ zrobić to może być ciekawie ... ale wg grafiki z ich bloga to i tak będzie betanet ... więc chyba po wypuszczeniu oficjalnego cała sieć będzie czysta ...

Chociaż ... może będzie możliwość migracji - wtedy już od bety może się zacząć coś ciekawego.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości