LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: NiceVolumen » środa, 14 lutego 2018, 11:57

jeszcze jakies grubasy zrzucaja liska ze cena nie rosnie a spada? bo ja nie w temacie od wczoraj

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: kocur_mateusz » środa, 14 lutego 2018, 12:17


Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » środa, 14 lutego 2018, 13:57

kocur_mateusz pisze:Głosujemy :)

https://bitindia.co/vote.html
Ta giełda rusza dopiero w kwietniu. Szanse na zwycięstwo Lisk ma 0 bo pozostałe waluty kosztują zaledwie kilka centów a wiadomo że ludzie wolą coś co kosztuje 0,02 USD a w przyszłości może kosztować kilka USD a nie Liska który kosztuje 27USD i jak zdrożeje kiedyś do 50-60 USD to będzie sukces

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: kocur_mateusz » środa, 14 lutego 2018, 14:27

inwestor2018 pisze:
kocur_mateusz pisze:Głosujemy :)

https://bitindia.co/vote.html
Ta giełda rusza dopiero w kwietniu. Szanse na zwycięstwo Lisk ma 0 bo pozostałe waluty kosztują zaledwie kilka centów a wiadomo że ludzie wolą coś co kosztuje 0,02 USD a w przyszłości może kosztować kilka USD a nie Liska który kosztuje 27USD i jak zdrożeje kiedyś do 50-60 USD to będzie sukces
Po pierwszej turze lisk był na czwartej pozycji. Teraz jest na piątej, co prawda głosowanie ledwie się zaczęło. Na giełdę wchodzi 5 krypto więc nie zgodzę się, że ma zerowe szanse.

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » środa, 14 lutego 2018, 14:30

W pierwszej turze Lisk cały czas prowadził z bardzo dużą przewagą nad reszta a na sam koniec bardzo szybko spadł na 4 pozycję.

Ta giełda jest nowa tak więc raczej nie będzie to miało dużego wpływu na cenę a kolejna sprawa to jaka ilość kryptowalut ma się na niej znaleźć ?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: kocur_mateusz » środa, 14 lutego 2018, 14:59

Myślę, że wejście na kolejną giełdę nie wpłynie negatywnie na kurs. Dlatego zachęcam do głosowania.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: grzecho2020 » środa, 14 lutego 2018, 15:20

k!@#$% jak LISK w końcu zaczął lekko spadać i pojawiła się nadzieja na obkupienie przed konferencją, to prawie nieruchomy od tygodnia BTC nagle ruszył w górę, pierdolone paradoksy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Jazda » środa, 14 lutego 2018, 15:26

Skoro tak wierzysz w tą konferencję i zakładasz wzrosty, to jaki problem kupić po aktualnej cenie :) przecież wedle Twojej teorii i tak zarobisz :lol: więc obecna cena to promocja :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » środa, 14 lutego 2018, 21:16



Super inicjatywa moim zdaniem.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: uzar007 » środa, 14 lutego 2018, 21:48

Lisk nie rośnie odrazu gadka jaki to zły projekt i nie pewny.... To po co w ogóle wchodziliście w to krypto a nagle uciekacie po wyleszczeniu przez jednego inwestora sprzedającego 90k lisków. Z tego co widzę to wszyscy czekają na szybki wzrost w parę tygodni a nie wierzą w sam projekt bo pewnie nawet nie wiedzą o co w nim chodzi. Chciałbym żeby większość z was sprzedała swoje liski przed albo podczas konferencji a później żałowała swojego wyboru bo lisek pójdzie mocno do góry ale dopiero parę dni po konferencji jak wydadzą core 1.0. Sam liczę się z tym że może być odwrotnie i stracę to co zainwestowałem ale wiem w co wchodzę i liczę się z ryzykiem.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: debugi » środa, 14 lutego 2018, 23:39

Kolego uzar007 - Amen! Dodać można jeszcze że, zakupy w tych okolicach po spadku ceny, to pewnie też tego samego inwestora na dwukrotną lub większą ilość lisków.
To jest to, o czym pisałem, mianowicie manipulacje kursem przed konferencją. Co do nastrojów, to mam wrażenie, że większość osób już spisała ten projekt na straty. Natomiast forumowicze, którzy widzą przyszłość liska bardziej optymistycznie, mieszani są z błotem zarówno w tym wątku jak i spekulacyjnym.
A co do wiary: Kolego vjankuv- taką rzecz może zrobić tylko wielki człowiek- przedsiębiorca. Sam wie doskonale, co to znaczy brak środków na rozwinięcie życiowego projektu. Co ciekawe, wspierając inne projekty będzie wspierał również samego Liska.
O Kordku też pisałem już- gość jest mentalnie podobny do Steve'a Jobs'a i to jest najmocniejsza strona Liska. Niektórzy wprost pieją jak to Kordek położył Crypti-nie mając pojęcia o prowadzeniu własnego biznesu. Przepowiadają szybki koniec Liska, bo przecież Kordek nic innego nie potrafi, jak zamknąć projekt. I to dowodzi kompletny brak wiedzy o projekcie i jego twórcy. Wielkość przedsiębiorcy można zobaczyć wtedy, gdy po porażce nie poddaje się i wstaje z kolan, bogatszy o wiedzę co zrobił źle. Ciekawostka- milionerzy i miliarderzy w USA byli średnio 5-7 razy bankrutami, zanim dorobili się obecnego majątku.
Dla zainteresowanych polecam książkę lub audiobooka na YT o Steve'ie Jobs'ie.

Co do samego projektu Lisk i jego powolnym tworzeniu- to przypomniała mi się anegdota z mojego życia:
montowaliśmy kiedyś linię produkcyjną i szło nam to bardzo wolno, do tego stopnia że jakiś gość od klienta stwierdził:jak możecie się tak długo bawić z tym montażem? (z tym że on nie użył słowa bawić;-)) na co jeden z moich ludzi podszedł do niego i powiedział: czy Pan wie, ile budowano Wawel? 400 lat. i co? Stoi ku... do dziś.
Morał: dobry produkt nie powstaje na kolanie, tylko wymaga czasu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: 132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: reaktywa » środa, 14 lutego 2018, 23:44

Inwestowaliśmy i to nie jednokrotnie, co ma być zarobione to jest.
To że ktoś mówi prawde jak jest, to coś złego?
Wiem o co chodzi w projekcie, znam też jego prężnie rozwijającą się konkurencje. Znam też Kordka i jego działania, wcześniejsze zamknięcie projektu i zawinięcie sie z kasą, a teraz nie dotrzymanie ani jednego terminu, co przy takim teamie jest po prostu parodią.Tyle developerów i czasu i nawet alphy nie ma? Fomo wywołane rebrandingiem, serio?
Sprawa śmierdzi, więc lepiej zapalić ludziom lampke żeby uważali. Jak będzie rosło to super, da zarobić po raz kolejny.
Naganiaczy na zakup bo „musi” urosnąć jest przytłaczająca, na wszystkich kanałach komunikacji.
Twoja wiara w projekt rzeczywiście musi być wielka, skoro myślisz że pare dni po konferencji zobaczysz bete :)
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: debugi » czwartek, 15 lutego 2018, 01:28

Kolego reaktywa- ostrzeżenia jak najbardziej są uważam za cenne. Ale nie każdy wypowiadający się o Lisku pozytywnie, jest naganiaczem. Równie dobrze, mogę stwierdzić że ilość osób nie wierzących w projekt, a wypowiadających się jest przytłaczająca. Tylko po co się kłócić. Prawda jest jedna: inwestycja w krypto zawsze jest ryzykowna- czynników jest wiele i to nie tylko nieudany projekt.
A co tworzenia projektów: niejednokrotnie byłem od samego początku projektu czyli zagadnienia od klienta, poprzez odręczny szkic, projekt wstępny, dokumentację techniczną, wykonanie w rzeczywistości, montaż, uruchomienie i przekazanie klientowi. I jeśli ktoś mi powie o terminach realizacji, to ja mogę odpowiedzieć tylko jedno- nie pamiętam który projekt był terminowo oddany! Jedno mogę zapewnić-każda realizacja była robiona tak aby była tip-top. I jak mało kto, wiem co to jest siedzieć przed komputerem nad projektem 20h na dobę, bez wolnych niedziel, nie raz 20 dni pod rząd jak zombi, potem na dwie zmiany na produkcji przez pół roku i kolejne pół po kilkanaście godzin dziennie na montażu, tłumacząc się międzyczasie klientowi, który nie ma pojęcia o ilości pracy jaką trzeba włożyć w taki projekt, z kolejnych przesunięć terminów i/lub wadliwej pracy urządzeń. I każdy projekt doprowadziliśmy z moją niesamowitą ekipą do końca, choć nie z każdego jestem dumny, bo staraliśmy się, ale wiem że teraz można by było zrobić to lepiej.
Ale faktycznie, nie jestem programistą- mam od tego ludzi 8-) . Tak samo team lisk jest od platformy, a stronę web, analizę kierunku rozwoju i inne poboczne zagadnienia, zostawił wynajętym specjalistom. I tu też chwała szefom projektu, bo wybierają dobrych podwykonawców. Ja tak samo robię, nie wyważam otwartych drzwi tylko wykorzystuję gotowe produkty/półprodukty do realizacji całości. Wiem też, co to odpowiedzialność i smak porażki- może nie finalnej,ale częściowej. Wiem też jak to motywuje do działania.
I jeszcze jedno- nie jest łatwo stanąć przed ludźmi i powiedzieć że nie ma się tego, czego ode mnie oczekują. Nie ma takich pieniędzy, które rekompensowały by ten wstyd, nie mówiąc o zdrowiu- mówi to gość, który zaczął siwieć przed 30- zaledwie po 4 latach takiej pracy. Teraz po 12 latach, siwienie to drobnostka przy całokształcie zdrowia :roll:
Ale i tak pewnie pozostanę już naganiaczem, bo zawsze widzę szklankę do połowy pełną....

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Soprano » czwartek, 15 lutego 2018, 03:57

96,99 i coś dalej nie może

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: emdecha » czwartek, 15 lutego 2018, 05:04

Nawet jeśli cały ten Kordek ucieknie, dlaczego projektu nie mógłby przejąć ktoś inny? Tylko on tam sam jest? Jest mnóstwo ludzi w ekipie. Myślę, że zbyt perspektywiczny projekt by go od tak zostawić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » czwartek, 15 lutego 2018, 11:13



Może na konferencję zatrudnią tego geiazdora :p
Ma on już wprawę.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: pionty » czwartek, 15 lutego 2018, 12:08

Panie i Panowie, spokojnie.

Druga raz dupy nie dadzą.
Cena dygnie pewno w okolice ATH. Ale czy przebije? Wątpię.

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » czwartek, 15 lutego 2018, 12:11

reaktywa pisze: Inwestowaliśmy i to nie jednokrotnie, co ma być zarobione to jest.
To że ktoś mówi prawde jak jest, to coś złego?
Wiem o co chodzi w projekcie, znam też jego prężnie rozwijającą się konkurencje. Znam też Kordka i jego działania, wcześniejsze zamknięcie projektu i zawinięcie sie z kasą, a teraz nie dotrzymanie ani jednego terminu, co przy takim teamie jest po prostu parodią.Tyle developerów i czasu i nawet alphy nie ma? Fomo wywołane rebrandingiem, serio?
Sprawa śmierdzi, więc lepiej zapalić ludziom lampke żeby uważali. Jak będzie rosło to super, da zarobić po raz kolejny.
Naganiaczy na zakup bo „musi” urosnąć jest przytłaczająca, na wszystkich kanałach komunikacji.
Twoja wiara w projekt rzeczywiście musi być wielka, skoro myślisz że pare dni po konferencji zobaczysz bete :)
Pozdrawiam
Dokładnie. Nie zapominajcie o tym że Lisk osiągnął swoje ATH w momencie gdy nic specjalnego się z projektem nie działo a teraz jak by nie patrzeć mamy dość ważną konferencję i samo wypuszczenie Core może dużo wpłynąć na cenę. Jak by nie patrzeć to te 28-30 USD za Liska wcale nie jest dużą kwotą. Zwróćcie uwagę ile kryptowalut kosztuje znacznie znacznie więcej a nic specjalnego nie oferuje.

Około miesiąca temu BTG kosztował ponad 1300 zł a dzisiaj ledwo 400 zł przekracza, jak wytłumaczycie taki spadek ? To samo tyczy się sporych skoków na LTC który już prawie 800 zł kosztuje a dwa dni temu był po 500 zł. Samo wprowadzenie LitePay jest dopiero 28.02 a więc jeszcze kawałek czasu został.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: TSD_WWA » czwartek, 15 lutego 2018, 12:13

@pionty, drugi raz bynajmniej to nie jest

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » czwartek, 15 lutego 2018, 12:24

TSD_WWA pisze: @pionty, drugi raz bynajmniej to nie jest
Zobaczymy jak się sytuacja potoczy, obecnie Lisk idzie w parzę z BTC. Czy będzie jakiś wystrzał na ATH ? Ciężko powiedzieć

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości