LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: TSD_WWA » czwartek, 15 lutego 2018, 12:29

jezeli beda pozytywne newsy i jakies konkrety, przedstawione cos co w koncu ISTNIEJE to bedzie szal i nowe ath juz trakcie albo tuz po konferencji, ludzie, szczegolnie w polsce oszaleja. jezeli znowu slodkie pierdzenie i bicie piany i kolejne odbebnione spotkanko, to cena poleci na leb na szyje. ilez mozna miec cierpliwosci.co wiecej moja prywatna opinia sklania sie ku drugiej opcji, ale podkreslam ze to tylko moje osobiste zdanie. team LSK zostal zbytnio rozpieszczony przez inwestorow i oni nie maja bodzcow do wziecia sie szybko do roboty. jakby walnelo do 1$ i tak zostalo to by sie pewnie w koncu wzieli do roboty na powaznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 15 lutego 2018, 12:47

@TSD_WWA, Ale oni mają forsę niezależnie od ceny Lisk. Oni pewnie głównie BTC trzymają ew. fiaty ze sprzedanych BTC. Cena Liska jest dla ich zarobków raczej drugorzędna nawet jeśli sami posiadają znaczące ilości. Kordek ogłosił w poprzednim roku strategię sprzedaży swoich Lisk. Jemu totalnie wisi w jakiej cenie to sprzeda, bo przy każdej ma zysk bo to darmowe dla niego monety. Chyba że coś się zmieniło z jego monetami i ogłoszeniem kiedy je sprzedaje.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » czwartek, 15 lutego 2018, 12:52

Może to i lepiej że nie wypuścili nic na szybko w tamtym roku, dali sobie więcej czasu na dopracowanie projektu i po cichu liczę na tym że nas zaskoczą pozytywnie 20 lutego.

Cena 30 USD jaką mamy obecnie w świecie kryptowalut jest śmiesznie niska tak więc kto wie może w przyszłości bariera 100 USD pęknie.

Liczyłem że do 20.02 cena zbliży się w okolice 50-60 USD ale im bliżej konferencji tym mam coraz mniej wiary.

Pocieszające jest to że BTC rośnie i cały Market rośnie więc może i Lisk zrobi wystrzał w momencie gdy nikt się tego nie będzie spodziewał tak jak wczoraj w nocy zaskoczył wszystkich LTC

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: BobQ » czwartek, 15 lutego 2018, 13:40

Panowie dwie sprawy:
1) co by nie pisać mamy nowe ATH ostatnio ale nie na USD a na BTC i to naprawdę ładne i w przełożeniu na sytuację z stycznia byśmy w tej chwili byli naprawdę wysoko w złotówkach i aktualna cene jest tak "niska" nie dlatego że lisk cos zrobił lecz dlatego ze jest połączony jak większość z BTC i on go ciagnie w dół ;)
2) to łączy sie z punktem pierwszym, a mianowicie nie ma sensu patrzeć na cenę BTC i ze wynosio ona 9k i ze 30$ to smieszna cena na tym tle bo by lisk mógł kosztować połowę tej sumy musiał by mieć samodzielną kapitalizacje wyższa niz aktualna dla calego rynku i jest to pułapka myslowa w ktora sam wpadłem na początku i warto zrozumieć ze ADA kierująca około 0,5$ nie ma szans raczej nigdy na 1000$ bo kapitalizacja musiala by być przeogromna i tak dla jednej waluty 100$ może byc warte wiecej niz 10k$ bitka wszytko zalerzne jest od ilosci monet i ceny za jedna ich iloczyn daje kapitalizacje waluty, a po przeksztalceniu wzoru latwo możemy obliczyć ile kapitalizacji byśmy potrzebowali dla danej ceny naszej ulubionej waluty;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Jazda » czwartek, 15 lutego 2018, 16:31

Czyżby osiągniemy poziom testowany w styczniu 104 zł i powrót ? A może to tylko psychologiczna bariera, i rynek zbiera siły na atak wyżej.
Sprzedałem połowę i poczekam na rozwój wypadków.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: PERU89 » czwartek, 15 lutego 2018, 17:54

Jak BTC przekroczy 10K to i LSK przekroczy 104
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 lutego 2018, 18:06 przez PERU89, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: kmieta » czwartek, 15 lutego 2018, 17:56

Co sądzicie o aktualnym stanie prac nad core 1.0 i kiedy widzicie realne wydanie projektu?

Przeglądając githuba z otwartych 21 zadań związanych z 1.0, aż 11 ma etykietę "test", natomiast milestone'y aż 3 z 5. Tym bardziej, że w milestone'ach zostają w większości zadania dot. dokumentacji. Przyznam, że wygląda to nieźle.

Same zadania w większości są na obecnym sprincie i chyba tylko 2 dot. core 1.0 jest wrzuconych na sprint zaczynający się 19.02.

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » czwartek, 15 lutego 2018, 19:24

Konferencja się zbliża wielkimi krokami a cena stoi w miejscu pomimo dość sporego wzrostu BTC

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: paxonek123 » czwartek, 15 lutego 2018, 23:28

Nie rozumiem, jak to "cena stoi w miejscu"? Nie będę wrzucał screena ale ja na coinmarketcapie widzę dużo zielonego, zarówno w parze z USD jak i BTC. To raczej nie jest stanie w miejscu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia- osoba inwestująca wczoraj 100 000 USD mogła do tego momentu zarobić prawie 10 000 USD (bez wszystkich fee). To raczej nie jest stanie w miejscu. Trzeba cieszyć się ze wzrostu nawet o te kilka procent.

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » piątek, 16 lutego 2018, 09:52

Zastanawiam się czy w dniu konferencji jest szansa na jakąś solidną pompke. Czy cena którą obecnie mamy jest warta wchodzenia

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GrandLISK » piątek, 16 lutego 2018, 10:06

obecnie pechowo wyprzedałem co miałem. teraz zastanawiam się czy doładować po tej cenie....... 105zł to wiecej niż było ostatnio stabilne 95. to dużo więcej niż kiedyś miałem po 72 :)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: paxonek123 » piątek, 16 lutego 2018, 10:12

inwestor2018 pisze:
paxonek123 pisze:
inwestor2018 pisze:Konferencja się zbliża wielkimi krokami a cena stoi w miejscu pomimo dość sporego wzrostu BTC
Nie rozumiem, jak to "cena stoi w miejscu"? Nie będę wrzucał screena ale ja na coinmarketcapie widzę dużo zielonego, zarówno w parze z USD jak i BTC. To raczej nie jest stanie w miejscu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia- osoba inwestująca wczoraj 100 000 USD mogła do tego momentu zarobić prawie 10 000 USD (bez wszystkich fee). To raczej nie jest stanie w miejscu. Trzeba cieszyć się ze wzrostu nawet o te kilka procent.
Zastanawiam się czy w dniu konferencji jest szansa na jakąś solidną pompke. Czy cena którą obecnie mamy jest warta wchodzenia
Moim zdaniem przez najbliższe kilka dni nie ma co liczyć na wzrosty rzędu kilkuset %, ale wydaje mi się że wchodząc sporym kapitałem i sprzedając powiedzmy dzień przed konferencją, będzie można zarobić te kilkanaście procent. Jak masz wystarczająco dużo wolnych środków aby Ci się to opłacało to pewnie, próbuj. Chociaż zawsze sytuacja może się odwrócić i cały Market Cap może zacząć spadać, tego też nie można wykluczyć.

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » piątek, 16 lutego 2018, 10:48

Mnie już tutaj nic nie zdziwi. Skoro BTC z 20 tysięcy potrafił w 9 dni wzrosnąć do 34 tysięcy ;)

Poza tym ciągle się zastanawiam czy jest sens sprzedawać przed konferencją ? Przecież będzie ona transmitowana na żywo, można śledzić na bieżąco i wtedy podejmować decyzje. A jeśli wszystko wypali tak jak ma być ? Wtedy zakup Liska poniżej 150 zł to może pozostać marzeniem

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maly_ZE » piątek, 16 lutego 2018, 13:40

Dla mnie interesująca kwestia jest to ze wszystkie krypto tzn. te które są dostępne na BB wrocily do swoich wartości (w odniesieniu do PLN oczywiscie) sprzed banki, a tylko LSK trzyma wartość, która wypracował podczas tych ostatnich wzrostow. Wydaje mi się również, że to że dzień przed relunchem wszyscy zaczną wyprzedaże i cena gwałtownie pójdzie w dół bo na konferencji nic ciekawego nie powiedza jest po prostu zbyt banalnym scenariuszem.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 lutego 2018, 14:48 przez maly_ZE, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GrandLISK » piątek, 16 lutego 2018, 13:55

o której jest konferencja czasu polskiego? rozumiem że 20 luty. w godzinach 8-13 jestem wyłączony w pracy i nie bede mógł śledzić.

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: inwestor2018 » piątek, 16 lutego 2018, 14:06

20.30 na YouTube będzie transmisja Live

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: sobigrw » piątek, 16 lutego 2018, 17:15

No i panowie póki co rośnie. Miałem chęć sprzedać za 104 ale jakoś mnie olśniło i zostawiłem :D :D Obyśmy dobili tych 50$ :)

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: dybik08 » piątek, 16 lutego 2018, 17:38

@sobigrw,
50$ w przyszłości tak, przed konfą nope. Wątpie że bitek przed konfą wzrośnie o 20% i zbliży się do 3ciej linii trendu spadkowego która jest gdzieś tam w okolicach właśnie 12k. Lisk - konfa jest już w cenie (wyrównanie ath), wątpię że zrobimy nowe przed konfą bo gracze mający duży kapitał wiedzą żeby nie grać w trakcie takiej zmiany(no ew łapać dołek), do ath mamy 10%, patrząc na kurs teraz. Dolar to nie krypto więc nie wyrwie w górę tak żeby go wliczać.
Kurs w pln jest funkcją trzech zmiennych(lsk/btc, dolar/pln, btc/dolar). Wzrost do 50$ oznaczałby wzrost o 60% licząc w tym momencie. Ja konfę będę obserwował z boku i bardzo liczę że będą tam konkrety.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » piątek, 16 lutego 2018, 17:58



Kordek rzucił pierwszym groszem ze swoich 1,7mln LSK na rozwój projektu, który ma powstać na sidechain Lisk.

Ciekawe na ile zwykła propaganda, a na ile faktycznie takie projektu jak Madana mogą szykować się do pracy na Lisku.

Chyba, że właśnie widzimy narodziny kolejnego Bitconnecta ;)

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: maly_ZE » sobota, 17 lutego 2018, 15:43

Przypominam o glosowaniu na nowej indyjskiej gieldzie https://bitindia.co/vote.html
Lisek póki zacięcie walczy o 5 miejsce.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości