LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » poniedziałek, 12 lutego 2018, 10:33

Lisk jest już na 20-30 giełdach, z tego na wszystkich największych:
-Binance
-Bittrex
-Poloniex
-Upbit
-Huobi

Może wejście na dużą giełdę np. Bitfinex by jakoś minimalnie wpłynęło na kurs, ale podniecanie się wejściem na jakąś marginalną giełdę, która jak na razie jeszcze nawet NIE ISTNIEJE :lol: jest zdecydowanie na wyrost.
Kurs liska nie jest już tak uzależniony od wejścia na nowe giełdy jak w przypadku małych walut, dostępnych tylko na 1-2 giełdach. Kto chciał/chce kupić liska to już dawno to zrobił/ma możliwość łatwo to zrobić u potentatów na rynku giełd.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Jazda » poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:41

Dokładnie, to że go nie ma na giełdzie z piątej ligi nie oznacza, że jak kumaty kolo z Indii chce mieć LSK to go nie kupi. Kupi na pierwszej z brzegu giełdzie poza jego krajem :) . Oczywiście wejście na jakąkolwiek nową giełdę to jest plus marketingowy, gdyż jeśli walor wchodzi na kolejne giełdy, rośnie jego popularyzacja to raz a dwa tamtejsze Janusze i Grażyny dowiedzą się o coinie o którym nie miały pojęcia. Kupując go i tradując na nim coś tam jednak wpłyną na cenę waloru.

Liskiem buja przed tym 20 tym jak na łajbie podczas sztormu :mrgreen: Jednym jest to nie na rękę bo jak buja to mdli ;) .
A drugim wręcz przeciwnie jak buja widzą sporą szansę na dobry zarobek, osobiście zaliczam się do tych drugich :lol:

Spore wychylenia kursu dają duża możliwość pogrania jako trader. Załadowałem się wczoraj w nocy niewiele powyżej 80 i wczoraj na dobrym juz zysku obserwowałem bez stresu sytuację i mam nadzieje że kolega @polarnycafe też dobrze zarobi ;) Wczoraj wieczorem nie sprzedałem choć na BTC straszyli poniedziałkowymi spadkami a czym bardziej straszyli tym bardziej postanowiłem pozostawić walor na noc :) no i się opłaciło. Bo wpadło kolejne kilka zł profitu.
Szczerze to teraz mam mieszane uczucia czy trzymać dalej licząc na euforie tłumu na LSK czy sprzedać i czekać na niższą cenę z odkupem bo BTC moze nie utrzymać tych poziomów i nas pociągnąć delikatnie w dół jak to teraz ma miejsce.

Chciwość mówi czekać, rozum sprzedać :)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: k.b. » poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:43

Jazda sluchaj mam takie pytanie. Jak ogarnales rozliczenie tych tranzkacji z US? Ciekawi mnie to bo sam mysle nad zarobkiem na shortach.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: yarooo » poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:55

Lisk w pierwszej turze głosowania zajął czwartą pozycję. Będzie druga tura, która rozpoczyna się 14 lutego, ale już teraz można "wspomóc" LSK poprzez chociażby zostawienie komentarza tu https://twitter.com/bitindia_co/status/ ... 6878915584
Strona z wynikami głosowania https://bitindia.co/vote.html
Swoją drogą Indie to niemały kraj i wg mojej opinii mogą pozytywnie wpłynąć na kurs Liska, ale to wróżba z fusów. Różnie może być.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » poniedziałek, 12 lutego 2018, 14:15

Kolejna wizualizacja z tej serii.
Zobaczcie na styczeń-luty. Jak w ulu ;)



Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: HypnoFukka » poniedziałek, 12 lutego 2018, 17:19

k.b. pisze: Jazda sluchaj mam takie pytanie. Jak ogarnales rozliczenie tych tranzkacji z US? Ciekawi mnie to bo sam mysle nad zarobkiem na shortach.
Co wy z tym US? Najpierw zacznij zarabiać później będziesz się martwić. Jak nie wiesz jak to obejść to słabo kolego.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: k.b. » poniedziałek, 12 lutego 2018, 17:35

HypnoFukka pisze:
k.b. pisze: Jazda sluchaj mam takie pytanie. Jak ogarnales rozliczenie tych tranzkacji z US? Ciekawi mnie to bo sam mysle nad zarobkiem na shortach.
Co wy z tym US? Najpierw zacznij zarabiać później będziesz się martwić. Jak nie wiesz jak to obejść to słabo kolego.
Powiem tak. Madrym trzeba byc wczesniej zanim sie podejmie kroki. Z wszelkimi operacjami w internecie jest tak ze slad zostaje. Najlepiej jest zalozyc DG i wtedy sie zajmowac shortami ale widze ze sa tu tacy co mysla inaczej. Masz do twgo prawo. Szanuje.

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: -25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Mateusz221993 » wtorek, 13 lutego 2018, 13:14

Witam :) panowie jak myslicie mozna spodziewac sie ze przed samym rembra... Kurs dotrze pod ath poczym spadnie zeby Ci wieksi mogli dokupic taniej ? I drugie pytanko jak myslicie lepiej wyjsc z lsk w dniu konferencjii po pamietam jak byll podczas ostatniej .. Dzieki

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: BobQ » wtorek, 13 lutego 2018, 13:21

Mateusz221993 pisze: Witam :) panowie jak myslicie mozna spodziewac sie ze przed samym rembra... Kurs dotrze pod ath poczym spadnie zeby Ci wieksi mogli dokupic taniej ? I drugie pytanko jak myslicie lepiej wyjsc z lsk w dniu konferencjii po pamietam jak byll podczas ostatniej .. Dzieki
Nie ma prostych odpowiedzi ;) i nikt zdrowo myślący nie da ci odpowiedzi na tacy ja opisze to krótko ale wystarczy ze poczytasz wczesniejsze posty i one to rozwijają :
1 opcja: 33.3% szans - będzie rosło po
2 opcja 33.3% szans - bedzie spadac po
3 opcja 33.3% szans(choć ja myślę ze mniej
) - nic się nie zmieni i stagnacja ceny :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » wtorek, 13 lutego 2018, 13:39

Mateusz221993 pisze: jak myslicie lepiej wyjsc z lsk w dniu konferencjii
Mateusz221993 pisze: po pamietam jak byll podczas ostatniej
To pamietasz, czy tylko ściemniasz, że pamiętasz? ;)
Na 80% będzie podobnie.
Uważam za sensowniejsze pytanie jakie będą kolejne tygodnie i miesiące po konfie ponieważ nikt z postronnych nie wie co zamierzają zaprezentować. Kto wie, może jakiś produkt ujrzy światło dzienne, wówczas przyszłość może być bardziej owocna niż sam dzień konferencji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Jazda » wtorek, 13 lutego 2018, 13:41

Wszyscy liczą przed tą konferencją na nowe ath :D powiem krótko...obyście się nie zdziwili :D Wiem wiem cała masa załadowanych powyżej 100 czeka aby wyskoczyć bez straty haha, lecz chyba nie będzie tak lekko :P
Niby kto ma to pchać o lekko ponad 50% w górę ? I druga kwestia kto to będzie od was w tej cenie kupował ;) nie ma już chętnych "jeleni" na takie prezenty.
Moim zdaniem cena konferencji jest już w cenie LSK. Oczywiście spekulanci spróbują szarpnąć kursem aby zagrać na emocjach. Niczego więcej się nie spodziewam.
Oczywiście sam się czaje aby wysypać :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 14:05

BobQ pisze:
Mateusz221993 pisze: Witam :) panowie jak myslicie mozna spodziewac sie ze przed samym rembra... Kurs dotrze pod ath poczym spadnie zeby Ci wieksi mogli dokupic taniej ? I drugie pytanko jak myslicie lepiej wyjsc z lsk w dniu konferencjii po pamietam jak byll podczas ostatniej .. Dzieki
Nie ma prostych odpowiedzi ;) i nikt zdrowo myślący nie da ci odpowiedzi na tacy ja opisze to krótko ale wystarczy ze poczytasz wczesniejsze posty i one to rozwijają :
1 opcja: 33.3% szans - będzie rosło po
2 opcja 33.3% szans - bedzie spadac po
3 opcja 33.3% szans(choć ja myślę ze mniej
) - nic się nie zmieni i stagnacja ceny :)
...i pozostało 0.1% na atak obcych i zniszczenie planety Ziemi a co za tym idzie, komputerów, nośników danych i wszelkich blockchainów crypto, w tym tego super kodu Lisk. :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: error_17 » wtorek, 13 lutego 2018, 14:09

Panie Jazda czytam Twoje posty od dłuższego czasu i aż musiałem konto założyć żeby odpowiedzieć. Normalnie taki szpec jesteś i przewidujesz a juz zyski zrealizowałeś na 80zł za liska. Ale zawsze najwięcej do powiedzenia co się stanie. Nie przewidzisz najbliższej godziny w kryptowalutach a tu taka gadka co się stanie z liskiem. Może masz rację że tak będzie ale sam pocichu liczysz że przebije ath. Takze bez obrazy ale skończ juz pie...olic :lol: :lol: pozdro i bez spin :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 14:15

@error_17, Ale wiesz, że często dobry trade to realizowanie zysków wcześniej niż się max zasięg ruchu przewiduje, z uwagi, by minimalizować ryzyko, które im wyżej, to rośnie, a dwa, zysk już jest dobry i chce się go bezpiecznie brać? Próba gry na maxa - zawsze łapanie dołka i szczytu jest niemal niemożliwa i uwierz mi, że profesjonalna postawa często prowadzi do brania zysku wcześniej jak już jest duży - zwłaszcza jak jest na dużym kapitale.

W 2013 kupowałem Dogecoina po 4-5 satoshi, kilka dni po jego powstaniu. Wierzyłem i przewidywałem bańkę do 1000 sat., potem do 500-800. A wysypywałem się przy 180-230 sat., biorąc koło 4000-4500% widząc, że zysk już warto brać bo trend słabnie i chyba nie będzie upragnionych 1000 czy nawet 500. Doszło do 220-230 a potem spadało do 20-30 sat. Przez ostrożność (a raczej: dzięki niej) zrobiłem pierwszy bardzo gruby deal - w 7 czy 10 dni.

Taka ogólna uwaga, przypadku i tradingu Jazdy nie znam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: error_17 » wtorek, 13 lutego 2018, 14:24

Jasne zgadzam sie z Tobą. Zysk jest wtedy jak sie go zrelizuje ale chodzi mi ogólnie. Wybrał na 80 zł a teraz wszystko w czarnych kolorach. Myśle że dlatego że jakby lisk uciekł to wtedy bardziej by to bolało więc woli jakby nawet jeszcze spadł. Tyle ode mnie. Wolę czytać niż pisać.Oczywiscie bez żadnych spin do Jazdy ale sory musialem to napisać :D :D :D pozdro i pomyślności dla wszystkich

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 14:30

error_17 pisze: Wybrał na 80 zł a teraz wszystko w czarnych kolorach.
To kwestia kolejności. Jak ktoś sprzeda BO uważa, że spadnie i jego SELL to wynik jego opinii, to jest OK.
Gorzej jak opinie są pochodną decyzji (np. SELL). Ale jeśli decyzje są pochodną opinii to wszystko jest w porządku.
Więc jak ktoś sprzeda BO widzi wykres w czarnych kolorach to ok, a jak widzi tylko negatywne sygnały BO sprzedał, to nie halo. :)
Pozdrawiam również. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Saxha1993 » wtorek, 13 lutego 2018, 14:36

Też trzeba patrzeć na bitcoina bo on może popsuć cenę jak by się utrzymał tak jak teraz to by było dobrze . Ale też jutro konferencja tethera i tutaj myślę że od tego też dużo zależy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Jazda » wtorek, 13 lutego 2018, 17:23

error_17 pisze: Jasne zgadzam sie z Tobą. Zysk jest wtedy jak sie go zrelizuje ale chodzi mi ogólnie. Wybrał na 80 zł a teraz wszystko w czarnych kolorach. Myśle że dlatego że jakby lisk uciekł to wtedy bardziej by to bolało więc woli jakby nawet jeszcze spadł. Tyle ode mnie. Wolę czytać niż pisać.Oczywiscie bez żadnych spin do Jazdy ale sory musialem to napisać :D :D :D pozdro i pomyślności dla wszystkich
O czym ty chłopie prawisz! Czytanie ze zrozumieniem się kłania ( rzeczywiście masz error ) napisałem tam wyraźnie "Oczywiście sam się czaje aby wysypać :D"
Skoro nie masz najmniejszego pojęcia o tradowaniu to po co się udzielasz ? Pierdzielisz trzy po trzy tyle Ci powiem.
Uczepiłeś się starego posta i teraz go cytujesz po chyba tygodniu, zapewne uważasz ze wszyscy są tutaj holderami.
Widzę iż to właśnie Ciebie coś ściska jak ktoś inny zarabia. Tak to taka Polska przypadłość.
Jak chcesz wiedzieć w tamtej konkretnej sytuacji zarobiłem w 12 h na LSK około 17 zł na sztuce :mrgreen: wiec zamilcz. I był to bardzo dobry ruch i nie mam sobie nic do zarzucenia, przy takim zysku i nie pewnym rynku nie zdecydowałem się zostać z LSK na noc. (Poza tym kolejnego dnia nie bardzo miałem jak kontrolować non stop kurs).

Do Twojej wiadomości od tamtego momentu zrobiłem jeszcze dwa dobre duże jak dla mnie ruchy. Obecnie ostatni mój zakup wraz z kolegą polarnycafe dokonałem na BB przy cenie 80,50 w dniu 11-02-2018 rano. Od tego momentu obserwuje z komfortowej pozycji rynek i tylko czekam na to jak to nazwałeś aby "lisek uciekł". Natomiast trzeźwa ocena rynku nie ma nic wspólnego z widzeniem wszystkiego w czarnych kolorach. I mój poprzedni wpis w temacie nie ma nic wspólnego z tym iż nie mam LSK :P ano mam. Napisałem tamten wpis aby ostudzić wasze fantazje i czytaniu postów o ATH przed konferencja :)
Więc lepiej rzeczywiście więcej czytaj niż pisz na forum.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 17:38 przez Jazda, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: error_17 » wtorek, 13 lutego 2018, 17:37

O tym mowie właśnie jestes zarozumiałym gburem i wielkim traderem. A kim Ty jesteś żeby studzić fantazje? Sam sobie odpowiedz. Mnie ściska? Chyba sobie żartujesz :D.Jak Cię czytam to mam dość i tyle w temacie. Bez odbioru

PS. Ja liska kupiłem po 6.20 zł longterm i dalej poczekam bo wierze w to że za rok może kosztować z cztery razy tyle bo to dobry projekt mimo że nie wszystko sie udaje

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Jazda » wtorek, 13 lutego 2018, 17:48

Napisze Twoim językiem to zrozumiesz "Takze bez obrazy ale skończ juz pie...olic :lol: :lol:" Skoro trzymasz od 6,20 w longterm to po co tak skrupulatnie czytasz temat na forum przy 90 zł ? :D HAHA czyli dobrze pisałem nie masz pojęcia o tradowaniu a chciałeś błysnąć. Baju baju, masz rację Twojej fantazji nie będę studził :) Baw się dobrze. Jak czytam takich "asów" jak ty co to mają po pińć złoty kupione to mam dość. Na szczęście dla forum jak szybko przychodzą i tak szybko znikają. Pozdro i bez spiny jak to w Twoim slangu się pisze.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości